BenQ W500

Pit80

New member
Kable są kompatybilne z wcześniejszymi wersjami portu HDMI.
Kup w takim sklepie żebyś mógł oddać jakby nie działał bo praktyka pokazuje, że są problemy na 15m. Ja po dwóch próbach się poddałem i zmieniłem na 10m. Nie chciał mi świecić xbox i nbox recorder n-ki.
 

Bambolo82

Banned
Z 15 m kablem może być problem, dlatego spróbuj umówić się w sklepie na zakup "na próbę".Benq w500 nie ma hdmi 1.3, ale wszystkie kable są z nim kompatybilne.
 

projektor

New member
Meloman69 napisał:
I jeszcze jedno - TW2000 jako pierwszy znany mi LCD świeci równie dobrze co dobry DLP.
Reasumując - pod względem obrazu, DLP nadal ma przewagę nad LCD, ale D7 różnicę tą zaciera.
I to tyle co miałem do powiedzenia.

Dlaczego uważasz,że DLP, ma przewagę nad LCD? Ja powiem Ci szczerze, ze porównywałem rożne DLP-ki z LCD-kami i moje uwagi są takie, że czerń i biel raczej na korzyść DLP, natomiast ogólne wrażenie jeśli chodzi o obraz, to LCD w moim odczuciu robi lepsze.Chodzi mi głównie o kolory i brak efektu tęczy, który na moje oczy działa niestety negatywnie, ale nie wszyscy ten efekt zauważają. Tutaj zdania rzeczywiście są podzielone i określenie, która technologia jest lepsza nie ma sensu.
Sprawdzałem m.in DLP InFocusa, Optomy i SIM2, a z LCD m.in. Epsona i Sanyo.
 

kosmith1

New member
Posiadam W500 od tygodnia. Podłączony jest do DVD Samsung HD950, ekran to Visivo Solid 214x120. Kabelek HDMI 10m. Polecam ten projektorek szczerze, tym bardziej, że można go nabyć za cenę poniżej 2300.
 

baszek

New member
Witam
Szukam jakiegoś telewizora, bądź projektora na Euro 2008. Zainteresowała mnie bardzo cena projektora Benq W500. Chciałem się zapytać, jak wygląda obraz ze zwyczajnego dekodera cyfrowego polsatu ? Czy warto dokupić, może jakiś tuner w jakości hd ? Czy jest znaczna różnica między obrazem ze zwyczajnego cyfrowego tunera, a tunerem hd ?

Chciałem się was jeszcze poradzić, czy np. będzie coś widać na takim projektorze na dworze? Mecz Polska Niemcy zaczyna się o 19.30 (~20), a większość meczy zaczyna się koło ~19 kiedy jest jeszcze jasno.

Mógłby mi ktoś doradzić jakiś ekran do tego projektora / ? Intresuje mnie jakieś tańsze rozwiązanie - słyszałem że są jakieś specjalne farby do ekranów, którym można pomalować jakąś rolete, płyte itp.

Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
Baszek
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
baszek napisał:
Witam
Szukam jakiegoś telewizora, bądź projektora na Euro 2008. Zainteresowała mnie bardzo cena projektora Benq W500. Chciałem się zapytać, jak wygląda obraz ze zwyczajnego dekodera cyfrowego polsatu ? Czy warto dokupić, może jakiś tuner w jakości hd ? Czy jest znaczna różnica między obrazem ze zwyczajnego cyfrowego tunera, a tunerem hd ?

Chciałem się was jeszcze poradzić, czy np. będzie coś widać na takim projektorze na dworze? Mecz Polska Niemcy zaczyna się o 19.30 (~20), a większość meczy zaczyna się koło ~19 kiedy jest jeszcze jasno.

Mógłby mi ktoś doradzić jakiś ekran do tego projektora / ? Intresuje mnie jakieś tańsze rozwiązanie - słyszałem że są jakieś specjalne farby do ekranów, którym można pomalować jakąś rolete, płyte itp.

Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
Baszek


Ten projektor to świetna sprawa. Znakomita maszynka za śmieszne pieniądze.

Oglądanie meczy na dworzu odpada. Za jasno.
Osobiście buduję na podwórku dach i cztery ściany (coś w rodzaju namiotu), w którym ze znajomymi będę oglądać mecze Polaków (wszystkie o 20.40 się zaczynają).
Jak już będziesz miał projektor możesz myśleć o ekranie. Jednym wystarcza płyta pomalowana na biało lub szaro, inni kupują drogie, firmowe ekrany. Kwestia gustu ;)
 

Bambolo82

Banned
baszek napisał:
Witam
Szukam jakiegoś telewizora, bądź projektora na Euro 2008. Zainteresowała mnie bardzo cena projektora Benq W500. Chciałem się zapytać, jak wygląda obraz ze zwyczajnego dekodera cyfrowego polsatu ? Czy warto dokupić, może jakiś tuner w jakości hd ? Czy jest znaczna różnica między obrazem ze zwyczajnego cyfrowego tunera, a tunerem hd ?

Chciałem się was jeszcze poradzić, czy np. będzie coś widać na takim projektorze na dworze? Mecz Polska Niemcy zaczyna się o 19.30 (~20), a większość meczy zaczyna się koło ~19 kiedy jest jeszcze jasno.

Mógłby mi ktoś doradzić jakiś ekran do tego projektora / ? Intresuje mnie jakieś tańsze rozwiązanie - słyszałem że są jakieś specjalne farby do ekranów, którym można pomalować jakąś rolete, płyte itp.

Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
Baszek
Z dekoderami cyfrowymi nie miałem przyjemności. Ja puszczam zwykły analogowy sygnał z kablówki poprzez komputerowy tuner tv na mój Benq w500 i jest super frajda. Benq w500 ma układ HQV (Silicon Reon VX! takie same procesory montują m. in Samsung, Onkyo, Denon, NEC, Yamaha, Mitsubishi, JVC i Pioneer w swoich odtwarzaczach Bluray, zobaczcie tutaj: http://www.siliconoptix.com/products/ReonVX.cfm ; lista produktów z HQV na pokładzie: http://www.hqv.com/products.cfm), który super obrabia obraz z szumów i innych artefaktów. Z cyfrówek dekoderów będziesz mieć pewnie jeszcze lepiej. Widzialem oferte dekodera HD polsatu na Mistrzostwa za 600 zł, a to dla mnie zdecydowanie za drogo.

ZAPOMNIJ O OGLĄDANIU PROJEKTORA BEZ ZACIEMNIENIA GDZIEKOLWIEK!

Polecam ekran tutaj http://www.ekrany-projekcyjne.pl/index.php Mają cos fajnego i do kina juz za 400 zł. Możesz poszukać jeszcze taniej na allegro.

Do mistrzostw masz już mało czasu żeby to wszytsko zgrać (projektor, ekran i zaciemnienie).

:cool:
 
Ostatnia edycja:

Pit80

New member
Heja.
Myślę, że dekoder Ci nie pomoże. Dekodery HD wykorzystujesz jak są kanały nadawane w HD, jak puszczają shit to masz taki sam shit na ekranie.
Ja mam Nkę i jak oglądam HD jest ok, jak włącze coś SD widać kichę.
Podłączałem na próbę dekoder mediasat z Cyfry i taka sama kicha jak z Nkowego na kanałach SD, np TVN Turbo, porażka.

Tak przy okazji, czy ktoś wie bo nie znam oferty Polsatu, czy jest 100% pewne, że całe Euro będzie nadawane w HD?
 

baszek

New member
No trochę mało czasu zostało do Euro 2008, generalnie to wpadłem na pomysł żeby zamontować taki projektor w pubie, jeśli na dworze się nie będzie dało oglądać. W pubie mam całe pomieszczenie już zaciemnione, tylko nie wiem czy nie jest za małe do oglądania 100 calowego obrazu, szczególnie jeśli ktoś usiądzie metr od ekranu.
Na początek myślałem nad jakimś ekranem naprzykład z rolet białych, gumowanych z tyłu - za 150zł już się coś takiego kupi. Chyba że znajdę jakiś dobry ekran w przystępnej cenie.
Kurcze - jeszcze mocowanie na sufit musze kupić lub jakąś pułkę zrobić -- no będzie pracowity weekend :)
Projektor zakupię w sklepie prono.pl , na neotebooki.pl czy coś takiego chyba jest taniej o 40zł, ale czytałem że dużo osób brało z prono.pl to nie będzie chyba problemu-przesyłka dochodzi podono na drugi dzień, więc jak zamówie jutro to powinieniem zdążyć wszystko pomontować.






A wracając do wyświetlania na dworze to nawet na tym najjaśniejszym trybie i nie ekonimicznym nic nie będzie widać (nie oczekuje jakiegoś super obrazu na dworze) ??

Mecz Polska-Niemcy według planu zaczyna się 20.30, ale zanim zaczną grać to będzie grubo po 21.00

A co do cyfrowego polsatu to wiem że jest dekoder prepaid w hd na 4 miesiące za 600zł. Ale na umowę chce kupić platforme N w hd bo ma wykupione całą lige mistrzów i olimipade w Pekinie, a nie wiem czy warto wkładać 600zł żeby oglądnąć tylko mistrzostwa w hd. Zmierzam kupić na miesiąc też prepaid za 200zł ze zwyczajnym dekoderem(wtedy jest kanał w jakości hd ale bez dekodera przystosowanego do hd obraz jest jak w SD). Chyba że przekonacie mnie, że warto dać te 600zł zamiast 200zł tylko dla jakości hd ?




P.S mówiąc o dekoderach miałem na myśli właśnie programy w hd // cyfra polsatu na polsat sport extra będzie emitowała w hd, oczywiście trzeba mieć dekoder hd i bez umowy można oglądać tylko za 600zł. A na platformie N będzie można zobaczyć tylko powtórki na eurosport HD, będzie można oglądnąć na platfomie N Euro ale tylko w niekodowanym niemieckim programie -- mnie to nie przeszkadza, ale innym napewno przeszkadzało by :)
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Gwizdek sędziego będzie na Euro2008 dokładnie o 20.45 naszego czasu. Cała prawie pierwsza połowa będzie zatem w słońcu. Wyłączenie trybu ECO nic nie da bez zaciemnienia. Oglądałem 2 lata temu mecz Polska-Niemcy na MŚ2006 w Sopocie na świeżym powietrzu. Właściciel ogródka piwnego zamontował taki rozkładany namiot ogrodowy a pod nim ekran. Oglądać się pierwszą połowe nawet dało, w drugiej połowie już było super jak słońce zaszło i się czarno zrobiło. Było super, ludzie krzyczeli i dopingowali, każdy pilnował swojego miejsca pod ekranem wieć piwo wędrowało na nad głowami he he, kolejka po piwo na 20 metrów była cały czas więc chyba biznes się opłacił właścicielowi.

Niestety nie mam pojęcia jaki konkretnie projektor wtedy świecił. Pewnie jakiś do prezentacji ale jakiej marki i za ile pieniędzy to nie wiem. Ekran był ze 100" 4:3, chyba na stojaku.
 
Ostatnia edycja:

baszek

New member
Bambolo82 właśnie o to mi chodzi - tak się składa, że też mam ogródek piwny, a w ogródku piwny był by zdecydowanie lepszy klimat niż wewnątrz lokalu. W szczególności gdybym podpiął pod to dwie kolumny 200 W i mecz słychać by było już z kilku kilometrów.

W ostateczności kupie projektor i sam pokombinuje z ustawieniem i jakimś zasłonięciem ekranu (jak się nie uda to mecz będzie w środku). Wyczytałem, że szary ekran znacznie pogłębia kontrast - może gdybym specjlanie na dwór pomalowało na szaro jakąś płyte z MDF'u to też by coś dał taki szary ekran + jakiś namiocik lub zadaszenie.

Generalnie, tak jak mówiłem na Euro zdecydowanie lepsza impreza była by na zewnątrz, a jak pogoda dopisze to już wogóle nie ma o czym mówić -- dlatego na siłę jakoś chce zamontować ten projektor przynajmniej na mecze Polaków na zewnątrz -- bo później to jakoś na stałe przy suficie w lokalu zamontuje.
 

baszek

New member
By the way // właśnie jest godzina 21.03 i jest już kompletnie ciemno // te 15 minut ( mecz 20.45 ) może się jakoś przeboleje.

Znalazłem teraz na google.pl, że słońce zachodzi w czerwcu 20.47 - pasowało by
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
baszek napisał:
Witam
.....

Mógłby mi ktoś doradzić jakiś ekran do tego projektora / ? Intresuje mnie jakieś tańsze rozwiązanie - słyszałem że są jakieś specjalne farby do ekranów, którym można pomalować jakąś rolete, płyte itp.

Z góry dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam
Baszek

Do pubu a już w szczególności do ogródka piwnego nie ma co zaprzątać sobie głowy ekranem, to znaczy rozpatrywać jego jakości w kategoriach videofilskich. Wystarczy jakakolwiek biała albo jasnoszara nieprzeźroczysta powierzchnia, a to czy temperatura barwowa będzie miała 6500 K czy 6900 K albo czy kontrasty będą wiernie oddawane nie ma znaczenia wobec tego że w kuflu ma się pienić a Polska gola!!! ;)
 

czopek

New member
Widzę loża kibiców nam się powiększa;) i wszyscy fani BenQ W500 - rzeczywiście, to chyba najlepsze rozwiązanie:)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
darok napisał:
.....
dekoder polsat(echostar)ma tylko scart więc pozostaje mi podłączyć kablem scart/svideo 10m,czy będzie dobry obraz tv ma ktoś to przetestowane czy w inny sposób(lepszy)można podłączyć dekoder pozdrawiam

Googlujcie ludzie, googlujcie;)

Wpisz w google adapter scart vga a wynikną różności...
http://www.amazon.co.uk/Hama-SCART-To-VGA-cable/dp/B0002W69MY

http://www.veracomp.pl/optoma.adapt...row.page.19.pr_acro.OPTOMA-AD-DSUB-SCART.html --------- a to drogie ustrojstwo, 150 pln

http://allegro.pl/46672_d_sub_vga_.html?order=t&view=gtext

http://allegro.pl/item365569630_kabel_euro_vga_2m_najwyzsza_jakosc_w_wa.html
a tu już taniej, od 60 pln ino 2 metry tylko...

i tak dalej....
 
Do góry