Bi-Wire i Bi-Amp - dyskusja

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zastosuj specjalne wtyki bananowe, będziesz miał widełki (np) do kabla głośnikowego, a typowe wtyki do zworki.
Jest cała gama rozwiązań.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Wiem, wiem że sa do tego odp. akcesoria ale mialem na mysli gołe kable na szybko w domu. A wy Panowie macie kable podlaczone do górnych czy dolnych zacisków?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
u mnie na razie tak:
 

Attachments

  • (44).jpg
    (44).jpg
    65,4 KB · Wyś: 158

Whiplash

New member
Bez reklam
Pozazdrościc ale Ty masz i kabel i zwory konkret ;)

Dala mi do myslenia kwestia podlaczenia pod gorne terminale, że wrazliwe tony srednie i wysokie powinny dostawac sygnal czysty z kabla a barbarzynski bas moze pobierac sygnal ze zwory. Podlaczylem, wlaczylem muzyke i bieda Panowie. Rzeczywiscie jest roznica ale na gorsze. Bas byl punktowy, z takim fajnym oddechem a po podlaczeniu pod gorne terminale stal sie twardy i buczacy tak jakby kolumna stala w rogu.. Wrocilem do klasycznej szkoly czyli kabel podlaczony do dolnych terminali.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Czyli fabryczna zworka coś kaszani. Zrób zworę z kabla głośnikowego.
Ja właśnie zamówiłem komplet bananów i widełek. Jak dojdą to potestuję i aż ciekaw jestem czy będzie jakakolwiek różnica.
 

Rafal7

Banned

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ja tez mam Vitalco i nie narzekam. Mam już trochę czasu i nieraz przepinam między wzmakiem a amlitunerem, nic się nie dzieje. Co do dźwieku to zadnych różnic nie uslyszalem, a jedynie większa wygoda;)
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ja tez mam Vitalco i nie narzekam. Mam już trochę czasu i nieraz przepinam między wzmakiem a amlitunerem, nic się nie dzieje. Co do dźwieku to zadnych różnic nie uslyszalem, a jedynie większa wygoda;)

Ja tam w "czarną magię audio" przy popularnym sprzęcie nie za bardzo wierzę. Ale co mi szkodzi spróbować ?
Jak nie będzie zmian na lepsze to zostanie wygoda.
Prawda jest taka, że im mniej styków między różnymi materiałami w drodze od ampli czy wzmaka do kolumny tym lepiej.
Pozłacane końcówki to też chyba pic na wodę i chwyt marketingowy, bo złoto ma gorsze przewodnictwo niż miedź.
Tak więc w drodze od końcówki mocy do zwrotnic i filtrów w kolumnie jest kilka przejść "materiałowych". Na zdrowy rozum to jest zaklinanie deszczu.... Ale kto wie... Może jest w tym coś czego nie da się zmierzyć :)
Po majówce będzie podmiana to dam znać co z tego wyszło.
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Czyli fabryczna zworka coś kaszani. Zrób zworę z kabla głośnikowego.
Ja właśnie zamówiłem komplet bananów i widełek. Jak dojdą to potestuję i aż ciekaw jestem czy będzie jakakolwiek różnica.

Znajomy mi tez mocno poleca rozwiazanie zeby zastapic zworki kablem.
zobaczymy tez cos pokombinuje.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
No tu szeroko, Prolink również OK mam wszystkie banany właśnie Prolinka, za tą cenę nie ma się do czego doczepic :)
 
Do góry