BenQ W500

wiatrak

Active member
Bez reklam
It's up to you! ;)

Doradztwo to niewdzięczne zajęcie. Sam musisz se odpowiedzieć. ;)
Z tego co czytałem Epson mniej gubi ciemne szczegóły i można na nim osiągnąć lepsze zrównoważenie barw. Za to W500 lepiej se radzi z sygnałami SD.
Powtórzę. Ja bym dopłacił. Ale czy dla Ciebie te różnice będą znaczące? Nikt za Ciebie tego nie stwierdzi. Niestety, na naoczne porównanie w sklepie nie ma szansy...

Xbox'a kupujesz tak czy owak, czy tylko do DVD?
Bo jeśli to drugie a dvd ma component to Xbox jest zbędny...

//

Jeśli to Twój pierwszy projektor i nie masz hyzia na punkcie jakości to bierz W500.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
erni111 napisał:
to dvd ma sporo wejc ale nie hdmi. czyli warto doplacic? czy nie? w czym jest epson lepszy? chce kupic xboxa360 z hdmi wiec na nim bede ogladal dvd. co zrobic co kupić? benq czy epson?
Będziesz zadowolony z Benq i Epsona. Ja - w odróżnieniu od Wiatraka - bym dał te dodatkowe 650 zł tylko wtedy gdybym koniecznie potrzebował zoom'a optycznego powyżej 1.2x (jak w Benq). Jakość ogólna i odczuwalna obrazu jest ta sama (w moim subiektywnym odczuciu, widziałem oba).

Poza tym, czy starczy Ci pieniędzy na inne wydatki konieczne aby prawidłowo i wygodnie użytkować drogi projektor (jakikolwiek wybierzesz!) tzn.: ekran, rolety podgumowane, kable etc. etc.???

Większa jasność Epsona nic Ci nie da jeśli nie będziesz mieć odpowiednich warunków do oglądania, bo oba projektory - Benq i Epson - wymagają pełnego zaciemnienia do oglądania (mówię o filmach i grach komputerowych).
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
Co do xboxa to jestem fanatykiem gier a mam 28 lat i zone hahahaah. Jeżeli te dwa projektory nie różnią się znacznie od siebie więc niema co przepłacać! Zaoszczędzę na xboxa bo kosztuje 730zł! tak wiem że musze rolety kupic i ekran! Wszystko licze! Mam pytanie? Sprawdzałem miare obrazu w benq wiec projektor będzie ok. 4 metrów od ekranu to daje 99” ale będę wieszal na suficie wiec ekran będzie od sufitu wisiał ok. 83 cm na długość 207cm! To sporo daje to razem ok. 3 metrów! A mam telewizor jeszcze który byłby pod ekranem a zajmuje jakies ! metr. Czy to idzie zmienic by dac ekran pod samym sufitem a nie 80cm czy idzie tak ustawic projektor? Wtedy zostało by mi miejsca na TV i zony serial M jak M hahahaa.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Powieszenie ekranu tuż przy suficie skutkuje pogorszeniem obrazu, spada kontrast wskutek oświetlenia ekranu przez odbicia od sufitu. W takim wypadku rozwiązaniem jest ekran rolowany i płaski TV, do projekcji opuszczasz ekran i zasłaniasz TV. Ale coś za coś, rolowanka jest droższa, w zależności od marki bywa zawodna, i jak wskazują doświadczenia niektórych członków tego forum, dłuuugo pachnie chemią... ;)

Chyba że pomalujesz sufit na czarno. :eek:
 

sbapol

New member
Koledzy,a w jaki sposób podłączacie sygnał TV do projektora,mam zwykłą kablówkę,zbliża się olimpiada,myślałem o jakimś samodzielnym tunerze telewizyjnym,może możecie coś polecić,albo macie inne pomysły?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Są tunery tv przeznaczone do podłączenia do monitora komputerowego (nie do komputera). Może być cokolwiek z tunerem tv i wyjściem video - magnetowid, nagrywarka DVD.
 

erni111

New member

Chyba i tak będę zmuszony do kupna ekranu rolowanego! Żona by nie zniosła widoku białego ekranu na ścianie przez cały czas hahahaaha a jeszcze pewnie muchy pozostawiają czarne ślady haaha. Mam znajomego co robi rolety i ma rurki i całe mechanizmy. Wieć pytanie czy idzie przerobić taki ekran zwykły na rolowany? Zrobił by mi to! i drugie pytanie jaki ekran rolowany jest dobry i nie drogi? Macie jakieś strony? Podajcie mi ceny i firmy ekranów stałych i rolowanych! Z góry dziękuje
 

diespinne

New member
Ktoś z Krakowa posiada W500 i xbox360 ?

Chętnie zobaczyłbym to w akcji. Nawet zapłace :p

Chyba że znacie sklep w Krakowie gdzie można podłączyć 360-tkę i zobaczyć jak to w ogóle działa? Bo gdzie nie dzwonie to nie ma możliwości zobaczenia w ogóle projektora w akcji :( A to ponad 2000zł więc troche martwi mnie kupowanie "kota w worku" :(
 

Pit80

New member
O możliwościach sklepów już dyskutowaliśmy i niestety takie mamy realia, że nawet w Krakowie problem zobaczyć jeden z najtańszych projektorów kina domowego w akcji.
Mimo to zapewniam Cię, że W500 z XBoxem wymiata. Do tego zestaw 5.1 i jak nikogo nie ma w domu to ognia :D
Tylko człowiek się jakoś męczy szybciej od 100", szyja, oczy i wogóle :p
 

darok

New member
erni111 napisał:
Chyba i tak będę zmuszony do kupna ekranu rolowanego! Żona by nie zniosła widoku białego ekranu na ścianie przez cały czas hahahaaha a jeszcze pewnie muchy pozostawiają czarne ślady haaha. Mam znajomego co robi rolety i ma rurki i całe mechanizmy. Wieć pytanie czy idzie przerobić taki ekran zwykły na rolowany? Zrobił by mi to! i drugie pytanie jaki ekran rolowany jest dobry i nie drogi? Macie jakieś strony? Podajcie mi ceny i firmy ekranów stałych i rolowanych! Z góry dziękuje
Co do ekranu to polecam http://www.intertype.pl/?p=productsMore&iProduct=335 tani ekran posiadam od paru tygodni żadnych problemów ze zwijaniem pafalowania nie stety są ale widoczne tylko z ostrego kąta ale to chyba zmora zwijanek jesli chodzi o wygląd to jest ok
 

Komornick

New member
moment prawdy - kilka dni przed zakupem

Witam wszystkich kinomaniaków. Jestem na etapie zakupu projektora i mój wybór padnie prawdopodobniena BenqW500 opisywanego w tym temacie. Przedarłem się przez około 20 stron tego wątku i musze przyznać, że mam mieszane uczucia.
Na początek napiszę na czym będę odwarzał materiał:
Laptop XPS M1530 (procek C2D 2.4GHz, 2GB, HDD 320GB, GeForce 8600GT) - laptop ma całą gamę wyjść, począwszy od DVI, przez S-Video a skończywszy na HDMI i to dlatego zamierzam traktować go jako główne źródło materiałów HD do projekcji, aczkolwiek martwi mnie brak dobrej karty dźwiękowej i zastanawiam się nad zakupem X-Fi do laptopa. Kolejnym atutem lapka jest to, że mogę go postawić blisko projektora i jest ogólnie bardziej mobilny.
Komputer stacjinarny (procek C2D 3GHz, 4GB, HDD 2TB - gdzieś trzeba trzymać filmiki ;-), 8800GT, Audigy 2ZS - tutaj jest lepiej z dźwiękiem i prockiem, ale na mojej 8800GT nie ma HDMI ;-(
Jeśli chodzi o głośniki to narazie jestem skazany na zestaw 5.1 Creative P580 - tak więc szału nie będzie !!!
Mam jeszcze słuchawki Sennheiser HD595 - uważam je za wyborny sprzęt jednak oglądanie filmów z dźwiękiem 5.1 jest 100 razy bardziej wypaśne ;)
Teraz pytanie, który sprzęt z powyższych polecacie jako źródło i dlaczego ? Czym się kierować w doborze okablowania i jakie mi polecacie ?

Odnośnie dźwięku to zastanawiam się nad zakupem takiego oto amplitunera:

Sony STR-DA1200ES/B


obecnie przebywam w Irlandii i cena jaka jest oferowana na tej stronce jest sporo niższa od najniższej na Ceneo za ten sam sprzęt. Jeśli polecilibyście coś innego to jestem otwarty na propozycje, z tym że jest to maks ile mogę wydać na wzmacniacz tzn, 500Euro.
Jeśli chodzi o głośniki do tego to jestem totalnie zielony więc liczę także na poradę ;-) Maks cena jakieś 300 Euro

A teraz do sedna - W500 przedstwia się naprawdę interesująco i największym problemem, na który trafiłem będzie jego ogólnie znana hałaśliwość. Wiem że jest to subiektywne odczucie, lecz obawiam się że w tej kwestii blisko mi do kolegi "paprykarz18". Mam bardzo wyczulony słuch i martwii mnie poziom hałasu jaki ponoć generuje to cacko. Czy da się to jakoś wyciszyć ?
Filmy oglądał będę w ciemności. Może nie idealnej ale napewno ciemności. Pokój w którym odbywała się będzie projekcja ma ściany koloru żółtego i sufit koloru białego.
Rozmiar obrazu jaki chciałbym uzyskać to około 90-100 cali. Kanapa znajduje się 2.5 metra od ściany. Czy powinienem ją odsunąć ? Ekran chciałbym wykonać samemu. Myślałem o płycie gipsowej pomalowanej na biało bądź szaro. Proszę o sugestie w kwestii doboru typu materiały samej płyty a także w kwestii doboru farby (przylatuję do Polski 24 lipca a wracam 5 sierpnia i chciałbym nabyć zarówno projektor jak i farbę tutaj na miejscu to znaczy w rejonie Katowic więc jeśli znacie miejsce gdzie mogę kupic to w sklepie "nie internetowym" to będę wdzięczny.
Czy ekran powinien mieć czarne obwódki i czego je zrobić ?
Jestem maniakiem gier i chcę podpiąć kompa pod projektor - jak sprawdzą się W500 w tej materii ? Planuję także zakup XBOXa 360.

W jakiej odległości od ściany będę musiał usytuować projektor by uzyskać 90-100 cali, dodam że będzie on najpradopowodniej stał na stojaku o wysokości około 1.5 metra ustyuowanym raczej na wprost ekranu. Jeśli będzie to konieczne to mogę go zainstalować także pod sufitem. Co polecacie ? Dodam tylko, że instalacja pod sufitem odstrasza mnie z kilku powodów:
- mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu i nie chcę niszczyć chaty
- ciężko tam doprowadzić kable
- wyczytałem że łątwo rozregulować obraz podczas zaślepiania obiektywu a grzebać pod sufitem mi się nie uśmiecha

Znalazłem jeszcze coś takiego w sensownej cenie 600 Euro z wysyłką i prosiłbym o jakieś argumenty za bądź przeci W500 w starciu z tym projektorem.

Optoma Projector HD700X DLP

Proszę o jak najszybszą odpowiedź i jak najwięcej rad. Ze swojej strony mogę zapewnić, że gdy już nabędę sprzęt to zamieszczę obszerną recenzję oraz masę screenów tak by każdemu mogło to pomóc w dokonaniu wyboru.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
Komornick: odnośnie pytań dotyczących współczynnika wielkości ekranu/ustawienia projektora to wszystko dla w500 jest tutaj http://benq.pl/projectioncalculator/benq_calculator.html

Jeśli chodzi o wybór projektora to jeśli jesteś w stanie sprostać wymaganiom DLP (brak lens shiftu, mały zoom), to wybór jest jasny.

Jeśli już bardzo chcesz robić ekran samemu wykorzystaj farby screengoo, ta sama firma oferuje też bordery do ekranów.
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
Komornick napisał:
To znaczy ? A co z tak zwanym efektem tęczy ?
Efekt tęczy jest i będzie we wszystkich budżetowych DLP. 700x też nie jest od niego wolny, ale wolę nie wchodzić w temat porównań w temacie miłośników w500. Tutaj niestety nie mówi się o wadach, dlatego poszukaj w sieci recenzji i sam oceń czy warto. Ja bym w500 nie kupił, ale to tylko moja prywatna opinia.

Tutaj jeden z niewielu testów porównawczych z 700x w roli głównej
http://www.lesnumeriques.com/article-232.html
 
Ostatnia edycja:

Komornick

New member
no to teraz mam masakre !!!!!!!

kiedyś czytałem bardzo pochlebne opinie o
Panasonic PT-AX200

ale cena to 3500 zł - czy warto aż tyle dopłacać ?
 

diespinne

New member
Pit80 napisał:
O możliwościach sklepów już dyskutowaliśmy i niestety takie mamy realia, że nawet w Krakowie problem zobaczyć jeden z najtańszych projektorów kina domowego w akcji.
Mimo to zapewniam Cię, że W500 z XBoxem wymiata. Do tego zestaw 5.1 i jak nikogo nie ma w domu to ognia :D
Tylko człowiek się jakoś męczy szybciej od 100", szyja, oczy i wogóle :p

Zestaw 5.1 już mam. Amplituner Yamahy, Kolumny Jamo i sub magnata(o dziwo firma może nie zachęca nazwą ale dźwięk ma naprawdę taki jak suby za 1250zł a kosztował coś 750 ;) Tylko cichszy ;) )

Przyznam się, ze dzięki wykorzystaniu projektora poprawiłbym akustykę w pokoju. Bo jak wiadomo bas "klei" się do ścian. Ja obecnie mam kanapę na środku pomieszczenia a tak to bym ją mógł cofnąć i cieszyć się cudownym dźwiękiem.

Mam pytanko odnośnie Benka. Sprawa wyglada tak. Nad ścianą na którą planuję rzucać obraz jest podwieszony sufit o długości 75cm w którym są halogeny do oświetlania pokoju. Czy wystarczy abym pomalował ten malutki sufit w kolor np czarny-mat żeby zniwelować refleksy ?
Wg wstępnych obliczeń wyszło mi, że osiągnę 115calowy obraz. Ale raczej mnie nie będzie stać na taki ekran, wiec postaram się poustawiać wszystko tak, zeby mieć ekran powiedzmy o wielkosci 100". Czy powinienem cały sufit pomalować na czarno czy wystarczy te pierwsze 75cm przy takim rozmiarze ekranu ? Co do samego ekranu to ja moge robić co chcę z pokojem. Może stać na stałe i wcale nie musze brać pod uwagę rozwijanych ekranów. To samo tyczy się mocowania samego projektora do sufitu. Wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem, bo przewiercę się na strych i tamtędy poprowadzę kable i zrobię tak, żeby nic nie wystawało.

Prosze powiedzcie mi, ile ma długości kabel zasilania do tego projektora ? pół metra?, trzy metry?
I czy próbował ktoś dawać maty wygłuszające pod niego (gdy wisi na suficie) na jakiej pułeczce? Tzn zrobić mebelek w kształcie litery U przylegającej do sufitu i na spodzie od wewnętrznej strony przykleić tę stożkową matę :) Wyciszyło by to go na tyle, zeby za bardzo go nie było słychać podczas siedzenia na kanapie pod BenQ ?
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ja bym zrobił mebelek w kształcie kanciastego "O", coby całkiem Benq'a zasłonić. A na ile to go wyciszy? Zrób eksperyment i się pochwal... ;)
I zwróć uwagę na to, że umiejscowiając projektor na półce blisko sufitu, wzmagasz hałąs przez akustyczne odbicia, tak że półkę i sufit nad projem trza wytłumić...

Jak możesz, to pomaluj cały sufit na czarno, będzie najlepiej. A przynajmniej te 75 cm, przy szarym ekranie może wystarczyć zaczernienie części sufitu.

Wpisz w Google "Benq W500 user manual", to dowiesz się jaki kabelek i innych rzeczy... ;)
 

Bambolo82

Banned
diespinne napisał:
Prosze powiedzcie mi, ile ma długości kabel zasilania do tego projektora ? pół metra?, trzy metry?
I czy próbował ktoś dawać maty wygłuszające pod niego (gdy wisi na suficie) na jakiej pułeczce? Tzn zrobić mebelek w kształcie litery U przylegającej do sufitu i na spodzie od wewnętrznej strony przykleić tę stożkową matę :) Wyciszyło by to go na tyle, zeby za bardzo go nie było słychać podczas siedzenia na kanapie pod BenQ ?
Witam! Podoba mi się twoje planowe podejście do instalacji projektora. Myślisz strategicznie. Tak trzymać!

Kabelek zasilania mojego Benq w500 ma na oko, tak z 1.5-2 m długości (czyli niestety nie za wiele!). Ja trzymam projektor na półce wąskiego regału na książki i kabla na wysokości ok 1,5 m i kabla akurat starcza do podłączenia do listwy zasilającej leżącej na podłodze tuż obok tego regału.

Jeżeli chodzi o maty wygłuszające to przesadzasz. Jeżeli masz porządny sprzęt audio (duże kolumny, amplituner) to odgłos W500 w trybie ECO zupełnie zaginie w trakcie projekcji. Ja mam kolumny 5.0, w500 jest za moimi plecami jakieś 1,5 m od głowy i podczas filmu całkowicie zapominam o szumie (nawet podczas cichych scen!), który w przypadku w500 jest absolutnie do zaakceptowania (być może mój regał i obudowa półki lekko wygłusza w500, szum jest neutralny akustycznie, jednostajny i znośny, nie słychać buczenia, trzasków ani nic co niepokoi widza). Dużo zależy od tego czy film jest ciekawy. To jest trochę tak jak w prawdziwym kinie: jeżeli się nudzisz to słuchać jak jak inni widzowie jedzą chipsy, szum klimatyzacji, szeleszczenie, rozmowy itd.

Możesz sobie zobaczyć zdjęcia z mojej instalacji w500 (trochę nieaktualne, teraz na tym regale mam też amplituner A/V a pod ekranem, po jego bokach na podłodze duże kolumny głośnikowe, niedługo wsadze na regał jeszcze PS3 lub jakiegoś Bluray): http://picasaweb.google.pl/proevo82/EkranWERSALMW210PIBenqW500ZdjeciaDziennne

Jeżeli chodzi o wielkość ekranu, to oglądam 16:9 92" z odległości ok. 3 m. Zanim kupiłem ekran wypróbowałem wielkość obrazu i wygodę na gołej ścianie (Tobie też tak radzę zrobić!!!). W trakcie testów na ścianie ustaliłem że dla mnie osobiście 92" z 3 metrów to maksymalna wielkość dla wygodnego oglądania. Próbowałem oglądać na 105" i bolała mnie szyja i trudno było mi się skupić na akcji lub dialogach (wcale nie chodziło o pieniądze w moim przypadku, bo na ekrany-projekcyjne.pl dopłata do ekranu Wersal 110" wynosiła raptem 10 zł). Nie zawsze maksymalnie duży oznacza najlepszy! To oczywiście subiektywne indywidualne preferencje i powinieneś sam na sobie wypróbować optymalną wielkość zanim zamówisz ekran!

Jak by co to pisz pytania do mnie na privie albo na forum!

Pozdrowienia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry