CANON HV20-uwagi uzytkownikow

pxl666

Member
Bez reklam
generalnie chodzi o wrazenie ze ktos cos gada - nie za glosno i nie za blisko.jakies wiadomosci powinny byc ok. spakowac to mozesz bele czym coby byl dzwiek i obraz (jakby sie dalo) ale sam dzwiek tez moze byc - fajnie by bylo jakbys na poczatku klipu po prostu powiedzial co jest i co sie dzieje "a teraz zalozylismy wlasnie DM50..." heh wsumie mozesz postawic kama na statywie i siasc na krzesle i sam gadac ale watpie czy taki uklad ci pasuje.

a ten mikrofon ma zoom sprzezony z zoomem kamery?
 

moscow

New member
pxl666 napisał:
generalnie chodzi o wrazenie ze ktos cos gada - nie za glosno i nie za blisko.jakies wiadomosci powinny byc ok. spakowac to mozesz bele czym coby byl dzwiek i obraz (jakby sie dalo) ale sam dzwiek tez moze byc - fajnie by bylo jakbys na poczatku klipu po prostu powiedzial co jest i co sie dzieje "a teraz zalozylismy wlasnie DM50..." heh wsumie mozesz postawic kama na statywie i siasc na krzesle i sam gadac ale watpie czy taki uklad ci pasuje.

a ten mikrofon ma zoom sprzezony z zoomem kamery?
OK, nagram fragment jakiegos programu informacyjnego i potem odtworze dla kazdego ustawienia mikrofonu (zeby oryginalny dzwiek byl powtarzalny). Pliki beda mialy nazwy zgodne z ustawieniami / wybranym mikrofonem.

Mikrofon nie jest w zaden sposob sprzezony z zoomem kamery.

-krzysiek-
 

moscow

New member
HV20 z mikrofonem DM50 v2.0

Pod adresem ponizej
ftp://Filmy:Filmy@80.245.180.103/Filmy/HV20_with_DM50_mp3_tvonly.zip
znajduje sie obiecany material porownawczy przygotowany z uzyciem kamery HV20 oraz mikrofonu DM50. Jest to 14 sekundowy fragment dzisiejszego teleexpresu

Dolaczylem go rowniez do kompletnego materialu, ktory zostal przygotowany wczesniej - jest do sciagniecia pod ftp://Filmy:Filmy@80.245.180.103/Filmy/HV20_with_DM50_mp3_v2.zip
00:00:00 - Cisza z zegarami w tle
00:42:00 - Cisza z zegarami w tle; Maksymalne wzmocnienie
00:01:27 - Chlupoczaca woda nad brzegiem jeziora
00:01:50 - Nagranie dzwieku z telewizora - poczatek teleexpresu
00:02:05 - Przejazd samochodu
00:02:19 - Szum morza przy wietrze 8B
00:02:30 - Glosna muzyka w klubie
00:02:43 - Glosna muzyka w klubie; Opcja mikrofonu ATT (tylko dla mikrofonu wewnetrznego i DM50 w trybie stereo2)

Pozdrawiam,
-krzysiek-
 

RyEk

New member
Wlasnie to mnie dobija w HV20 - szumy wlasne sa niemilosierne.
Konkurent - czyt. SONY wypada w tej kwestii lepiej pod tym wzgledem.

Jak przyjdzie moja kamerka postaram sie zrobic podobny test z moim zewnetrznym mikrofonem t.j ATR25 (AudioTechnica).
Pod koniec miesiaca bede w Gdyni gdzie w jednym ze sklepow oferuja Rode VideoMic (wyzsza klasa) - shootgun. Mysle, ze wezme moja HV'ke ze soba i przetestuje na miejscu i ewnetualnie zakupie :)

P.S.
Dzis podobno ma do mnie trafic moja "nieszczesliwa" - zobaczymy jak wyglada "cudowne samonaprawienie" :/
 

pxl666

Member
Bez reklam
moscow napisał:
Pod adresem ponizej
ftp://Filmy:Filmy@80.245.180.103/Filmy/HV20_with_DM50_mp3_tvonly.zip
znajduje sie obiecany material porownawczy przygotowany z uzyciem kamery HV20 oraz mikrofonu DM50. Jest to 14 sekundowy fragment dzisiejszego teleexpresu

Dolaczylem go rowniez do kompletnego materialu, ktory zostal przygotowany wczesniej - jest do sciagniecia pod ftp://Filmy:Filmy@80.245.180.103/Filmy/HV20_with_DM50_mp3_v2.zip
00:00:00 - Cisza z zegarami w tle
00:42:00 - Cisza z zegarami w tle; Maksymalne wzmocnienie
00:01:27 - Chlupoczaca woda nad brzegiem jeziora
00:01:50 - Nagranie dzwieku z telewizora - poczatek teleexpresu
00:02:05 - Przejazd samochodu
00:02:19 - Szum morza przy wietrze 8B
00:02:30 - Glosna muzyka w klubie
00:02:43 - Glosna muzyka w klubie; Opcja mikrofonu ATT (tylko dla mikrofonu wewnetrznego i DM50 w trybie stereo2)

Pozdrawiam,
-krzysiek-

no czysciej napewno.choc nie tak jak sadzilem. a cena spora.ja mysle o opcji na kablu z dala od korpusu kama, moze na kijku heh. nie wiecie gdzie mozna kupic majki takie na kablu ktore beda dzialac z hv20? noi nie dziko drogie...
 

darek53

New member
w hv10 szum mechanizmu identyczny, dobiją mnie także głośnie dźwięki które biorą się z manipulowania przyciskami podczas zapisu, plastikowość obudowy daje znać o sobie
co do pracy mechanizmu to odgłos pracy jest praktycznie ciągle ten sam wystarczyło odwrócić go w fazie i informację dodac do toru audio kamery ale widocznie panom z canona się nie chciało...
 

RyEk

New member
Obiecany test porownawczy.
Tym razem na warsztat:
- mikrofon wewnetrzny
- mikrofon Audio Technica ATR25 stereo

http://s008.wyslijto.pl/index.php?file_id=00041743059468482529

Jedyna probka z braku czasu.
Z kompa w glosnikach, program o karabinie maszynowym...
Specjalnie dosyc cicho puscilem by obczaic szum mikrofonow

ATT wylaczone we wszystkich przypadkach
internal_auto - auto
internal_max - audio manual, max podbicie
atr25_auto - auto
atr25_max - audio manual, max podbicie

Czekam na Wasze komentarze.

Pozdro
 

pxl666

Member
Bez reklam
RyEk napisał:
Obiecany test porownawczy.
Tym razem na warsztat:
- mikrofon wewnetrzny
- mikrofon Audio Technica ATR25 stereo

http://s008.wyslijto.pl/index.php?file_id=00041743059468482529

Jedyna probka z braku czasu.
Z kompa w glosnikach, program o karabinie maszynowym...
Specjalnie dosyc cicho puscilem by obczaic szum mikrofonow

ATT wylaczone we wszystkich przypadkach
internal_auto - auto
internal_max - audio manual, max podbicie
atr25_auto - auto
atr25_max - audio manual, max podbicie

Czekam na Wasze komentarze.

Pozdro

czysciej ale wydaje mi sie ze sporo ciszej?
 

RyEk

New member
czysciej ale wydaje mi sie ze sporo ciszej?

Zgadza sie.
Zresztą mikrofon Moscow'a rownież ma mniejsze wzmocnienie od wbudowanego ale może nie aż tak jak moj ATR25.

Już wcześniej pisałem, że ATR25 jest sporo cichszy.
Jest to wada i zaleta.

ATR25 na pewno nie nadaje sie do kosciola ale na glosne imprezy jak najbardziej - mniejsze wzocnienie = mniejsze ryzyko powstania przesterów.
Nie pamietam dokladnie ale bodajze wytrzymuje cisnienie akustyczne ok 130dB wiec mozna podejsc pod glosnik i bedzie ok.
Oczywiscie to wszystko nie na automacie poniewaz dochodzi wtedy czesto do przesterow - kamera nie nadaza zmniejszac poziom dzwieku - zwlaszcza przy dynamicznym tle. (glosniej/ciszej).

Oczywiscie przenosi odglosy obudowy (przyciskow) przy cichym tle az denerwuje to ale na imprezkach fajna sprawa.

Czaje sie na Rode VideoMic (wyzsza klasa) - jest to shootgun - ale bede pod koniec pazdziernika w miescie gdzie mozna go postestowac to moze sie wtedy zdecyduje lub nie. Kosztuje w najtanszej opcji (mono) - 395zł
 

th0rax

New member
Hej, widzę że rozkręciła się tu rozmowa na temat mikrofonu, jednak ja chciałbym zapytać o coś z innej beczki. Mianowicie szukam ostatnio możliwości dołożenia do kamerki HV20 obiektywu na którym mógłbym sterować ręcznie focusem bądź, jakiegoś adaptera 35mm. Widziałem to na zagranicznych forach ale u nas nigdzie o niczm takim nie ma ani słowa.
Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź.
 

pxl666

Member
Bez reklam
th0rax napisał:
Hej, widzę że rozkręciła się tu rozmowa na temat mikrofonu, jednak ja chciałbym zapytać o coś z innej beczki. Mianowicie szukam ostatnio możliwości dołożenia do kamerki HV20 obiektywu na którym mógłbym sterować ręcznie focusem bądź, jakiegoś adaptera 35mm. Widziałem to na zagranicznych forach ale u nas nigdzie o niczm takim nie ma ani słowa.
Bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedź.

google >> 35 mm adapter , albo REDROCK , BREVIS , M2 jeszcze chyba...i przygotuj sobie z 2ooo$...
 

pxl666

Member
Bez reklam
th0rax napisał:
Właśnie że znalazłem na już na zagranicznych stronach i cena jest w okolicach $900, ale wolałbym zapłacić w zł dlatego pytam czy idzie gdzieś u nas cos takiego dostać ;]
a dokładniej tu:
http://www.cinevate.com/catalog/product_info.php?products_id=29

mysle ze bedzie ci ciezko. to sie chyba zamawia u producenta - 35mm adaptery nie sa na tyle popularne zeby staly w sklepie.chyba ze mega specjalistycznym. mozna adapter ponoc zrobic samemu ale sadze ze nie jest to latwe tanie i warte...tez misie marzy bo mam pare obiektowow ale ...nie napalam sie...kupa kasy...
 

pxl666

Member
Bez reklam
th0rax napisał:
no cóż to trudno zostaje mi zamówenie internetowe z poza kontynentu : /

napisz do cinevate czy nie maja dystrybutora na europe.moze w jukej albo szkoplandzie jakas firma to ma? swoja droga musisz byc powaznie napalony. co chcesz krecic? reklamowki , filmy?
 

th0rax

New member
Kręcimy reklamówki, filmy promujące różnego rodzaju oraz relacje imprez i taki efekt filmowy jeśli chodzi o focus byłby niezastąpionym efektem który chciałbym tam zamieścić.
 

darek53

New member
http://members.lycos.co.uk/grasshopper/forum/t12.htm

zrobiłem sobie sampla tego obiektywu z pudełka i starego heliosa 44k-4 + matówka z wosku wtopionego między 2 cieńkie szybki
efekty b zadawalające, teraz myślę zrobić coś konkretnego ale na bagnet canona zeby obiektywy z mojego eosa można było wykorzystać
minusem jest odwrócony obraz
co do klatki 35mm to HV10 dobrze wbija się ostrością w jej rozmiar czyli 35x24mm
 
Ostatnia edycja:

th0rax

New member
No po prostu cudo! Wielkie dzięki darek! Mam dokładnie taki sam obiektyw z mojego starego ZENITa może uda mi sie uzyskać tak samo dobry efekt jak Ciebie!
Mam tylko prośbę.. czy mógłbyś może opisać nieco dokładniej "Prototyp III" ? Tzn jakich dokładnie części użyłeś? Jak to składałeś i nie tak ogólnie przedstawić całość?
 

pxl666

Member
Bez reklam
darek53 napisał:
http://members.lycos.co.uk/grasshopper/forum/t12.htm

zrobiłem sobie sampla tego obiektywu z pudełka i starego heliosa 44k-4 + matówka z wosku wtopionego między 2 cieńkie szybki
efekty b zadawalające, teraz myślę zrobić coś konkretnego ale na bagnet canona zeby obiektywy z mojego eosa można było wykorzystać
minusem jest odwrócony obraz
co do klatki 35mm to HV10 dobrze wbija się ostrością w jej rozmiar czyli 35x24mm

w prawdziwym adapterze matowka drzy - uzyjesz wibratora np z komorki do tego? jestem bardzo ciekaw efektu dla hv20. te tuleje musiales dac komus wytoczyc chyba? 3mam kciuki za powodzenie misji!!
 
Do góry