BenQ W500

darok

New member
Czy np jak w czasie projekcji zabraknie prądu to wiadomo lampa do wyrzucenia,ale czy gwarancja na lampe obejmuje takie zdarzenie, wiem wiem żę by pasowało kupić ups,a
 

Bambolo82

Banned
darok napisał:
Czy np jak w czasie projekcji zabraknie prądu to wiadomo lampa do wyrzucenia,ale czy gwarancja na lampe obejmuje takie zdarzenie, wiem wiem żę by pasowało kupić ups,a
Nie zawsze stanie się najgorsze. W instrukcji do projektora nic nie piszą o pożyteczność UPS. Mi prąd wysiadł 2 razy w trakcie projekcji i nic na szczęście się nie przydarzyło. Projektor jest delikatny, ale bez przesady.
UPS to gadżet w tym przypadku.

Ja bym tam 200 zł przeznaczył na coś bardziej pożytecznego.
 
Ostatnia edycja:

baszek

New member
Tak jak pisałem w którymś wcześniejszym poście, mnie też projektor się wyłączył podczas wyświetlania - pracował, jakieś 8 min, po czym wypadła tacie wtyczka od zasilania- a potem ja włączyłem projektor szybko i projektor zachował się tak jakbym go wyłączał -- schłodził lampe i się wyłączył ( nie wiem czy dobrze zrobiłem).
Wygląda na to że nic się nie stało -- przed tym incydentem miałem wyświecone tylko 4h, teraz mam wyświecone z 20h i wszystko jest jak na razie ok.

Wyczytałem, że "Nawet, jeśli z tą żarówką pozornie nic się nie stanie i nadal będzie ona działać, to znacznie skróci się jej żywotność." Czy ktoś wie może, jak znacznie spada żywotność lampy /?
Czy to oznacza na przykład, że po takim wyłączeniu lampa będzie świecić o 500h krócej ?
Pytam bo nie wiem czy mam się denerwować - korzystać z projektora te 6 miesiący przez okres gwarancji na lampe, a później sprzedać, czy nie przejmować się ?

Zastanawiam się teraz nad tym ups'em - tylko nie wiem czy to się kalkuluje, jeśli nowa lampa kosztuje niecałe 700zł, a ups 200zł.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
baszek napisał:
Tak jak pisałem w którymś wcześniejszym poście, mnie też projektor się wyłączył podczas wyświetlania - pracował, jakieś 8 min, po czym wypadła tacie wtyczka od zasilania- a potem ja włączyłem projektor szybko i projektor zachował się tak jakbym go wyłączał -- schłodził lampe i się wyłączył ( nie wiem czy dobrze zrobiłem).
Wygląda na to że nic się nie stało -- przed tym incydentem miałem wyświecone tylko 4h, teraz mam wyświecone z 20h i wszystko jest jak na razie ok.

Wyczytałem, że "Nawet, jeśli z tą żarówką pozornie nic się nie stanie i nadal będzie ona działać, to znacznie skróci się jej żywotność." Czy ktoś wie może, jak znacznie spada żywotność lampy /?
Czy to oznacza na przykład, że po takim wyłączeniu lampa będzie świecić o 500h krócej ?
Pytam bo nie wiem czy mam się denerwować - korzystać z projektora te 6 miesiący przez okres gwarancji na lampe, a później sprzedać, czy nie przejmować się ?

Zastanawiam się teraz nad tym ups'em - tylko nie wiem czy to się kalkuluje, jeśli nowa lampa kosztuje niecałe 700zł, a ups 200zł.

Chłodzenie ma na celu nie tylko utrzymanie stałej temperatury lampy, ale przede wszystkim ochronę paneli LCD przed nadmiernym gorącem. Uszkodzenie panelu jest znacznie groźniejszą usterką niż problemy z lampą.
 

tomek67

New member
baszek napisał:
Czyli po jednym takim wyłączeniu mam sprzedawać projektor puki jeszcze działa :) ?????
W pracy mamy 3 projektory LCD, mają po kilka lat.
Nie sądzę, żeby większość ludzi się z nimi bardzo cackała.
Stare Sanyo z metalową obudową ma naprawdę duże wgięcie.
Na pewno zaliczyły niejedno ostre wyłączenie.
Na razie w żadnym nie siadła lampa.
Oczywiście lepiej przy wyłączaniu zrobić to przepisowo,
ale przy sporadycznych wpadkach chyba nie ma to dużego wpływu.
 

erni111

New member
Witam! Mam wielką prośbę do was!!! Chcę kupić xboxa 360 i oglądam sporo filmów DVD. Do tego wszystkiego chcę kupić TV! Mam problem jaki? Czy to LCD, PLAZMA, TYLNIA PROJEKCJA, czy też PROJEKTOR. Myślałem nad KDF ale to około 4000 – 5000zł. czytałem o Benq w 500 na tym forum! Mam pytanie? Jak wygląda obraz na tym projektorze czy tak samo jak na tych pozostałych wymienionych sprzętach? Czy jest czysty obraz? Czy bolą oczy od patrzenia? Czy macie fotki z oglądania lub gier? Proszę o doradzenie! Jak się gra na tak sporym ekranie? Ile kosztuje ekran? ilu calowy najlepiej kupić? Mam telewizor 32” samsung i na seriale i M jak M żonie powinno wystarczyć ale dla mnie na DVD i gierki nie! co wybrac? Z góry dziękuję!
 

Meloman69

New member
Bez reklam
Nie wiem skąd w narodzie przekonanie, że gwałtowny odcięcie zasilania w projektorze musi bezwzględnie skończyć się WYBUCHEM lampy.
W mojej ocenie może się to skończyć:
- skróceniem żywotności lampy (bardzo prawdopodobne),
- uszkodzeniem paneli LCD (mało prawdopodobne).
UPS to nie zbędną zabawka, ale inwestycja godna rozważenia przy użytkowaniu projektora.
 

Bambolo82

Banned
erni111 napisał:
Witam! Mam wielką prośbę do was!!! Chcę kupić xboxa 360 i oglądam sporo filmów DVD. Do tego wszystkiego chcę kupić TV! Mam problem jaki? Czy to LCD, PLAZMA, TYLNIA PROJEKCJA, czy też PROJEKTOR. Myślałem nad KDF ale to około 4000 – 5000zł. czytałem o Benq w 500 na tym forum! Mam pytanie? Jak wygląda obraz na tym projektorze czy tak samo jak na tych pozostałych wymienionych sprzętach? Czy jest czysty obraz? Czy bolą oczy od patrzenia? Czy macie fotki z oglądania lub gier? Proszę o doradzenie! Jak się gra na tak sporym ekranie? Ile kosztuje ekran? ilu calowy najlepiej kupić? Mam telewizor 32” samsung i na seriale i M jak M żonie powinno wystarczyć ale dla mnie na DVD i gierki nie! co wybrac? Z góry dziękuję!
Jest bardzo brudny obraz. No i ta "przepaść" do w5000, której przestrzegł Tidus. Zatem polecam he he!

Akurat przy obecnych cenach nie ma się co zastanawiać, no chyba że dociułasz do 4000 zł i poczekasz do jesieni na FULL HD w tej cenie.

Ekran, który mam i polecam niedrogo: http://www.ekrany-projekcyjne.pl/index.php?p50,wersal-210-panorama

Zamieściłem jego recenzje ze zdjęciami na tym forum.

Zrobiłem też fotki obrazu i filmiki u mnie na ekranie Wersal (słabej jakości, ale są): http://picasaweb.google.pl/proevo82
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
erni111 napisał:
Witam! Mam wielką prośbę do was!!! Chcę kupić xboxa 360 i oglądam sporo filmów DVD. Do tego wszystkiego chcę kupić TV! Mam problem jaki? Czy to LCD, PLAZMA, TYLNIA PROJEKCJA, czy też PROJEKTOR. Myślałem nad KDF ale to około 4000 – 5000zł. czytałem o Benq w 500 na tym forum! Mam pytanie? Jak wygląda obraz na tym projektorze czy tak samo jak na tych pozostałych wymienionych sprzętach? Czy jest czysty obraz? Czy bolą oczy od patrzenia? Czy macie fotki z oglądania lub gier? Proszę o doradzenie! Jak się gra na tak sporym ekranie? Ile kosztuje ekran? ilu calowy najlepiej kupić? Mam telewizor 32” samsung i na seriale i M jak M żonie powinno wystarczyć ale dla mnie na DVD i gierki nie! co wybrac? Z góry dziękuję!
Tutaj znajdziesz screenshoty z gier i filmów, które zrobiłem kilka miesięcy temu.
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=167331&postcount=19
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=167613&postcount=20
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=165779&postcount=12
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=165561&postcount=1
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=170540&postcount=35
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
erni111 napisał:
dziekuje za foty!!! wspaniale cudowny obraz!! masz cos jeszcze? prosze!!! musze zone przekonac!!! dziekuje jeszcze raz
Nie mam. To nie są screenshoty z W500 więc jako pokazówka się nie nadają.

PS. Tutaj są fotki z W500.
 
Ostatnia edycja:

erni111

New member
tidus wiec jaki masz projektor jak te foty nie byly z benq? dziekuje za wszystko naprawde dziekuje! takie mocowanie pod sufit mozna kupic?
 

Bambolo82

Banned
erni111 napisał:
No tak ty masz sprzęt za ponad 6 ty! Więc dlatego takie super foty!!! To pewnie wielka różnica od Benkq! Z góry dziękuje wam

HC 4900 jest oczywiście lepszym projektorem od Benq w500 ale w "realu" różnica nie jest aż tak duża jak na tych zdjęciach. Zwracam uwagę na lepszą technikę fotografii Tidusa niż Paprykarza oraz na to że Tidus sfotografował materiał z Bluray (lub HDDVD) a Paprykarz z Matroski i zwykłego Xvida.

Tak czy siak Tidus dał bardzo fajne foty, które mogą nakłonić wiele osób do zainwestowania w projektor do kina domowego.
 

kazoo

New member
Mam od kilku dni w500 i mam kilka pytan odnosnie projektora. Wyswietlam obraz z laptopa przez kabel d-sub i obraz na projektorze widac tylko gdy mam ustawiona rozdzielczosc 1024x768 przez klonowanie pulpitu dlaczego tak sie dzieje?
I jesli mam tryb 4:3 to wkolo obrazu i tak jest wyswietlana biala przestrzen widac to najbardziej przy jasnych scenach co bardzo przeszkadza w nocy, przy trybie anamorficznym nie ma tego problemu ale obraz jest nienaturalnie rozciagniety, przewaznie obraz jest naturalny przy trybie 4:3 grajac w true crime obraz wygladal lepiej w trybie anamorficznym.
I moje pytanie dotyczace ekranu lepiej kupic 16:9 czy 4:3? Bo jesli kupie 16:9 a bede ogladal cos co jest przystosowanie do 4:3 (obraz z cyfrowego polsatu tam sa roznie wyswietlane filmy, obraz z komputera, gry) to nie obraz nie zmiesci sie na ekranie 16:9 a mysle ze lepiej kupic wiekszy ekran niz mniejszy.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Ekran tylko 16:9, takie są proporcje matrycy projektora!
Materiały 4:3 możesz wyświetlić na środku ekranu, z pasami po bokach. Nic nie tracisz z treści 4:3, a materiały 16:9 wyświetlisz na całym ekranie.
Jaka jest rozdzielczość ekranu lapsa? 1024x768? W trybie klonowania oba wyświetlacze będą musiały pracować z rozdzielczością pulpitu.
Poczytaj wątek Komputer do w500 a rozmiar obrazu.
Dziwi mnie że naokoło obrazu 4:3 jest biało, zamiast czarno...

Czy używałeś w menu Display/Aspect ratio pozycji Real? Odwzorowuje obraz ze źródła pixel w pixel, bez skalowania i rozciągania...
 
Ostatnia edycja:
Do góry