Brzmienie wzmacniacza stereo.

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Panowie bez przesady ,to że wzmacniacz kosztuje 1000zł wcale nie spowoduje że lepiej zagra od amplitunera który jest dobrze skonstruowany
Są wzmacniacze które grają delikatnie mówiąc słabo - więc kupno amplitunera wcale nie jest złym rozwiązaniem cena to jeszcze nie wszystko
Podobnie jest w przypadku kolumn znam takie które kosztowały ok.2000zł a przynoszą wręcz hańbę producentowi
 

collider

New member
Bez reklam
W przypadku amplitunera mamy jeszcze coś co jest sporym atutem w stosunku do zestawu stereo a mianowicie autokalibrację, która w dużej mierze rozwiązuje problem akustyki pomieszczenia tak tu mocno propagowanej jako główny powód probelmu z brzmieniem wzmacniacza stereo.

Na marginesie to może podziel się tą tajemną wiedzą i powiedz, które to głośniki przynoszą hańbę producentowi to oszczędzisz kłopotów przyszłym właścicielom.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Henry

Active member
Bez reklam
Na marginesie to może podziel się tą tajemną wiedzą i powiedz, które to głośniki przynoszą hańbę producentowi to oszczędzisz kłopotów przyszłym właścicielom.

collider nie mów, że nie wiesz? ;)
powiem tylko, że twoje Jamo, pomimo, iż tańsze to je po prostu miażdżą, nie wspominając już o kilku tzw. marketowych "tworach", które też grają o niebo lepiej.
 

collider

New member
Bez reklam
Ej no moje Jamo to czystej wody Hi End. Głośniki wzorcowe, pokaz najwyższego kunsztu inżynierów dzwięku i designu ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Toż o tym właśnie piszę;)
A tak serio, zaraz pewnie wywołam burzę....
Jest taki producent, który ma miedzy innymi genialne "platinusy" i jedną serię, z której powinien zdjąć swoje logo.
Pamiętam, jak szukałem czegoś dla siebie i zachęcony bardzo dużą ilością pozytywnych recenzji 606, pojechałem do jednego sklepu ( już prawie miałem je w ciemno kupić), no ale zacząłem rozmawiać ze sprzedawcą ( jeden z lepszych salonów hi-fi), a goście do mnie... - Panie, my nawet tego .... z pudełek nie wyciągamy, ludzie przychodzą i biorą, albo wszystko bezpośrednio od dystrybutora do nich idzie....
Ale się uparłem i poprosiłem o podłączenie, i totalne zaskoczenie... jakby ktoś koc zarzucił, albo kable podpiął na odwrót, więc poszły dla porównania JAMO 426, póżniej Vardusy i każde z nich miażdżyły 606. Dla porównania pojechałem do innego sklepu i dokładnie to samo, do tego wychwalane 606 se, dosłownie ciut lepiej, ale gorzej od Eltaxów, Jamo, tanich wafli...
Po prostu jakaś masakra, albo ja mam tak zjeb...ny słuch, albo....
Pocieszam się, że nie skoro zachwyciłem się dźwiękiem MA, DALI, Melodiki, Wafli Diamond, Bostonów czy "Platinusów"
Dodam jeszcze, że tych 606 słuchałem na kilku ampli (DENON, YAMAHA, MARANTZ, PIONEER, ONKYO) i średniej klasy wzmakach....

to zaraz się pewnie zacznie ;)
pozdro
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
henry1979 myślę, że nie masz to się obawiać;) Najważniejsze, że poszedłeś na odsłuch i sam się przekonałeś. Nie ważne ile kasy mamy do wydania należy pójść i posłuchać bo to sama przyjemność.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wiesz Paweł, to jest tak, że jak tylko pisze, coś złego o TAV 606, to od razu jest wielkie halo...;), ja dziękuję "opatrzności", że nie wziąłem ich w ciemno
Poza tym zdałem sobie sprawę, że pomimo, iż są one tanie, to mnie po prostu na nie nie stać ;)
Trochę przewrotne, ale taka jest prawda, trochę irytujące jest wydać trochę kasy i mieć świadomość, że mogło się mieć coś tańszego i lepszego, albo dołożyć kasę i być naprawdę zadowolonym.
To jest trochę tak, że im biedniejsze społeczeństwo, tym bardziej nie stać go na tanie rzeczy...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masz rację. Ja już byłem kiedyś zdecydowany na Jamo 606. Ale jednak się trochę wstrzymałem i kupiłem lepsze kolumny.

Ja do mnie klient przychodzi i mówi, że chce kupić tanie i dobre biurko to ja się go pytam po co mu dwa biurka:) Najczęściej jest tak, że najpierw kupujemy tanio, a potem nie jesteśmy zadowoleni i dopiero potem kupujemy dobrze.
 

collider

New member
Bez reklam
Ja myślę, że i tak decyduje kasa. Jeżeli cię nie stać lub nie planujesz przeznaczyć większych pieniędzy na dany sprzęt to przecież nie będziesz odkładał zakupu w czasie lub się wykrwawiał a raczej kupisz to co możliwe najlepsze w twoim budżecie. Żadna filozofia.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Collider, masz rację. Tu chodzi o rozsądne wydanie kasy. Przykładowo twój sprzęt ;) Jak na te cenę to masz porządnie brzmiące niedrogie kolumny i dobrze wyposażony ampli. Nie wydając duzo kasy, też można mieć coś dobrego.
Dyskusja rozpoczęła się od kolumn, które "nie powinny mieć etykiety danej firmy". Zobacz na wielu producentów robiących też trochę tańszych produktów, np. nie spotkałem się żeby Jamo, Wherfedale czy JBL wypuścił takie " koszmarki" ;)
Mam nadzieje, że to tylko wypadek przy pracy, bo osobiście bardzo cenię tę firmę za wiele innych dobrych i bardzo dobrych produktów
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja wyznaje inna zasade, a raczej doswiadczenie mnie tego nauczylo.
Lepiej odlozyc w czasie zakup, popracowac dluzej i kupic sprzet lepszej klasy jak ten, na ktory nas obecnie stac. To zawsze procentuje.
Dobrym przykladem sa kolumny, lepiej zaczac od lepszej klasy frontow i sukcesywnie dokladac reszte skrzynek.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie jednak musze odszczekac to wszystko co powiedzialem na PMA.. Akustyka zabila caly zestaw u mnie w pokoju ;/ Zabralem wzmak do innego pokoju tam gdzie sa E80 i podlaczylem.

Pokoj 3,70 x 3,30 wiec maly ale nie taki kwadrat jak "stolowy" no i nie ma 2,70m wysokosci. Zdrodlo jakie tam dysponuje to laptop z DAC Fiio za 150zl wiec z automatu juz kiepsko bo ten dac ma przyciszony dzwiek i slaby bas. Pure direct i ogien.. Panowie brzmienie rewelacja, soczysty dol, wyrazna srednnica, gora pasma nie taka ostra no sama przyjemnosc odsluchu, to co by bylo jakbym podal sygnal z CDka. Roznica 100% jakby calkiem inny amp byl podlaczony, az nie moglem sie nasluchac. Czy to Queen czy inne nagrania wszystko gralo super, rownym brzmieniem, kazde pasmo bylo slychac. Po zalaczeniu Loudness'u to juz w ogole brzmienie estradowe, bass przytlaczal jak sie odkrecilo wiecej glosnosci to az telefon na stoliku zaczal wydawac odglosy.



Takze problem rozwiazany, "duzy" pokoj ma akustyke do d... i gdzies bass poprostu ucieka dlatego i suba trzeba bylo mocno podkrecac a teraz w stereo brakuje dolu.. Nie wydaruje sobie tego ze sprzedalem subwoofer, teraz by mnie podratowal swoim basem..
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Panowie jednak musze odszczekac to wszystko co powiedzialem na PMA.. Akustyka zabila caly zestaw u mnie w pokoju ;/ Zabralem wzmak do innego pokoju tam gdzie sa E80 i podlaczylem.

Pokoj 3,70 x 3,30 wiec maly ale nie taki kwadrat jak "stolowy" no i nie ma 2,70m wysokosci. Zdrodlo jakie tam dysponuje to laptop z DAC Fiio za 150zl wiec z automatu juz kiepsko bo ten dac ma przyciszony dzwiek i slaby bas. Pure direct i ogien.. Panowie brzmienie rewelacja, soczysty dol, wyrazna srednnica, gora pasma nie taka ostra no sama przyjemnosc odsluchu, to co by bylo jakbym podal sygnal z CDka. Roznica 100% jakby calkiem inny amp byl podlaczony, az nie moglem sie nasluchac. Czy to Queen czy inne nagrania wszystko gralo super, rownym brzmieniem, kazde pasmo bylo slychac. Po zalaczeniu Loudness'u to juz w ogole brzmienie estradowe, bass przytlaczal jak sie odkrecilo wiecej glosnosci to az telefon na stoliku zaczal wydawac odglosy.



Takze problem rozwiazany, "duzy" pokoj ma akustyke do d... i gdzies bass poprostu ucieka dlatego i suba trzeba bylo mocno podkrecac a teraz w stereo brakuje dolu.. Nie wydaruje sobie tego ze sprzedalem subwoofer, teraz by mnie podratowal swoim basem..

No to co ty nam tu ancymonie mieszasz w glowach az ludzie malo sie nie pogryzli ha ha. Najwazniejsze, ze jestes zadowolony. Taka mam nadzieje. :)
Ale z drugiej sytrony kto wie jak w tym drugim pokoju zagral by amplituner?
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
No nie jestem zadowolony bo w duzym pokoj tam gdzie jest TV itd to nie gra tak jakbym chcial ale przynajmniej wiem ze z PMA jest wszystko oki. Amplituner w tym moim drugim pokoju wlasnie zagral kiepsko. Jak sprzedawalem ampli i byl odlaczony od kabli to dla proby podlaczylem go i odrazu wylaczylem. Jakos tak bez polotu, krecilem volume a nic ciekawego nie slyszalem. Slaba dynamika i ogolnie kiepsko.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Nie bo do stereo i tak uzywalem trybu Bypass LR ktory odlacza wszystkie korekcje audyssey a zostawia tylko dynamic eq.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Whiplash z tego co wyczytałem z Twoich wypowiedzi jesteś miłośnikiem basu i mocnego grania. Może po prostu dla Ciebie Studio 180 są za małe do Twojego pomieszczenia. Możliwe, że Studio 190 by załatwiły sprawę.
 
Do góry