BenQ W500

Feelgoodinc

New member
tu te same maskownice
allegro . pl/item444595408_maskownica_obudowa_do_kabli_szer_109_mm_promocja.html
w zajebiaszczej cenie ;)

Ps. jak wyglada sparaw z regulacja wielkosci obrazu w w500 ? Poniewaz mam juz polke, ekran jeszcze bez czarnych borderow.
Z kalkulatora projekcji wynika ze jesli przesune projektor (korego jeszcze nie mam) od ekranu o 1cm to sie zwieksza obraz mniej wiecej o tyle tyle samo w kazdym kierunku.
Jaka jest skala regulacji w tym projektorze ? czy moge wielkosc obrazu regulowac dowolnie ?
Raczki mnie swierzbia zeby maznac juz te bordery ale mam lekkiego stracha ze nie beda pasowac :p

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ralphrd

New member
W500 i niebieska poświata

Witam


Mam pytanie do posiadaczy BenQ W500 czy jak ustawicie jakieś czarne tło np. w MS Paint i na nim utworzycie jakiś biały tekst to czy wokół liter powstaje taka niebieska otoczka szerokości 1-2 pikseli?
Najlepiej widać to jak sie bliżej podejdzie do ekranu.
W500 mam od miesiąca przesiadłem sie z BenQ 620C DLP, który by super, ten co prawda ma troche większa rozdzielczość i jest 3LCD, ale jakość obrazu mimo regulacji sporo odbiega od poprzedniego, już raz był w serwisie i został wymieniony na "nowy", ale problem pozostał. Ten pierwszy miał poświatę szerokości 2 pikseli, "nowy" ma o szerokości 1 piksela, ale i tak to przeszkadza przy czytaniu stron www, w filmach tego nie widać.

Załączam zdjęcie obrazujące problem.

ocbyrav.neostrada.pl/3dm01.jpg

Proszę o odpowiedź czy też, takie coś ktoś zauważył?
 

Attachments

  • w500.JPG
    w500.JPG
    19,6 KB · Wyś: 371

Bambolo82

Banned
marek301 napisał:
To jest wlasnie "tani benek" :):):)
I co? Masz radochę, że komuś sprzęt szwankuje....

Pewnie należysz do tych, co jak u sąsiada się pali to stoją z rękoma założonymi, schowani pod drzewem i się głupio cieszą...

Kolega pisze, że ma awarię, a ty dajesz trzy "uśmiechy" i drwisz z ludzi.

No, ładne dałeś świadectwo o sobie.
 
Ostatnia edycja:

Feelgoodinc

New member
Tani nie znaczy wadliwy!

W zwiazku z problemem kolegi nasunelo mi sie pytanie. Na co mam zwrocic uwage po zakupie projektora? Projektor odbieram w czwartek i mam mozliwosc zwrotu lub wymiany. Chcialbym go dobrze przetestowac w domu. Prosze o rade :)
Pozdrawiam.
 

marek301

New member
Bambolo82 napisał:
I co? Masz radochę, że komuś sprzęt szwankuje....

Pewnie należysz do tych, co jak u sąsiada się pali to stoją z rękoma założonymi, schowani pod drzewem i się głupio cieszą...

Kolega pisze, że ma awarię, a ty dajesz trzy "uśmiechy" i drwisz z ludzi.

No, ładne dałeś świadectwo o sobie.
Bambolo to nie "wokanda" :):):)

BTW faktycznie jest to "zmora" projektorow LCD,
ale fakty sa takie, ze im bardziej "badziewny typ" proja
tym "takie kwiatki" czesciej wystepuja !!!

Co do "bienkow" to bardziej problematyczny jest jednak obraz
w aspektach opisywanych przez innych kolegow.

Dla mnie znamienna jest opinia kol. Melomana,
ktory na projach zna sie jak malo kto. :):):)
 

marek301

New member
Feelgoodinc napisał:
Tani nie znaczy wadliwy!

W zwiazku z problemem kolegi nasunelo mi sie pytanie. Na co mam zwrocic uwage po zakupie projektora? Projektor odbieram w czwartek i mam mozliwosc zwrotu lub wymiany. Chcialbym go dobrze przetestowac w domu. Prosze o rade :)
Pozdrawiam.
Po pierwsz "zbieznosc" !!!

Niedoskonala ostrosc obrazu w "bienku" spowodowanej złym ustawieniem konwergencji przez producenta. Co w efekcie daje gorszy obraz niż możliwy technicznie do osiągnięcia. :):):)
 

Bambolo82

Banned
marek301 napisał:
Bambolo to nie "wokanda" :):):)

BTW faktycznie jest to "zmora" projektorow LCD,
ale fakty sa takie, ze im bardziej "badziewny typ" proja
tym "takie kwiatki" czesciej wystepuja !!!

Co do "bienkow" to bardziej problematyczny jest jednak obraz
w aspektach opisywanych przez innych kolegow.

Dla mnie znamienna jest opinia kol. Melomana,
ktory na projach zna sie jak malo kto. :):):)


Strasznie z Ciebie zakompleksiony typ. Benq w500 porwał ci rodzinę, ze tak go zwalczasz???
 

Smartek

New member
W dalszym ciągu nie jestem w stanie zrozumieć skąd te docinki?

Ile razy można pisać, że każdy kupuje to, co uważa za dobry wybór i to, na co go stać?
BenQ W500 to popularny i bardzo tani projektor HDReady, wiele osób jest z niego zadowolonych.
Inne projektory HDReady są droższe o średnio 1000zł i oferują nieznacznie lepszą jakość obrazu.
Ale niektórzy wolą do tej "nieznaczności" dopłacić, jeśli mają z czego i uważają, że warto.
Przecież to jest proste :).

Tak samo nie rozumiem krytyki mojej osoby, jeśli chodzi o powieszenie ekranu odrobinę wyżej niż wszyscy inni wieszają.
Powiesiłem tak, jak stwierdziłem (oglądając wcześniej przez kilka(naście) dni na ścianie), że jest dla mnie najlepiej.
"Półleżę" na łóżku, mam głowę na poduszcze i przy obrazie 120" z 4m nie muszę kręcić głową ani oczami.

Wszystko to kwestia:
1. gustu,
2. portfela

Proponuję się pogodzić, zakończyć temat i spróbować poradzić coś koledze odnośnie poświaty... od tego są fora!

Pozdrawiam.
 

Marl

New member
Bambolo82 napisał:
Żałosny jesteś. Powinien się tobą zająć moderator.

Żałosny ? Nie sądzę. Ten post pokazuje Twój tok rozumowania. Czepiasz się chyba każdego, kto ma jakieś krytyczne uwagi pod kątem W500 jak również chyba każdego, kto myśli o ekranie droższym od Twojego Wersala. To jest żałosne.
Prędzej Tobą powinien zająć się dobry psycholog niż mną moderator.
 

Bambolo82

Banned
Marl napisał:
Żałosny ? Nie sądzę. Ten post pokazuje Twój tok rozumowania. Czepiasz się chyba każdego, kto ma jakieś krytyczne uwagi pod kątem W500 jak również chyba każdego, kto myśli o ekranie droższym od Twojego Wersala. To jest żałosne.
Prędzej Tobą powinien zająć się dobry psycholog niż mną moderator.

Po pierwsze, nie czepiam się nikogo, ani nie obrażam tylko zamieszzcam tutaj swoje opinie, z którymi można się zgadzać lub nie.

Po drugie, brakuje Ci kultury osobistej, a Twoje posty typu "projektor zrobił Ci dobrze" "powinien zając się tobą psycholog" są zwyczajnie chamskie i nie na miejscu.

Koledzy Marl i Marek301, uprawiają zwyczajny trolling na tym forum. Poza tym Wasze posty są wulgarne i złośliwe. Szydzicie z czyjegoś nieszczęścia. ZWRACAM NA TO UWAGE MODERATORA, ABY WAS UPOMNIAŁ.
 

sajmonos

New member
Pytanko odnosnie jasnoisci tego projetora?

Witam, Mam pytanie do uzytkownikow tego projektora jak wyglada sprawa z jasnoscia lampy? Czy 1100 Ansi to nie za mało? Jak to się ma do innych projektorów w podobnej cenie? czy nie lepiej jest kupic projektor który nie ma rozdzielczosci tzw. Hd ready lecz ma np. 2000 Ansi lumenów. Jak ten projektor świeci w dzien np. z materiałowymi roletkami??
 

marek301

New member
Bambolo82 napisał:
...Koledzy Marl i Marek301, uprawiają zwyczajny trolling na tym forum. Poza tym Wasze posty są wulgarne i złośliwe. Szydzicie z czyjegoś nieszczęścia. ZWRACAM NA TO UWAGE MODERATORA, ABY WAS UPOMNIAŁ...

Widze, ze nawet potrafisz "histeryzowac" i "agresywnie napadac"
na forumowiczow, ktorzy potrafia znajdowac "argumenty krytyczne"
wobec projektora ktory Ty sam posiadasz. :):)

Usilujesz "manipulowac opiniami forumowiczow"
wzywajac MODERATORA, aby "karal" tych, ktorzy
maja odmienne zdanie od Twojego.:)

Zeby bylo zupelnie jasne: manipulacja Twoja polega
na przypisywaniu intencji "szydzenia z czyjegoś nieszczęścia"
podczas gdy, sa to slowa, zupelnie neutralnej krytyki skierowane
do "badziewnej regulacji zbieznosci" , w "bienku"
ktory nie jest "szczytem techniki" :) i "wzorcem jakosci obrazu" :)

Taka prawda Bambolo, wiec przestan bawic sie w "donosiciela" :mrgreen:
 

Fanek

New member
Bez reklam
poza tematem, ja również potwierdze wypowiedz marek301 , Bambolo wszedzie tylko zachwalasz benqa niedopuszczajac rzadnych slów krytyki na jego temat i negując wypowiedzi wszystkich którzy mają zdanie odmienne od twojego. Choćby wypowiedz na temat AX200 screeny porównawcze i jakość detali obrazu benqa na ciemnym tle lub wypowiedzi na temat tw700 że to zwykłe przepłacanie.
troche samokrytyki i pokory.

koniec offa.
 

Bambolo82

Banned
marek301 napisał:
Widze, ze nawet potrafisz "histeryzowac" i "agresywnie napadac"
na forumowiczow, ktorzy potrafia znajdowac "argumenty krytyczne"
wobec projektora ktory Ty sam posiadasz. :):)

Usilujesz "manipulowac opiniami forumowiczow"
wzywajac MODERATORA, aby "karal" tych, ktorzy
maja odmienne zdanie od Twojego.:)

Zeby bylo zupelnie jasne: manipulacja Twoja polega
na przypisywaniu intencji "szydzenia z czyjegoś nieszczęścia"
podczas gdy, sa to slowa, zupelnie neutralnej krytyki skierowane
do "badziewnej regulacji zbieznosci" , w "bienku"
ktory nie jest "szczytem techniki" :) i "wzorcem jakosci obrazu" :)

Taka prawda Bambolo, wiec przestan bawic sie w "donosiciela" :mrgreen:
Nie będę dyskutował. Jesteś zwykłym chamem i uwielbiasz dokuczać ludziom. W realu pewnie jesteś tchórzliwy i potulny jak baranek, tylko w internecie stać Ciebie na ubliżanie innym.

Nie mam do ciebie żalu za twoją opinię na temat Benq w500, tylko o wulgarny i złośliwy sposób w jaki ją lansujesz.

Benq w500 "nie jest szczytem techniki". Odkryłeś Amerykę. Żałosne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry