AXN SD -skandaliczna jakość

digitalus

Banned
Podobno kanaly axn w Polsce beda zmianialy nazwe na sony tak jak w rosji.
W linku nizej ktory byl juz wczesniej jest stara informacja na ten temat ale takie zmiany maja byc tez w Polsce.
http://satkurier.pl/news/83891/axn-sci-fi-zmienia-nazwe-na-sony-sci-fi.html
Aby nikt nie myslal ze piszemy tylko negatywne posty to posiadam telewizor sony kupiony w pewexie w 1990 roku:).Dziala do dzis bez usterki .Jestem bardzo ciekawy ile czasu jeszcze wytrzyma. Caly czas jakosc obrazu na dobrym poziomie. Dotrwal az do wylaczenia analogowego sygnalu.Do tego telewizora jest podlaczony teraz tuner dvb-t
Gwarancja od telewizora sony na obrazku nizej.Nigdy nie byla potrzebna:)
http://s6.ifotos.pl/img/DSCF2069J_nparasa.JPG
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Wszystko się zmienia i SONY kiedyś i teraz to już nie to samo.

KIEDYŚ:
k620.jpg


6tgb.jpg


Jak widać z biegiem lat jest coraz gorzej. Onegdaj film wydany na DVD wyglądał całkiem dobrze. Teraz pokazany w telewizji wygląda już dużo gorzej. Kolor nie ten, ostrość nie ta, niewiasta jakaś grubsza. Wszystko schodzi na psy.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Kiedy jadę do pracy, to widzę taki plakat, gdzie jest napisane, że jak ktoś chce jeść zdrowo, to niech wstąpi właśnie do nich coś zjeść. Otóż ten plakat wisi już jakiś miesiąc i przez ten miesiąc ja się zastanawiam, do jakiego stopnia skretynienia trzeba się posunąć, żeby w tą wersję zdrowego jedzenia uwierzyć? Bo gdyż plakacik zachęca do wizyty na stacji benzynowej. Ich wersja zdrowego jedzenia polega na tym, że można sobie tam kupić fastfudy, wódkę, napoje energetyczne i czipsy i to wszystko będzie zdrowe, jak jeszcze sobie do tego ktoś kupi pokrojone sfermentowane i śmierdzące kawałki jabłka, które są zapakowane w plastikową torebkę i leżą w lodówce jakieś 2 tygodnie. Zrobienie zakupów w sklepie spożywczym i zakup jabłek nie mieści się w definicji zdrowego odżywiania lansowanej przez cepeeniarzy.

A do jakiego stopnia skretynienia trzeba się posunąć, żeby oglądać AXN? Proszę się przyjrzeć tym dwóm obrazkom i spróbować samemu odpowiedzieć na to pytanie.

uc5q.jpg

Dla porównania tak to wygląda na DVD:
ohgx.jpg


Chyba wypadało by dodać podziękowania od frmy Marvel za to, że koncern SONY reklamuje ich produkty w takiej "zdrowej" optyce:bober:
 

digitalus

Banned
AXN powinien bardziej niz inne kanaly telewizyjne dbac o jakosc nadawanych kanalow bo jesli jakosc jest slaba to psuje jeszcze bardziej wizerunek firmy sony.
AXN powinien odpowiadac na listy od telewidzow .Od kanalu axn od dawna brak odpowiedzi na listy. Pewnie sie obrazili.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
AXN ma głęboko w dujpie zdanie swoich widzów i to bardzo głęboko tam, gdzie się gromadzą najbardziej toksyczne i śmierdzące fekalia. Na dowód mogę przytoczyć post, który został zamieszczony na forum nc+. To znaczy teraz jest to nc+ wcześniej było to pewnie forum N.

Otóż ktoś napisał do AXN maila o następującej treści: "Obecnie nadają Państwo wiele znakomitych seriali. Niestety jakość obrazu nie jest najlepsza. Posiadam platformę N. Podobno oni i tak mają najlepiej
nadawane kanały AXN z niezależnego dosyłu. Czy planujecie przejść na pełny PAL 720x576, anamorficzny obraz 16:9 oraz podnieść bitrate? Oczywiście na wersję HD też bym się nie pogniewał."

Odpowiedź jest dość lakoniczna: "Witamy,
pracujemy nad poprawieniem jakości emisji, jednak kiedy dokładnie uda nam się coś w tej kwestii zrobić nie jesteśmy w stanie powiedzieć.
Dziękujemy za wiadomość
Zespół AXN"

A wszystko to z datą... 2008-07-14!!! 2008 a teraz mamy 2013 jeśli ktoś stracił rachubę czasu!!!

No i co? Może trochę się zmieniło. Bo i wersja HD jest, jest też format 16:9. Ale ja twierdzę, że tak naprawdę, to kierownictwo AXN Polska jak dostaje jakiegoś maila, który dotyczy jakości, to go sobie drukuje, a następnie idzie do kibla i sobie go tam czyta trzymając przed sobą, by po chwili mieć go za sobą.

Wersja HD jest i tylko dzięki temu AXN ma jakieś tam wyniki oglądalności. W przeciwnym razie nikt by tego w ogóle nie oglądał. Zresztą jakość tej wersji HD z HD nie ma nic wspólnego. AXN HD to chyba najgorzej nadawany kanał HD ze wszystkich dostępnych na polskim rynku.

16:9 zrobiono początkowo w taki sposób, że kanał SD o rozdzielczości 544x576 uzupełniono o flagę WSS. Jakość tego była jakąś tragifarsą. Po jakimś czasie zmieniono rozdzielczość do obecnych 704x576. Niby jest lepiej, ale wcale nie jest. Obraz w wyższej rozdzielczości wymaga wyższgo bitrate. A bitrate pozostało takie samo, jak było przy 544x576, a i wtedy było za małe! Ale to i tak nie wszystko. Bo za czasów 544x576 było tak, że bitrate było wyższe niż teraz!!! I takich jaj z pikselozą nie było!

Ponoć w internecie nic nie ginie. Więc postaram się jakoś zdobyć dane, jak to było z bitrate AXN za czasów 544x576.
 

Lemil

Banned
Pikselizacja obrazu na AXN to nie jedyna wada obrazu. Ktoś może powiedzieć, że tego nie widzi, bo kupił jakiś najtańszy telewizor LCD, który był w promocji na stoisku obok kartofli i cebuli (kartofle i cebula z dżemem, palce lizać) i ten telewizor mu tak smuży, że cokolwiek się poruszy na ekranie, to jest rozmazane.

Jednak w filmach są też sceny, gdzie niewiele jest ruchu, w zasadzie wszystko jest nieruchome, albo porusza się ledwie trochę. Więc można się przyjrzeć temu, co na ekranie, gdyż rozmazanym nie jest. I co wtedy można zobaczyć?

Tu proponuję przyjrzeć się, jak AXN oddaje kolor skóry. Jak zwykle podaję dla porównania oryginał z DVD.

eyz2.jpg


8eye.jpg
 

Lemil

Banned
Jeśli chodzi o parę zdjęć w poprzednim poście, to można zrobić coś w stylu znajdź 10 szczegółów, którymi różnią się dwa obrazki. Ale tych różnic jest więcej. Wypada wymienić najważniejsze. AXN przekłamuje kolor skóry zarówno jeśli chodzi o osoby rasy białej, jaki i o Afroamerykanów. Poprawnie napisałem? Poza tym wszystkie inne kolory też są przekłamane. Kolor włosów, oryginalnie rudy, przekłamany. Kolor włosów pozostałych osób też inny. Żadna część garderoby nie ma dobrze oddanego koloru. Wszystkie przedmioty w autobusie są innego koloru. Wszystko, co jest za oknami autobusu również.

A czasem ludzie piszą w necie, że chcą sobie ustawić telewizor i jaki kanał włączyć, żeby było najlepiej. Otóż jak widać nie włączać AXN, bo tu żaden kolor nie jest normalny. A warto wiedzieć, że praktycznie każdy kanał przekłamuje kolory, tylko robi to w trochę inny sposób.

To znaczy polskie kanały to wolna amerykanka. Niemcy pilnują tych spraw i u nich raczej biały to biały, a czarny to czarny. Z resztą kolorów podobnie. Ale to przecież Niemcy. A u nas? Polskość to przecież nienormalność...
 

Lemil

Banned
Tym razem chciałbym pokazać jak nadmierna kompresja wpływa na utratę szczegółów w obrazie. Trzeba zwrócić uwagę zwłaszcza na schody. Gdzie są te schody? Są. Trzeba popatrzeć najpierw na drugie zdjęcie, to będziecie wiedzieć, gdzie są schody...

zpj3.jpg


gkxa.jpg


Dodam, że zdjęcia na stronie są zawsze zmniejszane przez przeglądarkę. Żeby zobaczyć pełny format, trzeba kliknąć obrazek...no może niepotrzebnie to piszę.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
To wciąż Superman. Już trochę czasu minęło od emisji tego filmu, ale szkoda mi mojego wysiłku włożonego w przygotowanie obrazków, więc dodaję jeszcze te dwa.

s4bi.jpg


1jg5.jpg
 

Lemil

Banned
AXN ludzie oglądają tylko dlatego, że są zupełnie niewymagający. Nie interesuje ich treść, nie interesuje ich jakość. Gdyby widzowie zwracali uwagę na jakość, to nikt już by tego nie oglądał. Poza tym stacja straciła wiarygodność. Przecież powtarzanie kłamstw dotyczących poprawy jakości trwa już lata!
jakość AXN - Forum platformy nc+ :: forum HD
Jest jeszcze inna strona, którą można znaleźć jak się wpisze w wyszukiwarkę: Jakość AXN w N będzie lepsza? (Dodałbym link, ale się nie da, bo prowadzi do konkurencji)
No ale Polacy widocznie lubią jak ktoś im kłamie w żywe oczy.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Nowe kanały, tzn. nowe stare. Logo bez komentarza. A może tak zmienić nazwę kanałów na AXN wiocha i przykładowo AXN obciach?

Ja niedawno byłem w sklepie z telewizorami. Wszedłem, popatrzyłem, wpadłem w przygnębienie i wyszedłem. Otóż nie wiem czemu, ale ile tam było telewizorów, to na każdym było to samo. I co ciekawe, na każdym taka sama kaszana. Kasety VHS z filmem przegranym tak ze 4x to było to, co pokazywały te telewizory. no więc mi w głowie zaświtała taka myśl. Jeśli statystyczny Kowalski wchodzi do sklepu i widzi taki szit i mimo wszystko decyduje się kupić telewizor... No ja się pytam jak ktoś w ogóle może się zdecydować kupić telewizor, który pokazuje obraz, który za przeproszeniem do cechauja nie podobny? Jak można w ogóle wybierać pomiędzy różnymi urządzeniami, skoro różnicy nie ma żadnej, bo na ekranie szit, a jedyna różnica to przekątna i cena?

Może to właśnie tacy ludzie pytają tu na forum, jaki kupić telewizor, bo w sklepie gówno zobaczą? No a poza tym, to nawet jak kupią jakiś fajny telewizor, to i tak będą mieć kaszanę, bo kanały takie jak AXN nadają kaszanę w jakości kaszany dla odmóżdżonych reklamożerców.
 

tdx

New member
Bez reklam
:) bo jak zobaczą film z BR w sklepie, kupią TV, przyjdą do domu i włączą analogową vectrę to wtedy dopiero jest afera....

20 letni Sony z PEWEXu lepiej odbierał :)

Każdy kij ma 2 końce :)
 

Lemil

Banned
Kupić telewizor - zacząć udawać, że wszystko jest ok. choć szlag cię trafia za każdym razem, jak go włączysz. Nie wiem, jak mają ludzie, co mają plazmy. Mnie szlag trafia. Ale mam LCD.

1. Szlag mnie trafia, jak włączę swój telewizor, gdyż pięknie wygląda, jak jest wyłączony, ale jak gra, to nie mogę zrozumieć, jak tak piękne cacko może produkować tak syfiasty obraz.
2. Co prawda mój telewizor jest skalibrowany, ma prawie wzorowe kolory, całkiem spory kontrast i nawet obraz jest w miarę przyzwoity, ale co z tego, jak włączę go w nocy, to za chińskiego boga się nie da nic pooglądać po ciemku, bo mój telewizor nie wie, co to niebo z gwiazdami. No choćby takie, jak prawie na samym początku Prometeusza. Za cholerę się tego oglądać nie da. Opracowałem sobie wprawdzie sposób na zaaranżowanie oświetlenia tak, żeby tej syfiastej czerni - nie czerni, nie było widać. Ale szlag mnie zawsze trafia, bo ja chcę oglądać po ciemku, ale nie mogę.
3. Cholera mnie bierze, bo kiedy miałem porządny telewizor kineskopowy, to nie musiałem kupować amplitunera i kolumn, bo on sam z siebie grał wystarczająco dobrze. No a Rubin to już grał znakomicie. No a temu zasranemu LEDowi kudy do Rubina. On nawet ze słyszenia nie zna tej jakości i głośności, jaką Rubin potrafił osiągnąć.

No i szlag mnie trafia też dlatego, że przy wszystkich wadach, mój telewizor jednak działa jak mikroskop i wszystkie wady obrazu widzę jak na dłoni.

Ni ale skoro jesteśmy w wątku o AXN, który to wątek służy do wytykania kaszaniastej jakości tego kanału, to muszę napisać coś, co jest jednak komplementem. Otóż jakość dźwięku na AXN SD jest lepsza, niż na AXN HD. Kto nie wierzy, niech posłucha.

No i tym komplementem pod adresem AXN SD pogrążyłem AXN HD. Czy w jakimkolwiek kraju, normalnym kraju, na świecie jest tak, że można napisać, że jakość kanału SD jest lepsza od jego wersji HD?

Takie rzeczy tylko w PORL-u.

Kto nie kojarzy, bo ma 14 lat podpowiem. Było kiedyś takie państwo zwane PRL. Polska Rzeczpospolita Ludowa. I wyjeżdżam z tym w związku z moimi wynurzeniami o telewizorze Rubin.
 

Lemil

Banned
AXN-ów nikt już nie chce oglądać. Oglądalność spada systematycznie i dlatego próbują wszystkich możliwych sposobów, żeby jakoś tą oglądalność poprawić. To się nie uda gdyż:
a) oferta programowa to praktycznie rzecz biorąc same odgrzewane kotlety
b) jakość obrazu i dźwięku to kpina z telewidzów
Ostatnio dodano kanały White i Black dla wszystkich z nc+ To takie samo mydło jak AXN.
A jakość AXN nie uległa poprawie. Oczywiście. Dalej jest spikselizowane mydło. Trochę ta pikselizacja jest inna, ale co z tego? Dalej kaszana dla najbardziej niewybrednych konsumentów odpadków.

rukk.jpg

Tak to wyglądało parę dni temu.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Panowie zamknijcie ten temat (AXN - skandaliczna jakośc), po co oglądc to g...o i potem rozwodzic się na temat złej jakości nadawanego materiału.
 

Lemil

Banned
Dodam jeszcze taką ciekawostkę. Mianowicie na profilu naszego ścieku, eee kanału, na znanym portalu społecznościowym też są wpisy zgłaszające złą jakość. AXN niby odpowiada, ale raczej olewa, a jak już odpowie, to zastrasza pisząc takie coś: "Zgłosimy sprawę działowi technicznemu, jednocześnie prosimy o zaprzestanie propagowania i zachęcania do korzystania z nielegalnych źródeł. Jeśli coś takiego się powtórzy, będziemy zmuszeni zablokować Ci możliwość komentowania na naszym fanpage'u." Wyobrażacie sobie? Gościu wkleja obrazek pokazujący ten ich syf, a oni mu grożą banem!
 
Ostatnia edycja:
Do góry