BenQ W500

User27

New member
Na allegro cena benq w500 1999 zł a sprzedawca reklamuje go m.in jako
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Cichszy od szeptu [/FONT]
[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, W500 jest cichy, cichszy od szept[/FONT]
Troche sie usmialem
 

kingac27

New member
Witam wszystkich.Niestety nadszedl czas rozstania sie z moim projektorem z powodu przeprowadzki ma mniejsze mieszkanie.Projektor byl kupiony w czerwcu tego roku(Cyfrowe.pl) lampa swiecila ok 120 godzin do tego kabel hdmi 10m i ekran optoma 92" 16:9 mozliwosc sprawdzenia wszystkiego u mnie w mieszkaniu.Jezeli ktos jest zainteresowany to prosze o kontakt na priv.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Kalibracja Benq w500

To może jako, że nikt na razie nie odpowiedział na mojego posta o tym jak macie skalibrowany swój projektor :p ja pierwszy podziele się swoimi ustawieniami, które może nie są jakieś wspaniałe, ale wg. mnie są lepsze od tych które są standardowo w Benq (Dynamic, Cinema, Standard)

foto382dd9.jpg


foto383we8.jpg
 

Maaaaaarek

New member
User27 napisał:
Maaaaaarek masz dopiero od tygodnia ten projektor i jak z jego wentylatorami, nie przeszkadza ci ich szum w ogladaniu tv czy filmów?
Ciagle sie zastanawiam nad tym szumem bo mam taki komputer co tez strasznie szumi i sie wsciekam ciagle.

Mi osobiscie totalnie nie przeszkadza. Szczegolnie ze w trybie Eco jest na prawde ciezko wychwycic ten dzwiek przy dzwieku płynącym z tv. Generalnie slychac ze szumi, dopiero po wylaczeniu calego sprzetu, gdy nastaje cisza w pokoju a wentylator jeszcze chlodzi lampe po uzytkowaniu :)
To moj pierwszy rzutnik, wiec nie mam porownania. Dla mnie jego dzwiek nie jest problemem. Moja narzeczona tez nic nie mowila na ten temat:-D
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>>marek301

Mi też chodziło o fachoFców i "szept". Niewinni, tylko cytują producenta, stąd link.


>>kingac27

Naprawdę projektor z ekranem się nie zmieszczą? Szkoda... :???:


>> Wszyscy, którzy chcą się "wymieniać" ustawieniami.

Nie rozumiem. Przecież ustawienia to indywidualna sprawa, zależna od współpracującego sprzętu a przede wszystkim od ekranu i kontroli światła w pomieszczeniu. Więc "jechanie" na cudzych ma sens tylko w przypadku posiadania identycznego ekranu i sprzętu... :roll:
 

gadulinho

New member
Bez reklam
wiatrak napisał:
>>>> Wszyscy, którzy chcą się "wymieniać" ustawieniami.

Nie rozumiem. Przecież ustawienia to indywidualna sprawa, zależna od współpracującego sprzętu a przede wszystkim od ekranu i kontroli światła w pomieszczeniu. Więc "jechanie" na cudzych ma sens tylko w przypadku posiadania identycznego ekranu i sprzętu... :roll:

Niby tak, co sygnał trzeba lekko zmieniać ustawienia, ale jakaś konkretna, wzorcowa baza by się przydała. Nie bez powodu są firmy zajmujące się kalibracją licząc sobie za te usługe sporo pieniędzy. Moim zdaniem warto mieć takie pdostawowe porządne ustawienie, które w zależności od filmu mniej lub bardziej dostosowywać. Chyba nie można się z tym niezgodzić.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ale właśnie dlatego kalibracja słono kosztuje, bo jest procesem w miarę pracochłonnym i "indywidualnym". No i wymaga odpowiedniego, nietaniego sprzętu.

Jedyne co chyba może przeciętny użytkownik, to zapuścić jakieś testowe dvd z planszą gradacji skali szarości i ustawić kontrast i jasność oraz ostrość przy pomocy planszy testującej rozdzielczość. Bo zrównoważenie kolorów to raczej nie na oko. Chyba że ktoś ma zawodowo i na co dzień styczność z obrazami kolorowymi i wzorcami barw, to może, ewentualnie. O gammie już nie wspomnę...

Jest jeszcze jeden kruczek. Rozrzut fabrycznej regulacji, im tańszy projektor, tym większy.

Czytałeś wątek o "domowej" kalibracji Tomka67? Polecam.

http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25279
 

covi

New member
Witam od wczoraj jestem bardzo szczęśliwym posiadaczem benq w500. Kupiłem go na agito za 2200 zł, dzisiaj cena już jest o kilkaset złotych większa - to chyba przez ten spadek złotówki... :)
Miałem kilka wątpliwości po tym jak już go zakupiłem i zanim do mnie dotarł. Na innych stronach o tematyce kina domowego spotykałem sie z samymi pozytywnymi opiniami odnośnie w500 natomiast tutaj jak weszłem przedwczoraj to się troche przestraszyłem... im dłużej czytałem ten wątek tym większe miałem wątpliwości czy dobrze wybrałem :). Najbardziej sie bałem brzydkiego obrazu i hałasu :(. Po powrocie z pracy wczoraj wieczorem projektor już na mnie czekał, wszystko rozpakowałem i patrze nie ma kabla hdmi-dvi :( a miał być w zestawie przecież, złość mnie ogarnęła myśle sobie nie ma sensu go nawet włączać dzisiaj bez odpowiedniego kabla, tylko go włączyłem do zasilania aby sprawdzić czy działa i jaki wydobędzie sie z niego "hałas". POWER zaczął mrugać.. po chwili na wytapetowanej scianie pokoju pojawilo sie logo BENQ :) dostroiłem szybko obraz i myśle sobie ze to jakies bzdury tutaj wypisywali przeciez on wogole nie pracuje glosno!!! dzwiek jaki wydobywa sie z mojego w500 mozna porownac do pracy dysku twardego w kompie, delikatny szum ktory slychac gdy nie ma innego dzwieku w pokoju, może mi wysłali z agito jakis unowoczesniony model w500 bardziej cichy :) gwarantuje ze stwierdzenie "hałasuje" nie pasuje do tego urządzenia bynajmniej w moim przypadku... nagle mnie olśniło żeby podłączyć go przez dsub-dsub do kompa wykryło od razu połączenie i na ścianie pojawil sie obraz z komputera (92cm x 163 cm) na mojej twarzy bojawił sie banan :) jak zobaczyłem tapete forda torino z pulpitu to wbiło mnie w fotel :) nie spodziewałem się takiego efektu naprawde (zero ustawień obrazu w opcjach benka) jedynie co nastawiłem to pokrętłami z przodu ostrość i zoom. Potem następna myśl - ściągłem winampa - zapodałem na fuulscrinie wizuale <- godzine sie gapiłem na tęcze kolorów z rogalem na buzi :))) czegoś takiego za takie pieniażki sie naprawde nie spodziewałem !!! to trzeba zobaczyć samemu dlatego wszystkich którzy sledza podobne tematy na forum gorąco zachecam do zakupu tego projektora...teraz pozostało mi tylko dokupic kabel dvi-hdmi i ekran projekcyjny..

duża jest różnica miedzy polaczeniem sub-sub a dvi-hdmi ?
bo narazie jestem zadowolony jak cholera :)

jak myślicie czy taki kabel powinien byc dobry? bo wczesniej wyczytalem tutaj ze niektore dlugie kable maja problemy z przesyłaniem sygnału (wpiszcie na allegro :KABEL HDMI-DVI 15m 2560x1600p v1.3b GOLD FILTRY za 49,90 <-nie moge wklejac tutaj jeszcze linkow)
w sumie to nie potrzebuje narazie takiego dlugiego ale na przyszlosc sie moze przydac bo mysle o przeprowadzce
 

tomek67

New member
Różnica przy kablu HDMI dla mnie jest, ale nie jest olbrzymia.
Moim zdaniem jest ciut ostrzej.
Kabel 15m HDMI to już jest dość długi,
jak jest niemarkowy to jest lekka loteria.
Może działać lub nie.
 

Smartek

New member
Nie wiem jak z projektorami, bo mam od początku przez HDMI wszystko, ale...
na plazmie różnica między d-subem a HDMI była OGROMNA.
Przecież po analogu nie otrzymasz cyfrowej jakości obrazu w HD, co myślałem, że jest oczywiste? :)

A co do rozmiaru Twojego ekranu to nie bardzo wiem co tak bardzo Cię "poraziło", bo z tego co napisałeś to jest lekko powyżej 70" - prawie jak niektóre plazmy/LCD.
Ekrany >=90" DOPIERO robią wrażenie.

Odnośnie hałasu - nie jestem pewien, ale zdaje się, że mój Panas pracuje głośniej, gdy wyświetla coś "ruszającego się" niż obraz statyczny.
A już na pewno pracuje 2x głośniej przy normalnym trybie lampy (w porównaniu do trybu ekonomicznego).
 

hrynio400

New member
Witam jako swiezy uzytkownik tego forum jak i swiezy posiadacz w500.
Forum przegladalem juz sporo czasu no i wkoncu postanowilem sie zarejestrowac :).
Wczesniej nigdy nie posiadalem zadnego projektora, wiec mozna powiedziec, ze w moim przypadku ide przez dziewiczy szlak :)
Za projektorem zaczalem rozgladac sie jakies pol roku temu, modeli bylo wiele, z czasem gdzies w oczy zucil mi sie wlasnie w500, parametry techniczne oraz cena od razu wbila mi sie w pamjjiec. Niedawno nadarzyla mi sie okazja kupic uzywanego, 2 miesiecznego z przebiegiem 150h lampy oraz kablem dsub 5m za kwote 1600zl :) Mysle, ze interes nie byl taki zly.
Pare dni pozniej dotarl do mnie ekran matt white, recznie zwijany, 480g/m2, 170*, g=1.0, lecz bez czarnej ramki.
Wczesniej korzystalem z kalkulatora projekcji i kupilem ekran szerokosci 240cm. Odleglosc projektora od ekranu to ~3.5m
Docelowy pokoj posiada ciemny sufit oraz podgumowana rolete na oknie, wiec z ogladaniem za dnia problemu nie bedzie.
Wczoraj nastal ten dzien kiedy wszystko trzeba bylo zamontowac. Ekran zostal podwieszony pod sufit z uzyciem poziomnicy. Projektor stanal na wlasnorecznie wykonanej polce podsufitowej (poziomnica tez przyszla z pomoca), z duzym zapasem miejsca na wentylacje. Do podlaczenia posluzyl 5m kabel hdmi ktory jako zrodlo zostal podlaczony do PC. Wszystko bylo gotowe, no to jazda, czas na odpalenie.
Wciskam przycisk power i po chwili ukazuje sie logo Benq, korzystam w lens shiftu, ( w moim przypadku sprawdzil sie bardzo dobrze, tylko lekka konfiguracja), wyregulowalem ostrosc i zoom. Wielkosc ekranu wyszla prawie taka jakiej sie spodziewalem (prawie taka duza). Juz samo logo pokazalo dobra jakosc wyswietlania, jasnosc i kontrast super.
Czas wreszcie zobaczyc co potrafi to hdmi :)
Przelaczylem szybko zrodla sygnalu i juz mialem pulpit na ekranie. Pare ustawien w sterownikach, dopasowanie rozdzielczosci i jest git.
Kiedy wlaczylem dobrego divixa (2 cd), szczerze powiem ale myslalem ze HQV sie gorzej spisze, obraz byl naprawde dobry. Wyrazisty i kontrastowy.
Jakie bylo moje zaskoczenie kiedy wlaczylem HD 720p, lo matko, siostra czy ojciec niemogli wyjsc z podziwu. Nie wierzyli, ze projektor potrafi wyswietlic taki swietny obraz. Ostrosc, glebia, no cudo.
Slabych jakosciowo filmow nie wlaczalem, bo takich nie posiadam.
Jedyne co mi pozostalo to wyregulowac ustawienia kolorow itp w projektorze, wczoraj niestety ale juz czasu nie bylo. Dzisiaj bedzie czesc dalsza. Co do szumu, pisze o nim na koncu poniewaz na samym koncu zdalem sobie sprawe ze projektor szumi. Dzwiek jest naprawde na niskim poziomie, nie doswiadczylem aby byl uciazliwy czy stukajacy, projektor jak i samo chlodzenie jest naprawde ciche (znajduje sie 1,5m od glowy, oddzielony polka), a tez jak tutaj niektorzy potrafie uslyszec dzwiek ekranu kineskopowego :) podczas ogladania filmu, juz wogole jest totalnie zagluszany przez sciezke dzwiekowa. Pozniej zrobie fotorelacje i sie podziele :) Jak narazie jestem zadowolony z zakupu, zwlaszcza za taka cene.
 
Ostatnia edycja:

sandmanpl

New member
no dobra a gdzie kupić? bo nie mogę nigdzie znaleść w500 w rozsądnej cenie

Jak dla mnie to jedyny wybór
bo potrzebuję:
- conajmniej 720p,
- dobrego kontrastu,
- złącza component do podłączenia wii i ps2,
- hdni do kompa i ps3,

No i oczywiście cena nie jest bez znaczenia bo niema dla mnie sensu wydawać kupę kasy jak będe 5-10 godzin tygodniowo kożystał z projektora.
 

sandmanpl

New member
Bardzo śmieszne
sprawdź kolego zanim coś wyślesz takiego mądrego
bo ceny niezgadzają się w tych sklepach z tym co podaje skapiec albo ceneo albo niema towaru już sprawdzałem.

Ja się pytam czy ktoś wie gdzie dobrze i tanio kupić (konkretny sklep)
a nie czy ktoś wie co to jest internet.
 
Do góry