Aster HDTV

denon72

New member
oscarek napisał:
Aster posiadam od 2 dni raptem, a już dekoder dziś rano oszalał. menu nagle się zawiesiło, nie można było z niego wyjść. jak nagle znikneło i pojawił się program, to poza wyciszeniem, ręcznym wpisaniem kanału i glośnością nic nie działało. kilkakrotny reboot, wypięcie z zasilania itp nic nie pomogły.

ma ktoś pomysł na powyższe, poza wymianą dekodera?
----------Miałem tak 1 stycznia jak też zmieniali kanały ,robiłem cuda i nic.Zadzwoniłem do BOK i gość podał mi jak to trzeba zrobić Dokładnie nie pamiętam ale trzeba przycisnąć Meni i jeszcze coś jednocześnie.Oni więdza w czym rzecz.a polegała to na tym że ja mieszka w Krakowie a dekoder się przestawił na Warszawę i po zmianie meni na Kraków wszysto chodzi OK.Też myślałem że dekoder padł ale na szczęście to tylko wina techniczna.Samo się nie przestroi a ja tak sie mordowałem 5 dni, więc dzwoń do BOK
 

Shiva

New member
Moja rada: kup sobie butelkę dobrej whiskey i nawet nie zastanawiaj się nad tym, że te problemy to dopiero początek wielkiej przygody z dekoderem HD Aster:). Atrakcji będzie więcej, zapewniam - te pudła są na tyle zaskakujące, że za chwile dekoder może zacząć działać.

A serio - reklamuj, bezustannie.

shi
 

qura12

Member
Bez reklam
po dzisiejszym dodaniu kanałów miałem te same problemy z dekoderem(no-PVR) co poprzednio... trzeba było przywracać ustawienia fabryczne bo nie działała połowa przycisków na pilocie a menusy robiły właściwie co chciały a nie to co ja im wyraźnie pilotem nakazywałem :p


btw nowe ustawienie kanałów - totalna porażka =.=
 

oscarek

New member
Ponieważ dodzwonienie się na infolinie Aster to narodowy test cierpliwości, oto co należy zrobić w sytuacji przeze mnie opisanej, tj. wspomniane powyżej "przywrócenie ustawień fabrycznych".
  1. restartujemy dekoder (pstrykacz on/off na tyle dekodera, przy gnieździe zasilacza)
  2. po starcie dekodera powinien wejść do menu, nic nie robimy, zostawiamy je
  3. na dekoderze JEDNOCZEŚNIE wciskamy przyciski "OK" oraz "MENU"
  4. na ekranie pojawia się pytanie "Czy przywrócić ustawienia fabtyczne". wybieramy oczywiście TAK
I tyle... dekoder się zrestaruje, potem ustawiamy jezyk, format obrazu itp i tyle. Niestety wszystkie Ulubione, przypomnienia itp w ten sposób stracimy.

Mam nadzieję, że powyższe zaoszczędzi wielu osobom wiele minut czekania na wolną linię pomocy technicznej w Aster :)
 

tucz

Member
u mnie dzisiaj to samo po tej dupnej zmianie kanalow... Wiec dzieki za info, ze trzeba zrobic reset do ustawien fabrycznych.
Jak myslicie czemu tak poprzestawiali kanaly? Ktos "posmarowal"?
Czy przeprowadzili jakies malo wiarygodne analizy ogladalnosci kanalow?
Z TVN24 to osiagneli mistrzostwo.
 

JohnnyBravo7

New member
wielkie dzięki!

Wielkie DZIEKI!
Jestescie wielcy, kolejny raz przekonuje sie na sobie o fachowosci tego forum, i fachowosci i zyczliwosci forumowiczow! :eek:k: ..ile ja juz dzis k...w poslalem na ten caly aster, ogolnie smieje sie z narzekania na aster bo ze ma programy takie a nie inne itd.. PIERDOLY :) to sie nazywa "oferta" i kazdy wybiera jaka chce.. ale jak ktos sie juz decyduje na jakas oferte to mogloby to jakos dzialac.. ok wszystko kazdemu moze sie popsuc.. ale czemu te dziady nie odbieraja telefonow!!! mialem dzis ogromny problem z tunerem (jw. w temacie i inni) i tak naprawde rozwiazalem go w kilkadziesiat sekund dzieki WAM a nie mojemu "laskawemu" dostawcy multimediow jestem w Aster (niegdys PORION, potem ASTER CITY) chyba ponad 15 lat i raczej nie narzekam ale postawmy sprawe jasno, ta firma NIE DBA o swojego klienta tylko o potencjalnego nowego a BOK istnieje tylko na papierze (ew. wirtualnie) i w legendach miedzy smokami a 30 letnimi dziewicami... dzis "wisialem" na infolinii z informacja ze musze poczekac kilka minut 4 razy, raz rekordowo 44 minuty!!!!! przykro mi to stwierdzic ale ASTER JESTESCIE ZWYKLE DZIADY a nie firma swiadczaca uslugi medialne/IT.
Jeszcze raz dzieki i pozdrawiam wszystkich
P.S. a ten dekoder Kaon to jedna wielka zagadka i prawie codziennie zaskakuje mnie czyms nowym, OSTRZEGAM WSZYSTKICH CHCACYCH PODLACZYC SPRZET AUDIO PRZEZ COAXIAL, ICH DEKODERY NIE MAJA ODPOWIEDNICH ZABEZPIECZEN I NP. MI KAON SPALIL SPRZED AUDIO PRZY PODLACZANIU
 
Ostatnia edycja:

gkoperek

New member
menu z informacja o kanale nie znika cale

Czy u was na dekoderach PVR menu informacji o kanale lub menu informacji o programie - zostawia po wyłączeniu na prawej krawędzi ekranu pasek o szerokości paru pikseli - nie zdarza się to zawsze ale w 90% przypadków po tym jak znika menu z informacja o kanale - zostaje jego kawałek na prawej krawędzi ekranu

efekt widoczny tylko wtedy, kiedy TV nie powieksza w zadnen sposób obrazu (panasonic domyslnie powiększa o pare % obraz ) natomiast jest niezależny od formatu obrazu 720p lub 1080i

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

acidjazz

New member
gkoperek napisał:
Czy u was na dekoderach PVR menu informacji o kanale lub menu informacji o programie - zostawia po wyłączeniu na prawej krawędzi ekranu pasek o szerokości paru pikseli ?

pozdrawiam

Witam

Mam to samo jak wybiorę proporcję ekranu 1:1 piksel zamiast 16:9.
Wtedy, mówiąc nie fachowo :) mam więcej obrazu, ale z kilkupikselowym paskiem jako śladem po "belce" informacyjnej

Pozdrawiam
 

MMrozo

New member
[gkoperek]Czy u was na dekoderach PVR menu informacji o kanale lub menu informacji o programie - zostawia po wyłączeniu na prawej krawędzi ekranu pasek o szerokości paru pikseli - nie zdarza się to zawsze ale w 90% przypadków po tym jak znika menu z informacja o kanale - zostaje jego kawałek na prawej krawędzi ekranu

efekt widoczny tylko wtedy, kiedy TV nie powieksza w zadnen sposób obrazu (panasonic domyslnie powiększa o pare % obraz ) natomiast jest niezależny od formatu obrazu 720p lub 1080i


Mam to samo i zastanawiałem się co to jest :D

Pozdro
 

NickSon

Member
Ciesze sie ze jestem szczęśliwym posaidaczem analogowego ASTER :) tam nie da sie nic spieprzyć :)
TAk to jest jak wpolczesna technika jest w technologii otwartej Jakiś pacan zle softa ulepi i jest zabawa.
 

zen28

New member
NickSon napisał:
Ciesze sie ze jestem szczęśliwym posaidaczem analogowego ASTER :) tam nie da sie nic spieprzyć :)
TAk to jest jak wpolczesna technika jest w technologii otwartej Jakiś pacan zle softa ulepi i jest zabawa.

Pomimo wszystkich niedogodności nie żałuję. Przesiadka z Motoroli do HD to jak z fiata do mercedesa. Późniejsza przesiadka na PVR dała możliwość nagrywania, zatrzymywania (o dziwo, przydatna funkcja) programów, na czym bardzo mi zależało.
 

Slasen

New member
zen28 napisał:
Pomimo wszystkich niedogodności nie żałuję. Przesiadka z Motoroli do HD to jak z fiata do mercedesa. Późniejsza przesiadka na PVR dała możliwość nagrywania, zatrzymywania (o dziwo, przydatna funkcja) programów, na czym bardzo mi zależało.
:eek: Biorąc pod uwagę większość komentarzy na tym forum, Mercedes raczej nie byłby Ci wdzięczny za takie porównianie. Wiesz póki co zostanę przy starej Motoroli, bo za testowanie telewizji HD w wersji alfa to Aster pownien nam płacić a nie my ;). Jakość obrazu jest na pewno gorsza ale obraz jest zawsze jak właczam Motorole. A te funkcje, które wymieniasz, w PVR to ma już większość nagrywarek od paru lat.
 

zen28

New member
Dla mnie był to wielki przeskok - obraz kanału SD z motoroli i kanału HD w nowym dekoderze - nie ma co porównywać. Na 99,9% włączeń dekodera też mam obraz. A czy HD jest kiepski, na pewno mój telewizor nie potrafi pokazać czegoś bardziej high, obraz bajka (dla mnie)
 

bluray

Banned
Tak jest w trybie pixetl to pixel.
Ustaw Full Screen i załatwione. Pasek zniknie.
Poza tym overscanem to jakość jest znakomita.
Satki wysiadają bo mają niższy bitrate.
No i najpelsze HD kanały a Polsce:
History HD i NG HD. N-kowcy się tylko ślinią.

An ASTER macie najwiekszą i najbardzie atrakcyjną ofertę kanałów HD w Polsce.
[1] C+ HD
[2] C+ sport HD
[3] HBO HD
[4] Filmbox HD
[5] NG HD
[6] TVN HD
[7] Discovery HD
[8] Eurosport HD
[9] MTV HD
[10] LUXE TV HD
[11] History HD
 
Ostatnia edycja:

NickSon

Member
Nie no panowie o Motoroli nie wspominajmy
jej żałosny pilocik z małymi gumowymi pipkami.
no i największa zaleta "cyfrowego" dekodera motoraola brak jakiegokolwiek wyjścia cyfrowego :)
Dostałem ta motorole kiedys tam raz ja podlaczyłem i poleciała na szafe :D
Moj philipsik 9603 świetnie sobie radzi z SD wiec zal mi jakoś dupy nie sciska ze nie mam dodatkowego pudła oczywiście nie wykluczam ze kiedyś go zamówie ;)
 

Slasen

New member
zen28 napisał:
Dla mnie był to wielki przeskok - obraz kanału SD z motoroli i kanału HD w nowym dekoderze - nie ma co porównywać.

O wyższosci HD nad SD nie dyskutujemy :) . Chodzi jedynie o problematyczną jakość dekoderów HD, dość cienką ofertę programową Aster. Nie miałem czasu poczytać po forach czy inni operatorzy też są tacy sami (póki co to i tak jestem skazany na Aster :( ). Jeszcze raz powtórzę mój wielki szacunek dla forumowiczów, którzy dzielą się swymi problemami. I sorki, ale te problemy wstrzymują mnie od kupna PVR, nawet najfajnieszy pilot nie zmieni mojego zdania :)
 

zen28

New member
Oferta programowa to inna sprawa. Kolega poruszał kwestię dekodera. Jeżeli o mnie chodzi to jakby dodali paczkę sportowych polsatów to niczego więcej mi nie potrzeba
 

tucz

Member
Dzisiaj dowiedzialem sie jak wyglada aktualna promocja na TV i net w Aster. Informcje moga sie przydac, zeby zdecydowac czy wypowiedziec umowe i podpisac nowa na warunkach promocyjnych.
Otoz:
- basic + net 3/6 Mb/s - 121PLN
- PVR - 20PLN
- C+ - 28PLN
- C+HD - 6PLN
W sumie 175PLN - stala kwota przez 24 miesiace.
Mozna tez podpisac krotsza umowe, bodajze na 16 miesiecy, i wtedy jest 6zl wiecej.
Do tego instalacja wlacznie z dekoderem PVR 250PLN. Bez PVR 150PLN.
 
Do góry