BenQ W500

Tidus1024

New member
Bez reklam
Heh. W projektorach generalnie często coś nie do końca styka. W moim pojawił się pierwszy dust blob, czyli zmora wszystkich posiadaczy HC4900 i HC5000... w przyszłym tygodniu oddaję do serwisu. Może wymienią mi filtr na lepszy. M.in. z tego powodu nigdy nie doradzę nikomu sprowadzania projektora zza granicy - obsługa serwisowa tego sprzętu jest po prostu nieodzowna.
 

tomek67

New member
Tidus1024 napisał:
Heh. W projektorach generalnie często coś nie do końca styka. W moim pojawił się pierwszy dust blob, czyli zmora wszystkich posiadaczy HC4900 i HC5000... w przyszłym tygodniu oddaję do serwisu. Może wymienią mi filtr na lepszy.
Jak kupowałem Epsona to właśnie bardzo sie bałem tej wady projektorów LCD
Na razie po 160h wszystko jest super. Mam nadzieję, że będzie tak dalej.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
tomek67 napisał:
Jak kupowałem Epsona to właśnie bardzo sie bałem tej wady projektorów LCD
Na razie po 160h wszystko jest super. Mam nadzieję, że będzie tak dalej.

W Stanach Mitsubishi z początku wymieniało wszystkie projektory jak leci na nowe, a teraz poszli po rozum do głowy i wkładaja wszystkim filtr od HC6000. Ciekawe jak to wygląda u nas. W przyszłym tygodniu się przekonam.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Tidus1024 napisał:
W Stanach Mitsubishi z początku wymieniało wszystkie projektory jak leci na nowe, a teraz poszli po rozum do głowy i wkładaja wszystkim filtr od HC6000. Ciekawe jak to wygląda u nas. W przyszłym tygodniu się przekonam.

Bardzo dziwne, że ta przypadłość dopadła Cię tak szybko.
Co do polskich serwisów... Chyba lepiej od razu się pomodlić. :grin:
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
Bardzo dziwne, że ta przypadłość dopadła Cię tak szybko.
Co do polskich serwisów... Chyba lepiej od razu się pomodlić. :grin:
150 godzin czyli normal niestety, gdy czytam fora mam wrażenie, że to jakaś plaga. Dlaczego mam się modlić? Bloby usuwa się łatwo, ale ich problem to zrobić wszystko, żeby się nie powtórzyło. W warunkach gwarancji mam 3 naprawyi wymiana sprzętu na nowy, więc lepiej dla nich, żeby się z tym uporali. Reszta mnie nie obchodzi. Ale filtr jest rzeczywiście marnej jakości więc nic dziwnego, że tak przepuszcza, mój odkurzacz ma dużo lepszy.

U mnie dust blob objawił się ciemnozieloną kropą o regularnych kształtach, wielkości pomidora, widoczną na zupełnie czarnym tle w egipskich ciemnościach. Jeśli ktoś chce przetestować ile paprochów mu naleciało do środka, niech ustawi np. białe tło w pulpicie windowsa, a następnie zdefokusuje projektor do oporu w obie strony.
 
Ostatnia edycja:

Review

New member
Benq W500

Przymierzam się do zakupu W500, pomimo tego iż obserwuję ciągłe spadki cen. Podobnie było z obserwowanymi wcześniej przeze mnie cenami projektora Benq W100, w pewnym momencie ceny się zatrzymały i projektor przestał być produkowany i przestał być osiągalny.... pewnie podobnie będzie z Benq W500 bo już są następcy z full hd.

Zaobserwowane ceny na skapiec.pl:
3.118 19.11.2007
3.159 05.12
3.099 06.12
3.065 07.12
3.059 11.12
3.058 13.12
2.999 14.12
2.998 15.12
2.994 22.12
2.990 28.12
2.979 09.01
2.927 12.01
2.939 15.01
2.937 19.01.
2.928 21.01.
2.927 26.01.
2.923 30.01
2.922 2.2.08
2.920 4.2
2.915 5.2
2.899 14.2
2.849 19.2
2.715 28.02

Pyt. 1 Czy ktoś ma instrukcję obsługi w wersji elektronicznej do projektora Benq W500?
Pyt 2. Jaki uchwyt do montażu sufitowego polecacie?
Pyt 3. Na jakiej wysokości zawiesić to cudo pod sufitem?
Pyt. 4 Ile można przesunąć obraz w pionie i w poziomie przy odległości projekcji 4m
Pyt. 5 Jakie wymiary w cm ma ten projektor?
 

lipa_ml

New member
Review napisał:
Przymierzam się do zakupu W500, pomimo tego iż obserwuję ciągłe spadki cen. Podobnie było z obserwowanymi wcześniej przeze mnie cenami projektora Benq W100, w pewnym momencie ceny się zatrzymały i projektor przestał być produkowany i przestał być osiągalny.... pewnie podobnie będzie z Benq W500 bo już są następcy z full hd.

Zaobserwowane ceny na skapiec.pl:
3.118 19.11.2007
3.159 05.12
3.099 06.12
3.065 07.12
3.059 11.12
3.058 13.12
2.999 14.12
2.998 15.12
2.994 22.12
2.990 28.12
2.979 09.01
2.927 12.01
2.939 15.01
2.937 19.01.
2.928 21.01.
2.927 26.01.
2.923 30.01
2.922 2.2.08
2.920 4.2
2.915 5.2
2.899 14.2
2.849 19.2
2.715 28.02

Pyt. 1 Czy ktoś ma instrukcję obsługi w wersji elektronicznej do projektora Benq W500?
Pyt 2. Jaki uchwyt do montażu sufitowego polecacie?
Pyt 3. Na jakiej wysokości zawiesić to cudo pod sufitem?
Pyt. 4 Ile można przesunąć obraz w pionie i w poziomie przy odległości projekcji 4m
Pyt. 5 Jakie wymiary w cm ma ten projektor?

ad 2 na allegro jest duzy wybór , ja osobiscie wybrałem http://www.allegro.pl/item316475784_uchwyt_projektora_profesjonalny_fa_vat_tuv_ce_iso.html

dosc tani i solidnie wykonany przy tym eleganki wygląd

ad 3 musiszy kupic proja i potestowac bo inaczej nie da rady

ad 4 lens jest dosc duzy , myslałem ze mniejszy bedzie

ad 5 na stronie producenta są wymiary www.benq.pl
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Review napisał:
Przymierzam się do zakupu W500, pomimo tego iż obserwuję ciągłe spadki cen. Podobnie było z obserwowanymi wcześniej przeze mnie cenami projektora Benq W100, w pewnym momencie ceny się zatrzymały i projektor przestał być produkowany i przestał być osiągalny.... pewnie podobnie będzie z Benq W500 bo już są następcy z full hd.
Nie lubię się czepiać, ale porównanie benqowych DLP fullHD, które są jednymi z najlepszych na rynku z w500 jest trochę nie fair. Mimo, że firma jest ta sama, to jest to zupełnie inny segment rynku. Benqowe projektory DLP 1080p to nie są następcy W500, naprawdę - to jakościowo zupełnie inna bajka.

Obserwowanie cen ma to do siebie, że patrzy się na ceny, a nie posiada projektora, a życie jest niestety krótkie :p
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Tidus1024 napisał:
Obserwowanie cen ma to do siebie, że patrzy się na ceny, a nie posiada projektora, a życie jest niestety krótkie :p

Dokładnie. W przypadku projektorów, któej technologia praktycznie zmienia się co rok, można by czekać w nieskończoność.
Pierwszy model BenQ DLP 1080p był nie do końca udany. Kolejne, to rzeczywiście zupełnie inna bajka. Inna jakość. Inna cena.
Dla początkującego W500 będzie dobrym rozwiązaniem. Kto nie szuka kompromisów z czasem będzie próbował sięgnąć po coś z wyższej półki.
Tidus1024 - nie uwierzysz, że po 10 latach użytkowania można zakochać się w obrazie z projektora. A jednak... za sprawą TW2000. :-D
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Meloman69 napisał:
Dokładnie. W przypadku projektorów, któej technologia praktycznie zmienia się co rok, można by czekać w nieskończoność.
Pierwszy model BenQ DLP 1080p był nie do końca udany. Kolejne, to rzeczywiście zupełnie inna bajka. Inna jakość. Inna cena.
Dla początkującego W500 będzie dobrym rozwiązaniem. Kto nie szuka kompromisów z czasem będzie próbował sięgnąć po coś z wyższej półki.
Tidus1024 - nie uwierzysz, że po 10 latach użytkowania można zakochać się w obrazie z projektora. A jednak... za sprawą TW2000. :-D
]

Wierzę. Ja generalnie przy projektorze czuję tą samą szczeniacką radość jaką ostatnio chyba czułem jak mi ojciec wieki temu kupił Amigę.

Ja bym dodał coś jeszcze, mimo, że rynek projektorów pędzi do przodu, to jednak to nie są procesory czy karty graficzne - kolejne modele nie podwajają jakości obrazu, a im wyższy segment tym zmiany są coraz bardziej subtelne i dostrzegalne głównie w lepszych warunkach pokojowych. Mimo, że tak może to wyglądać w zachodnich serwisach (które z tego żyją w końcu) to nie jest tak, że jeśli ktoś kupi coś dobrego dziś, to za rok, nie będzie mógł już na to patrzeć.

Wszystkim, którzy siedzą na skąpcu czy ceneo i czekają na cud dedykuję ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=FYluhd_h8QA
 

drobers

New member
Meloman69 napisał:
Dokładnie. W przypadku projektorów, któej technologia praktycznie zmienia się co rok, można by czekać w nieskończoność.
Pierwszy model BenQ DLP 1080p był nie do końca udany. Kolejne, to rzeczywiście zupełnie inna bajka. Inna jakość. Inna cena.
Dla początkującego W500 będzie dobrym rozwiązaniem. Kto nie szuka kompromisów z czasem będzie próbował sięgnąć po coś z wyższej półki.
Tidus1024 - nie uwierzysz, że po 10 latach użytkowania można zakochać się w obrazie z projektora. A jednak... za sprawą TW2000. :-D
Meloman69 Posiadasz Epsona TW2000? czym go kalibrowałeś???
 

Meloman69

New member
Bez reklam
drobers napisał:
Meloman69 Posiadasz Epsona TW2000? czym go kalibrowałeś???

Tak - użytkuję od kilku dni TW2000. Sprzęt był kalibrowany przez Cinematica. Jedyny minus to, że procedura odbyła się u nich, a powinna w moim pomieszczeniu, z uwzględnieniem moich warunków.
Wg Pana Gratkowskiego różnice są do zaakceptowania.
 

darek64

New member
Lens-shift w W500

Będę wdzięczny za odpowiedź na pytanie dotyczące mozliwości ustawienia W500. Odległość projektora od ekranu 80' wynosi 3m w linii prostopadłej do ekranu (ze względu na przesunięcie projektora w bok odległość się nieco wydłuży). Czy możliwości lens-shift'u pozwalają na ustawienie W500 na wprost bocznej krawędzi ekranu, tj. około 100 cm w bok od prostopadłej do środka ekranu, bez szkody dla geometrii, ostrości itp.?
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Lens shift w żaden sposób nie wpływa na jakość obrazu. To nie korekcja trapezowa.
Wydaje mi się, że zakres LS w W500 może nie wystarczyć na Twoje potrzeby. Zajrzyj do specyfikacji urządzenia i sobie oblicz.
Znałem kiedyś niemiecką stronę z rankingiem projektorów. Była tam opcja wyliczenia zakresu LS. Ktoś może podpowie?
 

paprykarz18

New member
darek64 napisał:
Będę wdzięczny za odpowiedź na pytanie dotyczące mozliwości ustawienia W500. Odległość projektora od ekranu 80' wynosi 3m w linii prostopadłej do ekranu (ze względu na przesunięcie projektora w bok odległość się nieco wydłuży). Czy możliwości lens-shift'u pozwalają na ustawienie W500 na wprost bocznej krawędzi ekranu, tj. około 100 cm w bok od prostopadłej do środka ekranu, bez szkody dla geometrii, ostrości itp.?

lens shift w poziomie nie daje dużych możliwosci regulacji
możesz tak ustawić projektor, ale będziesz musiał obraz wyregulować przy pomocy korekcji trapezoidalnej
 

darek64

New member
Dzięki za link. Strona ciekawa, ale informacji o LS jeszcze nie znalazłem.
A przy okazji zajrzenia na ten dość aktywny (i życzliwy :) wątek, poruszę jeszcze innę kwestię: waham sie z zakupem miedzy W500 a Epsonem TWD10 (z DVD i ekranem w komplecie, w cenie 900-1000 PLN wyższej od W500). Nikt jeszcze nie pisał o tym projektorze... Nie mam doświadczenia w tej materii, dlatego chętnie posłucham rad - W500 czy TWD10??? (jak dawno temu powiedział jeden z prezenterów radiowej Trójki: "mam serce rozdarte między country a heavy-metal" ;-)
 

lipa_ml

New member
darek64 napisał:
Dzięki za link. Strona ciekawa, ale informacji o LS jeszcze nie znalazłem.
A przy okazji zajrzenia na ten dość aktywny (i życzliwy :) wątek, poruszę jeszcze innę kwestię: waham sie z zakupem miedzy W500 a Epsonem TWD10 (z DVD i ekranem w komplecie, w cenie 900-1000 PLN wyższej od W500). Nikt jeszcze nie pisał o tym projektorze... Nie mam doświadczenia w tej materii, dlatego chętnie posłucham rad - W500 czy TWD10??? (jak dawno temu powiedział jeden z prezenterów radiowej Trójki: "mam serce rozdarte między country a heavy-metal" ;-)
moim zdaniem nie warto brac tego epsona bo za 4 tys dostaniesz w500 + ekran projecta HC który wszyscy twierdzą nawet panowie z cinematic ze jesli chodzi o "tanie" ekrany jest jednym z najlepszych. Co do jakosci TWD10 nie bede sie wypowiadał bo nie mam pojecia czy jest lepszy od w500 natomiast ekran który dodawany jest w zestawie przenosny 80" mogę dac sobie reke obciąć ze to jakiś zwykły do prezentacji nie porównywalny z projectą , no chyba za zalezy ci na wbudowanym dvd no i cos czuje ze montaz takiego proja pod sufitem bedzie utrudniony
 

darek64

New member
Chodzi o to, że takiego TWD10 mógłbym postawić obok siebie, albo przed sobą, bo ma bardziej elastyczne ustawienia niż W500 (zoom x1,5, a i zakres LS zdaje się szerszy). Istotne, że Epsona nie musiałbym instalować na stałe, bo z powodu DVD (brak kabli) mógłbym go łatwo wrzucać i wyciągać np. zza kanapy.
Tyle w teorii, nie wiem jak sie go oglada w akcji, i pewnie niewielu wie (mało opinii w necie, zero na forum, brak testów)...
 

tomek67

New member
darek64 napisał:
A przy okazji zajrzenia na ten dość aktywny (i życzliwy :) wątek, poruszę jeszcze innę kwestię: waham sie z zakupem miedzy W500 a Epsonem TWD10 (z DVD i ekranem w komplecie, w cenie 900-1000 PLN wyższej od W500). Nikt jeszcze nie pisał o tym projektorze... Nie mam doświadczenia w tej materii, dlatego chętnie posłucham rad - W500 czy TWD10??? (jak dawno temu powiedział jeden z prezenterów radiowej Trójki: "mam serce rozdarte między country a heavy-metal" ;-)
Dla tego Epsona podają kontrast 1000:1. To dużo mniej niż inne modele.
A ten parametr ma naprawdę spory wpływ na obraz.
 
Do góry