BenQ W500

paprykarz18

New member
tomek67 - ratuj!
Robię zdjęcia ze statywu. Wszystko wychodzi dobrze oprócz kolorów. Jaki balans bieli mam ustawić?
Mam tandetny kompaktowy aparat Canon A430 i za wielu opcji w nim nie ma.
 

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
tomek67 - ratuj!
Robię zdjęcia ze statywu. Wszystko wychodzi dobrze oprócz kolorów. Jaki balans bieli mam ustawić?
Mam tandetny kompaktowy aparat Canon A430 i za wielu opcji w nim nie ma.
A ja właśnie od wczoraj mam malutkiego Canona. Kupiłem go tylko i wyłacznie dlatego bo wg dziennikarzy ma podobno najlepsze kolory i automatyczny balans bieli ;)
Widocznie jednak dziennikarze nie zawsze mają rację.
Jeśli auto nie działa to sprawdzaj po kolei.
Nawet jak przełaczasz ten balans bieli to na ekraniku powinny zmieniać się kolory.
Znajdź pozycję, przy której kolory są najbardzie zbliżone do obrazu.
 

paprykarz18

New member
tomek67 napisał:
A ja właśnie od wczoraj mam malutkiego Canona. Kupiłem go tylko i wyłacznie dlatego bo wg dziennikarzy ma podobno najlepsze kolory i automatyczny balans bieli ;)
Widocznie jednak dziennikarze nie zawsze mają rację.
Jeśli auto nie działa to sprawdzaj po kolei.
Nawet jak przełaczasz ten balans bieli to na ekraniku powinny zmieniać się kolory.
Znajdź pozycję, przy której kolory są najbardzie zbliżone do obrazu.

Zrobiłem sobie 100 zdjęć. Najlepszy okazał się tryb "zachmurzone niebo". Strasznie dziwną temperaturę światła daje lampa projektora :)
Sfotografowałem trochę moje mini kino domowe oraz obrazy z projektora - od full HD przez HD ready po DivX bardzo niskich rozdzielczości. Planuję wymienić mój tandetny samorobotny ekran, w którym są miniaturowe dziurki widzone na białych planszach, na trochę lepszy samorobotny ekran w kolorze szarym. Robiłem zdjęcia aby później porównać obraz z białego i szarego ekranu.


----
edit

Pousuwałem nieudane zdjęcia. Zostały 33 fotki. Zrobiłem błąd. Aparat nie ustawiłem idealnie równolegle do ekranu i ostrość na środku ekranu była lepsza niż na jego bokach.
Utwierdzam się w przekonaniu, że takie zdjęcia nie oddają wcale jakości projektora, ale jakość i ustawienia aparatu.
Projektor za 100 tys. zł sfotografowany aparacikiem takim, jak mój przegra w bitwie na zdjęcia z W500, którego obraz sfotografuje profesjonalny fotograf :)
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
paprykarz18 napisał:
Wyłączę automatyczną przesłonę i posłucham. Ciekawe jakie odgłosy mi znikną.
Swoją drogą ta przesłona trochę wkurza. Oczy przyzwyczają się do jasnych scen, a później, gdy mają przeczytać białe napisy na czarnej scenie to wydaje się, że światło tych białych napisów jest strasznie stłumione, ledno świeci. Też tak macie z białymi, małymi elementami na czarnym tle? :)

Na AE900 też miałem podobny problem. Może on wynikać z 2 przyczyn:
- słaby kontrast - dla ciemnej sceny przesłona musi się zamknąć, co tłumi jasne kolory. Ale do raczej dotyczy starszych projektorów - np. właśnie AE900.
- projektor ma dobry kontrast, ale używasz playera, który nie obsługuje przezroczystych napisów. To poważny błąd, bowiem wtedy białe napisy traktowane są przez projektor jako element sceny! I w przypadku LCD uwzględniane przy pracy dynamicznej przesłony. Przezroczyste napisy obsługuje np. KMPlayer (polecam) lub Subedit.
 

Pit80

New member
To wrzuć te fotki gdzieś, z ciekawości popatrzymy.
Mój Benek dotarł dziś razem z xboxem i jutro zabieram się za montaż.
Mam tylko mały stres z kablem HDMI, bo kupiłem 15m ze średniej półki, mam nadzieję że zadziała.
Jak zmontuję to też obfotografuję i zapodam linka :D
 

tomek67

New member
paprykarz18 napisał:
Zrobiłem sobie 100 zdjęć. Najlepszy okazał się tryb "zachmurzone niebo". Strasznie dziwną temperaturę światła daje lampa projektora :)
No jak się bawiłem kolorymetrem ze swoim Epsonem to też byłem wręcz zszokowany.
Podaję w menu temperaturę 6500, a wg pomirów było sporo więcej.
Zresztą od czasu jak sobie trochę podkalibrowałem laptopa i monitor
to wszystkie nieskalibrowane monitorki w firmie jakie widzę wydają mi się podniebieszczone.
Taka teraz "moda" u producentów.
 

paprykarz18

New member
Meloman69 napisał:
Na AE900 też miałem podobny problem. Może on wynikać z 2 przyczyn:
- słaby kontrast - dla ciemnej sceny przesłona musi się zamknąć, co tłumi jasne kolory. Ale do raczej dotyczy starszych projektorów - np. właśnie AE900.
- projektor ma dobry kontrast, ale używasz playera, który nie obsługuje przezroczystych napisów. To poważny błąd, bowiem wtedy białe napisy traktowane są przez projektor jako element sceny! I w przypadku LCD uwzględniane przy pracy dynamicznej przesłony. Przezroczyste napisy obsługuje np. KMPlayer (polecam) lub Subedit.

Spróbuję obejrzeć film na przy pomocy innego playera i zobaczę. Przezroczyste napisy. Nigdy nie zawracałem sobie głowy takimi niuansami.


Pit80 napisał:
To wrzuć te fotki gdzieś, z ciekawości popatrzymy.
Mój Benek dotarł dziś razem z xboxem i jutro zabieram się za montaż.
Mam tylko mały stres z kablem HDMI, bo kupiłem 15m ze średniej półki, mam nadzieję że zadziała.
Jak zmontuję to też obfotografuję i zapodam linka :D

Oto kilka moich fotek.
http://kyrtaps.interkar.pl/Benqw500/projektor.htm


tomek67 napisał:
No jak się bawiłem kolorymetrem ze swoim Epsonem to też byłem wręcz zszokowany.
Podaję w menu temperaturę 6500, a wg pomirów było sporo więcej.
Zresztą od czasu jak sobie trochę podkalibrowałem laptopa i monitor
to wszystkie nieskalibrowane monitorki w firmie jakie widzę wydają mi się podniebieszczone.
Taka teraz "moda" u producentów.

Zauważyłem. W prawie wszystkich nowych monitorach LCD kolor biały wpada w niebieski tak, że białym trudno go nazwać.
 

Buti

New member
hdmi kabel 15m

>>Pit80
Mam tylko mały stres z kablem HDMI, bo kupiłem 15m ze średniej półki, mam nadzieję że zadziała.
Nic się nie stresuj. Ja dalem za swoje hdmi 15m w granicach 50zł i absolutnie nie ma różnicy w porównaniu do podłączenia kablem 1.5m. Nie chcę wywoływać wojny ale każdy kto kupi droższy kabel do transmisji cyfrowego sygnału wyrzuca pieniądze w błoto. Chyba, że ktoś chce się wieszać - wówczas jakość wykonania ma znaczenie :D
 

paprykarz18

New member
Buti napisał:
>>Pit80

Nic się nie stresuj. Ja dalem za swoje hdmi 15m w granicach 50zł i absolutnie nie ma różnicy w porównaniu do podłączenia kablem 1.5m. Nie chcę wywoływać wojny ale każdy kto kupi droższy kabel do transmisji cyfrowego sygnału wyrzuca pieniądze w błoto. Chyba, że ktoś chce się wieszać - wówczas jakość wykonania ma znaczenie :D

Kupować drogi kabel HDMI żeby mieć lepszy obraz to jak kupować lepszy kabel USB, żeby zdjęcia z aparatu na komputer zgrały się w lepszej jakości :)
 

Pit80

New member
W sumie jest w tym trochę racji ale krążą ploty po necie, że przy większych długościach jakość ma jakieśtam znaczenie.
Teraz nie chce mi się szukać ale czytałem na zagranicznym forum uzasadnienie, niby specjalisty.
Szczególnie ma to niby znaczenie przy synale 1080p.
Nie wiem, nie znam się. Jutro się okaże.
Dzięki za pocieszenie :eek:k:
 

p_przemo

New member
witam
ja tez posiadam od niedawna w500 i jestem bardzo zadowolony

mam takie pytanie do czego sluzy wejscie usb w w500 jak mozna to wykozystac?
 

paprykarz18

New member
p_przemo napisał:
witam
ja tez posiadam od niedawna w500 i jestem bardzo zadowolony

mam takie pytanie do czego sluzy wejscie usb w w500 jak mozna to wykozystac?

Sam się nad tym zastanawiałem. Podłączę dzisiaj projektor do komputera przez usb i się przekonam :)
 

Pit80

New member
Benq zawisł pod sufitem. Jestem wqqqqrwiony na maxa bo nie działa z n-boxem recorderem w trybie HDMI. Przełączając w tryb DVI działał chwilę ale przestał :(

Wyświetla problem HDCP i każe przełączyć w DVI ale jest w DVI i dalej to samo. Nie mam już siły :roll:

Ekran Da Lita wygląda ok ale nie było okazji jeszcze się napatrzeć.
Jedno jest pewne, śmierdzi, pewnie tak jak Wasze Projecty :cool:
 

Pit80

New member
He he, mi tak nie przeszkadza ale moja ciężarna żona narzeka że hoho .
Wietrzy pokój od południa.

Przełączyłem dekoder w tryb dvi576p i działa. Mimo wszystko jestem wnerwiony.
Teraz muszę kupić kabel komponent bo zanim n ka poprawi soft dla nboxów do duużo czasu minie.
 

paprykarz18

New member
Pit80 napisał:
Przełączyłem dekoder w tryb dvi576p i działa. Mimo wszystko jestem wnerwiony.
Teraz muszę kupić kabel komponent bo zanim n ka poprawi soft dla nboxów do duużo czasu minie.

Ktoś w tym temacie już pisał, jak rozwiązać ten problem. Poszukaj.
 

rynbar

New member
Jestem już właściwie zdecydowany na zakup W500, ale myślę też o laptopie, który dobrze będzie sobie radził z sygnałem HD i pozwoli na podłączenie Creative 5.1. W drugi komputer stacjonarny nie chcę inwestować (oszczędność miejsca, funkcjonalność). Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, co do specyfikacji laptopa, który będzie płynnie współpracował z Benq'iem. Sam jestem laikiem w kwestii sprzętu komputerowego, więc proszę o pomoc...
 

Meloman69

New member
Bez reklam
rynbar napisał:
Jestem już właściwie zdecydowany na zakup W500, ale myślę też o laptopie, który dobrze będzie sobie radził z sygnałem HD i pozwoli na podłączenie Creative 5.1. W drugi komputer stacjonarny nie chcę inwestować (oszczędność miejsca, funkcjonalność). Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki, co do specyfikacji laptopa, który będzie płynnie współpracował z Benq'iem. Sam jestem laikiem w kwestii sprzętu komputerowego, więc proszę o pomoc...

Specyfikacja laptopa:
- procesor dwurdzeniowy - zalecany CoreDuo2, min. 1,8GHz,
- pamięć - min. 1 GB, zalecane 2 GB,
- karta grafiki - Nvidia z serii 8xxx lub Ati z serii HD. Koniecznie z wyjściem DVI!
- karta muzyczna - pozwalająca na wyjście sygnał SPDIF (5.1) do zewnętrznego źródła (z reguły poprzez mini jacka).
- oprogramowanie - KMPlayer, CoreAvc (płatny), ac3filter.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Można również szukać laptopa z wyjściem hdmi. Wtedy jeżeli karta grafiki by na to pozwalała, szedłby także dźwięk.
Nie szukałem jednak nigdy takich laptopów... Nie wiem czy takie w ogóle są w sprzedaży.
 
Do góry