BenQ W500

luuzak

New member
porównałem sobie hd700x z hd65 na stronei 'face to face' i wydaje mi się że cieplejsze barwy ma ten hd700x .. ale niewiadomo jak bardzo wiarygodne sa te screeny tych projektorów w tej porównywarce.. coraz bardziej sie przekonuje do tego hd700x ale mimo wszystko wydaje mi się że jest tak zrobiony jak by miał się zaraz rozleciec :p niewiem czemu heh.. może dlatego że np w500 i te podobne projektory sa wizualnie ładniejsze.. tak patrzyłem na wygląd tych projektorów Optomy to wsyzstkie są tam takie, specyfika taka tej firmy hehe.. A tak pozatym obraz z W500 jest dla mnie zaciemny mimo że ma bardzo dobry kontrast jak na taka cene.
 
Ostatnia edycja:

luuzak

New member
Może wiecie czy ceny projektorów pod koniec września spadną ?? Bo ja od niedawna sie tym sprzętem interesuje i nie jestem zorientowany jak wygląda sytuacja z projektorami na rynku.. Będe wdzięczny za informacje :)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
renegade napisał:
Witajcie

Od kilku dni mogę się cieszyc moim W500, wszystko było by super gdyby nie to (załączony obrazek). Obraz przy jasnych dynamicznych scenach sie "rozjeżdża" Wszystkie W500 tak maja ? czy to przypadlosc mojego modelu? Martwi mnie to bo zjawisko jest bardzo denerwujace, a sprzet swoje kosztował :???: Na ekranie monitora (swoja droga tez Benq ;)) obraz jest ok. Ratujcie :(

Nie znam się na projektorach ale na kompach raczej i to zjawisko zwie się tearing i jest najczęstszym objawem występującym jeśli używamy renderera vmr9. W związku z tym radzę sprawdzić czy używasz vmr9 właśnie czy może overlay lub haali. Można albo zmienić renderer albo użyć programu reclock by to usunąć.
 

Devileyes

New member
Meloman69 napisał:
Zarówno Optoma HD700x, jak i HD65 pod każdym względem jakości obrazu wygrywa z BenQ W500.


Czyli jezeli projektor glownie ma byc przeznaczony do filmow i grania na xboxie to polecasz kupic Optoma HD700X lub Optoma HD65 zamiast BenQ w500?

Jezeli tak to ktora Optoma z tych dwoch jest lepsza?
Prosilbym o jakies argumenty popierajace ten wybor.
Z gory serdecznie dziekuje.
 

Devileyes

New member
Tidus1024 napisał:
Jest tu wylacznie porownanie technologii DLP i LCD.
Nie jest tutaj powiedziane ze ww. Optomy sa lepsze niz ten Benq.

Interesuja mnie konkrety, chce dokonac najlepszego wyboru a rozumiem ze w tej klasie cenowej bitwa toczy sie miedzy tymi projektorami.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Devileyes napisał:
Jest tu wylacznie porownanie technologii DLP i LCD.
Nie jest tutaj powiedziane ze ww. Optomy sa lepsze niz ten Benq.

Interesuja mnie konkrety, chce dokonac najlepszego wyboru a rozumiem ze w tej klasie cenowej bitwa toczy sie miedzy tymi projektorami.

To porównanie modeli hd-ready. Na dole strony masz porównanie z opisem każdego modelu i gwiazdkami.
 

Devileyes

New member
Tidus1024 napisał:
To porównanie modeli hd-ready. Na dole strony masz porównanie z opisem każdego modelu i gwiazdkami.
Dzieki, poprostu odrazu zmienilem sobie jezyk na angielski i tam juz nie bylo wtedy tych porownan. Szkoda ze to jest po francusku i ni w zab nic nie rozumiem.

Czy ktos moglby w skorcie + i - za Optoma i za BenQ ?
Tak jak mowilem, bedzie ogladany sport z kablowki(c+ hd), filmy puszczane z PC, i gry na xbox.
 
Ostatnia edycja:

Meloman69

New member
Bez reklam
Devileyes napisał:
Czyli jezeli projektor glownie ma byc przeznaczony do filmow i grania na xboxie to polecasz kupic Optoma HD700X lub Optoma HD65 zamiast BenQ w500?

Jezeli tak to ktora Optoma z tych dwoch jest lepsza?
Prosilbym o jakies argumenty popierajace ten wybor.
Z gory serdecznie dziekuje.

W Mysłowicach można sobie obejrzeć Optomy w akcji. Jak masz taką możliwość możemy się spotkać w sklepie Intertype.
 

Devileyes

New member
Meloman69 napisał:
W Mysłowicach można sobie obejrzeć Optomy w akcji. Jak masz taką możliwość możemy się spotkać w sklepie Intertype.

Praktycznie drugi koniec polski dla mnie, jestem z Bialegostoku.

Prosilbym abys poprostu przedstawil kilka argumentow swiadczacych za Optoma i roznice miedzy Optoma a tym BenQ, bede bardzo wdzieczny.
 

Devileyes

New member
Jeszcze kwestia finansowa, optoma hd65 za 2200zl lub benQ w500 za 1600zl.

Dodam ze ma to byc moj pierwszy projektor, wiec nie mam wygorowanych wymagan, poprostu ma ladnie odbierac, nie bede na pewno szukal wad na sile.
 

luuzak

New member
Ja tak samo chce kupic Optome ale hd700x . Kolega z forum podał mi adres do stronki na której można sobie porównac projektory w kwesti obrazu itd... www . lesnumeriques . com /duels_list.html

Tylko bez spacji..

Niewiem na ile wiarygodne są te porównania ale napewno nie są naciągane niewiadomo jak... ;) Ja stwierdziłem że do filmów i do gier przyda mi się projektor i troszke większej jasności niż BenQ W500, a kontrast w HD700x jest mniejszy no ale Optoma jest jedną z najlepszych firm produkującą projektory więc ich parametry niepowinny byc naciągane.. nie mówię że BenQ naciąga parametry ale nigdy nie wiadomo. Jedynie W500 jest lepszy w tym że masz większy kontrast niż ta Optoma. Musisz sam wybrac który Ci bardziej odpowiada.
 

Devileyes

New member
luuzak napisał:
Ja tak samo chce kupic Optome ale hd700x . Kolega z forum podał mi adres do stronki na której można sobie porównac projektory w kwesti obrazu itd... www . lesnumeriques . com /duels_list.html

Tylko bez spacji..

Niewiem na ile wiarygodne są te porównania ale napewno nie są naciągane niewiadomo jak... ;) Ja stwierdziłem że do filmów i do gier przyda mi się projektor i troszke większej jasności niż BenQ W500, a kontrast w HD700x jest mniejszy no ale Optoma jest jedną z najlepszych firm produkującą projektory więc ich parametry niepowinny byc naciągane.. nie mówię że BenQ naciąga parametry ale nigdy nie wiadomo. Jedynie W500 jest lepszy w tym że masz większy kontrast niż ta Optoma. Musisz sam wybrac który Ci bardziej odpowiada.
To kupuj ta optome projectpoint.co.uk wejdz w projektory, w optome i w hd65


Wyjdzie okolo 2200zl z wysylka do PL.
Ja moge miec tego BenQ z Danii za 500e z wysylka i mam dylemat co wybrac.
 

Maaaaaarek

New member
luuzak napisał:
Ja tak samo chce kupic Optome ale hd700x . Kolega z forum podał mi adres do stronki na której można sobie porównac projektory w kwesti obrazu itd... www . lesnumeriques . com /duels_list.html

Aż zabiorę głoś bo się troszke przestraszyłem przeglądając test Benq W500 na tej stronce... Ogółem w porównaniu z innymi rzutnikami, to ten ma strasznie zielony obraz. Czy tak jest w rzeczywistości? Czy ktoś zapomniał go dobrze skalibrować...
Przeraziłem się troszkę, bo właśnie się przymierzam do jego zakupu...
 

luuzak

New member
Dlateog ja stwierdziłem że mimo że ma super kontrast to w ciemnych scenach nic nie widac bo ma strasznie mała jasnośc i może dlatego.. tak mi się wydaję a co do kalibracji to niby co benq w500 ktoś źle ustawił a inne projektory typu Optoma ustawił lepiej ? chyba że faktycznie zapomniał ktos go ustawic :p ehhe
 

Maaaaaarek

New member
Nie no powaznie, w teście "film" gdzie jest screen z matrixa to porównywałem go z każdym innym rzutnikiem na tej stronie i tylko on był zielony ;-) i przyznam się, że to co widze stoi w sprzeczności z opiniami jego użytkowników na tym forum ;-)
Rozumiem, że nie jest to mega wypasiony sprzęt, ale zrobić rzutnik który tak bije po oczach zielonym? Nie wydaje mi się, żeby Benq puścił to do sprzedaży, więc szczerze licze na to że akurat coś jest nie tak z tym jednym screenem, bo pozostałe wyglądają ok.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Jeżeli mówimy o wiarygodnych parametrach, a wiec np. pomierzonym kontraście, a nie podawanym w specyfikacji przez producentów to Optoma HD700x i HD65 mają większy kontrast ANSI i prawie w każdej scenie lepszy kontrast on/off.
 
Do góry