AXN SD -skandaliczna jakość

Lemil

Banned
Proponuję wysyłać maile o następującej treści na adres axn_poland@spe.sony.com

Zwracam się do Państwa z następującym pytaniem. Czy AXN zdaje sobie sprawę ze złej jakości technicznej emisji kanału z parametrów 13E, 12188 MHz? A jeśli tak, to czy nadawca zamierza podjąć kroki mające na celu poprawę jakości odbioru, jakie i kiedy?
 

Lemil

Banned
Ktoś pisał maila do AXN? Ja pisałem. Zdaje się, że mam odpowiedź
9obf0uu065zd_t.jpg

Za Nergalem: Żryjcie to G..
 

Gollum

New member
ogólnie pytanie o to skąd leci do kablówek AXN? z hotbirda? tak samo jak do satelitarnych? w takim razie wszyscy jesteśmy w czarnej dupie, bo jedno to "kto da więcej, ten dostanie więcej na transponderze", a drugie to "polak woli mieć więcej niż lepiej/ładniej". efektem tego pierwszego jest to, że kanał na polski rynek nie oferuje ciekawych treści (bo nie oszukujmy się, axn na zachodzie serwuje inny content niż w polsce), a po drugie skoro program nie oferuje nic ciekawego w ramówce poza odgrzewanymi kotletami, to i dostawca sygnału chyba podświadomie nie wierzy, że jest sens spuszczać się nad jakością i serwuje nam wizualny szit.

drugi problem wynika chyba przede wszystkim z walki platform satelitarnych, czyli walka o posiadanie coraz to nowszych lub coraz to większej ilości kanałów. transpondery z gumy nie są więc zwiększenie ilości kanałów odbywało się kosztem ich jakości. popatrzcie sobie np. na stronę satkuriera, gdzie klienci np. C+ jadą po tych z CP, ze ci mają takie kanały a tamci nie. Efektem tego jest kult ilości, bez względu na jakość. efektem tego mamy gnioty w postaci HBO i HBO 2, które są niewiele lepsze od piratów w jakości TS. efektem tego mamy właśnie AXN (SCI i Crime tez byly kiepskiej jakosci) CBSy (nowe kanały serwujące szit w szitowej jakości), nie mówiąc już o tele5 i innych kanałów, gdzie ruch powoduje mgiełkę.
efektem tego mamy 120-150 kanałów, z który 100 nie da się oglądać z powodu albo zawartości albo jakości. no ale tak jak pisałem - winny jest statystyczny polak, który woli mieć gówno, byle tylko mieć.

PS. mam nadzieję, że nie jesteście statystyczni
PS2. dvdripy mają standardowo ok 1,5mbita bitrate a ogląda się je dużo lepiej.
Plejstejszy3. LeaguePass na nba.com ma bitrate 3000kbit i wygląda tak
nbah.png

nawet jesli to nei jest cudo swiata, to oglada sie przyjemniej na duzym ekranie.
 

digitalus

Banned

Lemil

Banned
Jeśli chodzi o podejście ogólne do sprawy, to zgadzam się w pełni z @Gollum. Natomiast co do linków podanych przez @digitalus, to one są aktualne mimo ich "wieku", bo AXN raczej zmian nie wprowadza za często. Może częściej już zmienia się paleta reklam, ale tu mogę się mylić, bo na reklamy wychodzę do kuchni parzyć herbatę, albo na balkon, żeby zapalić.

Moja opinia jest taka. Najlepiej zlikwidować wszystkie kanały z paczki AXN i zostawić tylko jeden, ale za to z sensowną zawartością, jeśli chodzi o treść, no i przede wszystkim z porządną jakością. Co najmniej taką, jak mają niemieckie kanały FTA z Astry!

Wizualnie zaś jakość AXN bez zmian. Śledząć natomiast bitrate w tunerze, to jak do tej pory najniższe zaobserwowane było 0,9Mb/s, to od czasu, jak wzięliśmy AXN na tapetę, zauważyłem już 0,75Mb/s. Czyli idąc tym tropem na AXN będzie pikseloza na planszach chyba;-)

I na koniec. AXN nie oglądam już prawie 2 lata. Tylko sprawdzam czasem, jak to tam z jakością. Kidy widzę, że szajs jest jak i był wcześniej - przełączam się na co innego. Najczęściej na Arte HD. Zdecydowanie zachęcam do oglądania tego kanału. Arte HD jest FTA!!!
 

andreas2012

New member
ogólnie pytanie o to skąd leci do kablówek AXN? z hotbirda? tak samo jak do satelitarnych? w takim razie wszyscy jesteśmy w czarnej dupie, bo jedno to "kto da więcej, ten dostanie więcej na transponderze", a drugie to "polak woli mieć więcej niż lepiej/ładniej". efektem tego pierwszego jest to, że kanał na polski rynek nie oferuje ciekawych treści (bo nie oszukujmy się, axn na zachodzie serwuje inny content niż w polsce), a po drugie skoro program nie oferuje nic ciekawego w ramówce poza odgrzewanymi kotletami, to i dostawca sygnału chyba podświadomie nie wierzy, że jest sens spuszczać się nad jakością i serwuje nam wizualny szit.

drugi problem wynika chyba przede wszystkim z walki platform satelitarnych, czyli walka o posiadanie coraz to nowszych lub coraz to większej ilości kanałów. transpondery z gumy nie są więc zwiększenie ilości kanałów odbywało się kosztem ich jakości. popatrzcie sobie np. na stronę satkuriera, gdzie klienci np. C+ jadą po tych z CP, ze ci mają takie kanały a tamci nie. Efektem tego jest kult ilości, bez względu na jakość. efektem tego mamy gnioty w postaci HBO i HBO 2, które są niewiele lepsze od piratów w jakości TS. efektem tego mamy właśnie AXN (SCI i Crime tez byly kiepskiej jakosci) CBSy (nowe kanały serwujące szit w szitowej jakości), nie mówiąc już o tele5 i innych kanałów, gdzie ruch powoduje mgiełkę.
efektem tego mamy 120-150 kanałów, z który 100 nie da się oglądać z powodu albo zawartości albo jakości. no ale tak jak pisałem - winny jest statystyczny polak, który woli mieć gówno, byle tylko mieć.

PS. mam nadzieję, że nie jesteście statystyczni
PS2. dvdripy mają standardowo ok 1,5mbita bitrate a ogląda się je dużo lepiej.
Plejstejszy3. LeaguePass na nba.com ma bitrate 3000kbit i wygląda tak

nawet jesli to nei jest cudo swiata, to oglada sie przyjemniej na duzym ekranie.

no cos w tym jest gdyz przecietny uzytkownik kablowki zwraca glowna uwage na ilosc kanalow, a wiec na ilosc zamiast na jakosc, i z tego powodu nie ma dla mnie oferty bo ja bym chcial oferte z 10-15 kanalami wybranymi tylko w HD i nic wiecej
 

Lemil

Banned
Być może to właśnie jest powodem katastrofalnej jakości oferty TV zarówno pod względem merytorycznym i technicznym?
dscn3151xo.jpg

Znalazłem to zdjęcie na jednym z konkurencyjnych forów. Jakkolwiek ba na to patrzyć, to poza humorystycznym wydźwiękiem można zauważyć kilka istotnych zagadnień.

1. Czy to jest polska rzeczywistość, czy tak rzeczywiście wygląda odbiór telewizji u statystycznego Kowalskiego? Jeśli tak, to trudno się dziwić nadawcom, że serwują nam taki totalny szit, jak to ma zwyczaj robić np. AXN.
2. Ludzie mają popsute i przestarzałe telewizory, a na dodatek wadliwe instalacje antenowe. Drut lub siatka to zdaje się być polska norma. A mimo to użytkownicy forum "poważnie" zastanawiają się, co tu jest nie tak i łykają bez zająknięcia wyznania autora zdjęcia, że "ruszał drutem i się poprawiło, ale potem się znów popsuło". Popsuło się odbioru w telewizoru?
3. Wydaje mi się, że skoro normą jest zaśnieżony odbiór z odbiciami, to szit z satelity w ilości 150 kanałów z reklamami i powtórkami, ale za to bez śniegu i odbić będzie Kowalskiemu jawić się jako objawienie i eldorado.

Musimy w jakiś sposób dać nadawcom do zrozumienia, że nie jest to typowy obraz sprzętu i świadomości Polaka. Musimy dać do zrozumienia, że mamy nowoczesne telewizory, które jeśli się tylko potrafi poprawnie skalibrować działają jak mikroskop i cały ten szit w postaci złej jakości, braku ostrości, złych kolorów itd. itp. jest widoczny jak na dłoni i my za to nie chcemy płacić. Że nie oglądamy tego, już pominę milczeniem.
 

Lemil

Banned
Tak się zdarzyło, że musiałem przejechać kilka kilometrów autem po naszych wspaniałych "drogach". Zima dokonała spustoszeń. Dziura na dziurze. Niektóre takie, że wjechanie w taką skutkuje urwaniem koła. Takich dziur nie ma nigdzie na świecie. Może powinniśmy starać się na prawa do dziur w drogach jako część polskiej tradycji narodowej, podobnie jak na oscypki i wódkę ze zboża? No i jeszcze na szit w telewizji. AXN daje radę, czyli zjeżdża z jakością do rynsztoka.
kmhhim9ov1aw_t.jpg
 

digitalus

Banned
Bitrate na kanale axn caly czas bardzo niski.Oczywiscie bitrate moze byc wyzszy,tylko trzeba wiecej zaplacic .Z transpondera cyfrowego polsatu nadaje muzyczny kanal stars.tv. To kanal niekodowany i nie pobiera pieniedzy od abonentow a bitrate nie jest niski .Ciekawostka to przez jakis czas bitrate byl na poziomie 8-10 Mbit/s.
SATKurier.pl / Polonica / Polski Stars.tv z Eutelsat Hot Bird 13C
Kolega Lemil moze porownac bitrate axn i kanalu stars.tv
 
Ostatnia edycja:

KubaArek

New member
Bez reklam
godz 15:55
AXN SD
Minimum-1320 ;Max-4081 ;Srednio-2200 ;Aktualnie-1722

Stars
Minimum-2356 ;Max-6920 ;Srednio-5008 ;Aktualnie-3688

sprawdzałem na VU+Solo2
 

Lemil

Banned
godz 15:55
AXN SD
Minimum-1320 ;Max-4081 ;Srednio-2200 ;Aktualnie-1722

Stars
Minimum-2356 ;Max-6920 ;Srednio-5008 ;Aktualnie-3688
To porównanie jest rzeczywiście druzgocące dla AXN. Ja mogę to uzupełnić jeszcze w taki sposób.

Bitrate AXN, jeśli ja to sprawdzam u siebie, momentami spada do 700kb/s, czyli jest niższe o 500kb/s niż to, które obserwujesz u siebie. Mam wrażenie, że mój tuner jest jednak bliższy prawdy. Niestety. Czyli jednak AXN to dno.

Najgorsze jest to, że bitrate nie do końca przesądza o jakości. Wystarczy zwrócić uwagę na rzecz następującą. Jeśli lecą jakieś reklamy i w pewnym momencie jest jakaś nieruchoma plansza, powiedzmy z telefonami, adresem czy czymś takim, to taka plansza nie potrzebuje wysokiego bitrate, żeby wyglądać dobrze. Ale wygląda źle! W porównaniu z innymi kanałami to samo, tzn. nasza nieruchoma plansza, wygląda źle. Jest bardziej rozmyta, ma gorsze kolory niż w powiedzmy TV4 czy nawet TVP1 SD.

Pomijając bitrate, to jakość filmów, i czegokolwiek, wszystkiego, jest na AXN dużo gorsza niż na kanałach FTA z Astry, VOX lub RTL przykładowo. A te kanały są za darmo, jest na nich mniej reklam i mają wyższą jakość!!! I są ciekawsze filmy! A płatny AXN ma gorszą zawartość, większą ilość reklam i duuużo gorszą jakość.

I to jest skandal. Skandal made in SONY.
 

Sheik

New member
Może mi ktoś powie jakie to unikalne treści bez których nie można żyć wnosi kanał AXN że tak bardzo Was ekscytuje jego marna jakość? Krótki rzut oka na ramówkę - toż to jakieś starocie , powtórki albo materiały które spokojnie można zobaczyć w innych kanałach lub w necie.
 

Lemil

Banned
Może mi ktoś powie jakie to unikalne treści bez których nie można żyć wnosi kanał AXN że tak bardzo Was ekscytuje jego marna jakość? Krótki rzut oka na ramówkę - toż to jakieś starocie , powtórki albo materiały które spokojnie można zobaczyć w innych kanałach lub w necie.
Otóż właśnie trafiłeś w samo sedno.

1. AXN ma mizerną ramówkę.
2. AXN pokazuje to, co inni pokazali już dawno.
3. AXN pokazuje te przeterminowane treści w złej jakości.

Ale przede wszystkim jest to kanał w pakiecie za który się płaci, mimo, że się go nie ogląda, bo nie da się tego szitu oglądać, nawet jakby ktoś chciał. I to mnie, a i pewnie innych, denerwuje najbardziej. Teoretycznie chciałoby się czasem obejrzeć jakiś odcinek serialu dla przypomnienia, bo był fajny, ale jak się patrzy na to mydło, to zbiera się na womit i nie ma wyjścia jak wyłączyć telewizor albo przełączyć kanał.

Ale płacić za ten szitowaty AXN przestać nie można, bo jest w pakiecie.

No to zrezygnujemy z pakietu. Jeszcze tylko trochę, jakieś cztery miechy i krew mnie przestanie zalewać, że muszę płacić za ten szit made in SONY.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może mi ktoś powie jakie to unikalne treści bez których nie można żyć wnosi kanał AXN że tak bardzo Was ekscytuje jego marna jakość? Krótki rzut oka na ramówkę - toż to jakieś starocie , powtórki albo materiały które spokojnie można zobaczyć w innych kanałach lub w necie.

Tez mnie to zastanawia, ja rozumiem Discovery,Planete, nawet MTV, ale AXN? Mizeria i nic wiecej.
 

Sheik

New member
Otóż właśnie trafiłeś w samo sedno.

1. AXN ma mizerną ramówkę.
2. AXN pokazuje to, co inni pokazali już dawno.
3. AXN pokazuje te przeterminowane treści w złej jakości.
No akurat po założycielu wątku spodziewałem się innej reakcji, mam ten program w pakiecie jak wiele innych, jest jednak coś takiego jak lista ulubionych na której mam może 20 kanałów do których czasem zaglądam a resztę mam po prostu w ... i nie interesuje mnie jakość jeśli nie mam zamiaru oglądać treści! W ogóle tam nie zaglądam i nie mam ochoty na jakieś bezsensowne pomiary albo porównania bitrate itp. Ludzie-macie za dużo wolnego czasu i oglądacie za dużo TV a to ogłupia. TV jest dla Was a tutaj widzę że role sie odwracają. Wódka jest też dla ludzi, ale nie wszyscy potrafią ją pić!
 

Lemil

Banned
Wódka jest też dla ludzi, ale nie wszyscy potrafią ją pić!
Gdybyśmy sięgnęli po analogię wódczaną, to niektóre (a może i większość) kanały są zwykłym metylakiem. Jeśli AXN zmieni nazwę na AXN METYLAK to z chwilą zmiany nazwy cały wątek będzie mógł pójść do kosza. A póki co, to AXN będzie w roli chłoptasia, któremu śmierdzi z gęby i dopóki będzie mu śmierdzieć z tej gęby - dopóki jakość nie będzie taka jak niemieckich kanałów FTA - dopóty będziemy mu to wypominać.

A teraz tydzień wolnego od zaglądania na AXN. Ale resztę użytkowników forum zapraszam do dzielenia się opiniami.
 

Lemil

Banned
AXN to kanał pokazujący powtórki i reklamy nikt, kto ma choć trochę szacunku dla siebie tego nie ogląda - mógłby pomyśleć pracownik SONY/AXN. I mógł myśleć dalej - skoro pokazujemy szit w szitowatej jakości, bo nasz dosył to również kompletny szit made in SONY, to po co się martwić niskim bitrate? I tak nie pomoże wyższe bitrate, skoro mamy szitowaty dosył. Więc zrobimy tak:
jsroj0ucnflo_t.jpg

I jak AXN/SONY.pl pomyślał, tak i zrobił. A teraz SONY powinno popracować, żeby jakość swoich telewizorów dostosować do "jakości" AXN Polska. Matryce powinny być brane z odpadów przemysłowych od najtańszych poddostawców, żeby je zamontować do telewizorów SONY przeznaczonych ekskluzywnie na polski rynek.
 

Lemil

Banned
Ile czasu może trwać prowizorka? W Polsce może trwać w nieskończoność.

AXN zaczął nadawać w Polsce już kilka ładnych lat temu. Początki emisji mogły być dość prowizoryczne, a parametry nie do końca optymalne. Początki są zawsze trudne. Jednak po pewnym czasie, kiedy nadawca okrzepnie trzeba zacząć optymalizować sposób nadawania, przecież celem każdego nadawcy jest jak najlepszy obraz i dźwięk.

Jak najlepszy obraz i dźwięk to cele nadawcy? Hahahahahahahahahaha!!! Nie!! Celem nadawców jest kasa. Tak samo celem AXN jest kasa. Kasa kasa kasa.

AXN jak zaczął nadawać w koszmarnej jakości, tak i do tej pory jakość jest koszmarna. Wpływy z reklam spływają do kieszeni SONY. A co my mamy w zamian? REKLAMY REKLAMY REKLAMY i filmy z odgrzewanych konserw, powtórki powtórek, koszmarną jakość i pikselozę.

Co ciekawe, pikselozę w AXN można zauważyć nawet podczas emisji plansz. Rzecz wyjątkowa, nawet jak na realia naszego rynku. Bez wątpienia jakość AXN jest najgorsza ze wszystkich kanałów filmowych, nawet 13th Street, który jest traktowany po macoszemu jakością AXN bije na głowę. Natomiast AXN - przypomnę - pikselozę funduje nam nawet nadając plansze ze swoimi autoreklamami.

Ja mam takie pytanko. Ile jeszcze czasu AXN będzie Polaków doić z kasy? I na co te pieniądze idą? Czy nie można choć drobnego ułamka tych pieniędzy, które AXN wyciąga z kieszeni Polakom przeznaczyć na poprawienie jakości? Lepszy dosył, normalne bitrate, podpowiadam.

Czy Polacy naprawdę są ślepi, że nie zauważają, że AXN to najbardziej niewyraźny, rozmyty i mętny obraz z obrzydliwymi kolorami od których mdli? Przecież wystarczy przełączyć kilka kanałów, żeby zobaczyć, że na AXN jest najgorzej?

Czy jest taka opcja, że mi Cyfra indywidualnie wyrzuci AXN z pakietu i obniży mi cenę, bo tego szitu nie oglądam, nie oglądałem i nie będę oglądał???
 
Do góry