BenQ W500

erni111

New member
m

witam!!! mam problem z moim epsonkiem! zauwazylem plamke niebieska na scianie o wymiarach ok 10cm na 10! widac ja tylko na czarnym tle! co to moze byc? mam projektor ok 3 tygodni. pozdrawiam
 

tomek67

New member
erni111 napisał:
witam!!! mam problem z moim epsonkiem! zauwazylem plamke niebieska na scianie o wymiarach ok 10cm na 10! widac ja tylko na czarnym tle! co to moze byc? mam projektor ok 3 tygodni. pozdrawiam
Pewnie masz jakiś pyłek kurzu na elementach optycznych w środku.
U mnie jest też jedna widoczna tylko wtedy gdy mam wyłączona dynamiczną przysłonę na czarnym tle.
Pierwszego dnia jak ją zauważyłem to mi to przeszkadzało,
teraz już nie. Nigdy w sumie jej nie widać na filmach.
Taki jest niestety urok LCD.
Możesz trafić na wadliwe piksele, mniej lub więcej źle ustawione panele.
A lekkich zabrudzeń też nie sposób uniknąć.
Ale większość tych wad jest widoczna tylko wtedy jak ktoś szuka
no i kolory LCD jak dla mnie są o niebo lepsze jak z DLP.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
HDMI vs Scart daje sporą różnicę, no i przez Euro nie wypuścisz sygnału upskalowanego do 720p...

W ostatniej gazetce MM było MovieCube Q120 Emteca, z wbudowanym HDD 500 GB za 499 PLN. To niemal to samo co wymieniony H Box...

Edit: HBox nagrywa, Q120 nie... Ale tylko do odtwarzania to Emtec korzystniejszy, przynajmniej w promocji MM...
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Bez rozkręcania obudowy? Nie ma (raczej) szans... Ciekawe jak to ma się do gwarancji? Z jednej strony obraz nie tegez, ale z drugiej nie jest to uszkodzenie... Zapytaj w Epsonie...
 

erni111

New member
mam pytanie! dzisiaj dostałem dvd MANTA z HDMI! i chodzi mi o skalowanie obrazu! mam obraz z dvd i skaluje na 750p i pokazuja sie zielone kreski! to samo jest jak robie na wiekszy! co to moze byc? obraz jest ladniejszy o wiele! jaka przyczyna jest tych pasów?
 

air_jordan_show

New member
odleglosc i wielkosc ekranu

Witam.
-projektor benq W500
-ekran 260x200
-odleglosc kanapy od ekranu 4 m
i teraz pytanie:
w jakiej odleglosci musi byc projektor od ekranu i czy wogole nie kupilem za duzego ekranu (podobno projektor tez nie moze byc za daleko od ekranu bo bedzie pikseloza)
Prosze o odpowiedz
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
air_jordan_show napisał:
Witam.
-projektor benq W500
-ekran 260x200
-odleglosc kanapy od ekranu 4 m
i teraz pytanie:
w jakiej odleglosci musi byc projektor od ekranu i czy wogole nie kupilem za duzego ekranu (podobno projektor tez nie moze byc za daleko od ekranu bo bedzie pikseloza)
Prosze o odpowiedz
4metry moze i wystarczy, ale ekran kupiles stanowczo za duzy jak do takiego projektora, stracisz na ostrosci i na detalach - czyli pogorszenie obrazu, trzeba bylo zapytac przed kupnem.
 

air_jordan_show

New member
tak wlasnie myslalem...

w takim przypadku prosze mi doradzic w jakiej odleglosci od ekranu ma wisiec projektor ? (i ile to bedzie cali)
co do szerokosci ekranu to najwyzej bedzie troche pustego miejsca po bokach bo góra/dól jest regulowana przeciez
 

Bambolo82

Banned
Air_Jordan_Show, postąpiłeś w sposób bardzo nie przemyślany. Twój post jest podręcznikowym przykładem, jak nie należy zabierać się za projekt pt. "Projektor do Kina Domowego". Oj, błądzisz człowieku...

Trzeba było najpierw pobawić się kalkulatorem do projekcji, popytać użytkowników Benq'a w500 jak duże mają ekrany, "potrenować" projekcję benq w500 na gołej ścianie przed zakupem ekranu itd.

No skoro masz już Benq w500, zapłaciłeś i wybrałeś w ciemno ekran, masz 4 metry na projekcje, to już musztarda po obiedzie. Wydałeś w zasadzie 3000 zł w ciemno.

Mam nadzieję że miałeś jednak głupiego farta i jakoś to dasz radę zgrać, a twoja "randka w ciemno" z projekcją się uda.

Tutaj masz link do kalkulatora projekcji dla Benq w500: http://benq.pl/projectioncalculator/benq_calculator_fs.html
Znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi, które już dawno powinieneś mieć na uwadze.

PS. Faktycznie ekran kupiłeś trochę przyduży jak na Benq w500. Może mocy lampy zabraknąć w Benq w500 na tak dużą powierzchnię. Dla tej klasy projektora, wydaje się że ok. 100"-106" to max.

Jaki masz aspekt ekranu? 4:3 czy 16:9?

Wygląda na to ze masz 4:3 (po co to kupiłeś? trzeba było brać 16:9 - do kina, hdtv i gier). 130"!!!!!!!!! No sam jestem ciekawy jak Benq w500 temu podoła.

Z kalkulatora porojekcji dla Benq w500 wynika, że aby wypełnić 4:3 130", trzeba aż minimum 5.33 m odległości projekcyjnej i maksymalnego zoom'a optycznego. Z 4 metrów nie dasz rady mieć 130" 4:3 z Benq w500!!!

Twoja instalacja to chyba "Mission Impossible".
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
ale zes obsmarowal nowego przybysza :roll:

sproboj ustawic z tych 4metrow i pobaw sie zoomem, potestuj powinienes wypelnic obrazem caly ekran, zobacz czy duzo jakosc spada, potestuj lepiej w nocy, pamietaj ze projekcja to calkowicie zaciemnione pomieszczenie, nie koniecznie noc, ale zaluzje rolety itp. aby swiatlo dzienne nie dociealo do pomieszczenia.

jak napisal Bambolo optymalny obraz bylby 100-106cali. ekran to chyba kupiles 4:3 sadzac po wymiarach.

troche niewlasciwie wybrales, ale teraz potestuj abys zadowolony byl.
 

air_jordan_show

New member
chce miec 16/9
z kalkulatora wychodzi ze jak projektor bedzie w odleglosci ok. 3,87m bedzie akurat szerokosc 260cm.

P.S Panowie tu nie chodzi o jego dlugosc (najwyzej nie bede go rozwijal calego) chodzi o szerokosc
lepiej wiekszy niz mniejszy:p
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Nie będzie dobrze z tymi pasami 20 cm białej powierzchni ekranu, ponieważ obraz nie osiągnie czarnego bordera i spadnie odczuwalny kontrast. Po drugie będzie widać ewentualne niedoskonałości geometrii obrazu, bo krańce obrazu nie sięgną bordera, który takie rzeczy maskuje.

Masz czarny border w swoim ekranie?

Mi wychodzi że z 3.87 m będziesz miał maksymalnie obraz 16:9 o szerokości 260 cm i wysokości zaledwie 145 cm. Pozostaną więc 2, ponad 25 cm szerokie białe pasy z góry i z dołu, co dobije kontrast. Jedynym ratunkiem jest częściowe rozwinięcie ekranu do ok. 150 cm wysokości białej powierzchni ekranu.

Da ci to obraz 16:9 100". Rozsądnie już dla Benq w500. Niestety bez czarnego bordera z góry.

Tylko po jakie licho kupowałeś wtedy 4:3 i 130"?!?!? Człowieku, na imię Ci CHAOS!
 
Ostatnia edycja:

mario2401

New member
Witam. Jestem szczęśliwym świeżo upieczonym posiadaczem w500. Mam prośbę, czy ktoś mógłby podać ustawienia kolorów itp. w celu kalibracji benqa lub podać link do strony, gdzie są one podane? Wiem, że kalibracja to sprawa indywidualna i zależy od warunków projekcji itp, ale czy mógłby mnie ktoś bliżej naprowadzić na konkretne ustawienia? Z góry będę góry będę wdzięczny za podanie swoich wartości kalibracji. Pozdrawiam!!! :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>>> Air Jordan Show

A tak w kwestii formalnej i coby uściślić. Podany rozmiar to wymiar ekranu czy powierzchni projekcyjnej? Bo jest nieco ekranów z dużym górnym borderem, ekran jest jakby 4:3 ale powierzchnia projekcyjna już 16:9...
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
wiatrak napisał:
A tak w kwestii formalnej i coby uściślić. Podany rozmiar to wymiar ekranu czy powierzchni projekcyjnej? Bo jest nieco ekranów z dużym górnym borderem, ekran jest jakby 4:3 ale powierzchnia projekcyjna już 16:9...

No właśnie. Air_Jordan_Show, podałeś wymiary "białego pola" ekranu, czy wymiary całej tkaniny (z borderami)?
 

air_jordan_show

New member
Panowie...spokojnie najechaliscie na mnie ostro,
przyznaje sie nie jestem w tej dziedzinie fachowcem, kupilem taki bo moj koles ma tez W500 ma ekran o szerokosci 240 ale projektor jego stoi blizej niz by byl moj wiec logicznie myslac oddalajac projektor zwieksza sie obraz (dlatego kupilem ciut wiekszy)

ekran jest caly bialy, nie ma zadnych czarnych pasow, to jest jeden z tanszych ekranow kosztowal 270 zl.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
A będziesz go zwijał/rozwijał? Bo jeśli nie, to łatwo zastosować jakikolwiek czarny border w górnej, niewykorzystanej części...
 
Do góry