CANON HV20-uwagi uzytkownikow

th0rax

New member
Acha i jeszcze jedno chciałem się dowiedzieć. Skąd wziąć soczewki do kondensora i sam kondensor? tzn ogólnie gdzie kupić bo ro tarecz juz nie jest ręcznie wykonane :)
 

darek53

New member
:) chciałbym sprostować obiektyw z linku który podałem nie jest moim dziełem , ja tylko na jego podstawie zrobiłem małą testową kopię takiego obiektywu która zachęciła mnie do budowy wersji finalnej
narazie zbieram materiały na taki obiektyw
problem ciemnego obrazu na matówce rozwiązuje podobno matówka z canona EOS 5D o symbolu EE-A która jest b jasna, można ją dostać w dobrych sklepach foto :)
polecam dokładne przeczesanie tego linku
http://www.jetsetmodels.info/sample_footage.htm
w PDFach jest dużo detali konstrukcyjnych oraz zciągnijcie sobie sample video! także z HV20 !
a na deser:
http://www.35mm-adapter.de/index.php?page=overview&title=Übersicht 35mm-Adapter
 
Ostatnia edycja:

th0rax

New member
He widziałem że na jednym ze zdjęć ijęcie przepuszczone jest przez aparat :) czyli matówka już jest. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie da się wykorzystać matówki jaka znajduje się w moim zenicie, jednak nie wiem czy wymiary ma odpowiednie i czy nie będzie trzeba jednak wydać ze 150 zł na porządną matówke Canona...
 

pxl666

Member
Bez reklam
tak z innej beczki - sprzedam ladowarke samochodowo-scienna do akumulatorow hv20. debil z ebay zamiast baterii przyslal mi ladowarke...a ze od tego czasu zdazylem wrocic do polski (bo zamowilem baterie jeszcze w usa...) to nie ma sensu tego znowu przez ocean odsylac...(koszty). jesli jest ktos chetny to dobra sprawa np na wyjezdzie, choc w domu tez sie przydaje bo kamera jest wolna a bateria sie moze ladowac. gg:3042844 skype:pxl666
@: pxl666@poczta.onet.pl gsm:600910082
 

RyEk

New member
Maly tescik HV'ki
Oba sample krecone w progressive HDV. Potem Downconvert w kamerze do DV i zapis mpeg (juz nie pamietam ile kbps).

Nr1
- bardzo slabe oswietlenie. wszystkie swiatla pogaszone (w tle drzwi oswietlone) no i swieczka :)
http://s009.wyslijto.pl/index.php?file_id=55027569568938888448

Nr2
- to samo + lampka na kamerze z 20W
http://s008.wyslijto.pl/index.php?file_id=08662752497320784751


Roznica jak widac duza.


I kolejny:
roznica miedzy HV20 i moja HC42 (miniDV 1MPix)
Krecone z tego samego miejsca w 16:9 + konwersja do xvid zatuszowala czesc szczegolow ale o to chodzi - o realny test ostatecznej jakosci wynikowej.
http://s004.wyslijto.pl/index.php?file_id=18993258085822188734
 

pxl666

Member
Bez reklam
no z lampka jest niezle - ale musi strasznie walic tych ludzi po galach...
porownanie hidef i lodef jest ...troche nieuczciwe - wiadomo co mozna wyciagnac z hv20 i pokazywanie jak bardzo mozna ten obraz zmielic jest bezcelowe.to i to sa pliki skompresowane ale jakosc pozostala...
nie mam racji?
 

th0rax

New member
pxl666 napisał:
no z lampka jest niezle - ale musi strasznie walic tych ludzi po galach...
porownanie hidef i lodef jest ...troche nieuczciwe - wiadomo co mozna wyciagnac z hv20 i pokazywanie jak bardzo mozna ten obraz zmielic jest bezcelowe.to i to sa pliki skompresowane ale jakosc pozostala...
nie mam racji?

hmm, a są jakieś ustawienia na jakich trzeba zgrywać aby wyszedł taki dobry obraz? czy to się po zgraniu już robi aby tego piasku nie było...?
 

pxl666

Member
Bez reklam
th0rax napisał:
hmm, a są jakieś ustawienia na jakich trzeba zgrywać aby wyszedł taki dobry obraz? czy to się po zgraniu już robi aby tego piasku nie było...?

wybacz ale nie jarze oco ci chodzi...ustawienia zgrywania? masz na mysli capture?
 

kkasperc

New member
trik + info

Cześć,
przeczytałem 2 triki z 0 gain na HV20 jeden z dekielkiem drugi z jasnym światłem, np. z komórki. Przeczytałem to z jakieś anglojęzycznej strony, do której link znalazłem na forum. Czy są bardziej aktulane triki by kręcić przy 0 gain?
W tym linku w zasadzie używają cine mode, ja go nie używam, więc czy jest trik bez HDV? ten z dekielkiem jest dość słaby.

Czy jest jakiś programi, jeśli tak to jaki, który pokaże z jakimi parametrami była kręcona scena.

Skoro wyższe modele sony i Canona potrafią to odczytać tzn, że ta informacja musi być na kasecie, czy można ją jakoś odczytać z kompa, lub zgrać materiał na kompa i dopiero odczytać?

Na tej anglojęzycznej stronie jest mowa, że część ustawień można odczytać na HV20 (czas i ekspozycja) jak to się robi?

__
Pozdrawiam Krzysiek
 

th0rax

New member
pxl666 napisał:
wybacz ale nie jarze oco ci chodzi...ustawienia zgrywania? masz na mysli capture?

Chodzi mi o to aby obraz wyszedł jak na Twoich linkach a nie jak na tym z nagrania ze świeczką parę postów powyżej. Dlatego pytam czy są jakieś specjalne ustawienia żeby nie było tak piastecznego obrazu bez używania lampy, czy jest to po prostu nagrane z oświetleniem czy jak robią ludzie tak dobre ujęcia jakościowo w ciemnych miejscach...
 

RyEk

New member
Chodzi mi o to aby obraz wyszedł jak na Twoich linkach a nie jak na tym z nagrania ze świeczką parę postów powyżej. Dlatego pytam czy są jakieś specjalne ustawienia żeby nie było tak piastecznego obrazu bez używania lampy, czy jest to po prostu nagrane z oświetleniem czy jak robią ludzie tak dobre ujęcia jakościowo w ciemnych miejscach...
Po pierwsze to moje linki :)
Wyraznie napisalem ze jedna jest bez wloczonej lampki a druga w zastanym swietle (tj bardzo slabym)
O ile nagranie z wl. lampka mozna powiedziec ze jest "...tak dobre ujęcia jakościowo w ciemnych miejscach" to bez lampki IMO jest kiepskie ale tego juz nie przeskoczysz.
Oczywiscie resampling i ponowna kompresja MPEG2 w znacznym stopniu potrafi to zamaskowac ale juz wiecej nie wycisniesz z HV'ki.
Mozesz zaczac probowac usuwac softwarowo szum ale pogorszy to czytelnosc i plynnosc (duchy) obrazu.

Jezeli chodzi o nastawy.
Oba sample byly w HDV progressive czyli 1080p, 1/25, F1.8
O ile bez lampki raczej w 99% domniemam iz GAIN byl uzyty na MAX'a o tyle w samplu z lampka juz nie (IMO ok +12-15dB) oczywiscie wszystko na recznych nastawach exposure (ekspozycji).

Pozdro
 

slimak

New member
Bez reklam
kkasperc napisał:
Cześć,
przeczytałem 2 triki z 0 gain na HV20 jeden z dekielkiem drugi z jasnym światłem, np. z komórki. Przeczytałem to z jakieś anglojęzycznej strony, do której link znalazłem na forum. Czy są bardziej aktulane triki by kręcić przy 0 gain?
.....
Na tej anglojęzycznej stronie jest mowa, że część ustawień można odczytać na HV20 (czas i ekspozycja) jak to się robi?

__
Pozdrawiam Krzysiek


Już o tym pisałem w tym wątku, poszukaj. A jak nie chce Ci się szukać to tu http://slimak.republika.pl/hv10.htm masz zbiór moich trików.

Ślimak
 

kkasperc

New member
pxl666 napisał:
najlepiej bedzie znalezc skrakowane firmware do hv20 - z oblokowanym manualem...i wsio
Rozumiem, że na razie tego albo nie ma albo nikt tego nie testował.
Tak czy inaczej po wgraniu takiego firmwarea straci się gwarnację więc i tak nikt tego nie zrobi w okresie gwarancyjnym.
A widział ktoś taki firmware na sieci lub jego opis?
 

dvd-r

New member
Od jakiegoś czasu usiłuje coś zrobić z materiałem nagranym przez HV-20. Konkretnie chodzi mi o rekompresje do mov (h.264) lub WMV-HD tak aby xbox360 to bez problemu i bez straty jakości odtwarzał.

Na razie bezskutecznie.

Nero Digital kompresuje do h.264 - ale usuwa mi przeplot przy okazji i obraz nie jest już płynny - a chciałby mieć taki sam jaki mam przy odtwarzaniu z kamery na TV przez HDMI

Windows Media Encoder v64bit (przy Ms-Vista 64 bit) nie wiem dlaczego zmniejsza mi rozdzielczość i również usuwa przeplot.

Na razie masakra - jakich programów używacie? Robił już ktoś authoring do HD-DVD lub Blu-ray?

Chodzi mi o to aby obraz był identyczny jak ten z kamery (nawet może zozstać to 25 Mbps - i bez usuwania przeplotu)​
 

slimak

New member
Bez reklam
th0rax napisał:
OO dzięki wielkie za link ;]
W przyszłym tygodniu dostanę kamere to będę mógł sie zacząć bawić ustawieniami! wtedy przetestuje wszystko i podzielę się moimi wrażeniami ;]

Tylko pamiętaj że Canon HV10 ma wzmocnienie 24dB, a Canon HV20 27dB więc zależność pomiędzy zakresem dostępnej regulacji [ exp –11/+11 ] i wzmocnieniem dB będzie trochę inna.


Ślimak
 
Ostatnia edycja:

moscow

New member
dvd-r napisał:
Od jakiegoś czasu usiłuje coś zrobić z materiałem nagranym przez HV-20. Konkretnie chodzi mi o rekompresje do mov (h.264) lub WMV-HD tak aby xbox360 to bez problemu i bez straty jakości odtwarzał.

[...]
Na razie masakra - jakich programów używacie? Robił już ktoś authoring do HD-DVD lub Blu-ray?​

Chodzi mi o to aby obraz był identyczny jak ten z kamery (nawet może zozstać to 25 Mbps - i bez usuwania przeplotu)​
Nie wiem jakim budzetem dysponujesz, ale Sony Vegas 8 Pro ma natywny export do Blue-Ray (stream 15.0Mbps). Mozna rowniez kompresowac bezposrednio do h.264 (jako Main Concept AVC/AAC*.mp4 lub Sony AVC, niestety nie ma mozliwosci zapisu opakowanego .mov w h.264, ale to nie powinno byc problemem). Ta druga opcja dostepna jest rowniez z wersji 7. BTW. Uwaga - Kompresja 17.5 min filmu na Core Duo 2.4GHz trwala u mnie blisko 12 godzin.
Mozesz sciagnac w pelni dzialajaca wersje Tial (30 dni) i sprobowac.
Do konca pazdziernika jest spora promocja przy zakupie nowego lub upgrade.
Co prawda nie uzywalem tej wersji, ale byc moze rowniez duzo tanszy 'Vegas Movie Studio Platinum Edition' sobie z tym zadaniem poradzi.

Pozdrawiam,
-krzysiek-
 

Jammaey

New member
Canon HV 20 i jego dodatki

Witam od paru dni jestem użytkownikiem Canona HV20, dopiero zaczynam swoją zabawę z kamerami cyfrowymi, i przymieżam się do kupna paru dodatków ze względu na to że dopiero zaczynam prosiłbym Was o radę z góry dziękuję.

1. Dodatkowa Bateria

Szukam jakiegoś sensownego zamiennika do tej kamery. Która firma wśród zamienników jest godna polecenia? Jeśli by ktoś był na tyle uprzejmy proszę podać konkretną bateryjkę \ firmę :' )

2. Zewnętrzna Ładowarka

j/w Dobrze by było dokupić jakąś zewnętrzną ładowareczkę do bateryjek, jest taka możliwość?

3. Karty miniSD

Jaką kartę za sensowne pieniądze?
Warto kupować np Kingstona 1GB za ~~120 skoro można mieć Scandisk'a za 60? Jest jakaś diametralna różnica między nimi czy tylko firma?

4. Kabelek HDMI

Potrzebny to LCD'ka, jaki?
Widziałem kabelki różniste... począwszy od 100 pln do 700 Oo
Różnice w cenie/firmie przekładają się znacząco na jakość czy szybkość?

5. Książka

Fajnie by było kupić jakąś książeczkę by łatwiej było zacząć swoją przygodę z kamerką. To tylko opcja nie trzeba kupować bo można poczytać w necie, ale fortuny ona zapewne kosztować nie będzie a zawsze można się coś dowiedzieć. Polecacie jakąś?

6. Zewnętrzny Microfon ( z czasem )

Z czasem chciałbym kupić zewnętrzny mikrofon, taki odpowiedni do moich umiejętności ( czyt. < 0 ) za rozsądne pieniądze jakieś propozycje? :p

7. Co można dokupić jeszcze na start?

Każda propozycja mile widziana ;' )
Mam na myśli tutaj o takich rzeczach jak np. statyw, jakieś filtry (?) do różnego typu środowisk...

Z góry dziękuje za Wasze odpowiedzi i czekam z niecierpliwością
Pozdrawiam, Jammaey.
 
Ostatnia edycja:

viValdi

New member
Bez reklam
ad. 7

jestem zdecydowanym zwolennikiem używania podpórki - osobiście preferuję monopod. po dodatkowych tasiemkach zakup monopodu był drugi w kolejności. Też myślałem o dodatkowej baterii, ale przy amatorskim filmowaniu okazało się, że nie jest mi to potrzebne.

ad. 3

kup najtańszą kartę, to jest w końcu tylko magazyn zdjęć foto. Chyba nie będziesz wykorzystywał kamery jako aparatu foto - to nie ma sensu.
 
Do góry