BenQ W500

Bambolo82

Banned
Glosna prace mozna "zlikwidowac do zera" :)
Umieszczamy projektor w specjalnej klimatyzowanej i dzwiekochlonnej
"szafce"
, tak wiec glosnosc to nie problem!!!.:)

Ostatecznie mozna sobie "wmawiac", ze skoro jest "tak tanio",
to nie jest wcale "tak glosno" :):grin::mrgreen:

Problem jest jednak wiekszy od glosnosci!!! :roll:

Ja osobiscie nie znam tego proja tak dokladnie jak inni koledzy z forum
ktorzy mogli by napisac na temat "minusow taniego bieńka" co nieco!!! :mrgreen:

Np. Jakosc optyki: caly pakiet aberracji i regulacja zbieznosci !!! :roll:
Jak to wyglada, mozna zobaczyc pare postow do tylu! :roll:
Kolega wyżej dalej sprzedaje kit. Gdyby był dłużej na tym forum, to by wiedział że przez długi, długi czas był tu kontynuowany wątek o identycznych problemach które zgłosiło kilku posiadaczy Panasonic PT-AX200 z rozjechanymi panelami, widoczną aberracją i marną optyką.

Minusy "taniego bienka" (Benq w500) są dokładnie takie same jak innych "tanich" (wolę bardziej eleganckie określenia: "budżetowe" albo "entry level") projektorów: Panasonic PT-AX200, Sanyo z5, Epson tw-700, Optoma hd65, Optoma hd700 etc., etc.

Słabsza optyka, rozjechane panele, pechowe egzemplarze i loteria, niższa rozdzielczość HD, głośność, mniejsze możliwości kalibracyjne, słabszy (ale nie słaby!) kontrast i czerń, aberracje chromatyczne, zubożona wersja HDMI itd. itd. - KAŻDY, powtarzam KAŻDY z wyżej wymienionych ma co najmniej kilka z tych grzechów na sumieniu.

Czymś te projektory muszą się różnić od maszyn 2-4 razy droższych (oprócz niższej rozdzielczości HD).

Skoro tak gardzisz budżetowymi projektorami i ich skazami, to po co kupowałeś taniego Panasonic PT-AX200??? Coś krucho z logiką, marek301.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
marek301, gdybyś miał np. JVC RS2, może miałbyś moralne prawo wyszydzać inne projektory, choć oczywiście i tak zajeżdżałoby to słomą. Ty jednak rzucasz się na W500, który nie jest może jakimś fantastycznym sprzętem, posiadając AX200, który jest przyzwoitym projektorem, ale tylko w swojej klasie. Ktoś inny, mając lepszy sprzęt, mógłby powiedzieć co nieco o Twoim projektorze.
 

k0dram

New member
Wkoncu tak udalo sie benq zamowiony , po wyliczeniach z kalkulatora wyszlo mi ze potrzbuje ekran 16:9 240x135 ( i to jest min wielkosc ) stad rodzi sie moje pytanie, czy ten ekran nie bedzie za duzy ( odleglosc benq 4.3m ) kupuje go glownie z mysla o filmach , siedziec bede jakies 4.5 m od ekranu. Jak widadomo filmy 16:9 maja u gory i dolu czarne pasy jak to bedzie wygladac na tym ekranie ? moze ktos ma podobna konfiguracje, ew prosze o kontakt na pw bedzie latwiej sie porozumiec:)

pozdrawiam maniakow projekcji ;)
 

Maaaaaarek

New member
k0dram napisał:
Wkoncu tak udalo sie benq zamowiony , po wyliczeniach z kalkulatora wyszlo mi ze potrzbuje ekran 16:9 240x135 ( i to jest min wielkosc ) stad rodzi sie moje pytanie, czy ten ekran nie bedzie za duzy ( odleglosc benq 4.3m ) kupuje go glownie z mysla o filmach , siedziec bede jakies 4.5 m od ekranu. Jak widadomo filmy 16:9 maja u gory i dolu czarne pasy jak to bedzie wygladac na tym ekranie ? moze ktos ma podobna konfiguracje, ew prosze o kontakt na pw bedzie latwiej sie porozumiec:)

pozdrawiam maniakow projekcji ;)

Co prawda ten projektor mam dopiero od tygodnia, ale odleglośc od ekranu mam podobną do twojej, czyli około 4,4m. Obecnie wielkosc podstawy ekranu wynosi 250cm i jest to minimum z 4,5m z ktorych obraz jest rzucany. Co prawda narazie testowalem go jedynie na telewizji w formacie 4:3 ale przez pierwsze dwa dni mialem problem z ogarnieciem akcji :grin: A teraz juz sie zastanawiam czy nie rpzydaloby sie jeszcze troszke popracowac nad powiekszeniem rozmiaru :mrgreen:
Narazie postanowilem sie z tym wstrzymac do czasu az uda mi sie odpalic pierwsze filmy w foramcie 16:9 i zobacze jakie beda wrazenia po wypelnieniu calego obszaru wyswietlanego przez benq:)
 

mario2401

New member
Ja również chciałbym się przyłączyć do pytania odnośnie ekranu. Jaki powinien być przelicznik odległości oglądającego do przekątnej ekranu? Zamierzam powiesić mojego benqa na ścianie i i odległość od ekranu wynosiłaby 3,3m. Chciałem skusić się na ekran OPTOMA DS-9092PM, jednak obawiam się, że jego szerokość 203cm będzie za duża, jak do tej odległości. Znalazłem też taki ekran AVTek Cinema Wide 175 MG Matte White, który ma wymiary 165 x 93cm. Jak sądzicie, który lepiej kupić. Czytałem, że ta optoma jest niezła, lecz obawiam się jej rozmiarów, czy ekran nie będzie zbyt przytłaczał swoim rozmiarem z 3,3m?
 

tomek67

New member
mario2401 napisał:
Jak sądzicie, który lepiej kupić. Czytałem, że ta optoma jest niezła, lecz obawiam się jej rozmiarów, czy ekran nie będzie zbyt przytłaczał swoim rozmiarem z 3,3m?
Mam 3.5 metra odległości.
Oglądam na ekranie o szerokości 2-2.2
Czyli mi by pasowała taka wielkość ekranu,
ale to jednak jest indywidualna sprawa.
Niektórzy lubią pierwszy rząd w kinie a inni ostatni ;)
 

gadulinho

New member
Bez reklam
mario2401 napisał:
Chciałem skusić się na ekran OPTOMA DS-9092PM, jednak obawiam się, że jego szerokość 203cm będzie za duża, jak do tej odległości. Znalazłem też taki ekran AVTek Cinema Wide 175 MG Matte White, który ma wymiary 165 x 93cm. Jak sądzicie, który lepiej kupić. Czytałem, że ta optoma jest niezła, lecz obawiam się jej rozmiarów, czy ekran nie będzie zbyt przytłaczał swoim rozmiarem z 3,3m?

Ta optoma będzie dobra. Większość tutejszych użytkowników ogląda z około 3-4 metrów i ma takie lub większe ekrany. Ja oglądam z odległości 3,3 m ekran 220 cm (PA 210cm) i jest idealnie.
 

Bambolo82

Banned
Zauważyłem że przy odległości ok. 3.5 m najczęściej pasuje użytkownikom ekran w granicach ok. 200 cm szerokości. Sam mam 200 cm z ok. 3.5 m i sam raczej większego bym niebrał.
 

k0dram

New member
ma ktos moze ekran rozwijany recznie w kasecie ? chodzi mi wysokosc kasety, obawiam sie ze nie bede mogl otworzyc balkonu jak podwiesze ekran ( chce go powiesic miedzy karniszem a oknem ) mam jakies 10-11 cm wolnej przestrzeni i obawiam sie ze kaseta moze haczyc o balkon....a to calkowicie psuje mi koncepcje....
 

User27

New member
Maaaaaarek masz dopiero od tygodnia ten projektor i jak z jego wentylatorami, nie przeszkadza ci ich szum w ogladaniu tv czy filmów?
Ciagle sie zastanawiam nad tym szumem bo mam taki komputer co tez strasznie szumi i sie wsciekam ciagle.
 

marek301

New member
User27 napisał:
...Ciagle sie zastanawiam nad tym szumem bo mam taki komputer co tez strasznie szumi i sie wsciekam ciagle...
Co tam szum-szum skoro taka niska cena jest! ;)

Mozna zawsze "zamknac" w dzwiekoszczelnej "klatce" :mrgreen:
Albo przed projekcja brac "relanium" :mrgreen::D


 

gadulinho

New member
Bez reklam
Szum jak szum. Dla mnie prawie nie istnieje, ale za tę cene trudno, żeby nie było jakiś negatywów w Benq. Dla mnie jest on bardzo fajnym sprzętem. Obraz jest elegancki, niespodziewałem się, że obraz może być tak dobry, jest z decydowanie wystarczający. Czasami oglądając jakiś film na DVD puszczany z TOSHIBY HD-E1 wydaje mi się, że gra lepiej na ekranie 96 calowym niz na TV, który nie jest jakimś podrzędnym modelem. Przy kupowaniu TV porównywałem dość dokładnie modele: ostrość, czerń, kontrast, skalowanie itp jednak w projektorze nie gra to dla mnie tak dużej roli przy tych 96 calach. Jak najbardziej polecam ten projektor (ja kupiłem nowy po jeszcze dobrej cenie 2250 zł - dziś w tym samym sklepie kosztuje 2850 zł) każdy dla kogo będzie to pierwszy projektor będzie ZACHWYCONY na bank :mrgreen:
Co do wad to z pewnością to że regulacje lens shift ustawia się nie jakimiś guzikami tylko tą gałkom ala pad od PS3 :p nie jest to ani wygodne, ani precyzyjne. Drugą wadą jest to że Benek wydaje dość sporo ciepła, można się do tego przyzwyczaić, ale nie zmienia to faktu że to wada, może nawet spora choć nie mam porównania do innych. Co do głośności pracy, tego szumienia to nie widze problemu, dla mnie nie jest to żadna wada, w zasadzie tego nie słysze w trybie ECO oglądając film, no chybą że ktoś lubi filmy bez foni :p
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
wiatrak napisał:
Nie słuchałem W500, ale skoro ma 3 dB więcej od Mitsu HC1500 to będzie nieco cichszy od przeciętnego "blaszaka" Pc...
w swiecie dzwieku 3 db, to wzrost glosnosci az o 100 %!!! wiec benek jest glosniejszy od mitsu jeszczec raz tyle
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Hmmm... Głośność ciężko mierzyć w procentach, dlatego wymyślono logarytmiczną skalę w Belach. Za to 3 dB (0.3 B) to dwa razy więcej mocy, czyli te 100% właśnie... 3 dB to nie jest jakaś kolosalna różnica, choć dla większości populacji o zdrowym słuchu łatwa do wychwycenia...

Poza tym istotne jest też osłuchanie i trening w słuchaniu. Jakkolwiek by to dziwnie nie zabrzmiało.

Jakiś czas temu robiłem audiometrię, i się skrzywiłem na różnicę 2 dB pomiędzy prawym a lewym uchem dla bodajże 2 kHz. Na to zdziwiona pani laryngolog stwierdziła, że to lepiej niż przewiduje norma... :eek:

Edit.

Niedawno wyciszałem swoje pece, jest znacznie cichsze niż było ale sporo głośniejsze od HC1500.
 
Ostatnia edycja:

marek301

New member
gadulinho napisał:
... Drugą wadą jest to że Benek wydaje dość sporo ciepła, można się do tego przyzwyczaić,...
Ja bym to wada nie nazywal a raczej "wielkim niebezpieczenstwem"
dla paneli, polaryzatorow, i elektroniki :)

Ale jak zartobliwie pisalem wczesniej, jest na to doskonala rada:

"klimatyzowana klatka" !!!

widze takie zalety:
a.) zero halasu
b.) czyste(bez kurzu, dymow itp) powietrze chlodzace
c.) niska, pod regulowana i pelna kontrola, temperatura powietrza
d.) bezawaryjna dluga praca lampy i calej reszty
e.) bezproblemowa sprzedaz po "dobrej cenie" uzywanego w ten sposob proja(doslownie kolejka kupujacych):cool:

wady:
a.) cena
b.) zabiera troche miejsce
c.) trudnosci z nabyciem takowej
e.) koniecznosc przelamania "sterotypow" :)
 
Ostatnia edycja:

PolChicken

New member
Człowieku, piszesz w taki sposób jakbyś zjadł wszystkie rozumy. Nikt nie będzie Cię "słuchał" nawet gdybyś miał racje. Poza tym chyba z każdego projektora w którym siedzi lampa o bądź co bądź sporej mocy wydmuchiwane jest powietrze o znacznie wyższej temperaturze niż to z otoczenia.
 

marek301

New member
PolChicken napisał:
Człowieku, piszesz w taki sposób jakbyś zjadł wszystkie rozumy. Nikt nie będzie Cię "słuchał" nawet gdybyś miał racje. Poza tym chyba z każdego projektora w którym siedzi lampa o bądź co bądź sporej mocy wydmuchiwane jest powietrze o znacznie wyższej temperaturze niż to z otoczenia.

PolChicken, wszystkie to pewnie nie. :)

Co do tego "wydmuchania" to jasne, ze
"lepiej na zimne dmuchac" i cieszyc sie dlugo
sprawnym projem? :mrgreen:

Ale Ty mozesz dopiero rozpoczac "wydmuchiwac"
dopiero jak sie "poparzysz" albo wcale. ;):D:mrgreen:
 
Do góry