BenQ W500

sarkazz

New member
truskawka napisał:
a w jakiej wy jakosci filmy ogladacie ? bo mi przychodzi tylko do glowy DVD . skad bierzecie filmy w jakosci HD ? :hmm:
Jak ktos ma pieniadze to kupuje Blu-Raye, jak nie, to sciaga z Internetu... 4-8GB sztuka w jakosc 720p.

truskawka napisał:
ja mam na biezaco duza ilosc divix ow, ale pewnie kiepsko sa wyswietlane na 80 calowym ekranie?
Fatalnie.

truskawka napisał:
odleglosc 4 metry a moj chlopak ciagle sie upiera ze przy tak malej odleglosci nie ma komfortu ogladania tak duzego ekranu :/
To zalezy. Ja mam 92" i docelowo bede ogladal z 3,5-4m. To daje kąt 30-36stopnii czyli tyle ile w kinie wg. THX. czy to za duzo... czy w kinie jest za duzo? A biorac pod uwage ze za dobry ekran 92" dalem 240PLN to juz w ogole... Grunt dla BenQ i 720p to 1,5-1,8x szerokosc ekranu, zeby pikseli nie bylo widac. Niektorzy wolą mniejszy ekran, ja od razu zdecydowalem sie na prawie max z tego co się robi zazwyczaj i jestem baaardzo zadowolony.
 
Ostatnia edycja:

Pit80

New member
Ja akurat nie jestem kinomanem, nie mam za wiele czasu i mi wystarcza oferta N-ki. Coś w VoD się znajdzie, coś na kanałach HD.
4-8Gb to by mi się nie chciało ściągać nawet. Projektor do divixów też raczej odpada.
 

truskawka

New member
ale na N-ce jest malo kanalow w jakosci HD. wiec raczej kupujac ten projektor trzeba liczyc sie ze sciaganiem 5GB filmow z neta, badz te blueray'e. :/ kurcze nie wiem co robic :p
 

tomek67

New member
truskawka napisał:
ale na N-ce jest malo kanalow w jakosci HD. wiec raczej kupujac ten projektor trzeba liczyc sie ze sciaganiem 5GB filmow z neta, badz te blueray'e. :/ kurcze nie wiem co robic :p
Jeśli znasz język angielski to na amazonie jest spory wybór filmów w cenie około 20$. Tylko trzeba uważać bo tam jest tylko część bez blokady regionalnej.
 

darok

New member
Truskawka ,bierz benq i nie słuchaj chłopaka;) ja mam od miesiąca dzisiaj odbieram ekranik optoma 92cale za 352zł który będzie wisiał za lub przed oknem zalezy jak będziemy patrzeć;) i prz okazji będzie służył jako roleta.Odległośc od ekranu to 3,5m a szerokość obrazu 203x114cm tak do tej pory oglądałem na płycie pilśniowej i dla mnie było ok oczywiście co do wielkości obrazu,co do głosności to sie zgodze sychać go ale to domena projektorów.Filmy oglądam tylko hd których jest na mase w internecie wiadomo gdzie;)polecam strone torentmaniainfo i postarać wbić sie na hd-bits ro,poprostu raj jeśli chodzi o hd.Kabel mój hdmi/dvi ma 15m kupiony za 160zł i działa ok,projektor jest w stanie wyswietlić obraz z kompa 1920x1080p np ogladałem transformers ktory mam w 1080p na na rozdziałce ustawionej na pc 720 i było widać poszarpane krawedzie na obiektach,ale szybka zmiana rozdziałkina 1080p i obraz jak żyleta nie wiem jak on to robi ale robi to dobrze a to przecierz projektor nie full hd.To prawda różnica jest duża między dvd a hd 720 uwierz mi nie ma porównania,czasami zdarza sie ze sie jakiś film na dvd obejrzy i nie jest najgorzej jedynie co mnie denerwuje to wielkośc napisów których oczywiście nie da sie pomniejszyć bo są jakoś dziwnie wielgachne.co do tv od biedy da sie obejrzec np mecze bo mimo słabej jakości to i tak sie nadrabia wielkośćią obrazu który powoduje że sie nie patrzy na jakość ale projektora nie kupuje sie do tv tylko do filmów do tv jest lcd i tyle uf ale sie rozpisałem a zaraz trzeba jechać po ekran i znowu wiercenie ustawianie itd jak to moja żona uwielbia;)
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
darok napisał:
Truskawka ,bierz benq i nie słuchaj chłopaka;) ja mam od miesiąca dzisiaj odbieram ekranik optoma 92cale za 352zł który będzie wisiał za lub przed oknem zalezy jak będziemy patrzeć;) i prz okazji będzie służył jako roleta.Odległośc od ekranu to 3,5m a szerokość obrazu 203x114cm tak do tej pory oglądałem na płycie pilśniowej i dla mnie było ok oczywiście co do wielkości obrazu,co do głosności to sie zgodze sychać go ale to domena projektorów.Filmy oglądam tylko hd których jest na mase w internecie wiadomo gdzie;)polecam strone torentmaniainfo i postarać wbić sie na hd-bits ro,poprostu raj jeśli chodzi o hd.Kabel mój hdmi/dvi ma 15m kupiony za 160zł i działa ok,projektor jest w stanie wyswietlić obraz z kompa 1920x1080p np ogladałem transformers ktory mam w 1080p na na rozdziałce ustawionej na pc 720 i było widać poszarpane krawedzie na obiektach,ale szybka zmiana rozdziałkina 1080p i obraz jak żyleta nie wiem jak on to robi ale robi to dobrze a to przecierz projektor nie full hd.To prawda różnica jest duża między dvd a hd 720 uwierz mi nie ma porównania,czasami zdarza sie ze sie jakiś film na dvd obejrzy i nie jest najgorzej jedynie co mnie denerwuje to wielkośc napisów których oczywiście nie da sie pomniejszyć bo są jakoś dziwnie wielgachne.co do tv od biedy da sie obejrzec np mecze bo mimo słabej jakości to i tak sie nadrabia wielkośćią obrazu który powoduje że sie nie patrzy na jakość ale projektora nie kupuje sie do tv tylko do filmów do tv jest lcd i tyle uf ale sie rozpisałem a zaraz trzeba jechać po ekran i znowu wiercenie ustawianie itd jak to moja żona uwielbia;)
Jak czyta się takie posty, robi się niedobrze.

Jeśli nie stać Cię na filmy, nie kupuj projektora.
 
Ostatnia edycja:

darok

New member
Tidus1024 napisał:
Jak czyta się takie posty, robi się niedobrze.

Jeśli nie stać Cię na filmy, nie kupuj projektora.
OO Pan uczciwy sie znalazł co pewnie wszystko ma orginalne w kompie żadnej mp3 żadnego divixa itd mój post pozwoli przynajmniej na dotarcie innym osobom w znalezieniu filmów hd bo twój nic,W naszym pięknym kraju filmów hd z polskimi napisami czy lektorem jest jak na lekarstwo nawet w wyporzyczalniach a dlatego mnie nie stać na zakup filmów bo kupiłem projektor i nie będe kupował filmu co raz obejrze i sie będzie kurzył na półce co innego koncerty np zakupiony orginał acdc live..za 80zl i co jakośc jest tragiczna obraz jak dobre dvd aż żal że nie zobaczyłem jak to wygląda czytaj sćiągnołem bo drodzy państwo nie wszystki filmy hd to super obraz http://www.blu-ray.com/movies/movies.php?genre=action tu są recenzje polecam przed zakupem filmów
 

Rudeford

New member
Niestety koncert ACDC jak i inne starsze produkcje były nagrywane w niższej rozdzielczości i żaden remastering czy skalowanie tego nie zmieni. Owszem, wygląda to dobrze ale wciąż jest to poziom tylko wyśmienitego jakościowo DVD.
 

truskawka

New member
dzieki za przydatne linki. tez nie bede kupowac filmow na HD , sa za drogie, chyba ze jakies perelki to fajnie by bylo sobie kupic do kolekcji :] zawsze mozna tez wypozyczac filmy HD, w wypozyczalniach po malu bedzie coraz wiecej tytulow.
nie sadze by wiekszosc osob z tego forum co pisze ze na poczatku sa tak wkreceni ze ogladaja kilka filmow dziennie kupowali filmy HD, a na bank TV N w kolko nie ogladaja :p
wiekszosc pewnie sciaga filmy z netu nie ma co ukrywac. Ja przynajmniej wszystkie programy na kompa mam oryginalne. albo kupuje licencje albo korzystam z bezplatnego oprogramowania,(no w sumie jeden mam piracki photoshop) , ale filmy sciagam z neta, niestety, jakos szkoda mi kasy aby kupic film dvd ktory raz obejze. tym bardziej ze niejeden film sciagam w 5-10 minut i nie musze ogladac jak mi sie odechce bo czas nagli na zwrot do wypozyczalni.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Pit80 napisał:
Ostatnio wyciągnąłem Benqa z pudła i rzuciłem jakiśtam mecz z euro na szybko na ścianie. Postawiłem go na stole metr od siebie i odnoszę wrażenie,że jest cichszy gdy jest w tej pozycji. Wcześniej wisiał półtora metra nad głową, oczywiście odwrócony i huczał bardziej.
Eksperymentował ktoś w ten sposób? Będę musiał jeszcze popróbować zanim zdecyduję się czy ostatecznie go podwiesić czy postawić na półce.
................

Wcześniejsza opcja była głośniejsza ze względu na odbicia dźwięku od tylnej ściany i sufitu.

I obiektywnie i subiektywnie.

Subiektywizm wynika z ludzkiej fizjologii. Jesteśmy wzrokowcami, i brak oczu z tyłu mamy skompensowany przez większą czułość słuchu dla dźwięków dochodzących z tyłu i z góry, niż z przodu. Tak więc to co trzeszczy z tyłu wydaje się głośniejsze...

A co do dyskusji o HD. Jak ktoś nie jest videofilem to na początek DVD na dużym ekranie może być. Jak Bluray się zadomowi na rynku to projektor HD ready wciąż się przyda. IMHO.
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
truskawka napisał:
dzieki za przydatne linki. tez nie bede kupowac filmow na HD , sa za drogie, chyba ze jakies perelki to fajnie by bylo sobie kupic do kolekcji :] zawsze mozna tez wypozyczac filmy HD, w wypozyczalniach po malu bedzie coraz wiecej tytulow.
nie sadze by wiekszosc osob z tego forum co pisze ze na poczatku sa tak wkreceni ze ogladaja kilka filmow dziennie kupowali filmy HD, a na bank TV N w kolko nie ogladaja :p
Mieszkam w Wawie, obok mam wypożyczalnie Beverly.
Mają całe dwa filmy w HD, w dodatku HD-DVD a nie Blue RAY.
Sporo potrwa zanim będzie duży wybór.
A z amazonu kupuje właśnie moje ukochane "perełki" ;)
W gruncie rzeczy nawet DVD daje całkiem fajną jakość na projektorze.
Z odległości 3.5-3.8m dla mnie optymalna przekątna to około 200 cm dla DVD,
dla Blue Ray około 10% więcej (no i mimo to obraz jest ciut ostrzejszy).
 

sarkazz

New member
Powiesiłem w końcu W500 na suficie. Z Optomą 9092 tworzy bardzo udany duet. Całosc zamknela sie w 2666PLN (projektor + ekran + uchwyt + kabel) - diabelsko tanio jak za 92" w 720p! Polecam w kazdym razie, kolorki wklepie jeszcze tylko z projectorreviews.com, wypoziomuje i dociaze optome i mozna ogladac (-:

Zdjęcie z 12:00 - wystarczy ściągnąc ekran i juz mamy wystarczajaco ciemno zeby sobie pograc, np. w Diablo 3 widoczne na ekranie (-:

img360.imageshack.us/img360/7834/diablo3uc5.jpg

img59.imageshack.us/img59/7742/pro1nd4.jpg

img59.imageshack.us/img59/9584/pro3kb1.jpg
 
Ostatnia edycja:

Tidus1024

New member
Bez reklam
sarkazz napisał:
Powiesiłem w końcu W500 na suficie. Z Optomą 9092 tworzy bardzo udany duet. Całosc zamknela sie w 2666PLN (projektor + ekran + uchwyt + kabel) - diabelsko tanio jak za 92" w 720p! Polecam w kazdym razie, kolorki wklepie jeszcze tylko z projectorreviews.com, wypoziomuje i dociaze optome i mozna ogladac (-:

Zdjęcie z 12:00 - wystarczy ściągnąc ekran i juz mamy wystarczajaco ciemno zeby sobie pograc, np. w Diablo 3 widoczne na ekranie (-:

img360.imageshack.us/img360/7834/diablo3uc5.jpg

img59.imageshack.us/img59/7742/pro1nd4.jpg

img59.imageshack.us/img59/9584/pro3kb1.jpg

Te zdjęcia są robione aparatem w długopisie? ;)
 

sarkazz

New member
Tidus1024 napisał:
Te zdjęcia są robione aparatem w długopisie? ;)
Nie w dlugopisie, lecz ten 8 letni Sony zdecydowanie powinien trafic na zlom, nawet nie daje wiekszych, ani tym bardziej zdjec filmow w calkowitej ciemnosci, bo 720p wyglada jakosciowo jak youtube (-: Tak pogladowo mozna spojrzec jak upchnac 92" w 4x3.
 

erni111

New member
Wiec tak od początku hahaaha! Kupuje ten projektor w następnym miesiącu po wypłacie! Naczytałem się sporo i śledzę wasze wpisy! Bardzo pomagacie nowicjuszom projektorów! Więc tak! Jeśli chodzi o filmy! Mam dvd sporo ok 300 oryginałów! Oglądam je na TV slim samsung 32! Ten telewizor to Praszka! Pisałem wcześniej lub na innym forum o PS3 XBOXIE 360 i projektorze! Mam już od 6 lat amplituner pionier i dvd pionier zestaw kolumn przód 2-300W, środek 150W subofer 220W tył po 80W. oglądam filmy bardzo głośno! W DTS to bajka! W 5.1 może być! Więc myśle że wiatrak nie będzie mi przeszkadzał w benq 500? Co do TV zostaje żonie na M jak M hahaahah. Kupuje też Xboxa 360 wiec co do gier to głosno a wieczorek słuchawki! I więc je też polecam!!!!!!!! Myśle że to rozwiązanie jakieś hahahaah. Mam pytanie do sarkaza! Jak głośno chodzi benq? Słychać mocno? mój TV chodzi głośno bo to niewypały były! A kupiłem 2 lata tamu! Pozdrawiam! A co do Blue ray i hddvd nigdy nie widziałem tej jakości obrazu!
 

Advii

New member
Co do BenQ i Xboxa 360...to Xbox(wersja z poprawionym chłodzeniem i HDMI) z plyta w napedzie jest glosniejszy. Ustawienie tych urzadzeni w odleglosci do 50 cm od siedziska, moze byc dosc irytujace na poczatku:D Jednak szybko mozna do tego przywyknac:D Oczywiscie najlepiej ustawic je na tyle daleko ,na ile tylko mozemy. I po kłopocie:p


Ps Bad Company na 100 calach naprawde wymiata:D
 

mistrz

New member
Advii napisał:
Co do BenQ i Xboxa 360...to Xbox(wersja z poprawionym chłodzeniem i HDMI) z plyta w napedzie jest glosniejszy. Ustawienie tych urzadzeni w odleglosci do 50 cm od siedziska, moze byc dosc irytujace na poczatku:D Jednak szybko mozna do tego przywyknac:D Oczywiscie najlepiej ustawic je na tyle daleko ,na ile tylko mozemy. I po kłopocie:p


Ps Bad Company na 100 calach naprawde wymiata:D
Chyba tylko wizualnie, chociaz i to nawet nie do konca, bo gameplay jest kiepsciuuuuutki ;)
 

broda1725

New member
Bez reklam
A powiedzcie jak jest z Divixem na tym projektorze jak wygląda czy dobrze i czy da sie obraz rozszerzyć w pionie aby były proporcje spoko bo jak wiecie to divx jest kompresowany na 4:3 i od góry i dołu są pasy czy da sie to wyelimonować jak np. w LCD ?
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
broda1725 napisał:
A powiedzcie jak jest z Divixem na tym projektorze jak wygląda czy dobrze i czy da sie obraz rozszerzyć w pionie aby były proporcje spoko bo jak wiecie to divx jest kompresowany na 4:3 i od góry i dołu są pasy czy da sie to wyelimonować jak np. w LCD ?
To nie divx jest skompresowany tylko obraz z kamery jest nagrany w formacie anamorficznym czyli dokładnie takim jak masz w kinie. Divx to zwykle rip z DVD, a DVD jest zwykle właśnie w formacie anamorficznym 2:35:1, a telewizję masz w 16:9 czyli 1:85:1.
Jeśli chcesz odtworzyć film dokladnie tak jak w kinie czyli bez pasów, musisz posiadać po pierwsze projektor kompatybilny ze specjalną soczewką anamorficzną oraz posiadać samą soczewkę. Wtedy projektor obetnie pasy spłaszczając ekran, a soczewka przywróci mu właściwe proporcje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry