ASUS O!Play HDP-R

Zbilas

New member
Czy mógłby ktos po prostu wyłaczyc z sieci o playa i podlaczyc go z powrotem i napisac jaka dioda sie pali na poczatku czerwona czy niebieska bede wdzieczny.

Zawsze niebieska i tak ma być. Mnie to nie wadzi, telewizor jest u mnie na oddzielnym gnieździe. Przez włącznik listwy uruchamiam O!Pleya i desk.
 

pabloo1033

New member
Thx

Dzieki wielkie bo myslalem ze mam uszkodzony sprzet!Sciagnalem kilka demek hd ciekawe czy wszystko ladnie bedzie dzialac.Ciekawe co z tym dvd na usb do naszego asusa bo taka mozliwosc ma np.ARIVA110.Pozdrawiam.
 

casd

Klub HDTV.com.pl
vip
Niestety trailer Aleksander sie cial,ale to bylo do przewidzenia.Rowniez na jednym z demek byla pixeloza.
Oglądnąłem 3 filmy Bluray mkv. :
Anioły i Demony - 7.9 GB
Braveheart - 7.62 GB
Babylon - 4.6 GB
Nic się nie tnie, idzie dobrze od początku do końca żadnych artefaktów nie ma !!!
 

pabloo1033

New member
re

Ten trailer aleksandra cial sie na arivie,wiec u nas tez niestety.Yyy te drugie demko to bylo z bardzo wysokim bitrate i takie czerwone pixele.To tylko jako ciekawostka.Zreszta na probkach hd na tej stronie sa te i inne demka.Tez obejrzalem kilka filmow hd i wszystko bardzo plynnie chodzi.
 

gresl

New member
Asus O Play - brak wsparcia .

Asus O ! Play - brak sprzętu w dystrybucji Asus Polska , brak wsparcia technicznego . gwarancja jest - podaja 2 lub trzy lata ?? Chcę kupić ten odtwarzacz ale obawy jak wyżej . Dzięki za rozjaśnienie tych wątpliwości .
 

wojtiz

New member
Witam

Jak wygląda sprawa z dostępem do dysku z sieci LAN?
Czy jest możliwa opcja serwera NAS? Czy jest Samba?
Jakie partycje obsługuje -czy zapisuje na partycjach NTFS czy tylko na FAT32 i EXT3?
Jakie prędkości można osiągnąć po kablu (zapis/odczyt)?
Czy można podpiąć WIFI? Jakie moduły WIFI obsługuje?

Pozdrawiam
Wojtek
 

pr30@tlen.pl

New member
Witam

Jak wygląda sprawa z dostępem do dysku z sieci LAN?
Czy jest możliwa opcja serwera NAS? Czy jest Samba?
Jakie partycje obsługuje -czy zapisuje na partycjach NTFS czy tylko na FAT32 i EXT3?
Jakie prędkości można osiągnąć po kablu (zapis/odczyt)?
Czy można podpiąć WIFI? Jakie moduły WIFI obsługuje?

Pozdrawiam
Wojtek

Mam niestety złe wiadomości dla osób, które miały apetyt na rozbudowę funkcjonalności O!play - producent zaczyna "zabezpieczać" system przed jakimikolwiek ingerencjami bardziej "świadomych użytkowników".

Szczegóły dotyczące doinstalowania dodatkowych pakietów, takich jak Samba, openssh, klient torrent i innnych można znaleźć na stronie:

ASUS O!Play - TV HD Media Player - XBMC Community Forum

Wszystko wydaje się być proste, jednak Asus w ostatnim firmware zmienił model partycjonowania wbudowanego dysku i rezultat mamy taki:

# df -h
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
/dev/root 54.1M 54.1M 0 100% /
/dev/mtdblock/2 40.0M 1.2M 38.8M 3% /usr/local/etc
/dev/rd/0 40.0k 40.0k 0 100% /mnt/rd

...co oznacza mniej więcej tyle, że na partycji root mamy zero miejsca wolnego, a próba wykonania jakiejkolwiek operacji skutkuje komunikatami typu "Segmentation Failure" albo "Cannot allocate memory".

Po ww. zmianach nie mogę nawet zmienić hasła dla użytkownika root (standardowo, o zgrozo, puste), pomimo przemontowania file systemu na RW.

Jeśli jest na forum jakiś guru linuxowy to chętnie usłyszę, co z tym fantem można zrobić...


pozdrawiam
Paweł
 

Inzynier

New member
Czy mógłby ktoś z posiadaczy zrobić testy, jak w poniższym poście. Dało by to porównanie możliwości z pozostałymi playerami, ponieważ sam teraz wybieram pomiędzy asusem a wd.

hdtv.com.pl/forum/442946-post280.html
lista plikow: avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1181902

pozdrawiam
 

wa2

New member
Asus ma ten sam chipset(realtek) co ariva, wiec jego możliwości sa podobne do arivy, xtreamera, A.C. Ryan, woxtera, novatrona itd.
 

wojtiz

New member
Mam niestety złe wiadomości dla osób, które miały apetyt na rozbudowę funkcjonalności O!play - producent zaczyna "zabezpieczać" system przed jakimikolwiek ingerencjami bardziej "świadomych użytkowników".

Czyli mam rozumieć, że nie można się dostać "z zewnątrz" na dysk podpięty do R1 bez ingerencji w soft, nie wspominając nawet o zapisie na tym dysku? A jak z WIFI - też bez dogrania sterowników nie zadziała?
 

pr30@tlen.pl

New member
Czyli mam rozumieć, że nie można się dostać "z zewnątrz" na dysk podpięty do R1 bez ingerencji w soft, nie wspominając nawet o zapisie na tym dysku? A jak z WIFI - też bez dogrania sterowników nie zadziała?

Dowolny dysk zewnętrzny (dyski USB, e-SATA, pendrive itp) można bez problemu zamontować tak, aby był widoczny lokalnie w systemie. W zalinkowanym przeze mnie wcześniej wątku znajdują się gotowe skrypty.

Aby dostać się poprzez sieć do takiego dysku, musi być aktywna jakaś usługa sieciowa, która udostępni jego zawartość - np. samba (linuksowa implementacja SMB), serwer S/FTP, czy web serwer. W Venus linux (taki jest w O!Play) są standardowo zaimplementowane usługi http i ftp (ta pierwsza standardowo jest uruchomiona, o czym można się przekonać wpisując w przeglądarce IP Asusa), w przypadku samby konieczne jest doinstalowanie stosownego pakietu.

Co do Wi-Fi - nie działają żadne standardowe karty Wi-Fi USB, natomiast teoretycznie nie powinno być problemu z dodaniem do systemu odpowiednich sterowników i skonfigurowaniem dodatkowego interfejsu, ale to również oznacza sporo dłubania w systemie - chyba jednak lepiej kupić wersję Air.

pozdrawiam
Paweł
 

adamo_

New member
Bez reklam
Asus ma ten sam chipset(realtek) co ariva, wiec jego możliwości sa podobne do arivy, xtreamera, A.C. Ryan, woxtera, novatrona itd.

co Ci z czipsetu jak oprogramowanie najważniejsze

Arriva zero wsparcia w sofcie, woxtery i novatrony nie wiem, Asus wsparcie jest spore, ale nie ma usług sieciowych, Xtreamer najlepiej wypada chyba
 

bobik007

New member
Bez reklam
no i stało się zakupiłem czarną skrzyneczkę, jakby były jakieś pytania, śmiało, o ile będę potrafił na pewno pomogę i pewnie sam będę miał niejeden problem.pozdrawiam
 

wojtiz

New member
Dowolny dysk zewnętrzny (dyski USB, e-SATA, pendrive itp) można bez problemu zamontować tak, aby był widoczny lokalnie w systemie. W zalinkowanym przeze mnie wcześniej wątku znajdują się gotowe skrypty.
Ale w nawiązaniu do tego, co pisałeś o braku miejsca na dysku rodzi się chyba problem z dograniem tych skryptów do O!Playa w nowym firmware?

Aby dostać się poprzez sieć do takiego dysku, musi być aktywna jakaś usługa sieciowa, która udostępni jego zawartość - np. samba (linuksowa implementacja SMB), serwer S/FTP, czy web serwer. W Venus linux (taki jest w O!Play) są standardowo zaimplementowane usługi http i ftp (ta pierwsza standardowo jest uruchomiona, o czym można się przekonać wpisując w przeglądarce IP Asusa), w przypadku samby konieczne jest doinstalowanie stosownego pakietu.
Czyli ten sam problem -nie można de fakto dograć pakietów samby , żeby można była nagrywać na podpięty dysk?

Co do Wi-Fi - nie działają żadne standardowe karty Wi-Fi USB, natomiast teoretycznie nie powinno być problemu z dodaniem do systemu odpowiednich sterowników i skonfigurowaniem dodatkowego interfejsu, ale to również oznacza sporo dłubania w systemie - chyba jednak lepiej kupić wersję Air.

Tyle, że wersja Air kosztuje w Europie ok 640 PLN -trochę przesada. Na ebayu można ją znaleźć za $140 -czyli jakies 450 PLN -skąd takie różnice? Czy prcesor do NTSC jest o tyle tańszy ? Czy raczej nasi dystrybutorzy chcą sobie nabić kabzę ?!
A problemu z dograniem do R1 sterowników do WIFI by pewnie nie było gdyby -jak pisałeś- nie zablokowano przestrzeni dyskowej :(
 

pabloo1033

New member
Zaklocenia

Gdy mam wlaczonego o playa to to po przelaczeniu
na tv na tvp2 sa zaklocenia obrazu.Po wylaczeniu o playa wszystko jest juz ok.Wiecie moze dlaczego?Pozdrawiam.
 

djvolt

New member
Gdy mam wlaczonego o playa to to po przelaczeniu
na tv na tvp2 sa zaklocenia obrazu.Po wylaczeniu o playa wszystko jest juz ok.Wiecie moze dlaczego?Pozdrawiam.

Odlacz kabel HDMI i zobacz czy sa zaklocenia, ewentualnie inne jesli masz inaczej podlaczone. Byc moze nie masz kabli ekranowanych i dlatego masz kiepskie programy.


Dla posiadaczy ASUS zostalo stworzone odrebne forum: www.multimediahd.pl tak zeby maksymalnie skupic cale nasze grono uzytkownikow :) Sa tam tez dzialy przeznaczone dla innych uzytkownikow, tak zeby bylo mozna zobaczyc roznice pomedzy playerami. Forum jest juz wysoko w pozycji google i nadal bot przemierza juz od 2 tygodni Nasze forum.

Pozdrawiam
djvolt
 
Do góry