Bi-Wire i Bi-Amp - dyskusja

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ładne, co to, podrzucisz link?
Ja też jakiś czas kupiłem kilka na Allegro (kwestia wyłącznie wizualna), ale leżą na półce. Nie wiem jaki kabel dobry kupić, oplot potem

Proszę bardzo (minimalne różnice wizaulne):
Valab Carbon Housing Rhodium Plated Copper Power Cord ShukoPlug - EU Schuko Plug | eBay

Valab Carbon Housing Rhodium Plated Copper Power Cord Female Plug | eBay

Valab Carbon Housing Rhodium Plated Copper Power Cord Figure 8 IEC C7 Plug | eBay

Sztuka z przesyłką w przeliczeniu +/- 120zł.
Do tego trzeba dokupić kabel i oczywiście oplot. Prosta sprawa.
W mojej ocenie taka konfekcja wygląda bombowo! Uszlachetnia wizualnie cały sprzęt, no i oczywiście jest splendor ;)

cable.jpg

http://www.hi-fi***/upload/resize_cache/iblock/228/800_800_1/228c6953ecd31d475f0c370228ed98f7.JPG
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Panowie czy te banany z avstore to nadaja sie do kabla 2.5mm bo slyszalem ze do takich grubosci to trzeba kupic specjalne banany. Kiedys mialem w rece banan ptolink i cos chyba w tym jest bo przeciez srobke trzeba wkrecic prawie max aby pptem zakrecic spowrotem ta plastikowa obudowe. A przeciez taki kabel 2.5 to swoje zajmuje i nie scisnie sie na tyle aby srobka sie schowala i pozwolila zakrecic obudowe?

Pytanie nr dwa. Wracajac do kiepskich zworek. Czy same terminale w kolumnach nie sa przypadkiem wykonane z tego samego stopu co zwory? Jesli tak to co da ich wymiana skoro prad i tak plynie nadal przez terminale?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Panowie czy te banany z avstore to nadaja sie do kabla 2.5mm bo slyszalem ze do takich grubosci to trzeba kupic specjalne banany. Kiedys mialem w rece banan ptolink i cos chyba w tym jest bo przeciez srobke trzeba wkrecic prawie max aby pptem zakrecic spowrotem ta plastikowa obudowe. A przeciez taki kabel 2.5 to swoje zajmuje i nie scisnie sie na tyle aby srobka sie schowala i pozwolila zakrecic obudowe?

Pytanie nr dwa. Wracajac do kiepskich zworek. Czy same terminale w kolumnach nie sa przypadkiem wykonane z tego samego stopu co zwory? Jesli tak to co da ich wymiana skoro prad i tak plynie nadal przez terminale?
Śrubka gładko wchodzi w plecionkę miedzianą.
A z tymi terminalami to dobrze kombinujesz. Taka zabawa ma sens jak poprawimy cały tor okablowania od wzmaka do głośnika( nie kolumny).
U mnie kable głośnikowe z jednej strony wychodzą z końcówek mocy( tam mają banany) a z drugiej są przylutowane do zacisków w głośnikach.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Proszę bardzo (minimalne różnice wizaulne):
Valab Carbon Housing Rhodium Plated Copper Power Cord ShukoPlug - EU Schuko Plug | eBay

Valab Carbon Housing Rhodium Plated Copper Power Cord Female Plug | eBay

Valab Carbon Housing Rhodium Plated Copper Power Cord Figure 8 IEC C7 Plug | eBay

Sztuka z przesyłką w przeliczeniu +/- 120zł.
Do tego trzeba dokupić kabel i oczywiście oplot. Prosta sprawa.
W mojej ocenie taka konfekcja wygląda bombowo! Uszlachetnia wizualnie cały sprzęt, no i oczywiście jest splendor ;)


Bombowe. Kupiłem kiedyś na próbę niby Oyaide, ale jak pisałem dalej nie zmontowane.
Te niby karbonowe są super (splendor). Kupiłem widełki "karbonowe" Prolinka ( z linku który podawałem, ale celowo, bo są na widoku :)
Ten koszt , ok 120 zł/szt. to niby nie jest wygórowana cena, szczególnie w porównaniu do np. Furutecha, ale jak sobie policzę, że mam 8 kabli do zakonfekcjonowania to robi mi się robi 2 tys za ten splendor :D


Panowie czy te banany z avstore to nadaja sie do kabla 2.5mm bo slyszalem ze do takich grubosci to trzeba kupic specjalne banany. Kiedys mialem w rece banan ptolink i cos chyba w tym jest bo przeciez srobke trzeba wkrecic prawie max aby pptem zakrecic spowrotem ta plastikowa obudowe. A przeciez taki kabel 2.5 to swoje zajmuje i nie scisnie sie na tyle aby srobka sie schowala i pozwolila zakrecic obudowę?
Spokojnie dadzą radę. Ściśniesz. One muszą mocno trzymać drut ;) PO dokręceniu niemal go rozpłaszczają. Sporo zamontowałem już bananów (11 kolumn, do każdej 4 wtyki, a to dopiero jedno pomieszczenie, czasem tez wymieniałem :) ) wszystkie na kabli 2.5 m2 i OK.
. Wszyscy chyba mamy kable 2.5, ale pamiętaj, że to pole powierzchni przekroju, nie średnica. Powiem więcej. Próbowałem kiedyś zamontować takie banany do cieńszego kabla 1.5 i był za wąski, śrubki pomimo max dokręcenia nie trzymały i kable się wysuwał ;)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Dokładnie. 2.5 to tradycyjny przekrój i nie będzie problemu z montażem ;-)
Ja mam bananki Prolinka i do centralnego i na tyły 2.5 i na luzie się zmieścił.
Fronty mam 4.0 w oryginalnej konfekcji a ten wtyk wydaje się na oko mniejszy od Prolinka ;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bombowe. Kupiłem kiedyś na próbę niby Oyaide, ale jak pisałem dalej nie zmontowane.
Te niby karbonowe są super (splendor). Kupiłem widełki "karbonowe" Prolinka ( z linku który podawałem, ale celowo, bo są na widoku :)
Ten koszt , ok 120 zł/szt. to niby nie jest wygórowana cena, szczególnie w porównaniu do np. Furutecha, ale jak sobie policzę, że mam 8 kabli do zakonfekcjonowania to robi mi się robi 2 tys za ten splendor :D

Dokładnie. Przy tylu klockach koszty rosną, ale ten wygląd grubych wijących się węży po konfekcji... oj kusi kusi ;)

Na którymś AS widziałem sporą wystawkę takich zasilających (oczywiście firmówki), absurdalne ceny, leżały gdzieś zboku na stoliku, a wartość wszystkich spokojnie opiewała na kwote rzędu kilkudziesięciu tyś, aż dziw, że tego nikt nie dziabnął. Osobiście bałbym się zostawić je bez opieki, ale zacnie się to prezentowało ;)
 
Ostatnia edycja:

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja mam pytanie, bo ktoś pisał ( wyglądał jak armani ), że jak podłączyłen denona poprzez bi-wire to nie powinienem słyszeć różnicy. To dlaczego jak wyłączam Speakers A lub B to muzyka gra jak sflaczały kot miałczy ?? Dzwięk idzie całkiem inaczej ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rozumiem że chodzi o wzmacniacz? Jeżeli masz podłączone osobne sekcje w kolumnie pod osobne końcówki mocy, to już nie jest bi-wire a bi-amp. Jezeli masz podpiętą np. sekcję niskotonową pod Speaker A a wysokotonową pod Speaker B, to normalne że jak odłaczysz którąś z nich to w kolumnie będzie zasilana tylko jedna sekcja i będzie to gralo kiepsko.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Tak wzmacniacz denon 720ae, mam tak jak instrukcja denona kazała zrobić więc na pewno jest dobrze :) z tego co mi tłumaczył Bipo to b wire a może bi amp .. Grunt że po ponad tyg albo dwóch nie sluchania muzyki to aż pałka staje z wrażenia ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie. Przy tylu klockach koszty rosną, ale ten wygląd grubych wijących się węży po konfekcji... oj kusi kusi ;)

Na którymś AS widziałem sporą wystawkę takich zasilających (oczywiście firmówki), absurdalne ceny, leżały gdzieś zboku na stoliku, a wartość wszystkich spokojnie opiewała na kwote rzędu kilkudziesięciu tyś, aż dziw, że tego nikt nie dziabnął. Osobiście bałbym się zostawić je bez opieki, ale zacnie się to prezentowało ;)
Ktoś zna, widział, próbował?
https://www.speckable.pl/produkt/13106/Kabel-zasilajacy-AUDA-Hi-End-10A-3m.html?ref=g153
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Wygląda faktycznie ciekawie..
Zna ktoś jakąś tanią a dobrą listwe zasilającą?? Mam na myśli 6 gniazd i naprawdę jak najmniejsze koszty, myślałem o Monster 600A i nie wiem czy nie będzie to tak dobre jak ta którą posiadam z marketu za 50 zł...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdź chociażby Philipsa, pisałem i niej kilka razy.
Potem ktoś kupił z forum i również zadowolony.
Dobrze wygląda, ma wszystko co potrzeba i jest niezawodna.
U mnie się sprawdza, a to chyba wystarczy za rekomendacje, ale naturalnie wybór jest spory.
 
Ostatnia edycja:

katka10

New member
Sprawdź chociażby Philipsa, pisałem i niej kilka razy.
Potem ktoś kupił z forum i również zadowolony.
Dobrze wygląda, ma wszystko co potrzeba i jest niezawodna.
U mnie się sprawdza, a to chyba wystarczy za rekomendacje, ale naturalnie wybór jest spory.

Też jestem ciekaw modelu bo jest wiele modeli i marek na rynku. Ważne by nie przepłacić za jakiegoś no name'a
 
Do góry