ASUS O!Play HDP-R

pabloo1033

New member
hdmi jest ekranowany z pozlacanymi koncowkami ale tylko na tvp2 ten problem gdy asus wlaczony(NIEB.DIODA).Gdy jest w stanie czuwania jest okej.
 

pr30@tlen.pl

New member
Ale w nawiązaniu do tego, co pisałeś o braku miejsca na dysku rodzi się chyba problem z dograniem tych skryptów do O!Playa w nowym firmware?
(...)
Czyli ten sam problem -nie można de fakto dograć pakietów samby , żeby można była nagrywać na podpięty dysk?
(...)
A problemu z dograniem do R1 sterowników do WIFI by pewnie nie było gdyby -jak pisałeś- nie zablokowano przestrzeni dyskowej :(

Miejsce jest tutaj: /dev/mtdblock/2 40.0M 1.2M 38.8M 3% /usr/local/etc , i to sporo, bo prawie 40 MB.

Zresztą dodatkowe pakiety można instalować na nośnikach USB wpiętych na stałe do Asusa (jeden port można dedykować jako "rozszerzenie pamięci").

No więc, koledzy linuxowcy - do dzieła :)

Przykłady gotowych skryptów tutaj:

ASUS O!Play - TV HD Media Player - Page 7 - XBMC Community Forum

pozdrawiam,
Paweł
 

pr30@tlen.pl

New member
W nawiązaniu do poprzedniego postu cytuję:

Following Leogansky's procedure and a little extra steps, I succeded installing Samba on
O!Play's internal memory! Due to small available internal memory of O!Play, I didn't install
Nano, OpenSSH and Transmission.

Since there is no security, I recommend sharing of O!Play only in your LAN.

So no external stick or drive partition necessary for this.


In order to share drives connected to USB connector of Asus O!Play HDP-R1 do the following:

1. Plug in Asus O!Play's USB connector a Stick containing (in root folder):
(do not use USB HUB; just plug the stick into O!Play's USB connector)

install.img 1.17P Asus O!Play Firmware
(download from ASUSTeK Computer Inc.)

SAMBA.tgz Archived image of Samba for Asus O!Play 1.17P
(build and archived on Asus O!Play 1.17P)
(Use of procedure on different firmware on your oun risk)
mk-share Coppy procedure

You may download the above two files as .zip archive here:

4shared.com - partage et stockage gratuits de fichiers

This will work from a regular Windows stick format (FAT); (No need of linux partition)

2. Using remote controll, update your O!Play HDP-R1 firmware to 1.17P
(I have tryed only 1.17P; it should work also with 1.17N - on your oun risk)
(1.18 will not work this way due to WenQuanYiZH.ttf which is no more present)
Set Network IP to fit your LAN

3. Connect with telnet to O!Play
User name: root, no password neded

4. execute the following commands at prompt

/ # mount / -o remount,rw
/ # cp /usr/local/bin/Resource/arial.ttf /usr/local/bin/Resource/WenQuanYiZH.ttf
/ # cp /tmp/usbmounts/sda1/mk-samba /
/ # /mk-samba
/ # /opt/bin/smbpasswd -a root

Set a password at the prompt of the above command

You should be able now to access your O!Play with File Explorer in Windows XP Pro;
Under Wista Home I couldn't access O!Play; it might not be possible and I didn's waste time
with this issue; feel free to dig and let us know the solution

You may now connect your external drive to O!Play.
I was able to transfer files via ethernet while O!Play playing HD movie.

Good Luck !

Once again, thanks to Leogansky, leoxgansky@gmail.com



Note: 'mk-samba' is:

#!/bin/sh

mount / -o remount,rw
cp /usr/local/bin/Resource/arial.ttf /usr/local/bin/Resource/WenQuanYiZH.ttf
mkdir /usr/local/etc/optware
ln -s /usr/local/etc/optware/ /opt
tar -x -f /tmp/usbmounts/sda1/SAMBA.tgz -C /opt
echo "\\n" >> /usr/local/etc/rcS
echo "# Samba !!!" >> /usr/local/etc/rcS
echo "/usr/local/etc/optware/startup" >> /usr/local/etc/rcS
/opt/startup
 

gresl

New member
Napęd USB

Czy ktoś może kategorycznie stwierdzić czy Asus wykrywa i obsługuje nagrywrkę DVD na usb ( zasilanie usb) lub też na odrębnym zasilaniu ? Brak info na forum , a pytało wielu.
 

Mateusz007

New member
A jak wygląda odtwarzanie plików .mkv z dźwiękiem TRUE HD? Czy można przekierować dźwięk na wyjście optyczne przy takim formacie?

Jak szybki jest port LAN?
 
Ostatnia edycja:

djvolt

New member
A jak wygląda odtwarzanie plików .mkv z dźwiękiem TRUE HD? Czy można przekierować dźwięk na wyjście optyczne przy takim formacie?

Jak szybki jest port LAN?

Odtwarzanie dzwieku jest takie samo, kazdy dzwiek mozna puscic poprzez kabel optyczny tylko amplituner musi miec odpowiedni dekoder...

Port LAN to 100Mbps...
 

Mateusz007

New member
Ponawiam pytanie, bo tytułowy odtwarzacz oficjalnie nie obsługuje formatu DTS-HD. Czy jeśli puszczę odtwarzanie pliku .mkv z dźwiękiem w formacie DTS-HD, to po złączu HDMI sygnał wyjdzie BEZ OBRÓBKI do amplitunera? Czy też może nie będzie wcale dźwięku w takim przypadku? Czy któryś z użytkowników miał doświadczenia w tym temacie?
 

wa2

New member
Czy jeśli puszczę odtwarzanie pliku .mkv z dźwiękiem w formacie DTS-HD, to po złączu HDMI sygnał wyjdzie BEZ OBRÓBKI do amplitunera? Czy też może nie będzie wcale dźwięku w takim przypadku?
Prawdopodobnie(nie mam tego playera) jest robiony downmix z dts-hd do dts lub pcm.
Spytaj na forum asusa Multimedia HD Strona główna
 
Ostatnia edycja:

phoba

New member
Rmvb

A ja mam pytanie odnośnie plików RMVB. Wiem, zaraz mnie zrąbiecie, że taki sprzęt to nie do plików tak kiepskiej jakości :) Ale akurat mam sporo materiałów w tym formacie, a jak już kupować player to taki, który sobie z tym poradzi. Wiem, że RMVB jest na liście formatów odtwarzanych przez Asusa. Ale czy ktoś może to potwierdzić empirycznie z informacją czy pod RMVB są odtwarzane napisy? Bo np zdaje się Xtreamer odtwarza, ale bez napisów. Czy ktos wie lub może sprawdzić jak z tym jest w Asusie? Z góry dzięki.
 

majkeljot

New member
Ponawiam pytanie, bo tytułowy odtwarzacz oficjalnie nie obsługuje formatu DTS-HD. Czy jeśli puszczę odtwarzanie pliku .mkv z dźwiękiem w formacie DTS-HD, to po złączu HDMI sygnał wyjdzie BEZ OBRÓBKI do amplitunera? Czy też może nie będzie wcale dźwięku w takim przypadku? Czy któryś z użytkowników miał doświadczenia w tym temacie?

Ze strony iboum.com wynika, że nie. Nie ma nawet opcji downmixu. Przez cyfrowe złącze przesyła jedynie zwykły DTS. Jak jest w rzeczywistości? Myślę, że właśnie tak.
 

djvolt

New member
Ponawiam pytanie, bo tytułowy odtwarzacz oficjalnie nie obsługuje formatu DTS-HD. Czy jeśli puszczę odtwarzanie pliku .mkv z dźwiękiem w formacie DTS-HD, to po złączu HDMI sygnał wyjdzie BEZ OBRÓBKI do amplitunera? Czy też może nie będzie wcale dźwięku w takim przypadku? Czy któryś z użytkowników miał doświadczenia w tym temacie?

Witaj, tu admin multimediahd.pl :) Oczywiscie, player pusci dzwiek DTS-HD bez obrobki tak jak i po optyku tak i po HDMI, amplituner z obudwu rodzajow zrodla dzwikeku wydzieli sciezke dzwiekowa i zdekoduje w oryginale jesli obsluguje DTS-HD, jesli posiada tylko Dolby Digital i DTS to zrobi downmix do DTS ot taka zaleta Amplitunerow, to samo bedzie jesli puscisz sygnal po HDMI wprost na TV np moj Panoasonic TX-P42S10E posiada dekodery Dolby Digital Plus jak i DTS dlatego zrobi sobie sam downmix, ale wole amplituner, posiadam Panasonica SA-HR50E i takze robi downmix do DTS. Jesli macie takie pytania badz jakies zagwostki prosze pytac na forum, poswieconym wlasnie takim playerom czyli multimediahd.pl, tam kazdy posiadacz innego playera moze pomoc i podzielic sie swoim doswiadczeniem :)

Pozdrawiam
djvolt
 
Ostatnia edycja:

wa2

New member
Witaj, tu admin multimediahd.pl :) Oczywiscie, player pusci dzwiek DTS-HD bez obrobki tak jak i po optyku tak i po HDMI,
Nie zapędziłeś się za daleko:smile:
Narazie zaden z playerów z chipsetem realteka nie wysyła do amplitunera dzwięku HD po HDMI, tym bardziej po optyku.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
chodzilo mu pewnie ze z dzwieku HD zrobi "jesli posiada tylko Dolby Digital i DTS to zrobi downmix do DTS"

czyli core DTS
 

djvolt

New member
chodzilo mu pewnie ze z dzwieku HD zrobi "jesli posiada tylko Dolby Digital i DTS to zrobi downmix do DTS"

czyli core DTS

Tak wlasnie o to chodzi, udostepnia to opcja HDMI LPCM (Multichannel) oraz HDMI RAW. Ampli wychwytuje wlasnie "Core DTS" czyli jadro DTS potocznie mowiac zwykly DTS robiac downmix i resampling.

Z tym optykiem roznie bywa :p Zapedzilem sie mylac formaty, pomylilo mi sie z DTS-MA :) Obecnie Asus nie obsluguje Passthough po optyku do amplitunera... Raczej watpie zeby oblsugiwal ze wzgledu na procesor, sprzetowo nie jest do tego zdolny...
 
Ostatnia edycja:

djvolt

New member
Czyli mój Pioneer VSX-919 nie otrzyma po HDMI sygnału DTS-HD, tylko downmix do DTS?!

Nie wiem, nie mam ampli z Dekoderami DTS-HD MA oraz Dolby True HD wiec nie mam jak sprawdzic jaki symbol sie pojawi na ekranie ampli. Musisz obadac opcje bezposredniego przesylania sygnalu HDMI RAW badz dekodowania do LPCM Multichannel. Na 100% nie przesle Ci po optyku, bo nie obsluguje Passthough na te formaty, jedynie DTS i Dolby Digital.
 

djvolt

New member
Chyba nawet tego nie. Z tego co wynika ze strony iboum.com, Asus prawdopodobnie nie obsługuje również downmixu. Działa tylko ze standardowym DTS

No tak masz racje i nie, ale jezeli puszczasz taki dzwiek poprzez HDMI RAW lub HDMI LPCM (Multichannel) to w tym sygnale zawarta jest oryginalna sciezka DTS, ampli ja wychwytuje, robi downmix do zwyklego DTS oraz resampling jezeli jest taka potrzeba i odtwarza tzw Core DTS. Jesli chodzi o dzwiek HD to niestety trzeba poprobowac wszystkich opcji i patrzec jaki symbol sie pojawi na ampli...
 

majkeljot

New member
Czy będzie posiadał opcję przekonwertowania z DTS HD na zwykły DTS, będzie zależało od oprogramowania. Są inne tanki na realteku co to wykonują, więc na szczęście nie jest to problem sprzętowy jak z przesyłaniem pełnego HD. Niestety ze stron Asusa nic nie wiadomo. Jest tam tylko o zwykłym DTSie.
 
Do góry