BenQ W500

wiatrak

Active member
Bez reklam
czopek napisał:
Widzę loża kibiców nam się powiększa;) i wszyscy fani BenQ W500 - rzeczywiście, to chyba najlepsze rozwiązanie:)

Ee, nieporozumienie... :) Fanem to jestem, ale kilkudziesięciocalowego ekranu... :rolleyes:
Benkiu zainteresował mnie ceną, i to jeszcze miesiące temu, jak kosztował tysiąc więcej... Na plus zaliczam mu też obecność na pokładzie Silicon Optix HQV.
Z tego co przeczytałem tu i ówdzie to w okolicach 3000 pln najlepszy obraz dają Mitsubishi HC1100 ew. Optoma HD65. Ino nie oglądałem nigdy DLP i nie wiem czy nie dostałbym tęczowego oczopląsu... A ponieważ w moich warunkach projektor stałby na półce jakiś niecały metr nad głową to głośność ma znaczenie, dlatego skłaniam się do zakupu Sanyo PLV-Z5. Ujmuje mnie też automatyczna osłona obiektywu (ach, ten posmak luksusu!!!;) ; i wygoda w ochronie obiektywu) a przede wszystkim możliwość czyszczenia paneli przez użytkownika, bez rozbierania urządzenia. W przypadku innych marek do czyszczenia (szczególnie w trakcie trwania gwarancji) należy zatrudnić serwis... :( $$$$$:( Za to cena nie najniższa i gorsza gwarancja na lampę. Nota bene w niektórych sklepach w sieci informują że Sanyo daje na lampę 36 miesięcy lub 2000 godzin, prawda to czy "chychychłyt małketindody"? Jak już kupię i zainstaluję to nie omieszkam się pochwalić co i jak... ;)
Taki czy siaki projektor z wymienionych, będzie frajda z 80 cali! A videofilizm może zacznę uprawiać z czasem...
 
Ostatnia edycja:

paprykarz18

New member
baszek napisał:
By the way // właśnie jest godzina 21.03 i jest już kompletnie ciemno // te 15 minut ( mecz 20.45 ) może się jakoś przeboleje.

Znalazłem teraz na google.pl, że słońce zachodzi w czerwcu 20.47 - pasowało by

Od dwóch dni próbuję BenQ na dworzu o godzinie 20.30 (słonce za dwa tygodnie zajdzie o 18 min później, więc o 20.30 słońce jest na wysokości takiej, jak podczas pierwszego gwizdka meczu Polska - Niemcy).
Jest zdecydowanie za jasno.
Sam będę oglądał w przydomowej altance, której okna z zewnątrz zasłonię czarną folią.
 

Tidus1024

New member
Bez reklam
paprykarz18 napisał:
Od dwóch dni próbuję BenQ na dworzu o godzinie 20.30 (słonce za dwa tygodnie zajdzie o 18 min później, więc o 20.30 słońce jest na wysokości takiej, jak podczas pierwszego gwizdka meczu Polska - Niemcy).
Jest zdecydowanie za jasno.
Sam będę oglądał w przydomowej altance, której okna z zewnątrz zasłonię czarną folią.

A próbowałeś zmniejszać wielkość ekranu? Na dworze może nic nie pomóc, ale jeśli już to może chociaż z mniejszym ekranem i lampą na high coś z tego będzie.
 

paprykarz18

New member
Tidus1024 napisał:
A próbowałeś zmniejszać wielkość ekranu? Na dworze może nic nie pomóc, ale jeśli już to może chociaż z mniejszym ekranem i lampą na high coś z tego będzie.

Próbowałem wszystkiego.
Wydaje się, że o 21 jest ciemno, a tak na prawdę jest jasno, choć znacznie ciemniej niż w dzień przy świetle słonecznym.
Teraz problem z głowy, bo będziemy oglądać w altance całkowicie zaciemnionej (okna zasłonięte czarną folią).
 

paprykarz18

New member
Meloman69 napisał:
Jeżeli tak warunki, to dlaczego nie w domu?

Na dworzu większa swoboda, lepsza atmosfera i więcej miejsca. Grill, głośne kibicowanie i te sprawy.
A niektórzy domownicy następnego dnia muszą wcześnie wstać, a jak się rozkręcimy to będziemy imprezować do późnych godzin.
 

baszek

New member
Zakupiłem właśnie projektor w500, obraz jak dla mnie nawet na jasno brązowej ścianie już był ok -- ale faktycznie gdy jest całkowite zaciemnienione pomieszczenie jest dużo lepiej.


Mam jeszcze takie pytanie -- gdy ojciec ustawiał obraz na ścianie, żeby dostosować później jakiś ekran to wyłączyła mu się wtyczka zasilająca od projektora ( nie wiem jak to zrobił ) -- w każdym razie projektor był wyłączony podczas pracy -- dobrze, że to zauważyłem -- odrazu włączyłem szybko projektor znowu do prądu - nacisnąłem power i wiatraki zaczęły pracować.

Wszystko po tym incydencie wygląda ok i projektor działa -- jednak mam pytanie czy przez to wyłączenie skróciła się żywotność lampy ?
 

paprykarz18

New member
baszek napisał:
Zakupiłem właśnie projektor w500, obraz jak dla mnie nawet na jasno brązowej ścianie już był ok -- ale faktycznie gdy jest całkowite zaciemnienione pomieszczenie jest dużo lepiej.


Mam jeszcze takie pytanie -- gdy ojciec ustawiał obraz na ścianie, żeby dostosować później jakiś ekran to wyłączyła mu się wtyczka zasilająca od projektora ( nie wiem jak to zrobił ) -- w każdym razie projektor był wyłączony podczas pracy -- dobrze, że to zauważyłem -- odrazu włączyłem szybko projektor znowu do prądu - nacisnąłem power i wiatraki zaczęły pracować.

Wszystko po tym incydencie wygląda ok i projektor działa -- jednak mam pytanie czy przez to wyłączenie skróciła się żywotność lampy ?

Prawdopodobnie tak.
Zrobiłeś najgorszą rzecz - włączyłeś od razu projektor ponownie. Powinien ostygnąć godzinę po wyłączeniu.
 

baszek

New member
To tak wyglądało, że jak nacisnąłęm power to projektor zachował się tak jakbym go wyłączał podczas pracy, czyli schodził lampę przez 2 minuty, poczym się wyłączył -- a po 1 min ojciec go włączył ponownie.

Dużo traci się na żywotności przy takim czymś /?
 

pksred

New member
hmm

zakupilem niedawno w500 i musze przyznac ze jestem pod wrazeniem.

+ w trybie ekonomicznym naprawde cicha praca projektora i praktycznie nie widac roznicy w jakosci obrazu w stosunku do normalnego trybu:eek:k:

+ swietny obraz :krol: ale tylko material HD,ze zwyklymi divxami juz tak swietnie nie jest ale to nie wina projektora tylko rozdzielczosci i kompresji dvixa.

- musi byc kompletna ciemnosc inaczej filmy z ciemnymi scenami nie da sie ogladac.


ogolnie musze powiedziec ze jestem zadowolony z zakupu i do kina napewno juz nie pojde:):):)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
pksred napisał:
...........musze powiedziec ze jestem zadowolony z zakupu i do kina napewno juz nie pojde:):):)

:confused: :confused: A co z tym niepowtarzalnym odczuciem chrupanego popcornu i szeleszczących/latających papierków??!!! :eek: :eek: :eek: I gdzie pójdziesz z panną???! Chyba że nie pójdziesz już na film ale to co innego niż do kina... ;) Przemyśl lepiej tą decyzję...

A jak oceniasz obraz z dvd, nie z hd i nie dvix? Ciekawe, to co piszesz o hałasie... Inni się skarżą, ale wrażliwość na hałas a bardziej na jego rodzaj niż na ilość decybeli to bardzo indywidualna sprawa... Tak jak np. z efektem tęczy...
 

pieczur

New member
czesc, chce sie pochwalic wszystkim ze dolaczylem do szczesliwych posiadaczy W500. Kupilem w sklepie na bielanach za 2259zl z VAT.

Projekotr stoi oddalony od sciany o jakies 4 -5 metry, rzuca na sciane koloru zielono-zolta, i co najsmieszniejsze bialy jest bialy a czarny, no jeszcze nie ma nocy wiec zaraz sis przekonam ale czarnego zabardzo nie widze

Do rzutnika jest podlonczony X360, jak narazie z gierka GTA IV.


Wiecie co WYPAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Bambolo82

Banned
pieczur napisał:
czesc, chce sie pochwalic wszystkim ze dolaczylem do szczesliwych posiadaczy W500. Kupilem w sklepie na bielanach za 2259zl z VAT.

Projekotr stoi oddalony od sciany o jakies 4 -5 metry, rzuca na sciane koloru zielono-zolta, i co najsmieszniejsze bialy jest bialy a czarny, no jeszcze nie ma nocy wiec zaraz sis przekonam ale czarnego zabardzo nie widze

Do rzutnika jest podlonczony X360, jak narazie z gierka GTA IV.


Wiecie co WYPAS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pieczur, ja tez na samym początku zachwycałem się w500 na pomarańczowej ścianie he he. No gratuluje i cieszę się że jesteś zadowolony. Granie na 100" to jest coś!

Nie bądź żyła i dokup ekran i rolety podgumowane a będzie jeszcze duuuużo lepiej.

Zobacz jaka jest różnica w obrazie ściana pastelowa pomarańczowa vs. ekran matt white tutaj: http://picasaweb.google.pl/proevo82/ProjekcjaNaCianieVsProjekcjaNaSpecjalistycznymEkranieWersal

Różnica jest druzgocąca!
 

pksred

New member
hmmm

dvd nie ogladam ;] postaram sie powrzucac pare fotek jak to wszystko u mnie wyglada;] ,a co do kina to po co placic jak mam to samo w domu za darmo :>
 

darok

New member
W koncu i ja stałem sie użytkownikiem benQ w500,jest to pierwsza przygoda z projektorem więc jestem bardzo zadowolony,mimo że obraz wyświetlam na razie na plycie białej pilsniowej ,co do jakości obrazu to przy hd opad szczeki dvd też jest ok najgorszy niestety obraz to tv połączony kablem video do dekodera polsatu,niestety hd nie mam.Projektor podłączony do pc 15m kablem hdmi/dvi firma prolink za 140zl działa bez zarzutu,jedyną wadą tego projektora jest głośniość,kupiony za 2245zl,mam male pytanie po wyłączeniu projektora wyłanczać go z gniazdka tnz. z listwy,czy może byc w czuwaniu czy takie włanczanie wyłanczanie z gniazdka nic nie uszkodzi.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
darok napisał:
1 - ....najgorszy niestety obraz to tv połączony kablem video do dekodera polsatu.....
2 - .....mam male pytanie po wyłączeniu projektora wyłanczać go z gniazdka tnz. z listwy,czy może byc w czuwaniu czy takie włanczanie wyłanczanie z gniazdka nic nie uszkodzi.

Ad1. Cokolwiek połączysz kablem video, obraz będzie kiepski.
Ad2. Włączać i wyłączać projektor możesz, ALE POD JEDNYM WARUNKIEM!!!! Wyjmuj wtyczkę z gniadka dopiero wtedy gdy po wyłączeniu projektora pilotem ZATRZYMA SIĘ wentylator chłodzący lampę.
Inaczej ukatrupisz se maszynę... :eek:k:
 

baszek

New member
Mam również dekoder polsatu i zamierzałem go połączyć właśnie przez wyjście video na dekoderze i projektorze. Skoro obraz jest nieakceptowalny to czy da się połączyć projektor benq w500 i dekoder lepiej niż kablem video ?

W dekoderze oprócz video mam tylko wyjście Scart-Euro - a takiego nie ma w projektorze.



// Może jak połącze drogim audiofilskim czinczem z wieży to będzie lepiej :)
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Podobny temat jest na tym wątku: podłączenie polsatu z projektorem; kosaaro

Audiofilski chinch nawet platynowo złoty z turbo srebrnym oplotem nie pomoże... ;) Composite video ogranicza jakość jako standard, jakość przewodu w tym wypadku niemal nie ma znaczenia...

A co do połączenia dekoder - benek to masz następujące opcje:
1. Przejściówka scart ==> s-video, przewód s-video do gniazda w benku. Dużo lepsza jakość niż composite video. Ale w projektorze nie aż tak...

2. Adapter scart ==> vga (d-sub), przewód vga (d-sub) do gniazda w benku. Jakość max jeśli chodzi o tv
Tutaj uwaga. Konieczny jest adapter a nie przejściówka. Czym się różnią? Przejściówka po prostu łączy odpowiednie sygnały (RGB i synchronizacja) w scarcie i d-sub. Adapter dopasowuje te sygnały, ponieważ scart ma częstotliwość odchylania pionowego 15,625 kHz a standard d-sub przewiduje 31kHz lub więcej. Niektóre projektory pozwalają na synchronizację sygnału w gnieździe d-sub już od 15 kHz, wystarczy im więc tania przejściówka.

3. Adapter scart ==> component, przewody component do gniazda w benku. Tak samo jak wyżej, adapter nie przejściówka. Niektóre źródła sygnału potrafią wyprowadzić w gnieździe euro sygnał komponentowy i wystarczy przejściówka.

A co do adaptera to w googlach znalazłem Kramera FC-4 za .... 714 pln!!!

Przypuszczam że nawet samoróbny adapter, tzn. podzespoły do niego to minimum 150...300 pln :)
 

baszek

New member
Heh - takiego drogiego adaptera to nie będe kupował na miesiąc, a co do przejściówki scart-svideo to one są przeznaczone do emisji sygnału od s-video do scart, tak samo jest z przejściówkami Scart-Composite i podłączenie takiej przejściówki nie zmieni jakości sygnału.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Zmieni jakość.

W gnieżdzie euro typowo dostępne są sygnały w trzech standardach (przełączane w menu źródła sygnału):
1. Composite video
2. S-video
3. RGB

Przejściówka służy jedynie do transmisji sygnału pomiędzy różnymi rodzajami gniazd, nie zmienia natomiast typu ani jakości sygnału.

Latwo możesz się przekonać co do jakości, łącząc np. dvd z telewizorem pełnym scartem 21 pin i przełączając w dvd i tv rodzaje sygnałów. Różnica composite a s-video jest wyraźna.

// edit do Kramera.
Podana cena to za adapter scart-component. Kramer to firma od profesjonalnych i nietanich akcesoriów. Adapter scart-vga na pewno jest znacznie tańszy....
 
Ostatnia edycja:
Do góry