BenQ W500

Tidus1024

New member
Bez reklam
CoreAVC jest dobry dla słabszych kompów. Jeśli ktoś ma coś mocnego proponuję następujący software:

ffdshow + media player classic (zwykły lub home cinema)
zamiast XP do oglądania proponuję Vistę, która lepiej radzi sobie z bardzo zaawansowanymi kodekami (h264 i VC1) i ffdshow'em. Na Viście rzadziej występuje też efekt judder. Ale to konfiguracja raczej dla dobrych stacjonarek co najmniej 2-rdzeniowych taktowanych powyżej 3 ghz na rdzeń. Nie wiem jak to pójdzie na słabszym kompie.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Tidus1024 napisał:
CoreAVC jest dobry dla słabszych kompów. Jeśli ktoś ma coś mocnego proponuję następujący software:

ffdshow + media player classic (zwykły lub home cinema)
zamiast XP do oglądania proponuję Vistę, która lepiej radzi sobie z bardzo zaawansowanymi kodekami (h264 i VC1) i ffdshow'em. Na Viście rzadziej występuje też efekt judder. Ale to konfiguracja raczej dla dobrych stacjonarek co najmniej 2-rdzeniowych taktowanych powyżej 3 ghz na rdzeń. Nie wiem jak to pójdzie na słabszym kompie.

U mnie na laptopie nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem 1080p x264 (kontener mkv). Konfig:
- CoreDuo2 2GHz,
- 2 GB Ramu,
- nvidia 8400 M,
- Vista Premium Home,
- coreavc+ac3config.

Czym objawia się efekt judder?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
U mnie na laptopie nie ma żadnych problemów z odtwarzaniem 1080p x264 (kontener mkv). Konfig:
- CoreDuo2 2GHz,
- 2 GB Ramu,
- nvidia 8400 M,
- Vista Premium Home,
- coreavc+ac3config.

Czym objawia się efekt judder?
Subtelna różnica w płynności odtwarzania. Porównywałem zaraz po sobie i rzeczywiście na Viście filmy wyglądają troszkę lepiej pod tym względem. To wynika z tego, że film ma 24fps, a jest wyświetlany z 60hz. Żeby się tego pozbyć zupełnie należałoby podłączyć projektor np. do PS3 ustawionej w trybie 1080p/24 i zapuścić film z blu-ray. Zakładając oczywiście, ze posiadamy projektor odtwarzający tryb 1080p/24. Twój TW-1000 to obsługuje, mój HC4900 niestety nie i nawet jeśli dostanie sygnał w 1080p/24 to odtworzy go i tak w 60hz.

radzique napisał:
Alternatywą do ffdshow są kodeki Cyberlinka.

A od MPC jak dla mnie sporo lepszy jest KMPlayer,
Tylko jeśli ktoś ma słabszy sprzęt. Jeśli ktoś posiada mocną maszynę to nie ma alternatywy dla ffdshow - ilość konfigurowalnych opcji w ffd jest po prostu gigantyczna.
 
Ostatnia edycja:

apatch

New member
EVR vs. Overlay

Brak efektu juddering to nie zaleta Visty ale trybu wyświetlania renderera jakiego ona standardowo używa, równie dobrze możemy pod XP wybrać tryb EVR w playerach typu KMP lub MPC HC efekt będzie identyczny.

Co do wyższości jakości obrazu podczas użycia filtrów FFDShow lub Cyberlinka nad CoreAVC to jest ona niewątpliwa choć nie aż tak znacząca.

Niestety FFDshow jest jeszcze mocno niedopracowany, nie radzi sobie z wysokobitartowymi materiałami (tak powyżej 25 Mbits) nie dekoduje prawidlowo niektórych strumieni H264 z satki i ma inne błędy.

Natomiast Cyberlink w trybie VMR9 pod MPC akceleruje materiały x.264 M@L4.1 odciążając prawie całkowicie CPU. Niestety M@L5.1 często wyświetla wadliwie (efekt 20 fps , lub brak obrazu)

Wady i zalety wszystkich dekoderów x264/H264 można wyliczać bez końca , faktem jest że nie ma i chyba szybko się nie doczekamy idealnego rozwiązania. Można za to korzystać z kilku różnie skonfigurowanych kopii playerów lub stworzyc własne dedykowane profile ustawień.

Pozdrawiam
 

rynbar

New member
Dzięki Meloman, teraz będę wiedział na co zwracać uwagę przy zakupie laptopa.
Mam jeszcze pytanie do użytkowników w500. Czy filmy 720p nadal będą miały rewelacyjną jakość na ekranie o przekątnej ok. 100''-120'', czy lepiej pomyśleć o mniejszym? Wolę przygotować ekran przed zakupem projekora, by później nie było żal, gdy będzie musiał kilka dni powisieć bezczynnie pod sufitem.
Pozdrawiam.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
rynbar napisał:
Dzięki Meloman, teraz będę wiedział na co zwracać uwagę przy zakupie laptopa.
Mam jeszcze pytanie do użytkowników w500. Czy filmy 720p nadal będą miały rewelacyjną jakość na ekranie o przekątnej ok. 100''-120'', czy lepiej pomyśleć o mniejszym? Wolę przygotować ekran przed zakupem projekora, by później nie było żal, gdy będzie musiał kilka dni powisieć bezczynnie pod sufitem.
Pozdrawiam.
Ze zwiększaniem wielkości ekranu tracisz nie tylko na ostrości (to oczywiste - liczba pikseli jest stała, a powierzchnia obrazu nie!), ale i na kontraście.
Ja bym nie przekraczał 100 cali.
 

drobers

New member
Pit80 napisał:
Benq zawisł pod sufitem. Jestem wqqqqrwiony na maxa bo nie działa z n-boxem recorderem w trybie HDMI. Przełączając w tryb DVI działał chwilę ale przestał :(

Wyświetla problem HDCP i każe przełączyć w DVI ale jest w DVI i dalej to samo. Nie mam już siły :roll:

Ekran Da Lita wygląda ok ale nie było okazji jeszcze się napatrzeć.
Jedno jest pewne, śmierdzi, pewnie tak jak Wasze Projecty :cool:

jAKIEJ DŁUGOŚCI KABEL HDMI PODŁACZYŁES DO N-KI I PROJEKTORA?
Ja miałem podobny problem okazało się, ze kabel o długości 10m za 120zł. nie przesyłał sygnału 720p, nie mówiąc o full hd, więc kupiłem 5m za niecałe 400zł profigolda i przesył jest ekstra. Ale na dobrym 10m komponencie będziesz miał dokładnie to samo:)
 
Ostatnia edycja:

Pit80

New member
Kabel ma 15 m bo 10 za mało a 12m nie znalazłem. Dałem za niego około 350 zł, może fakycznie w nim tkwi problem ale jeszcze tego nie sprawdziłem. Spróbuje przedłużyć kabel koncentryczny do nboxa i wtedy wezmę od kumpla HDMI 2m na próbę.
Jak nie to komponent, tylko wtedy ile dać za 15m komponenta żeby nie dać ciała :roll: Skoro HDMI do przesyłu cyfrowego miał być ok, nawet tani, to strach pomyśleć o komponencie.
 

lipa_ml

New member
Pit80 napisał:
Kabel ma 15 m bo 10 za mało a 12m nie znalazłem. Dałem za niego około 350 zł, może fakycznie w nim tkwi problem ale jeszcze tego nie sprawdziłem. Spróbuje przedłużyć kabel koncentryczny do nboxa i wtedy wezmę od kumpla HDMI 2m na próbę.
Jak nie to komponent, tylko wtedy ile dać za 15m komponenta żeby nie dać ciała :roll: Skoro HDMI do przesyłu cyfrowego miał być ok, nawet tani, to strach pomyśleć o komponencie.
bardzo wątpie ze to wina długosci kabla , to kabel cyfrowy wiec bardzo wątpliwe , testowałem juz 10m i 15 m kable hdmi z kompa do tv tanizny za 60 zł i bez problemu działały , wydaje mi sie że tu problem tkwi w nboxach bo tylko z nimi są problemy po hdmi
nawet szajsy 1,2 m za 15 zł przesyłały mi full hd sygnał z kompa do tv
 
Ostatnia edycja:

guti

New member
Benq w500

Posiadam W500 i miałem kupiony ekran 125", bawiłem się nim przez 3 dni i stwierdziłem, że jest za duży bo oglądałem z 4 m ale mam jeszcze fotele niecałe 3m od ekranu i z tej odległości obraz był za duży ale uwierzcie mi, że ten projektor doskonale sobie radzi z tak dużym ekranem. Super kontrast, ostrość i zero widocznych pikseli już z 2m. Miałem znajomego w sklepie, więc pozwolił mi wymienić ten ekran firmy Avers Classic 21/16 M.W. format 4:3 na 100" i ten jest optymalny do mojego pomieszczenia, ale żeby z tego powodu poprawiła się jakość to nie zauważyłem. Napewno jakiś niuans w jakości jest ale najważniejsza jest optymalna wielkość do odległości a nie na siłe zaniżanie wielkości ekranu przez strach przed utratą jakości, bo naprawdę różnice są znikome.

Jeśli chodzi o kabel HDMI i N-kę to podłączyłem n-kę kablem HDMI MRS 10m kupiony za 169 zł i obraz z n-ki idzie i w 720p i w 1080p i nie ma z tym żadnych problemów. Jest idealny. Najlepszy obraz ze wszystkich programów jakie są dostępne na rynku to discovery HD. Mam już obejrzane około 92 godziny ale jak włączam ten program to nadal czuję dreszcze tak niesamowita jest jakość. DVD w stosunku do Discovery HD to jak rmbv do DVD.

Jakość obrazu z tego projektora jest nieporównywalnie lepsza od wszystkich lcd i plazm do przynajmniej 7 - 8 tys. zł a i wiele za ponad 10 tys. nie ma szans. Jeśli chodzi o materiały SD czyli praktycznie cała nasza telewizja oraz divx i dvd to chyba, żaden tv lcd i plazma choćby za 20 tys. nie ma szans. One są dobre tylko do HD a i tak muszą mieć 100 Hz Clear Panel, matryce koło 2-3 ms, funkcję płynnego ruchu i wiele innych gadżetów by obraz był świetny.
 

paprykarz18

New member
guti napisał:
Posiadam W500 i miałem kupiony ekran 125", bawiłem się nim przez 3 dni i stwierdziłem, że jest za duży bo oglądałem z 4 m ale mam jeszcze fotele niecałe 3m od ekranu i z tej odległości obraz był za duży ale uwierzcie mi, że ten projektor doskonale sobie radzi z tak dużym ekranem.

Ja oglądam z trzech metrów obraz 60". Jest idealny.
Za mały źle, za duży też źle.
 

paprykarz18

New member
lipa_ml napisał:
a dlaczego "tylko" 60" ?

to idalna wielkość obrazu do oglądania z trzech metów wg wszystkich wskazników i wzorów

widać wszystkie szczegóły obrazu 1280x720, a pojawiajace się napisy pozostają w strefie widzenia, gdy skierujemy swój wzrok na środek obrazu
 

Buti

New member
Trudno chyba mowić o idealnych odległościach. Ekran 80 cali oglądam z 2.8m. Wielkość nie męczy a materiał 720p świetnie się prezentuje.
 

Pit80

New member
guti napisał:
Jeśli chodzi o kabel HDMI i N-kę to podłączyłem n-kę kablem HDMI MRS 10m kupiony za 169 zł i obraz z n-ki idzie i w 720p i w 1080p i nie ma z tym żadnych problemów. Jest idealny. Najlepszy obraz ze wszystkich programów jakie są dostępne na rynku to discovery HD. Mam już obejrzane około 92 godziny ale jak włączam ten program to nadal czuję dreszcze tak niesamowita jest jakość. DVD w stosunku do Discovery HD to jak rmbv do DVD.
Już sam zgłupiałem i nie wiem o co chodzi. Jutro lub pojutrze będę miał 10m kabel hdmi średniej klasy na próbę. Zobaczymy czy zadziała.
Ogólnie czytając forum n-ki natknąłem się niejednokrotnie na problemy ze współpracą po hdmi plazm i lcd. Ten test wyeliminuje ewentualny problem po stronie kabla.
Jak nie pomoże to kupuje komponenta.


EDIT

Przeleciałem jeszcze raz cały wątek w poszukiwaniu rozwiązania problemu z n-ką. Na 13-tej stronie kolega Drobers opisywał podobne problemy ale nie napisał jak to się skończyło.
Byłbym wdzięczny Drobersie jakbyś poradził co zrobiłeś, jaki kabel, jaka długość itd.
 
Ostatnia edycja:

drobers

New member
Pit80 napisał:
Już sam zgłupiałem i nie wiem o co chodzi. Jutro lub pojutrze będę miał 10m kabel hdmi średniej klasy na próbę. Zobaczymy czy zadziała.
Ogólnie czytając forum n-ki natknąłem się niejednokrotnie na problemy ze współpracą po hdmi plazm i lcd. Ten test wyeliminuje ewentualny problem po stronie kabla.
Jak nie pomoże to kupuje komponenta.


EDIT

Przeleciałem jeszcze raz cały wątek w poszukiwaniu rozwiązania problemu z n-ką. Na 13-tej stronie kolega Drobers opisywał podobne problemy ale nie napisał jak to się skończyło.
Byłbym wdzięczny Drobersie jakbyś poradził co zrobiłeś, jaki kabel, jaka długość itd.
Szanowny kolego Pit80 n-ka z projektorem BENQ W500 musi działać, mi działa bez zarzutu chociaz miałem problemy, napoczątku myślałem , że chodzi o HDCP czy jak to sie tam nazywa, nieistotne. Ale wcale nie o to chodziło, pisałem już wcześniej, że miałem problem z odbiorem sygnału przez HDMI SZEDŁ SYGNAŁ ALE TYLKO 576P , W moim przypadku była to wina kabla . Kabel miał dł. 10m zwykły tandetny HDMI za 120 zł. W moim odczuciu kabel był sprawny bo działał ale tylko 576p, no i wydaje mi sie że tuner N-ki ma poprostu słabą moc tego sygnału na HDMI bo podłączyłem potem kablem tez HDMI ale o dł. 1,2m i wszystko było pieknie, dodam że ten kabelek 1,2m kosztował 45zł. No ale projektor byłem zmuszony zamocować przy suficie w razie draki z małymi brzdącami ich łapki są wszędzie:), więc kupiłem kabelek FIRMY PROFIGOLD HDMI , który był testowany w ich fabryczce na pełną przepływność sygnału 1080p. Kabelek ten ma długość 5m spokojnie mi wystarczył aby go podłączyć do rozgałązki HDMI do której z kolei mam podpięte PS3 I TUNER N-KI, WSZYSTKO DZIAŁA PIEKNIE BEZ PROBLEMU, jedynie przykro sie robi gdy na taki kabelek trzeba wydać 4 stówki, no ale coś za coś. Więc reasumując jeśli chiałbyś dokonać połączenia kablem 10m to nie wiem , może ktoś ma pomysł i wie gdzie można kupić tańsze testowane kabelki, ale koszt takiego cuda wyniesie około tysiaka, a może się mylę. Tak to zgrubsza wyglądało u mnie, pozdro dla wszystkich.
 

Pit80

New member
Dzięki Drobers. U mnie będzie chyba to samo bo mam podobne objawy. Chodzi w 576 a w wyższych zrwa. Zmyliły mnie komunikaty o problemach HDCP, myślałem, że to przez soft n-ki, jak to mieli inni użytkownicy z forum n-ki.

Poza tym zewsząd słychać, że to sygnał cyfrowy i kabel nie gra roli.
Może w przypadku innych urządzeń DVD, konsol itp problem nie występuje ale z n-ką jest coś na rzeczy.
Jeszcze raz dzięki, będę się bawił kabelkami. Niestety u mnie potrzeba 12m (teraz mam 15m) żeby puścić go ładnie, 10m może tak na skróty, sam nie wiem.

Pozdrawiam
 

lipa_ml

New member
kupiłem na allegro kabel hdmi-hdmi 15 metrów za 73 zł , kabel dobrze wykonany , gruby z dławikami , podłączyłem do dvd i do kompa obraz bez problemu 720p i 1920x1080 przesyła bez problemów . Benq jeszcze nie dotarł ale skoro dvd i komp z tym kablem chodzi to w500 tez chyba bedzie, z tymi nboxami to jest ewidentnie problem po stronie nboxa bo jak inaczej to wyjsnic skoro tylko z nboxami sa takie chece ? ciekawe czy z tunerami samsunga hd polsatu sa tez problemy z takimi długosciami kabli
 

mundi21

New member
Swego czasu zakupiłem kabel dvi-dvi 15m profigolda. Jedyne co ten kabel spełniał to to, że faktycznie miał dlugość jaką podali na opakowaniu. Dvd denona podłączone do projektora benq w100 nie chciało puszczać nawet sygnału 480/576p, rwało go i co kilka sekund zatrzymaywało obraz. Wyższe rozdzielczości okazały się dla tego kabla jeszcze koszmarniejszym zadaniem. Ponieważ wydałem na niego ponad 10 skrzynek piwa postanowiłem go jeszcze pomęczyć. Okazało się że po podłączeniu tym kablem tego dvd do lcd lg w niczym nie przeszkadzało mu wykonać zadanie do jakiego był przeznaczony/może projektor za słaby/. No to zabrałem kompa do pokoju i dałem go jako zródło sygnału hmmmmmm działał. Co śmieśniejsze to samo dvd podłaczyłem do ampa onkyo 605 a ampa tym kablem połączyłem z projektorem, obraz 576p idzie bez problemu, wyższe rozdzielczości dają zakłócenia w obrazie. Doszłem do wniosku że to czary mary i dałem se siana. Wszystkie urządzonaka mają hdcp. Wydaje mie się że faktycznie kable o długości ponad 10m muszą być lesze i już. Jeśli komuś udało sie puścić sygnał przez tani kabel to tylko zaoszczędził i swoim wyjątkiem potwierdził regułę.HD samsung z platformy polsatu przez kabel bezposrednio do projektora działa natomiast przez apma ni hu hu. Do pewnego momentu twoja sytuacja przypomina mi to co ja przeszłem. Oby w twoim przypadku wszystko zadziałało.
 
Do góry