CES 2015: telewizory firmy Sony 4K z platformą Android .

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie rozumiem zbytnio tej całej dyskusji...
Przejście na 4K daje same plusy i jest to opinia OBIEKTYWNA,a nie subiektywna,jak w przypadku częstych rozmów o dźwięku i wymianie sprzętu audio nawet jak jest "tylko" o 10 czy 20% lepiej...
W dodatku w innych tematach piszecie o dobrych wydaniach Blu-ray,Mastered 4K ale prawdziwe 4K już nie takie fajne ?
Wiadomo że liczy się wielkość TV,ale jak ktoś nie widzi nawet różnicy pomiędzy 4K a FHD na 55' z przykładowo 3,ma po prostu słaby wzrok.Osobiście jedak będę celował w coś większego,aby cieszyś się bardziej dodatkowymi detalami...Tabelki i opinie inżynierów mnie nie interesują...Piszę o tym co sam widziałem...
Poza tym 4K to nie tylko większa rozdziałka...:)
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Piramida
No niestety, jak to na polskich forach bywa, najwiecej do powiedzenia maja osoby z pozoru nie zainteresowane tematem, albo otwarcie krytykujace udoskonalenia technologiczne. Rozumiem , ze z nudow "wchodza" w takie watki, zeby sobie cos poczytac, czy napisac. Najlepsze jest zawsze ta sama, zabawna argumentacja.

Lolek.
Wez jeszcze prosze pod uwage, ze dema 4k Sony sa slabe, ergo oficjalny pokaz, nawet jesli zrobil na Tobie wrazenie, moze byc nie w pelni miarodajny. Lepiej odswierzyc sobie wrazenia czyms bardziej spektakularnym.
Druga sprawa 80"z 2,5m, to jest jak najbardziej wlasciwa proporcja, jezeli nie zawiesisz ekranu za wysoko.. Meczaca, w przypadku telewizora, moze byc tylko sila swiatla, ktora w polmroku mozna zniwelowac tylnim lub bocznym podswietleniem.
Przez lata ogladam 106", glownie w 2,35: 1 i dla 3 ogladajacych z odleglosci 3-3.35m jest super. Efektywna przekatna ekranu, przy takim AR, jest oczywiscie mniejsza, dlatego przez dlugi czas planowalem ja nieco zwiekszyc. Nawet niedawno wybralem sobie taki ekran 128" (2.35:1) i okazal sie byc idealny. dla odleglosci przy odsunieciu kanapy na 3,5 m. Chyba szczesliwie, ekran okazal sie byc wadliwy, wiec go zwrocilem. Teraz, z mysla o przyszlosci, czyt. 4k, planuje raczej przysuniecie sie blizej do ekranu, stad wiem, ze 80"/100" odpowiednio dla TV/Cinamascope z 2,5m, sa w sam raz. Ktos oczywiscie moze, to negowac i ogladac z 5m tylko, ze dla mnie i tysiecy innych swiadomych uzytkownikow, znaczenia takich utyskiwan, nie popartych zadnym argumentem jest bez znaczenia. Stwierdzenia, ze "chyba bym nie wytrzymal", nie moge przyjac jako argument , bo ja wytrzymuje od dawna, antagonisci zas tylko poruszaja sie w krainie wyobrazen, jak ten Kolega, ktory mysli, ze ogladanie 80" z 5m to ekstremum i ze w zwiazku z tym "wie wszystko najlepiej". Jak to sie przeklada na realne cyfry? Upraszczajac nieco, tak jakbysmy ogladali 40" z 2,5m. Wrazenia iscie kinowe ;)
Troche anachroniczne podejscie, nieprawdaz?
Dzis 40" 4k robi za dobry monitor z 60 cm.
Chetnie podysktuje , ale z rzeczowymi argumentami. Tymczasem co?
"Do mnie ten belkot?", dowodzi jedynie niskiej kultury dyskutanta, a nie trafnosci obranego stanowiska. Moze lepiej pomilczmy sobie jeszcze przez rok, bo ekrany powyzej 80" i 4k, to najwyrazniej temat tabu na tym forum. Nie na darmo stare przyslowie pszczol mowi, ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. Zmienia sie realnia i doswiadczenia dyskutantow, zmieni sie tez ich opinia.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem Ci szczerze że to co widziałem nagrane z kamery 4k nadmieniam profesjonalnej a nie powiedzmy za jakieś 8 czy 10 tyś zł to naprawdę mi się podobało i nie ma co się czepiać - byłem pod dużym wrażeniem bo szczegóły były naprawdę dające do myślenia :) problem jest w tym dla mnie oczywiście że to wszystko było widać z odl. 2,5 m na maksa i naprawdę mam wzrok dobry - mało tego tam było se3tki ludzi i wszyscy podobnie to odczuwali więc takie są realia odnośnie tego faktu..
Piszesz że 2,5 m jest ok dla 80 cali ja tego nie neguje mi tylko chodzi o fakt że jeśli ktoś ma salon powiedzmy 25-30 m to oglądając taki tv i mając dobre kino domowe - fronty głośników masz bardzo blisko siebie a tylne głośniki dużo za daleko - więc jakoś to mi nie pasuje....

Więc chcąc widząc te szczegóły z takiej odl. jak Ty oglądasz musiałbym mieć tv ze 100 cali a to już kosmos kasy i wtedy ( zresztą nie tylko wtedy ) bez dwóch zdań wolałbym projektor dobry nawet FHD i ekran 130 cali i mieć to co Kolega Bipo z tego forum.. i oglądać filmy na takim ekranie z 4,5 m i mieć głośniki tam gdzie powinny być...
Czy można się do tej jakości czepiać ; dla mnie na chwilę obecną nic więcej bym nie potrzebował :)

http://www.hdtv.com.pl/forum/1122042-post4455.html

Ale jak Ty oglądasz na 106 calach to i tak masz miodzio :)

Pamiętajmy też, że na 99% filmy nagrane w 4k w przyszłości na pewno nie będą miały takiej jakości jak najlepsze dema w 4k które zapewne nie raz widziałeś...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To też 4k chyba że cena FHD (porównywalnej jakości tv) byłaby o 50% niższa , a to nie jest możliwe, więc jak cenowo będą porównywalne to nie ma co się zastanawiać...:) można byłoby się zastanawiać jak tv się kupuje do sypialni albo coś w tym stylu , a do salonu nie ma sensu głowy zaśmiecać.. ceny na pewno będą porównywalne o ile będą tv FHD powiedzmy w calch od 65 w góre bo taki tv będzie mnie interesował..
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
lolek masz konkurenta bubafat . Kilka waszych postów i strona do przewinięcia.Haha

Ja rozpisuje się o 4K a na dziś dzień , a być morze za 2 lata kupuje projektor 1080p. do 3 tys. i będzie odlot.Na droższy sprzęt szkoda kasy bo nie mam odpowiednich warunków.Ale przyznać muszę wielu urzytkowników nie ma warunków jak widziałem na filmach youtube , białe ściany itp a jednak pod sufitem wisi kosa HW 55ES :) mija się to z celem by takie coś mieć i mieć wielkość obrazu 80-100 cali.Takie sprzęt to do wielkości od 120 cali to minimum tak myślę
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Lolek
Problem glosnikow polega glownie na optymalnym umiejscowieniu glosnikow przednich, a nie odleglosci (2,5-3m przy takiej samej szerokosci bazy nie stanowi problemu) Ale i na to sa sposoby, bo albo albo zastosujesz ekran dzwiekoprzepuszczalny albo ustawisz glosniki obok lub pod ekranem. Reszte mozna podwiesic lub schowac w suficie. Adaptacja pomieszczenia jast problemem dla kazdego, natomiast nie kazdy ma kino w salonie i niekoniecznie musi stawiac kwestie estetyczne na pierwszym miejscu. Sam mam z tym maly klopot i pewne dylematy, nie mowiac juz o przeciagajacej sie prowizorce, ale popychanie dyskusji w tym kierunku czy wogole traktowanie tematu, jako ograniczonego wlasnymi realiami, zaburza obiektywizm czyt prawde.
Prawda jest taka, jak napisalem powyzej 80/100 cali 4k z 2,5 m wydaje sie byc idealne. W moich warunkach sie to sprawdza. Czarno natomiast widze umieszczenie 2 par tylnich glosnikow Atmos back i Back surroud, bo nie mam miejsca, a wlasciwie odpowiedniego miejsca. W odecnym ukladzie je pomieszcze, bo mam 3 metry za plecami, ale obie pary musza byc na suficie, co da sie zrobic bo C165 sieja w dol a Ci200QT odchylaja sie w strone glowy. Mimo wszystko wolbym umiescic BS prostopadle do TB. Jezeli jednak wybuduje tam sciane odcinajac kino od przylegajacej kuchni/jadalni (co bardzo chcialbym zrobic), z 3m z tylu, pozostanie mi 1,5 (2 po przesunieciu kanapy) imho za malo na BS TB , dlatego prawdopodobnie bede musial zrezygnowac z TB. Mam na tyle miejsca w ogrodku, zeby zrobic sobie dobudiwke i wydluzyc i przeorientowac sale kinowa o 90st, co wiaze sie z wydanien ok €€.€€€, nie liczac zmiany kuchni i wystroju, wydatkiem, ktorego nie chcialbym ponosic w aktualnej sytuacji. Czy w zwiazku z tym powinienem glosic, ze 7.2.4 nie ma sensu? Zwlaszcza, ze nie mam pojecia, jak ono brzmi? ;)
Mam natomiast porownanie 5..1.2 do 9.1 (2*) i twierdze ze Atmos i pochodne to dobry kierunek w odgruzowywaniu pokoju, bo dodatkowa para glosnikow ukrytych w suficie umozliwia pozbycie sie FH i FW z pokoju, dzieki czemu Twoj salon bedzie wygladal lepiej. Jak dodasz do tego rozwiazanie Short Throw projection w 4k i za przyzwoite pieniadze (miejmy nadzieje ze takie jeszcze sie pojawia w tej dekadzie**), ktore umozliwi Ci ogladanie na ekranie +100",w dzien, w jasnym pomieszczeniu, Twoj salon i salony tysiecy innych uzytkownikow beda ocalone***.
Narazie moze jednak skupmy sie na temacie, nie zaklamujac go osobistym bias-em (sorry ale nie mam lepszego polskiego, krotkiego okreslenia chwilowo pod reka)

*- wlasciwie 2, bo Diabelka M11000 trzymam na krotkiej smyczy, bo nie lubie jak mi gra cos innego niz glosnik i kanapa i dopalam Paradigmem 15, zeby aneks kuchenny zonce, po jej stronie, nie zabieral cisnienia.

**- Mozesz tez jeszcze trafic stary model LG 100"@FHD za 5-7k €, albo za mniesze pieniadze zafundowac sobie jasny projektor i MScreen lub zrobic/ wymalowac podobny ekren DIY jeszcze taniej.
***- narazie Sony zdziera skore, model FHD LG is discountinued, a Chinczyk krzyczy 2x wiecej niz LG..

P.S. nie potrzebujesz 150" jesli masz malo widzow, tym bardziej jesli nie masz miejsca i 4k na horyzoncie. Wystarczy usiasc metr blizej mniejszego ekranu.
Kurna chata! Czemu na tym forum nie dziala kod spoilera?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wracając do tematu UHD, bo widzę, że niektórych poniosło:

Z 3-4m to jest EXTRA na TV FHD zapodając materiał który podał Robertuss.
Komu brakuje jakości, niech idzie i kupuje 4K, w czym problem.
Dyskusja na poziomie 5.5l vs AMG 6.2l. (zapewno ktoś tradycyjnie napisze, że złe porównanie)

Czy jest jakakolwiek różnica z 3-4m, jest, czy warta tej ekscytacji (z tej odległości) nie.

Prawdziwy sens UHD mają duże przekątne, czyli zazwyczaj te które spotykamy w projekcjach.
Cały czas piszę o detalach.
Owszem, UHD i na 65" daje rade (pecetowe produkcje w 4K, to kosmos), ale tylko przy zachowaniu odpowiedniej odległości, co paradoksalnie może być na dłuższą mete męczące. Też o tym pisałem wiele razy i nie każdy musi się z tym zgadzać.


Od kilku lat piszemy o UHD, pisałem wielokrotnie o monitorach 4K i QHD (mamy cały duży wątek).
Pisałem jako użytkownik, nie teoretyk! Tam też mamy konkretne zależności względem rozdzielczości, przekątnej i odległości.
Kilka osób skorzystało z porad, każdy po zakupie zadowolony.
Zatem poproszę o konkretne przykłady pieniaczy, którzy komuś tu pomogli na bazie swoich doświadczeń i testów.

Pisaliśmy też o wrażeniach (bardzo pozytywnych) z prezentacji projektorów UHD (chociażby AS), to samo było z TV UHD.
Kto był na takich prezentacjach? Gdzie, kiedy i jak? Konkrety.

Każda możliwa konfiguracja była już omawiana i to poparta PRAKTYKĄ, w przeciwieństwie do teoretyków których wypowiedzi to zwyczajne wprowadzanie ludzi w błąd.
Bo przecież nie my polecimy do sklepu wydać 30k, za to co czytamy? Jakieś żenujące eleboraty nie na temat.

Nie ma zgody na takie zachowanie, nie tam gdzie w gre wchodzą duże pieniądze!

Podsumowując:
Kibicuje UHD, zawsze i wszędzie (ale z głową)

Nie mam tv 80" 4K, ale widziałem bardzo obszerną prezentacje.
Nie licząc tych wszystkich tv 4K w sklepach, a te "oceny" w sklepach można sobie w buty wsadzić.

Rozumiem też, że jeden z tych co wszędzie musi wszystkich zbluzgać taki tv w domu posiada?
Zatem proszę o fotkę i obszerną relacje. Konkrety, materiał FHD/UHD, odległość 4m i 1.5m.
Chętnie poczytam.

Jeżeli chodzi o mój tv, to po pierwsze, każdy tv który ma rok jest już "stary".
Mój tv jest już "stary", taka prawda. Pare msc. temu również o tym pisałem.
Czy dziś decydując się na 80" byłby to tv 4K? Jasne, że tak.
Czy wolałbym 80" UHD od 90" FHD? Nigdy w życiu!
Czy zamieniłbym swojego na taki sam 4K, oczywiście, że tak! Od przybytku głowa nie boli.
Czy zamieniłbym go, ale dopłacając 10K?
Tak, jeżeli różnica w odbiorze (przy mojej odległości, a o tym CAŁY CZAS piszę) byłaby powalająca, a taka w moim mniemaniu nie jest. Zdania nie zmienie.
Czy wymieniłbym swój TV na OLED'a 80" FHD dopłacając 10K? Tak, już dziś by u mnie wisiał przy takiej ofercie.

Śmieszne jest też to, że jak wymieniałem tv co roku, to garstka zawistnych trolli zawsze wbijała szpile, mimo, że zawsze dobrze argumentowałem przesiadkę.
Teraz, wyjątkowo nie poleciałem za TV 4K argumentując to swoimi doświadczeniami i raptem też żle.

Robertuss,
Tobie wielokrotnie odpowiadałem na to samo pytanie co do projektora.
Miałem już projekcje i będę kiedyś miał. Jakieś 2msc. temu złożyłem propozycje jednemu użytkownikowi na tym forum, ale chyba mu było za mało. Pisałem też, dlaczego nigdy nie zamieniłbym tv na projektor.
Nie interesują mnie też żadne kombinacje typu: mały tv + projektor. Nie ma takiej opcji.
Tv obecnie daje mi namiastke projektora, więc nie mam wielkiego ciśnienia. Wrażenia i tak są super.
Cała reszta jest na + dla TV.
Jeżeli kupie projekcje (a kupie na bank), to prawdopodobnie będzie to właśnie projektor 4K.
Wrażenia z paru metrów są zachwycające, ale wstrzymam do czasu jak się wszystko wyklaruje.
Tak czy inaczej, sufit jest ready na ekran, a że u mnie musi być wszystko na pilota, to na bank będzie to elektryczny i to tylko wyłącznie z borderami ;)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja rozpisuje się o 4K a na dziś dzień , a być morze za 2 lata kupuje projektor 1080p. do 3 tys. i będzie odlot.Na droższy sprzęt szkoda kasy bo nie mam odpowiednich warunków.Ale przyznać muszę wielu urzytkowników nie ma warunków jak widziałem na filmach youtube , białe ściany itp a jednak pod sufitem wisi kosa HW 55ES :) mija się to z celem by takie coś mieć i mieć wielkość obrazu 80-100 cali.Takie sprzęt to do wielkości od 120 cali to minimum tak myślę

To masz ci babo placek, byłem przekonany, że masz projektor w domu ;)
Zatem w jaką przekątną będziesz celował?
Dla mnie min. 130", tutaj już UHD zamiata, albo inaczej, jest tak jak powinno być.
Odpowiednia odległość, jakość i wrażenia typowo kinowe.
Mniejsza przekątna, a co za tym idzie mniejsza odległość siedziska (jak są warunki na coś większego) to dla mnie mizerne rozwiązanie. To tak nie działa.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Bardzo dużo zależy od wielkości TV,z jakiego będziemy się przesiadać.
Dla mnie i pewnie dla większości osób na tym forum,przesiadka na TV 4K 80",byłaby dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o poleszenie jakości video.Dodatkowo doszłyby wrażenia związane ze zwiększeniem ekranu...
Dla Ciebie Armanig,już raczej ta sama wielkość 4K nie byłaby tak kusząca.Na pewno byłoby lepiej,jednak nie odczułbyś już takiego efektu WOW jak my,gdyż przyzwyczaiłeś się oglądać na 80 calach.Pewnie musiałbyś celować w coś powyżej 100"...
Technologia sama w sobie (4K) jest na plus,jednak zbyt dużo indywidualnych rzeczy tutaj dochodzi,w tym jakość wzroku.Znam osoby które ciężko odróżniają DVD od Blu-ray,a w opisywanym przez nas przypadku (FHD vs 4K) te różnice są jeszcze mniejsze...
Dodatkowo dochodzi oczywiście cena nowego TV.Nie można więc jednoznacznie stwierdzić czy się opłaca lub nie,bo nie ma na to wzorów...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mówisz masz, zobaczymy kto pierwszy pęknie. Już mógłbym napisać kto, ale się powstrzymam, a nóż..
Piramida twardziel. wytrzyma. Mam wątpliwości co do innych ;)
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Najciekawszym telewizorem w ofercie Sony na ten rok , zdaje się model FHD (nie 4K , bo moim zdaniem obraz na ekranie 4k w rozdziałce FHD o klasę gorszy , a kontentu nadawanego na codzień w rozdziałce 4K czy to z satki czy nawet na płytach , w Polsce nie doczekamy się nawet za 10 lat , biorąc pod uwagę to że nawet jednego kanału FHD bez przeplotu się niedoczekaliśmy do dnia dzisiejszego )KDL-65W855C . Można go już zakupić w cenie 10600 zł na starcie , do tego ma bezpośrednie podświetlenie Direct Led i jeśli się nie mylę ( ponieważ ma Motionflow XR 800 Hz) to może mieć matryce z odświerzaniem natywnym 200 Hz tak jak ma mój obecny 55 W905 . Węc jeśli się okaże to prawdą i czerń będzie miał jak 905 ale w 65 calach , to będzie to drugi tv jaki nabęde po plaźmie Panasonica VT :). Jak ktoś ma dostęp do specyfikacji tego modelu , to proszę się wypowiedzieć jak z tą matrycą jest w tym tv . Pozdrawiam
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Sorry Panowie, ale przegrywacie z moim ulubionym serialem, ktorego 4 ostatnie odcinki musialem sobie odswierzyc przed rozpoczeciem nowej serii.
Stad tez zwloka. Ale oto i replika.
Rien ne va plus!

Wracając do tematu UHD, bo widzę, że niektórych poniosło:
Z 3-4m to jest EXTRA na TV FHD zapodając materiał który podał Robertuss.
Nikt zdaje sie temu nie zaprzecza. A z 5m to nawet SD bedzie wygladalo ladnie.

Czy jest jakakolwiek różnica z 3-4m, jest, czy warta tej ekscytacji (z tej odległości) nie.
Ktos zadal takie pytanie?
Przy 80” z 2,5m jest kolosalna roznica i tylko taki sens mozna wyniesc z moich poprzednich wypowiedzi. Przywolywanie innych odleglosci, to tania i nieskuteczna sztuczka.

Prawdziwy sens UHD mają duże przekątne, czyli zazwyczaj te które spotykamy w projekcjach.
Cały czas piszę o detalach.
Owszem, UHD i na 65" daje rade, ale tylko przy zachowaniu odpowiedniej odległości, co paradoksalnie może być męczące. Też o tym pisałem wiele razy i nie każdy musi się z tym zgadzać.

Siedzenie w kinie musi byc byc dla Ciebie, z tego powodu, niezwykle meczace. Cale szczescie, ze ludzkosc sie nie zmeczyla przez te 100 lat z okladem, bo zostalaby nam tylko telewizja.

Od kilku lat piszemy o UHD, pisałem wielokrotnie o monitorach 4K i QHD (mamy cały duży wątek).
Pisałem jako użytkownik, nie teoretyk!

Tzn masz jakies wyswietlacze 4k, czy nie, bo piszesz, ze wierzysz w 4k od 130”?
Jak nie masz, to jestes jednak teoretyk. :)

Kilka osób skorzystało z porad, każdy po zakupie zadowolony.
Zatem poproszę o konkretne przykłady pieniaczy, którzy komuś tu pomogli na bazie swoich doświadczeń i testów.


Nie boj sie napisac do mnie w drugiej, a nie w trzeciej osobie. Twoje oba posty wyczerpuja znamiona ataku osobistego, tak czy inaczej. wiec nie musisz sie krygowac, a ja przynajmniej bede mial pewnosc, ze do mnie piszesz i bede mogl swobodnie odpowiedziec.

Pisaliśmy też o wrażeniach (bardzo pozytywnych) z prezentacji projektorów UHD (chociażby AS), to samo było z TV UHD.
Kto był na takich prezentacjach? Gdzie, kiedy i jak? Konkrety.

Każda możliwa konfiguracja była już omawiana i to poparta PRAKTYKĄ, w przeciwieństwie do teoretyków których wypowiedzi to zwyczajne wprowadzanie ludzi w błąd. Bo przecież nie my polecimy do sklepu wydać 30k, za to co czytamy? Jakieś żenujące eleboraty nie na temat.

Zenujace elaboraty nie na temat? Co mianowicie jest nie na temat i wprowadza czytelnikow w blad?
Ktora z dwu przedstawionych przeze mnie tez, jest nieprawdziwa, bo nie raczyles szczegolowo sie do tego odniesc, Czy ta, o znaczeniu produkcji 4k na obecny wyglad materialow FHD, czy moze ta, ze z 2,5m roznica pomiedzy FHD, a 4k jest latwo dostrzegalna na 80”?
Nie mozesz sie zdecydowac, czy uznajesz obie za falszywe?
A moze chodzilo Ci o to, ze Twoje 80” z 4,2m wyglada jak 40” z 2,1 m (skorygowalem po doczytaniu, ze ogladasz z 4,2m a nie z 5 m, najwyrazniej pomylilem osoby, co nie zmienia sensu) i jak odejmiemy horyzotalne pasy, to mamy kino po zboju, a o 4 k to juz wogole nie wspomne. To faktycznie malo interesujace i odkrywcze, ale przynajmnije kazdy jest to w stanie sobie wyobrazic. Ze jest to troche zenujace, faktycznie, tutaj jestem skolonny sie z Toba zgodzic. Jednak nie bylo moim celem zazenowanie Ciebie, tylko wskazanie jednej z glownych przyczyn odmiennosci naszych pogladow.

Bo przecież nie my polecimy do sklepu wydać 30k, za to co czytamy? Jakieś żenujące eleboraty nie na temat.
Nie ma zgody na takie zachowanie, nie tam gdzie w gre wchodzą duże pieniądze!
Czy jeszcze ktos czuje, ze przylozylem mu pistolet do glowy i powiedzialem plac albo gin, a moze to tylko Twoja iluzja?

Podsumowując:
Kibicuje UHD, zawsze i wszędzie (ale z głową)

A ja urodzilem sie wczoraj i nie umiem czytac po polsku ;)

Nie mam tv 80" 4K, ale widziałem bardzo obszerną prezentacje.
Nie licząc tych wszystkich tv 4K w sklepach, a te "oceny" w sklepach można sobie w buty wsadzić.
To czyni Cie niewatpliwym ekspertem w tej dziedzinie. Zwlaszcza jesli byla to prezentacja Sony.

Rozumiem też, że jeden z tych co wszędzie musi wszystkich zbluzgać taki tv w domu posiada?
Zatem proszę o fotkę i obszerną relacje. Konkrety, materiał FHD/UHD, odległość 4m i 1.5m.
Chętnie poczytam.

I skad wyciagnales ten wniosek? Bo z moich wypowiedzi wynika cos zupelnie przeciwnego, Po pierwsze nie ogladam telewizji. Po drugie nie ogladam filmow na telewizorze, jak nie musze, bo nie lubie , Po trzecie 80” tv niestety daje mikruski obraz w cinamascope i dlatego idealnym rozmiarem (przy 4k, jak napisalem powyzej ) dla mnie wydaje sie byc ok 100”. 80” to zostanie przy CIH, na format telewizyjny. Malo prawdopodobne aby kinomaniak mogl planowac odwrotnie. Trudno sie w tym nie polapac, ale widocznie nie kazdy musi od tak od razu.
Jesli naprawde chcesz cos poczytac “mojego”, to nie musisz sie specjalnie wysilac z szukaniem, na sasiednim forum mam ok 3k wypowiedzi, z ktorych mozesz wybierac na slepo, bo przynajmniej polowa dotyczy tematow branzowych.

Jeżeli chodzi o mój tv, to po pierwsze, każdy tv który ma rok jest już "stary".
Mój tv jest już "stary", taka prawda. Pare msc. temu również o tym pisałem.
Czy dziś decydując się na 80" byłby to tv 4K? Jasne, że tak.
Czy wolałbym 80" UHD od 90" FHD? Nigdy w życiu!
Czy zamieniłbym swojego na taki sam 4K, oczywiście, że tak! Od przybytku głowa nie boli.
Czy zamieniłbym go, ale dopłacając 10K?
Tak, jeżeli różnica w odbiorze (przy mojej odległości, a o tym CAŁY CZAS piszę) byłaby powalająca, a taka w moim mniemaniu nie jest. Zdania nie zmienie.
Czy wymieniłbym swój TV na OLED'a 80" FHD dopłacając 10K? Tak, już dziś by u mnie wisiał przy takiej ofercie.

Znowu, zamiast rzeczowej dyskusji ,dostajemy bajke pod tytulem “Ja i moj telewizor” aaa i ten swiat zawistnych trolli.
Przyjmij na wiare, ze nie interesuja mnie Ty ani Twoj telewizor i nie mam powodu, ani przyjemnosci, aby rozpisywac sie nad kazda Twoja wypowiedzia z ktora sie nie zgadzam. Zabralem glos, bo opowiadasz glupoty.
UHD na 80+” z odpowiedniej odleglosci (niestety nie jest to 4,2m jak w Twoim cytuje 80m2+kuchnia, salonie), wyglada zdecydowanie inaczej, niz FHD z tej samej odleglosci. Mozesz sobie twierdzic inaczej, ale niestety nie masz racji, a fakt, ze bazujesz jedynie na wyobrazeniach, w dobie, kiedy wielu przekonuje sie o tym na wlasne oczy, a niedlugo przekonaja sie o tym wszyscy, stawia Cie raczej w niekorzystnym polozeniu, bo bedziesz to musial wszystko za rok odkrecac.
Druga rzecza jaka napisalem, a ktora tak wyprowadzila Cie z rownowagi, bylo uwaga, ze materialy FHD prezentuja dzisiaj jakosc, godna Twojego zachwytu, przede wszystkim, a wlasciwie jedynie dzieki technologii 4k. Jezeli sie z tym nie zgadzasz, to znajdz mi prosze 10 wydan BD nakreconych przed 2010r, remastery sie nie licza. Co nie ma az tylu. Ciekawe dlaczego?
A moze sie ze mna zgadzasz, tylko w takim razie skad ta wrogosc? Ktos Ci zabawki w piaskownicy podbiera? To nie ja.

Śmieszne jest też to, że jak wymieniałem tv co roku, to garstka zawistnych trolli zawsze wbijała szpile, mimo, że zawsze dobrze argumentowałem przesiadkę.
Teraz, wyjątkowo nie poleciałem za TV 4K argumentując to swoimi doświadczeniami i raptem też żle.

Czytac to ja kogo mam i Ty z pewnoscia do tych zrodel nie nalezysz. Wydaje Ci sie, ze jestes w jakies awangardzie, ze cos wiesz i masz do przekazania. Sorry Winetou. Moze to zaboli, ale tak tylko Ci sie wydaje. Nie masz mi nic do zaoferowania, a zwlaszcza w tej dziedzinie. Nie masz kontaktu z UHD na codzien, nie masz wyswietlacza, dostepu do kontentu 4k, nie rozumiesz nawet podstaw tematu, w ktorym usilujesz odgrywac autorytet. Zamiast odpowiedzi na proste pytanie atakujesz mnie w niewybredny sposob. Moze zapytaj swoich zorientowanych Kolegow, czy przypadkiem nie kojarza mnie z innych forow, w ktorych z pewnoscia nie uczestniczysz, bo pewnie nie stawialbys mojego zaangazowania, czy kompetencji w takim swietle, a przede wszystkim w takiej formie.
Zrozum tez, ze nie jestem z natury obrzydliwy i nie mam najmniejszego powodu, zeby traktowac Cie nie fair w wymianie zdan, tylko ze poki co, nie zaprezentowales zadnych argumentow, poza wzmiankami o zawistnych trollach, o tym, ze cos tam napisales i ze masz szeroki monitor. ktory polecasz innym tez kupic. Tylko, ze to niestety nie tlumaczy, w czym sie myle, czy jak wolisz “wprowadzam w blad” czytelnikow. A moze cierpisz uraze, ze wzgledu nasza rozbieznosc ocen, Wybacz ale Twoje osobiste preferencje i wybory nie zmienia tego, ze 80” z odleglosci 4,2m nie da sie komfortowo ogladac filmow (w 21:9) nie wspominajac o 4k. Dlatego nie przekonasz do swoich racji wlascicieli projektorow, ani nie zrozumiesz dlaczego wyzsza rozdzielczosc, obok innych skladowych, polepszajacych jakosc obrazu, wydaja sie dla nich tak atrakcyjne. Oni po prostu sa o 2 kroki do przodu wzgledem Ciebie i szukaja nowych podniet, czy ulepszen.

Moglbym Cie poprosic o rozwiniecie mysli, skad wedlug Ciebie, w “tych trollach”, do ktorych rozumiem mnie zaliczasz, taka zawisc do Twojej osoby? Czegos Ci zazdroszcza? Za cos Cie nie lubia? Cos im zrobiles?
Nie znam sie na trollach. Podejrzewam jednak, ze wszyscy nie moga Cie lubic. Ja osobiscie niczego Ci nie zazdroszcze. NIe czuje do Ciebie zawisci, ani urazy, bo niczego mi nie zrobiles, ani zrobic nie jestes w stanie. Odpowiedz na Twoja prowokacje, prawdopodobnie moze mnie kosztowac jakas kare administracyjna. Moglbym wprawdzie jej uniknac, ale nie chcialbym Cie pozostawic w kozie, za atakowanie mnie, samego. Mam nadzieje, ze nie spodziewasz sie tego, ze bede zawsze taki cool. Jak juz znajdziesz odpowiedz na moje pytania i bedziesz mogl wyartykulowac, w ktorej z 2, czy 3 poruszonych kwestii sie myle, to daj znac. Jak nie, to lepiej nie zawracaj sobie glowy. Napewno trafi sie jeszcze niejedna okazja w tym temacie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Co tam Android...
4K jest w nim najważniejsze :lol:

Zobacz jak Philips i pewna osoba się zachwycała androidem z tego forum w tv Philipsa (co prawda jeszcze nie dopracowany), może dla niektórych to ma znaczenie... dla mnie nie ma ... ale każdy ma inne podejście.. Dla Ciebie też android nie ma znaczenia w tv?
Pisz Kolego bo trzeba w końcu zacząć pisać w temacie :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Dla Ciebie też android nie ma znaczenia w tv?
:)

W sumie to się tym nie interesowałem...Bym musiał się pobawić i zobaczyć czy przyzwyczaję się korzystać z internetu,w tym YT,słuchać muzyki,oglądać zdjęcia itd. przez TV..
Szybkość musiała by mieć bardzo duże znaczenie + obsługa i wygoda urządzenia sterującego...
Z gier w TV i z video na życzenie,raczej bym nie korzystał...:wink:
 
Do góry