BenQ W500

air_jordan_show

New member
co do kwesti rozwijania i zwijania, moze byc caly czas rozwiniety to nie jest problem ale slyszalem ze jak jest caly czas rozwiniety to sie kurzy i zólknie czy to prawda ? dodam ze w pokoju bedzie palony tyton
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie wiem jak ten Twój, ale spora część materiałów na ekrany może być myta ciepłą wodą z mydłem lub płynem do zmywania...

Cóż to za ekran jest?
 

Bambolo82

Banned
Normalka że ekran się brudzi jak jest rozwinięty. Jak jest zwinięty zbyt długo to może zacząć śmierdzieć albo nawet pleśnieć.

Można go przetrzeć czymś wilgotnym.

Co do żółknienia tkaniny, to u siebie po pół roku tego nie zauważyłem, ale wydaję się to możliwe z upływem czasu.
 
Ostatnia edycja:

air_jordan_show

New member
ale jak siekne akrylem i wyschnie to czemu go nie zwijac ?


a teraz z innej beczki: kupujac W500 mialem tez na oku BENQ MP730 DLP ale wyczytalem gdzies ze W500 lepszy a jak jest wedlug Was ?
 
Ostatnia edycja:

PolChicken

New member
Mam pytanie do użytkowników W500 ponieważ projektor dotrze do mnie w okolicach piątku. Chce zafundować mu półkę i tu pojawiają się pewne pytania.
Ile miejsca zostawić mu z tyłu? Półka będzie na wymiar (z małymi marginesami). Czy 10-15 cm od ściany wystarczy?
Kolejne pytanie dotyczy lens shift. Na ile projektor ten pozwala przesunąć obraz maksymalnie w dół? W moim przypadku dobrze by było gdyby górna krawędź ekranu nie była wyżej jak projektor. Czy jest to możliwe?
 

Maaaaaarek

New member
Korzystając z okazji pochwalę się, że w piątkowe popołudnie stałem się posiadaczem, nowego błyszczącego Benq W500 :) Radośc przeogromna tym bardziej ze to moj pierwszy rzutnik i rozmiar obrazu robi na prawde ogromne wrazenie :grin: Co prawda narazie jest podlaczony na szybko jedynie do dekodera cyfrowej tv i to jeszcze po componencie :)twisted: ), ale jak tylko dojde do ladu i podejme decyzje w sprawie reszty elementow kina domowego, beda mial znowu okacje pocieszyc sie jak dziecko :D

Jesli chodzi o pierwsze wrazenia... Jest super, chociaz siedze ponad 4 metry od sciany na ktorej jest rzucany obraz i pierwszego dnia poczylem ze oczy mi sie mecza probojac ogarnac tak duzy obraz :mrgreen: po prsotu bidulki musza sie przyzwyczaic bo min rozmiar podstawy ma 2,5m przy rzutniku ustawionym 1,8m nad ziemia na wysokosci moich plecow za sofa;)

Jak juz wczesniej wspomnialem zmagalem sie z doborem polek scinnych aby rzutnik mial gdzie stac. Bo maszyna ma prawie 30cm + kable a standartowe polki z Ikei jedynie 26cm.. ale stwierdzilem ze z braku szybkich alternatyw zaryzykuje i zamontowalem w/w półeczki a na nich w piatek postawilem sprzet.
Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu, srodek ciezkosci projektora jest za przednimi nozkami, a te po podłączeniu kabli do maszyny zakotwiczyły sie gumkami za półką, ale plastiki nad nimi leżą na półce :grin: Konstrukcja jest w fazie testowej i jezeli nie bedzie zadnych problemow i docelowo kabel HDMI nie przesunie rzutnika do przodu, to chyba nie bede rzezbil juz tych biednych półek tylko zostawie to tak jak jest teraz :)
Szczególnie ucieszyłą mnie druga podłuża gumowa noga na tyle rzutnika, która skutecznie trzyma go w miejscu w razie niekontrolowancyh wstrząsów ;)

Kolejne spostrzeżenie to jasnośc projektora. Nie spodziewalem sie rewelacji po budżetowym sprzęcie, ale zostałem miło zaskoczony. Obraz rzucany jest na lekko szarą scianę, która jest w lekko zacienionej częsci pokoju. W trybie Economo, mogę spokojnie oglądac obraz TV, bez konieczności zaciągania ciemnych rolet. Plusem na pewno jest fakt, ze sloneczne dni mamy juz w tym roku zasoba... Zapalenie malej lampki na wysokosci sofy tez nie robi na nim wrazenia ;)

Poruszana na forum sprawa głośności sprzętu... Obawiałem się bardzo, że będzie on buczał jak odkurzacz i fakt jest słyszalny, dopóki nie włączy się dzwieku w tv :mrgreen: po czym jest mi na prawdę ciężko wychwycic dzwiek tego wiatraka. Wiec tego bym nawet nie nazwał problemem, szczególnie że już niedługo przedstawie benka zestawowi głośników 5.0 :krol:

Z rzeczy, które mnie do tej pory zirytowały, to fakt, że sprzęt miał parę tak jakby zwisów podczas skanowania wejśc sygnalu, podczas ktorych nie reagował na polecenia pilota....


Narazie tyle wrażeń. Docelowo ma się pojawic ekran półramowy Wersala a teraz pozostał jeszcze wybór ampli i głośników. Jak już wszystko podepnę to na pewno podzielę sie nowymi wrażeniami i zdjęciami :cool:
 

marek301

New member
wiatrak napisał:
Jeśli nie masz zamiaru go zwijać to najlepiej po prostu border namalować czarnym matowym akrylem. Jak najbardziej, dookoła. 5 cm powinno wystarczyć, na dole i po bokach oczywista.

Swoją drogą, ciekawe czy ten "producent" nie kupuje tego:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dl...o=CRX&its=S%2BI%2BSS&itu=ISS%2BUCI%2BSI&otn=4
Wiatrak jestes "WIELKI" !!!, dzieki temu linkowi wiemy juz
gdzie i za ile zaopatruja sie "Allegrowi biznesmeni" :roll::)

PS.
Mozna by bylo "za darmo" dolaczyc taki "rulon ekraniasty" :D
do tych najtanszych "bieńkow" aby jeszcze bardziej zwiekszyc
"atrakcyjnosc za-kupowa" :):-D:mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Czyści się filtry, a z czasem wymienia.

Czyści się także obiektyw, miękka miotełka lub szmatka do soczewek, do kupienia w sklepie z akcesoriami dla fotografików.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Kłania się instrukcja obsługi.

Wyjmujesz filtr, myjesz w ciepłej wodzie z dodatkiem ddt i po dokładnym wysuszeniu z powrotem do maszyny.

Cytat:
Napisał air_jordan_show
do uzytkowników BENQ W500
u kolesia wspólczynnik kurzu pokazuje 75% co to oznacza ? co z tym zrobic ? czy grozi to czyms porojektorowi ?



Być może to jest licznik czasu pomiędzy czyszczeniami filtra, W500 ma takie coś...

"....Cleaning and replacing the dust filter

It is necessary to clean the dust filter periodically every 1000 hours use. You can use the Advanced Setup > Dust
Filter > Dust Filter Hours menu or the Information menu to check how long the filter has been used...."
 
Ostatnia edycja:

User27

New member
Witam

Może kolejne takie pytanie zadaje ale czytać 105 stron nie jestem w stanie bo mam 19" monitor CRT i oczy by mi wypaliło.
Jedną wielką wadą tego monitora chyba jest tylko jego głośna praca i chciałem wiedzieć jak to jest naprawde i czy wam to nie przeszkadza.
Czytałem test z strony twojepc
i jeśli miałbym go zamocowanego pod sufitem około 1.20-1.30 m nad głową, czy by mi przeszkadzał szum tego projektora?
Odległość od ekranu 2.70
Bardzo bym prosił o wasze doswiadczenia w tej sprawie
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Jak włączysz projektor w trybie ECO to nie jest taki głośny. Słychać go, nie ukrywam, ale jeśli oglądasz film i głośność nie jest jakaś niska to zagłusza projektor. Ja wprawdzie nie jestem jakiś wyczulony na takie aspekty i w zupełności mi to nie przeszkadza. Moi znajomi którzy czasem ze mną coś oglądają też nie narzekają na głośną prace, nikt nie zwrócił na to uwagi. Czyli w SKRÓCIE: słychać prace projektora, ale w niczym to nieprzeszkadza ;)
 

marek301

New member
User27 napisał:
...Jedną wielką wadą tego monitora chyba jest tylko jego głośna praca i chciałem wiedzieć jak to jest naprawde ...
Glosna prace mozna "zlikwidowac do zera" :)
Umieszczamy projektor w specjalnej klimatyzowanej i dzwiekochlonnej
"szafce"
, tak wiec glosnosc to nie problem!!!.:)

Ostatecznie mozna sobie "wmawiac", ze skoro jest "tak tanio",
to nie jest wcale "tak glosno" :):D:mrgreen:

Problem jest jednak wiekszy od glosnosci!!! :roll:

Ja osobiscie nie znam tego proja tak dokladnie jak inni koledzy z forum
ktorzy mogli by napisac na temat "minusow taniego bieńka" co nieco!!! :mrgreen:

Np. Jakosc optyki: caly pakiet aberracji i regulacja zbieznosci !!! :roll:
Jak to wyglada, mozna zobaczyc pare postow do tylu! :roll:
 
Do góry