Brzmienie wzmacniacza stereo.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No to co może być powodem? Wzmacniacze wszystkie, które słuchałem zawsze dawały lepszy bas i ogólnie brzmienie ale fakt, że na DefTech (Poza Sonus Faber :). Oczywiście porównywałem to do Yamahy 3030.

Zazwyczaj tak jest, ze te konkretne skrzynki potrzebuja odpowiedniego sprzetu do zasilenia. Dlatego do podlaczenia np. Kefow Reference za 50-100k jakiegos taniego wzmaka za pare tys, czy ampli naszego pokroju, to smiech. To nie ma szans zagrac. Kolumny sie dusza i plumkaja, ale wystarczy zmienic elektronike na adekwatna i jest potega. Byla juz dyskusja na jednym forum, chlopaki dokladnie to samo pisali.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tym na pewno masz rację.
Z tym, że Wiplash tym wzmacniaczem swoje kolumny powinien napędzić bez problemu. Chyba, że może coś jest źle podłączone?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pintr

New member
A patrzyłeś czy polaryzacja kabli nie jest zamieniona?Czasem na szybko sie podłącza i zamiast +do + podłącza sie jedną kolumne odwrotnie i później jest brak basu.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Widze ze rozpedzilem dyskusje, chcialbym troszke wyjasnic pewne kwestie. Moze napisalem tego posta za bardzo pod wplywem emocji. Ja bylem przyzwyczajony do grania z restorerem ktory podbija skraje dosc znacznie. Teraz na wzmaku brzmienie jest bardziej naturalne, surowe.

Denon AVR byl brzmieniowo przytlumiony dlatego bas dominowal, teraz jak PMA zaczal grac normalnym pasmem to JBL dostaly kopa na srodku i gorze pasma przez co sila rzeczy bas musil lekko oslabnac.

Podlaczylem na probe stare E80 ktore maja wlasnie podbity bas a lekko oslabiona gore i brzmi to bardzo fajnie. Takze wina lezy po stronie bardziej neutralnych Studio 180 ktore ktore maja bardziej plaska charakterystyke i nie atakuja takim ogromnym basem jak E80 dlatego takie odnioslem wrazenie jakby basu bylo sporo mniej. Do PMA najlepiej podlaczac kolumny o wyeksponowanych skrajach pasma o ile ktos lubi takie brzmienie, ja lubie jak kontury sa zaznaczone.

Co wiecej Studio ma efektywnosc na poziomie 85db i 6ohm mierzone. Wiec tez trzeba troszke wiecej dolozyc do pieca aby sie odezwaly. Wlaczylem BD Metallicy Quebec Magnetic i odkrecilem volume na godz. 11 to myslalem ze te JBL rozsadzi, bass czulem na kanapie :)

Poprostu musze sie przezwyczaic do bardziej naturalnego brzmienia i tyle. Generalnie jestem zadowolony. O wiele lepiej brzmi srednica i gora pasma, brzmienie jest takie zywe i dynamieczne. Na ampli bylo przymulone.
 

hans2

Banned
no to najwyrazniej lubisz wiecej basu.
przykladowo ja u siebie po korekcji mam zmierzone dosc rowne pasmo,
a do niektorych plyt bas jeszcze sciszam. jak widac kwestia gustu :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No ja to lubie basu jak jest duzo, moze to nie jest audiofilskie ale lubie takie brzmienie :) Moze dlatego ze jestem basista w kapeli metalowej i takie zboczenie zawodowe hehe. Szkoda ze pogonilem suba, podlaczylbym sobie i bylo by bajka. A z tego co widze to PMA jest o wiele jasniejszy niz AVR i on dobrze brzmi z ciemniejszymi kolumnami. Zawsze podobalo mi sie zestawienie Denon + Wharfedale 10.7 ale tez w sklepie wiec ciekawe jak bylo by w domu. One sa takie przytlumione to akurat do jasnych ampów pasuja.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
No to troszke sie zawiodlem ta recenzja bo do tej pory uwazalem tego Denona za solidnego przedstawiciela tej polki cenowej. Kurcze az dziw bierze, ze takie sa problemy z basem. Zazwyczaj jak bawilem aie jakimis wzmakami to przekrecenie pokretla basu powodowalo trzepotanie nogawek i niepokoj w zoladku. Bede z ciekawoscia sledzil ta historie.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Stare ampy tak graly. Jak sie bawilem ta Yamaha 500 to tam regulacja jest jeszcze gorsza. W Denku to mam przynajmniej loudness ktory podbija skraje a tam w yamaszce to wycisza srodek. Probowalem cos pokombinowac z regulcja i brzmialo gorzej niz przed wiec sobie dalem spokoj. A moze taki ma byc bass w stereo a ja jestem przezwyczajony do napompowanego basu w kinie z suba i stereo co prawda bez suba ale ze wszystkimi podbijaczami z amplitunera?
 

Rafal7

Banned
Zawsze podobalo mi sie zestawienie Denon + Wharfedale 10.7 ale tez w sklepie wiec ciekawe jak bylo by w domu. One sa takie przytlumione to akurat do jasnych ampów pasuja.
Ja również słuchałem tego Denona z kolumnami Wharfedale tylko ze były to 10.5 basik był ale to był tylko sklep Saturn z kącikiem audio.


No to troszke sie zawiodlem ta recenzja bo do tej pory uwazalem tego Denona za solidnego przedstawiciela tej polki cenowej. Kurcze az dziw bierze, ze takie sa problemy z basem. Zazwyczaj jak bawilem aie jakimis wzmakami to przekrecenie pokretla basu powodowalo trzepotanie nogawek i niepokoj w zoladku. Bede z ciekawoscia sledzil ta historie.

Kolego tu nie ma co winić Denona,jak widać z innymi kolumnami sprawuje się dobrze
 

collider

New member
Bez reklam
No nie wiem czy dobrze bo kolega Whiplash opisujac jego prace z innymi glosnikami tez nie kipial z podniecenia a ja rozumiem czego on oczekuje, zwyklego pierdol...cia. Ja tez nie chcialbym miec sprzetu stereo z ktorego bez suba nie potrafilbym wydobyc dobrego dolu.
 

Rafal7

Banned
No nie wiem czy dobrze bo kolega Whiplash opisujac jego prace z innymi glosnikami tez nie kipial z podniecenia a ja rozumiem czego on oczekuje, zwyklego pierdol...cia. Ja tez nie chcialbym miec sprzetu stereo z ktorego bez suba nie potrafilbym wydobyc dobrego dolu.



Oto co napisał kolega Whiplash
Podlaczylem na probe stare E80 ktore maja wlasnie podbity bas a lekko oslabiona gore i brzmi to bardzo fajnie. Takze wina lezy po stronie bardziej neutralnych Studio 180 ktore ktore maja bardziej plaska charakterystyke i nie atakuja takim ogromnym basem jak E80 dlatego takie odnioslem wrazenie jakby basu bylo sporo mniej.

Co wiecej Studio ma efektywnosc na poziomie 85db i 6ohm mierzone. Wiec tez trzeba troszke wiecej dolozyc do pieca aby sie odezwaly. Wlaczylem BD Metallicy Quebec Magnetic i odkrecilem volume na godz. 11 to myslalem ze te JBL rozsadzi, bass czulem na kanapie
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wzmak nie moze byc zly skoro w sklepie gral dla mnie bardzo dobrze ;) Akustyka + kolumny. W amplitunerze byl dynamic EQ ktory podczas cichego sluchania bardzo podkrecal skraje pasma i brzmienie bylo dynamiczne tu nie mamy takich cyfrowych efektow tylko zwykly loudness. Jak sie dolozy do pieca konkretnie to bas jest tez konkretny. Jak sluchalem Mike Oldfielda - Tubular World to myslem ze woofery wyleca z kolumn.. ;)
 

Rafal7

Banned
ja w swoim amplitunerze bass mam podkręcony ma maxa gdzie tylko się da,załączone restore i w kolumnie głośnik basowy 25 cm.I to świadczy ze mam gówniany amplituner bo lubię mieć dużo basu, i na mój gust szukam tego basu jak najwięcej?
Potencjometry są po to aby ustawiać brzmienie według swoich kryteriów i wymagań.
 

collider

New member
Bez reklam
ja w swoim amplitunerze bass mam podkręcony ma maxa gdzie tylko się da,załączone restore i w kolumnie głośnik basowy 25 cm.I to świadczy ze mam gówniany amplituner bo lubię mieć dużo basu, i na mój gust szukam tego basu jak najwięcej?
Potencjometry są po to aby ustawiać brzmienie według swoich kryteriów i wymagań.

To nie do konca tak. Uwazam, ze skoro masz wszystko odkrecone na maksa by zadowilic twoje gusta to jednak swiadczy to w pewnym sensie o niedoskonalosci zestawu i nie pisze tu by ci dowalic. Zawsze jakis zapas powinien zostac a w szczegolnosci w basie. Co bedzie jak sie oswoisz i osluchasz?

Whiplash a teraz napisz szczerze, ale tak po mesku. Czy wiedzac teraz jak brzmi ten wzmacniacz i czego oczekujesz kupilbys go znowu?
 

collider

New member
Bez reklam
Nadal bede twierdzil ze jezeli na sprzecie ustawia sie bas na maksa to pokazuje to tylko niewydolnosc systemu. Przy dobrze dobranym wzmaku/amplitunerze plus glosniki i akustyka takie 3/4 powinno juz byc graniczna wartoscia po ktorej przekroczeniu doswiadczenia sluchowe przestaja byc przyjemne, wyraznie jest czegos za duzo.
 

hans2

Banned
no niby tak, ale zrobiłeś bardzo duży skrót myślowy z tą akustyką. to jest po prostu trudny temat.

przykładowo ja mam jakiś tam sprzęt pomiarowy więc dość łatwo jest mi porównać różne ustawienia gratów
i mimo tego nadal muszę się nieźle nakombinować żeby uzyskać równy bas, bez zbyt dużych dziur.
 
Do góry