ASUS O!Play HDP-R

casd

Klub HDTV.com.pl
vip
Rejestracja do nowego forum.

Niestety, próbowałem znów rejestracji, pojawia się strona do wpisywania danych, ale niczego nie przyjmuje !
 

casd

Klub HDTV.com.pl
vip
O!PlayHDP-R1 dysk USB

Próbowałem kupić dysk Samsung S2, niestety nic z tego nie wyszło z powodu "niemania" w sklepie i hurtowni z którą współpracuje. Proponowano PQI ale wielokrotnie czytałem "pobór prądu 2A, 5V", co znacznie przekracza specyfikację USB, więc nie skorzystałem. Przeczytałem dane firmowe trzech producentów Samsung/Western Digital/Seagate, i sam dokonalem wyboru. Źródło Product Manual Seagate, seria Momentus 5400.6 oznaczenie ST9320325AS, write-1.78W, seek-1.54W. Te dyski można łatwo kupić na Allegro w różnych obudowach SATA>USB, jak widać są mocno poniżej mocy gwarantowanej dla USB. Czekam na kuriera.
 

pdkl

New member
Witam

ASUS HDR-R1 : HDMI : Samsung LE40A656A
ASUS HDR-R1 : S/PDIF optikal : PIONEER VSX-915

Na razie testuje AUDIO i PHOTO

AUDIO:
1 - nie odtwarza folderu (np. całego folderu z uporządkowanymi podfolderami zawierającymi dla przykładu pojedyńczych wykonawców) - trzeba wejść w konkretny i pozostanie już tylko w nim :(
2 - brak zajęcia dla TV - jak np. wizualizacja w Winamp'ie :(
3 - tragedia - po ustawieniu S/PDIF RAV (aby puszczał na amplituner światłem wielokanałowy dzwięk (np. AC3) mp.3 już nie ma na wyjściu !! - trzeba zmieniać S/PDIF na LPCM !!
4 - początek odtwarzania każdego formatu: mp3, wav, czy filmu z dowolnym dźwiękiem - na "dzień dobry" trzask w lewym kanale, nawet jak sam przechodzi do kolejnego pliku...
5 - pomimo braku polskich znaków w ID3 plików mp3 w opisie ze znaczników utworów w 90% mam same krzaczki lub... "domki" dalekowschodnie
6 - brak SHOUTcast... :twisted:

PHOTO:
na razie zauważone
1 - przy ładowaniu zdjęcia fotka zauważalnie "wchodzi" na ekran z góry jakby dużymi prostokątami na całej szerokości zdjęcia
2 - tak jak w AUDIO nie można uruchomić przeglądu całego uporządkowanego katalogu z podkatalogami...
3 - miło, że można włączyć muzykę i przejść do przeglądania zdjęć...

Ma może ktoś wiedzę o dobrym forum z tym ASUS'em ?


Punkt. 5 Problemy z tagami.
Należy przekonwertować tagi do formatu ID3v2.4, skończą się wtedy problemy. Można to zrobić np. darmowym programem Mp3tag.
Pozdro
Paweł
 

pabloo1033

New member
Hmm

Nie moge cos doczekac sie mojego asusa kase wplacilem w niedziele przelewem a tu juz sroda i nic mam nadzieje ze nie zasypalo kuriera.Trudno czekam (nie)cierpliwie dalej.
 

pabloo1033

New member
Nareszcie

Wlasnie podlaczylem asuska wszystko pieknie jutro wgram najnowszy soft wlaczylem film 720p obraz zyleta pilocik moze byc troszke szeroki ale funkcjonalny .ps ciekawe co dodaje alternatywny soft
 

pabloo1033

New member
Hmm

Nie wiem co o tym sadzic,po wylaczeniu playera i ponownym wlaczeniu z tym samym filmem byl obraz ale bez dzwieku,reset ustawien nic nie dal,(zaznaczam ze wczesniej byl dzwiek na tym filmie).Dopiero po odlaczeniu pendriva i ponownym wlozeniu bylo okej.Wlaczalem i wylaczalem jeszcze playera kilka razy i za kazdym razem bylo juz miodzio.Jak myslicie dlaczego wystapila taka anomalia.POZDRAWIAM
 

pabloo1033

New member
Problem

Witam.Juz pierwszy problem na filmie divx wyskakuje napis UNSUPPORTED GMC obraz sie tnie i pikseloza wystepuje jak ten napis sie pojawia, jest na to jakies rozwiazanie?
 

pabloo1033

New member
Dzieki

Dzieki bardzo hmm film to surrogates i to popularnej grupy wiec nie wiem czemu to GMC.Tylko nasz asus ma z tym problemy czy np ariva i xtreamer sobie z tym radza?
 

pabloo1033

New member
Sprawdzilem kilka filmow divx xvid i musze przyznac ze jakosc naprawde dobra.Ale polecam wydania dwuplytowe filmow w tym formacie.Napisy srt pasuja bez problemu przerabiane bestplayerem(dzieki brandt78).
 

gresl

New member
Zaczynam i przyczepiam się do tematu głównego

Nie wiem co o tym sadzic,po wylaczeniu playera i ponownym wlaczeniu z tym samym filmem byl obraz ale bez dzwieku,reset ustawien nic nie dal,(zaznaczam ze wczesniej byl dzwiek na tym filmie).Dopiero po odlaczeniu pendriva i ponownym wlozeniu bylo okej.Wlaczalem i wylaczalem jeszcze playera kilka razy i za kazdym razem bylo juz miodzio.Jak myslicie dlaczego wystapila taka anomalia.POZDRAWIAM
Mam zamiar zakupić ten sprzęcik i pytań wiele , na pocżątek czy ów Asusik wykrywa i obsługuje napęd DVD na USB ?
 

pabloo1033

New member
Pyt

Hmm,uzywam listwy przepieciowej ktora wylaczam asusa i telewizor.Jednak gdy wlaczam listwe pojawia sie niebieska dioda(O Play uruchomiony).Jezeli nie chce go uzywac tylko ogladac TV to musze go wylaczac za kazdym razem?Czy nie powinna czerwona dioda sie zapalic po wlaczeniu listwy?
 

casd

Klub HDTV.com.pl
vip
Film HD

Wczoraj odtworzyłem film HD "Angels and Demons", parametry :
- 2:26:15 h
- 7.9 GB
- Bit rate 6231 kbs
- Codec x.264
Plik z polskim lektorem "muksowałem" programem "mkvmerge GUI "
Odtwarzanie z dysku 2.5" Seagate ST9320325AS w aluminiowej obudowie USB, zasilanie z jednego gniazda, TV JVC 32" 720p.
Jakość obrazu znakomita, żadnych zacięć, chyba już nie wrócę do filmów "nie HD".
 
Ostatnia edycja:

pabloo1033

New member
Do CASD

Witaj mozesz mi powiedziec co z ta dioda jaka Ci sie zapala po wlaczeniu playera do sieci?Co do filmow hd to masz racje,jakosc jest super!
 

gresl

New member
Napęd DVD na Usb ?

Czy funkcjonuje z tym Asusem w/w napęd ? Jak sobie radzi z plikami .mts ? Jesli chodzi o problem z niemożnością wyłączania O Playa to można podłączyc go do gniazdka- nakładki sieciowej wyłączanej pilotem ( koszt ok.40 zł ) .
 

pabloo1033

New member
prośba

Czy mógłby ktos po prostu wyłaczyc z sieci o playa i podlaczyc go z powrotem i napisac jaka dioda sie pali na poczatku czerwona czy niebieska bede wdzieczny.
 
Do góry