AXN SD -skandaliczna jakość

Lemil

Banned
Czy za ten AXN płacisz dodatkowo np.jak za Canal+ czy HBO?
Oczywiście. Ty również płacisz dodatkowo za AXN. Każdy płaci dodatkowo za AXN, bo jest to kanał płatny. Jego cena jest wliczona dodatkowo do każdego pakietu, który ten kanał zawiera. Płącą więc za AXN dodatkowo abonenci nc+, Polsatu, a nawet nieboszczek Cyfry+ i Enki. Płacą wszyscy, a za co płacą, to widać na prezykładach.

Co ciekawe nawet ten, kto ma w pakiecie wersję HD, również płaci za to szitowate SD. Ceny pakietów są tak skonstruowane, że płaci się za wszystko, a więc zarówno za wersję SD, jak i HD, jeśli obie występują.

Nic nie ma za darmo. A na dodatek, a właściwie to to jest najgorsze, że każą ci płącić nawet za najgorszy szit, którego nikt nie chce oglądać.

Wobec tego niech nikt się nie łudzi, że za to nie płaci. Praktycznie każdy płaci za ten szitowaty kanał. Ściek, biorąc pod uwagę jakość.
 

Lemil

Banned
Wczoraj wieczorem CSI LV.
zbh5.jpg
 

Lemil

Banned
tuner mu nawala
Witam również i kolegę. Jak widzę wątek staje się coraz bardziej popularny i ma coraz więcej wiernych i oddanych fanów. Dajcie znać znajomym, żeby mogli tu wchodzić i czytać oraz komentować moje wpisy. Nawet jeśli to będą komentarze takie jak twoje, to mimo wszystko przyczynią się do popularyzacji problemu.

A na koniec rada. Nie włączaj sobie AXN. Nigdy. W przeciwnym razie będziesz musiał stwierdzić, że i tobie tuner nawala:p
 

Lemil

Banned
W Polsce panuje przekonanie, że telewizja to jest coś, za co się płaci. W skrócie można powiedzieć, że jeśli chcesz oglądać reklamy to musisz za nie zapłacić. Jeśli chodzi o oglądanie reklam w TVP, to konieczne jest jeszcze zapłacenie abonamentu za posiadanie telewizora.

Niemcy mogą oglądać telewizję za darmo. Porównajmy więc, jak wygląda to oglądanie za darmo i za opłatą. Gdyż AXN SD jest kanałem płatnym, a RTL można oglądać za darmo.

kj99.jpg


gtky.jpg


h6fn.jpg


8bxh.jpg


1zyi.jpg


q4mt.jpg


rxqf.jpg


5zgk.jpg


bmnf.jpg


jswl.jpg


Info dla spostrzegawczych. Obraz na AXN SD jest rozciągnięty w poziomie. Jest to spowodowane tym, że ten kanał jest nadawany w rozdzielczości 704x576. Taką rozdzielczość uzyskuje się obcinając 16 linii obrazu, po 8 linii z każdej strony.
 

Lemil

Banned
Co się dzieje na AXN? Tradycyjnie obraz jest nieprawdopodobnie zaszumiony z powodu strasznie dużej kompresji. W scenach zawierających drobniejsze struktury wygląda, jakby był zrobiony z różnokolorowych mrówek, które sobie łażą każda w inną stronę. Jeśli ktoś ma projektor lub nawet zwykły rzutnik slajdów, to obraz na AXN wygląda właśnie tak, jakbyście zamiast ekranu wyświetlili obraz na mrowisko z armią łażących we wszystkie strony mrówek.

Tak się składa, że mam wszystkie odcinki House'a. Oczywiście Divixy. Niestety AXN nie wytrzymuje porównania z DivXem. Nawet nie jakimś tam ripowanym z kanału HD. Nomen omen, taka kwestia padła we wczoraj wyemitowanym odcinku...

1nq9.jpg


Nawet w tak małym obrazku widać, że jakość na AXN jest beznadziejna.

r0fj.jpg


Poza tym przypominam, że na AXN brakuje 16 pionowych linii i dlatego obraz jest rozciągnięty wszerz.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Nie oglądaj divixów, nie idź tą drogą, mam cyfrę od 1999r i nigdy jeszcze nie oglądałem AXN, są dużo lepsze kanały, niż te co wyświetlają jakieś bzdurne "House"
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Co się zmieniło na AXN? To takie pytanie w kontekście zmian. Przykładowo zakończyła się era telewizji analogowej w Polsce. A czy są jakieś zmiany na AXN? A oczywiście, że są!

Pikseloza jeszcze większa, a bitrate jeszcze mniejsze. W zasadzie powinienem powklejać nowe zdjęcia z tą mega-pikselozą, ale to może następnym razem. Nie obejrzałem na AXN niczego w ciągu ostatniego tygodnia i nic nie wskazuje, że coś obejrzę. Owszem, zajrzę tam na minutkę czy dwie, żeby sprawdzić czy nasz pacjent wciąż żyje. Owszem, żyje jeszcze, ale mimo, że jeszcze żyje już zaczyna śmierdzieć jakby nie żył. Kto ogląda seriale CSI, to wie, o czym mowa...

Zamiast wklejać nowe zdjęcia mega-pikselozy SONY-AXN, napiszę wam, dlaczego nie oglądam niczego na tym kanale.

Otóż łaskawie włączono mi mux3. Cóż tam jest takiego czego bym do tej pory nie miał? Nic tam nie ma! A jednak. Jednak jest.

Jest w muxie3 TVP2 HD. Nie jestem fanem tej telewizji i tego kanału. Ale nawet tak krytycznie nastawiony gościu jak ja, może z satysfakcją napisać, że Dwójka HD w NTC prezentuje się świetnie. W porównaniu do wersji nadawanej z transpondera Polsatu ma dokładnie wszystko to, co mieć powinna. Tak powinna wyglądać Dwójka właśnie!

Włączyłem sobie wczoraj telewizor w czasie emisji filmu Czas Honoru. Czołówka, która jest taka bardziej monochromatyczna i lekko zaszumiona, z nadajnika naziemnego wyglądała znakomicie. Świetnie oddane najdrobniejsze szczegóły, obraz ostry, z dużą dynamiką, żywy. Sam film też świetny. Na początku było sporo zbliżeń na twarze. Świetnie oddana faktura skóry. Włosy, brwi itd. można dosłownie policzyć każdy z osobna. Obraz miał głębię i moc!

A z satelity? Mdłe mydło. Rozmyte, rozmemłane, niewyraźne, rozlazłe wszystko. Głębia obrazu poszła się gdzieś przespać. Dynamika była na kacu, a ostrość jak żyletka po dwóch tygodniach golenia się.

Ale jest Dwójka naziemna. I jest świetna! Więc oglądajcie Dwójkę z nadajników naziemnych. A Jedynkę z satelity. Są świetne, jak tylko pokazują jakiś dobry materiał. Więc wybierajcie te dwa fantastycznie nadawane kanały(trochę przeszarżowałem... ;-)) A AXN omijajcie szerokim łukiem.

I włączcie sobie na Dwójce Jednego z Dziesięciu. Jeśli nie mieliście muxu3 to zobaczycie Tadeusza Sznuka wyglądającego lepiej niż kiedykolwiek. I nie zmienia tu nic, że ten teleturniej jest realizowany tak, jak jest. Miłego oglądania... Telewizji Publicznej w HD!
 

Lemil

Banned
Po co istnieje coś takiego, jak AXN? Żeby nadawać reklamy. Telewizja po to istnieje. No dobrze. To zastanówmy się, co można by na tym AXN reklamować? Ja myślę, że telewizory SONY. Nie wiem czy oni je tam reklamują. Nie za bardzo oglądam AXN i nie wiem jak to tam jest z tymi reklamami. Ale jeśli nie reklamują? No to ja będę reklamował telewizory SONY i AXN, który do SONY należy. Zupełnie za darmo! Dwa w jednym czyli reklamując jedno zachwalam drugie.

Oto moja pierwsza reklama. Jako, że nie mam możliwości dodania głosu, to muszę napisać, co się w tej reklamie mówi.

"Kup telewizor SONY 4K i odkryj nowy wymiar pikselozy!"

b56t.jpg


Wypada dodać co mam na myśli. Jako, że ten telewizor X9 ma 65" to wszyscy, którzy go kupią oglądając AXN zobaczą pikselozę w nieznanych dotąd rozmiarach. Przecież kupuje się zawsze telewizor większy...
 

Lemil

Banned
7rjd.jpg


Wczoraj wieczorem. Karmazynowy przypływ. W oryginale te makrobloki wygladają w ten sposób. Na ekranie X9 będą miały rozmiar kilku centymetrów, zwłaszcza na tym większym. Zobaczyć coś takiego u siebie w domu na własnym telewizorze, to musi być trauma!

1mjq.jpg
 

Lemil

Banned
AXN ma ponoć zacząć reklamować różne rzeczy przy pomocy cyfrowej manipulacji obrazu. Ma to polegać na tym, że do istniejącego materiału przy pomocy komputera można coś wkleić, zmienić lub dodać. Na przykład można dodać jakiś napis lub metkę. Moja rada - jeśli już gdzieś ma się pojawić to wklejone coś z nazwą lub w ogóle jakiś przedmiot, to niech to będzie mieć miejsce w scenie całkowicie pozbawionej ruchu. W przeciwnym razie widz nie zauważy tego lub nie przeczyta, bo będzie to zupełnie rozmyte i rozbite przez pikselizację. Chyba, że czcionka będzie wielkości 1/4 ekranu.

jq83.jpg
 

Lemil

Banned
Każdy kanał ogląda określona grupa odbiorców. Grupa charakterystyczna i szczególna. Kształtuje tą grupę treść którą dany kanał prezentuje i jego... jakość. Jeśli chodzi o AXN, to grupa docelowa to ludzie oglądający telewizję przez okno u sąsiada i wyjadająca odpadki ze śmietnika, najprawdopodobniej.

Popatrzmy, jak wyglądają Aniołki Czarliego(sic!). Pomijam tu fakt, ze dźwięk był tak podkręcony, że stacje nadające z poziomem ryku brzmiały cicho. Czyżby widzowie AXN używali aparatów słuchowych. Na śmietnikach można takie rzeczy znaleźć?

ls2b.jpg


Edit. Jakiż tu mamy dynamiczny ruch? Dziewczyna się uśmiecha i odgarnia włosy. Zaiste dynamika hehe. Już nie raz pisano, że bitrate AXN nadaje się wyłącznie do nadawania nieruchomej planszy. Przy czym nawet nieruchoma plansza będzie nieco rozmyta i będzie mieć brudne kolory. Ten kanał tak ma po prostu.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Wczoraj zasiadłem przed telewizorem, żeby sobie obejrzeć mecz pomiędzy Bayernem i M.Gladbach. Oczywiście mecz był w HD na ARD. Obraz super, dźwięk super, komentarz bardzo super, tzn. komentator był jeden i zdarzało mu się nie odzywać od czasu do czasu przez dłuższą nawet chwilę, dzięki czemu naprawdę można się było skupić na tym, co się działo na boisku. A jak już komentował, to do rzeczy, a to się polskim komentatorom praktycznie nie zdarza.

Mecz się skończył, więc poskakałem sobie po kanałach. Jakże bym nie mógł nie zajrzeć na AXN? Oczywiście zajrzałem i pikselozę dojrzałem. Rym zamierzony.

AXN przypomina mi pewną dziewczynę, która jakieś 30 lat temu pisała do kącika porad w jakiejś gazecie. Chodziło jej o to, że nikt nie chciał z nią zatańczyć na żadnym party. Dziwiło ją to bardzo. Kiedy się dopytywała o co chodzi, to ktoś jej zwrócił uwagę, że nieładnie pachnie. Więc ona napisała do gazety i dziwiła się, że jak to jest możliwe, że jej mówią, że nieładnie pachnie, skoro się spryskuje jakimiś drogimi perfumami. Gazeta jej odpowiedziała, że perfumy to nie wszystko. Że trzeba się myć, zwłaszcza chodzi o to, żeby się podmyć...

Otóż zastanawia mnie to, kiedy na to forum zajrzy ktoś z AXN i zrozumie, że oni też powinni zacząć używać mydła. Perfumy nie są w stanie zamaskować fetoru.

4uq0.jpg


nsj2.jpg


a2qa.jpg
 

Lemil

Banned
Jakość obrazu na AXN jest bardzo zła. Nawet nieruchome obrazy są nieostre i rozmyte, a kolory brudne. Chciałbym niniejszym pomóc telewidzom, którzy oglądają kanał z portfolio firmy SONY przy użyciu telewizorów SONY. Chciałbym wam napisać, co mówi ten artykuł. Nie udało mi się tego odczytać w całości, bo obraz jest bardzo nieostry, ale to co mi się udało, to podam.

Otóż według mnie bakteryjne zakażenie pochwy powoduje oglądanie kanału (kału) AXN. Natomiast grzybicę powoduje zakup telewizorów SONY.

Oczywiście nie mogę dać gwarancji, że to jest tam napisane, ale daję słowo, że postarałem się to odczytać równie rzetelnie jak komisja Milera czarne skrzynki.

Powinienem jeszcze dodać, co się staje z facetami, którzy wybierają produkty SONY. Otóż dane ich kart kredytowych trafiają w ręce hakerów.

3bzr.jpg
 

Lemil

Banned
Wczoraj zamieściłem tu takie zdjęcie:

42yt.jpg


Dzisiaj już nie ma zdjęcia, ani całego postu. Jeśli post został usunięty, to znaczy, że SONY coś jednak chce zrobić z tą koszmarną pikselozą i syfiastą jakością. Otóż próbuje ocenzurować forum i zamknąć usta komuś, kto wytyka błędy, które i tak są widoczne dla każdego, kto tylko włączy AXN. Nie tędy droga. Chciałoby się powiedzieć parafrazując słynne słowa ex prezydenta: "SONY i AXN, nie idźcie tą drogą!"
 

Lemil

Banned
Ostatnio szukałem w necie pewnych informacji trochę i przypadkiem trafiłem na stronę, gdzie były ogłoszenia od ludzi, którzy sprzedają swoje telewizory. Te telewizory to raczej niekoniecznie nadawały się do użytku. Przynajmniej większość z nich nadawała się wyłącznie na śmietnik. Chociaż nie zachęcam do wyrzucania czegokolwiek. Dzięki "reformie śmieciowej" i tak już toniemy w śmieciach. Niemniej jednak wiek tych telewizorów wskazywał na to, że raczej niewiele można na nich zobaczyć.

No a skoro do oglądania jakaś grupa ludzi używa złomu, to i pewnych rzeczy może nie zauważyć. I zastanawia się o co tu chodzi i skąd ten czubek Lemil bierze te zdjęcia?

Otóż tą pikselozę może zobaczyć każdy, praktycznie na każdym telewizorze. Wystarczy na pilocie wcisnąć przycisk, który włącza pauzę. Praktycznie wszystkie tunery, które teraz dają platformy mają twardy dysk i pozwalają włączyć pauzę. Pozostaje tylko cierpliwie poczekać na moment, gdy na ekranie zacznie się coś dziać. Jeśli zauważycie, że jest dużo w miarę dynamicznego ruchu, to włączcie pauzę. To, co możecie zobaczyć, to będzie dokładnie to, co na moich zdjęciach. Ten kanał po prostu tak ma.

Pozostaje zasmakować(to tak a propos makaronu) w zabawie w pauzowanie odtwarzania i poszukiwanie pikselizacji. Trochę ćwiczeń i trochę wprawy i złowicie piksele wielkości karalucha.

Smacznego!

PS. Dodam, że nie mam nic do ludzi, którzy mają stare telewizory. Uważam, że kupowanie nowych, wielkich i drogich odbiorników nie ma sensu ze względu na złą jakość większości kanałów oraz ze względu na ilość reklam. Oglądanie spikselizowanych reklam w telewizorze 55" to masakra. Wypada dodać, że mam dość już stary telewizor o przekątnej znacznie mniejszej niż 55".
 
Do góry