ASUS O!Play HDP-R

djvolt

New member
u niekotrych to tez kwesta kasy, bo jednak trzeba zaplacic za licencje
Powiem tak, posiadam lapcioka MSI na chipsecie audio Realtek HD. Jezeli sa stery z microsoftu to mam 2 kanaly, a jesli instalne stery od Realteka HD to chip przestawia sie na tryb 5.1 i nawet jest zlacze optyczne jack :) wiec raczej realtek nie pozwolilby sobie na takie lekcewazenie. Co prawda nigdy na linuksie nie udalo mi sie odaplic ani 5.1 ani zalcza optycznego. Mysle, ze to kwestia oprogramowania, ktore jest idealnie dopasowane do tego chipsetu. Jesli chodzi o DTS-HD, Dolby True HD i inne tego typu wynalazki napewno beda wspierane i obslugiwane na tym odtwarzaczu, kwestia czasu... Wymyslaja zbedne bajery a potem ludzie glupa dostaja bo nie wiadomo co wziac. Podstawa dla ampli ti TV to Dolby Digital i DTS, wiecej nic nie potrzeba...

Co do licencji to HDMI posiada licencje. Np funkcja HDMI HDCP nie pozwala przeslac dzwieku puszczonego po HDMI zeby TV wypuscilo zlaczem optycznym dzwiek na amplituner, poniewaz sa blokowane porty, wiec pozostaje ci albo amplituner z przechwytywaniem dzwieku albo cieszyc sie dzwiekiem 2.0 z TV :)
 
Ostatnia edycja:

mih00

New member
Pojawiła się konkurencja w postaci Samsunga P1600 z najnowszym softem i obsługą NTFS i MKV. Za 200pln więcej dostaję jednak odtwarzacz BD.
Może ktoś jednak przekona mnie, że mam wybrać ASUSA bo P1600 np. czegoś tam nie obsługuje...
 

djvolt

New member
Pojawiła się konkurencja w postaci Samsunga P1600 z najnowszym softem i obsługą NTFS i MKV. Za 200pln więcej dostaję jednak odtwarzacz BD.
Może ktoś jednak przekona mnie, że mam wybrać ASUSA bo P1600 np. czegoś tam nie obsługuje...

Powiem ci, ze ciezko mi cokolwiek powiedziec i porownac go do asusa. Napewno to jest odtwarzacz BD stacjonarny lecz nie NMT tak jak asus. NIe bedziesz mial mozliwosci calkowitej rozbudoway tak jak to ma miejsce w przypadku asusa. To samo i nawet jeszcze lepsze uzyskasz kupujac Asusa i zewnetrzny naped BD...
 

popo601

New member
Na początku chiałbym się przywitać więc Witam wszystkich użytkowników.

A teraz moje pytanie i wątpliwości:

Już miałem kupić Asusa O!Play HDP-R1 bo byłem prawie zdecydowany aż tu nagle zawrócił mi w głowie Xtreamer i teraz mam pytanie czy możecie mi doradzić jaki będzie lepszy wybór
dlaczego Asus a nie Xtreamer i na odwrót bo mam już mętlik w głowie do Asusa jako marki mam przekonanie więc tu przewaga powiem tylko że filmów z napisami nie oglądam więc napisy mnie nie interesują chodzi mi generalnie o filmy HD i DviX czy nie ma problemów z klatkowanie czy przycinaniem albo synchronizacją dźwięk a obraz

Za wszystkie za i przeciw będe bardzo wdzięczny a i czy warto dołożyć i może kupić HDP-R3 bo jest niewiele droższy.
 

djvolt

New member
Witaj popo601 :)

Na początku chiałbym się przywitać więc Witam wszystkich użytkowników.

A teraz moje pytanie i wątpliwości:

Już miałem kupić Asusa O!Play HDP-R1 bo byłem prawie zdecydowany aż tu nagle zawrócił mi w głowie Xtreamer i teraz mam pytanie czy możecie mi doradzić jaki będzie lepszy wybór
dlaczego Asus a nie Xtreamer i na odwrót bo mam już mętlik w głowie do Asusa jako marki mam przekonanie więc tu przewaga powiem tylko że filmów z napisami nie oglądam więc napisy mnie nie interesują chodzi mi generalnie o filmy HD i DviX czy nie ma problemów z klatkowanie czy przycinaniem albo synchronizacją dźwięk a obraz

Za wszystkie za i przeciw będe bardzo wdzięczny a i czy warto dołożyć i może kupić HDP-R3 bo jest niewiele droższy.

Powiem tak, zalezy ile masz kasy... Jezeli mozesz przeznaczyc tak jak mowisz na HDP-R3 to lepiej wyjdziesz kupujac HDP-R1 + zewnetrzny naped BlueRay :) Extreamer ma problemy z tym ich chlodzeniem, a pasywny Extreamer jest nieoplacalny... Jezeli potrzebujesz wykorzystac player maksymalnie to na 100% polecam Asus HDP-R1 z tego wzledu ze jest najlepiej rozwijanym playerem pod wzgledem programistycznym oraz ma spora rzesze programistow niezaleznych i moddingowcow. Asus HDP-R3 ma tylko czytnik kart i Wi-Fi wbudowane. Czy to jest warte dolozenia 200pln? Nie ma jak kabel LAN uwierz mi, wiec czytnik bedzie tylko zbednym bajerem. Wybor i tak nalezy do Ciebie i do nikogo wiecej.

Jedno jest zasadnicze: Asus HDP-R1 wykorzystuje caly swoj osprzet na maxa i nie ma wogole problemu z plikami Full HD z kina akcji, gdzie naprawde dynamika jest zaskakujaca.

Co do Xvid-ow/Divx-ow w pelni bedziesz zaskoczony jak plynnie ten playerek to odtwarza, ale uwierz takze, ze jak obejrzysz film w jakosci HD badz Full HD to od razu odechce Ci sie ogladac Divixy a nawet DVD ;) jezeli masz odpowiedni telewizor do takiego eksperymentu :) Z synchronizacja roznie bywa, zalezy jaki film sciagniesz :D Jesli bedzie robiony przez fachowcow (Info na PW) to 100% zadowolenia z ogladanego filmu ;)

Wybor jest w Twoich rekach. Co wybierzesz bedzie Twoje :)


Pozdrawiam
 

popo601

New member
Witaj popo601 :)



Powiem tak, zalezy ile masz kasy... Jezeli mozesz przeznaczyc tak jak mowisz na HDP-R3 to lepiej wyjdziesz kupujac HDP-R1 + zewnetrzny naped BlueRay :) Extreamer ma problemy z tym ich chlodzeniem, a pasywny Extreamer jest nieoplacalny... Jezeli potrzebujesz wykorzystac player maksymalnie to na 100% polecam Asus HDP-R1 z tego wzledu ze jest najlepiej rozwijanym playerem pod wzgledem programistycznym oraz ma spora rzesze programistow niezaleznych i moddingowcow. Asus HDP-R3 ma tylko czytnik kart i Wi-Fi wbudowane. Czy to jest warte dolozenia 200pln? Nie ma jak kabel LAN uwierz mi, wiec czytnik bedzie tylko zbednym bajerem. Wybor i tak nalezy do Ciebie i do nikogo wiecej.

Jedno jest zasadnicze: Asus HDP-R1 wykorzystuje caly swoj osprzet na maxa i nie ma wogole problemu z plikami Full HD z kina akcji, gdzie naprawde dynamika jest zaskakujaca.

Co do Xvid-ow/Divx-ow w pelni bedziesz zaskoczony jak plynnie ten playerek to odtwarza, ale uwierz takze, ze jak obejrzysz film w jakosci HD badz Full HD to od razu odechce Ci sie ogladac Divixy a nawet DVD ;) jezeli masz odpowiedni telewizor do takiego eksperymentu :) Z synchronizacja roznie bywa, zalezy jaki film sciagniesz :D Jesli bedzie robiony przez fachowcow (Info na PW) to 100% zadowolenia z ogladanego filmu ;)

Wybor jest w Twoich rekach. Co wybierzesz bedzie Twoje :)


Pozdrawiam


Bardzo ci dziękuję djvolt chyba rozwiałeś moje wątpliwości bo w Xtremer widziałem jakiś wiatraczek a ja mam uraz do wiatraczków i zdecydowanie wolę pasywne chłodzenie a powiedz mi jeszcze jedną rzecz czy do tego HR1 można bez problemu podłączyć zewnętrzny dysk HDD 3,5' z zasilaniem bądź z zasilaniem przez USB np. taki mały 2,5' ? i czy może jest już polskie menu czy trzeba się przyzwyczaić do EN ?
 

popo601

New member
Przepraszam za post po poście ale zapomniałem dodać że widziałem już jakość Full HD ale w WMV bo oglądałem próbki na X360 a TV mam jak najbardziej odpowiedni LG37 LH3000 Full HD ;) więc zapewne jak kupię czarną skrzynkę to 99% filmów będę oglądał Full HD bądź HD :)) bo naprawdę to super jakość i całkiem inaczej się taki film ogląda ehh już się nie mogę doczekać a jeśli chodzi o kasę to mam ale nie chcę wydawać 1000zł bądź więcej chcę coś w miarę taniego z czego będę zadowolony i będzie odtwarzało prawie wszystko.
 

kowal801

New member
Bez reklam
Przepraszam za post po poście ale zapomniałem dodać że widziałem już jakość Full HD ale w WMV bo oglądałem próbki na X360 a TV mam jak najbardziej odpowiedni LG37 LH3000 Full HD ;) więc zapewne jak kupię czarną skrzynkę to 99% filmów będę oglądał Full HD bądź HD :)) bo naprawdę to super jakość i całkiem inaczej się taki film ogląda ehh już się nie mogę doczekać a jeśli chodzi o kasę to mam ale nie chcę wydawać 1000zł bądź więcej chcę coś w miarę taniego z czego będę zadowolony i będzie odtwarzało prawie wszystko.
Kolego ja na twoim miejscu odblokował bym tego LG-ka,czyta po USB to co powinno:D,z odtwarzaczem sieciowym to bym się nie spieszył.
 

popo601

New member
Kolego ja na twoim miejscu odblokował bym tego LG-ka,czyta po USB to co powinno:D,z odtwarzaczem sieciowym to bym się nie spieszył.

Wiem kolego doskonale że można USB odblokować ale no właśnie te ale:

- Nie chcę tracić gwarancji bo nie poto dokupywałem dłuższą
- To wejście usb jest umieszczone z tył TV więc bardzo nieporęcznie do wkładania penriva , a co jeśli ktoś TV ma powieszony to porażka

Gwarancję na TV mam na 5 lat a TV ma dopiero z 7 miesięcy

Dlatego się zdecydowałem na kupno O!play bo moja manta mowa tu o DVD ma już trochę dość a po drugie z manty nie obejrzę sobie filmu Full HD :sad:
 
Ostatnia edycja:

boby7

Member
lepiej wyjdziesz kupujac HDP-R1 + zewnetrzny naped BlueRay :)
O! Tu pojawiła się kwestia, która mnie od pewnego czasu nurtuje. Czy po podłączeniu O!Playa po usb do zewnętrznego napędu BD (który z obecnych na rynku jest cichy?) staje się on pełnoprawnym odtwarzaczem płyt BD i DVD?
Jak to działa w konkurencyjnych odtwarzaczach?
 

djvolt

New member
O! Tu pojawiła się kwestia, która mnie od pewnego czasu nurtuje. Czy po podłączeniu O!Playa po usb do zewnętrznego napędu BD (który z obecnych na rynku jest cichy?) staje się on pełnoprawnym odtwarzaczem płyt BD i DVD?
Jak to działa w konkurencyjnych odtwarzaczach?

W Asusie idealnie :) dlatego inne tego typu odtwarzacze w tej cenie i nieco wyzszej moga isc spac :)
Jesli chodzi o idealny tandem to ten wydaje sie byc ten: ASUS HDP-R1+SBC-04D1S-U i masz piekne kino domowe z BlueRay i nagrywarka DVD :) z tym, ze nigdzie nie znalazlem czy obydwa urzadzenia ze soba wspolgraja... Napewno jest to odtwarzacz typu Plug&Play wiec jest 99% szansy, ze odpali na asusie :) Trzeba byloby sie wybrac do sklepu z asusem i obadac :)

Osobiscie nie mam takiego tandemu, ale wiem takze, ze ten naped wymaga 10W mocy czyli dla pozornych i uprzedzonych powinno sie zapodac 2 kable USB do Asusa. Combo jest w rozmiarach pudelka na plyty :)

Jesli chodzi o inne tego typu odwarzacze to ciezko... Jesli chodzi o Extreamera to kiepsko, nie radzi sobie nieraz z HD dlatego, ze posiada procesor Sigmy, a ten do szybkich i stabilnych nie nalezy...
 

majkeljot

New member
Jesli chodzi o Extreamera to kiepsko, nie radzi sobie nieraz z HD dlatego, ze posiada procesor Sigmy, a ten do szybkich i stabilnych nie nalezy...

Ha, a mnie sie wydawało, że Xtreamer (no chyba, że jest jeszcze jakiś Extreamer) jest tak jak Asus na Realteku i to modelu deczko wyższym bo 1283, a na dodatek z taktowaniem 450Mhz a nie 400 jak w Asusie. Coś często te babole , za często. A już tak na boku to co to za stwierdzenie "procesor Sigmy do szybkich nie należy" ? ? ?
 
Ostatnia edycja:

djvolt

New member
Ha, a mnie sie wydawało, że Xtreamer (no chyba, że jest jeszcze jakiś Extreamer) jest tak jak Asus na Realteku i to modelu deczko wyższym bo 1283, a na dodatek z taktowaniem 450Mhz a nie 400 jak w Asusie. Coś często te babole , za często. A już tak na boku to co to za stwierdzenie "procesor Sigmy do szybkich nie należy" ? ? ?

Twu, twu pisalem na szybko, myslalem o WD a wpisalem Extreamer :p
Oczywiscie poprawka, Extreamer ma proca Realtek 450MHz :) ale ze wzgledu na wentylator odradzam :-D Te 50MHz z wentylatorem bedzie niemilosiernie wkurzalo niz 400MHz bez wkurzania :-D Ale gdzies widzialem pasywnego tylko cena kosmos...

Porownujac procesor sigmy do realteka to tak jak Intela do AMD, ktoy lepszy? Ktory szybszy?

Odpowiem, Intel lepszy, szybszy lecz niestabilny przy max obciazeniu... AMD powolniejszy, ale za to 100% stabilny, tak samo z Sigma vs Realtek :) Uklady Realteka slyna wlasnie ze stabilnosci.
 

mih00

New member
W Asusie idealnie :) dlatego inne tego typu odtwarzacze w tej cenie i nieco wyzszej moga isc spac :)
Jesli chodzi o idealny tandem to ten wydaje sie byc ten: ASUS HDP-R1+SBC-04D1S-U i masz piekne kino domowe z BlueRay i nagrywarka DVD :) ....

To chyba lekka przesada - w końcu przystawka ta (SBC-04D1S-U) kosztuje 550pln! Obecnie w Saturnie Samsung P1600 kosztuje 540pln jest to w jednym pudle pełnowymiarowy player Blue Ray i co uprawda uboższy ale zawsze odtwarzacz sieciowy. Niektórym może wystarczać, że odtwarza dobrze MKV z napisami, gra popularne pliki audio i obsługuje NFTS . A że nie odtwarza jakiś egzotycznych formatów to może być zupełnie nieistotne..
Tak naprawdę też mam dylemat, więc jeśli się mylę to chętnie skorzystam jeśli ktoś mnie wyprowadzi z blędu...
 

djvolt

New member
To chyba lekka przesada - w końcu przystawka ta (SBC-04D1S-U) kosztuje 550pln! Obecnie w Saturnie Samsung P1600 kosztuje 540pln jest to w jednym pudle pełnowymiarowy player Blue Ray i co uprawda uboższy ale zawsze odtwarzacz sieciowy. Niektórym może wystarczać, że odtwarza dobrze MKV z napisami, gra popularne pliki audio i obsługuje NFTS . A że nie odtwarza jakiś egzotycznych formatów to może być zupełnie nieistotne..
Tak naprawdę też mam dylemat, więc jeśli się mylę to chętnie skorzystam jeśli ktoś mnie wyprowadzi z blędu...

Z tego co ja wiem to zakup sprzetu jest nielada wielkim wyzwaniem oraz inwestycja na przyszlosc. Odtwarzacza Samsunga nie wezmiesz pod pache i z nim nigdzie nie pojdziesz, a zewnetrzny naped wezmiesz gdzie chcesz i podlaczysz pod co chcesz... Fakt, wychodzi to 1000pln lecz dla jednych tak jak mowisz nie warto tylko dla odczytu MKV (nie wiadomo jakie profile odczytuje ten samsung), a dla drugich warto, bo jest co miesiac udoskonalane. Innym rozwiazaniem jest w tej samej cenie jakis NAS z tym ze juz z plyt sobie nie poogladasz...
 

wa2

New member
W Asusie idealnie :) dlatego inne tego typu odtwarzacze w tej cenie i nieco wyzszej moga isc spac :)
Jesli chodzi o idealny tandem to ten wydaje sie byc ten: ASUS HDP-R1+SBC-04D1S-U i masz piekne kino domowe z BlueRay i nagrywarka DVD :) z tym, ze nigdzie nie znalazlem czy obydwa urzadzenia ze soba wspolgraja... Napewno jest to odtwarzacz typu Plug&Play wiec jest 99% szansy, ze odpali na asusie :) Trzeba byloby sie wybrac do sklepu z asusem i obadac


..
Ja daje 1% szans ze blu-ray w tej konfiguracji odpali.:)
Do niedawna na PC z linuxem nie można było odpalic plyt blu-ray.

djvolt napisał:
Odpowiem, Intel lepszy, szybszy lecz niestabilny przy max obciazeniu... AMD powolniejszy, ale za to 100% stabilny, tak samo z Sigma vs Realtek :) Uklady Realteka slyna wlasnie ze stabilnosci.
Czyli sigma niestabilna.
Jakieś przykłady?
Nie zauważyłem, aby realtek byl 100% stabilny bo zwiechy zdarzaja sie i realtekowi i sigmie.
I zaden box z realtekiem czy z sigma nie jest pod tym wzgledem wyjątkiem.
 
Ostatnia edycja:

djvolt

New member
Ja daje 1% szans ze blu-ray w tej konfiguracji odpali.:)
Do niedawna na PC z linuxem nie można było odpalic plyt blu-ray.

Czyli sigma niestabilna.
Jakieś przykłady?
Nie zauważyłem, aby realtek byl 100% stabilny bo zwiechy zdarzaja sie i realtekowi i sigmie.
I zaden box z realtekiem czy z sigma nie jest pod tym wzgledem wyjątkiem.

Recenzja - HD z dysku i płyty - ASUS O!Play HDP-R1 & SBC-04D1S-U - FrazPC.pl - Twój Vortal Technologiczny
Poczytajcie :)


Nie wypowiadam sie w kwestii stabilnosci, dla mnie realtek i koniec, tak samo jak AMD...
Lepiej nie zaczynac bo wyjdzie wrzawa jednym slowem.
 

wa2

New member
Ja w domu ma mam 2 do 1 dla AMD :-D
Szkoda że w tej recenzji nie podłączyli asusa z napedem blu-ray.
 
Do góry