Bi-Wire i Bi-Amp - dyskusja

pejotpe

New member
Bez reklam
:grin: - wplyw jakosci zworki mozesz wyeliminowac ucinajac kawalek kabla od kolumny i stosujac go jako zworke - bedziesz mial "mini bi-wiring" :grin:

No, zasada ta sama. Można też kupić kabel Y (podobny jak do subów) za 5PLN i efekt dokładnie taki sam jak przy b-w. Inna sprawa, że często zworka wygląda jak denko od puszki paprykarza szczecińskiego (który, jak wiadomo, słynie z tego, iż składa się ze szczeciny). Jedyne co powoduje bi-wiring, to samozadowolenie posiadacza sprzętu - jeśli już podwójny kabel, to dwa niezależne obwody, czyli bi-amping.
 

wowo5

New member
Ja mam B&W DM602S podlaczone do Marantza SR8002. Nie zauwazylem znaczacej roznicy w dzwieku po przelaczeniu na bi-wire. Jezeli jest roznica to nieznaczna.
 

pkomp

New member
a niby dlaczego miałaby jakakolwiek byc prócz tej wynikającej z wykorzystania różnych przewodów ewentualnie różnej oporności tychże?
źródło i tak jest jedno i to samo
 

pkomp

New member
ba!!!! dlatego kupuje sie podstawki pod kable z egzotycznych drzew, podstawia sie granit pod sprzet i obraca sie wtyczki w gniazdku bo zmienia to brzmienie(a na końcu kabla mamy prostownik zmieniający te napiecie zmienne) heheh
nie zapominajmy o pozłacanych końcówkach do kabli toslink bo one dodaja bity odpowiedzialne za klarownośc i ciepło płynącego soundu :)
 

tacim

New member
lekko lamerskie pytanie bo kupiłem kable do bi-ampingu i dostałem przewody 4x4 tylko nie wiem dlaczego z jednej strony na kablu sa 2 banany a z drugiej 4 widełki myślałem że skoro zasilanie idzie z innych wzmacniaczy to chyba powinny czyć 4 do 4 a nie 2 do 4 jak to jest ? Kurna tyle kasy na kable i dupa?
 

marecki6

New member
Bez reklam
bo kolego kupiles kable nie do bi-ampingu a do bi-wire ;) jak masz mozliwosc to zwroc ten kabel i zakup poprostu dwa odcinki odpowiedniego kabla :) polecam procab z serii LS
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
W moim przypadku słyszę różnice. Sprzet niskiej klasy i lamerskie ucho ale wyraźnie uzyskałem wiekszą ilośc "lepszego" basu i ogólnie ciekawszy, "głebszy" dźwięk. Przed zmianą okablowania przesłuchałem kilka utworów z dwóch ulubionych płyt i teraz, po zmianie, odsłuchuje je ponownie. Wydaje mi się, że jest ciekawiej.
 

pkomp

New member
Wydaje mi się, że jest ciekawiej...właśnie..ale tu duzo zależy od wzmacniacza - poprostu może byc niskiej klasy i nie dawać rady co w KD raczej jest normą przy słuchaniu muzyki
 

tacim

New member
wsio jasne wprowadziłem lekko w bład sprzdwace a on nie wyprowadził mnie z niego wiedział jaki mam sprzet i zrobił mi kabel do Bi-wira a nie bi-amp już kable się przerabiają tylko wysyłkę kurna musze dodatkowo płacić szlak by to trafił ale już tyle kasy posżło to 50 zł mnie nie zbawi chyba hehe.
 

moods

New member
Z doświadczenia wiem,że bi-wiring praktycznie nic nie wnosi a jeżeli już słychać zmianę to nazywa się ona ,,placebo". Sprawa zupełnie inaczej wygląda z bi-ampingiem, po zastosowaniu którego słychać zdecydowaną poprawę. Takie jest moje zdanie.
 

pkomp

New member
zdecydowaną zmianę to słychać gdy zwrotnica jest przed wzmacniaczami a nie po - wtedy jak najbardziej na plus - zazwyczaj oczywiście aktywna
 

pkomp

New member
znaczy wydawało ci sie że jest lepiej?
widzisz pandzik jakbys dał zwrotniće i już okrojony sygnał na wzmacniacz dla danego przetwornika to gwarantuje ci że różnice byś usłyszał
w ten sposób buduje się aktywne odsłuchy studyjne:
sygnał wchodzi na zwrotnicę która podaje już pocięty sygnał na wzmacniacze dobrane do konretnych przetworników
wtedy ma to sens

nie wiem czy zauwazyliście ale nigdzie nie ma testów kabli na przenoszenie i zakłócenia - nawet tych super turbo audiofiliskich....
a prfzecież różnica jesli ja słyszymy to jest w 1000% mozliwa do wykonania kilka prostymi analizami - jeśli jest oczywiście
 

Malutki23

New member
Proszę o pomoc w rozwianiu moich wątpliwości:
Od niedawna jestem posiadaczem ampli Yamaha rx-v771 i kolumn Magnat Quantum 657. Ampli został ustawiony na pracę z obciążeniem 6 om (z możliwością obciążenia 4 om na kanałach front L i R.
Ponieważ nie będę używał 7.1 włączyłem w ustawieniach opcję bi-amp - głośniki główne zasilane są z zacisków Front L i R, oraz Surr Back L i R.
Impedancja kolumn została podana z niemiecką precyzją - zakres 4 do 8 om, jednak z wykresu impedancji wynika, że najniższa wartość to ok 4 om osiągana przy ok 100 Hz - więc jest to zakres pracy głośników niskotonowych.
Teraz właściwe pytanie: czy właściwe jest następujące połączenie - konektory kolumn zakresu niskotonowego (Low) z zaciskami Front amplitunera (z uwagi na możliwość obciążania 4 om), konektory zakresu średnio-wysokotonowego (High) z zaciskami Surr back Amplitunera? W instrukcji nic niestety nie pisze na ten temat. Czy jest możliwe połączenie "na odwrót". W którym przypadku jakość dźwięku jest lepsza - jeżeli wogóle jest jakaś różnica.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Ja mam przy swojej RX-V2067 Magant'y podłączone właśnie LR Front do wejść Low a SurrBack do High. W instruckji do Magnat'ów i Yamahy też tak właśnie jest.
Nie wiem czy będzie różnica jak zamienisz bo ja nie próbowałem.
Z obecnej konfiguracji jestem zadowolony i gra mi to zdecydowanie lepiej w Bi-Amp niż bez.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam czy ktos ma moze amplituner onkyo najwyzszy model np. 5010,5009, 5008 lub podobny i ma zastosowany bi-amping? Czy zauwazyliscie zeby w tym modelu dalo to cos wiecej niz tylko satysfakcja z tego ze sie ma ten bi-amping? I jelsi jest roznica to generalnie czy to da sie odczuc i w kinie i w stereo, czy np tylko w stereo? Pozdrawiam
lolek
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Witam a moze ktos ma 5009 z bi-ampingiem?
lolek

Ja mam sporo nizszy model i delikatnie jest róznica. Góra pasma jest jakby bardziej wyrazista i rozdzielcza. Myślę że w lepszym klasowo ampli różnica też będzie. Kiedyś trochę czytałem w tym temacie i ponoć ważną rolę odgrywają kolumny. Jedne są bardziej podatne na bi-amping a inne mniej, dlatego pewnie jedni słyszą drobną róznicę a inni wcale. Jedno jest pewne, na pewno nie jest gorzej, a i ampli mniej się grzeje:)
 
Do góry