Aster HDTV

bluray

Banned
Szkoda mi ...
bo na Boga !
Prostrzego tunera nie widziałem. Dwie opcje na krzyż.
Co tu można ustawiać ?
Wszelkie problemy zanikają w nastawach 1080i po HDMI.
Tuner nie zoomuje (brak niestety klawisza scroll/aspect ratio) więc trzeba to robić telewizorem.

W tym przypadku funkcjonalne cechy N-boxa są nie do pobicia przez w końcy doświadczonego producenta z Korei.
 

piwalek

New member
popmart napisał:
nie żartujmy ... jakby to była kwestia ustawieńto bym tu nie pisał bo sobie ustawić potrafię i jest dekoder na SCART RGB a tv wykrywa automatycznie rodzaj sygnału nie znalazłem opcji ustawiania jaki sygnał jest na scart. samsung ps50a656 , dodam ze w dekoderze bez PVR wszystko było OK

Witam
Najwyraźniej to wina tv. U mnie domyślnie w PVR był ustawiony Composite i faktycznie jak miałem rgb w TV to menu nie było ale jak przestawiłem tu i tu na rgb to działa, to samo dotyczy composite i s-video . Widac tv niepoprawnie wykrywa ci sygnał wysyłany przez scart. U mnie w tv ustawia sie to ręcznie dla każdego wejscia scart osobno.
Aha ale właśnie wyczytałem gdzieś tu wczesniej że menu jest albo na hdmi albo na scart rgb więc moze tu jest pies pogrzebany - ja nie mam hdmi ( Thomson Thomson 36 WX 642 crt )
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Słyszeliście, że tej zimy rozgrywany jest przetarg o Lige Mistrzów?

Szef N zadeklarował Presserwisoi, że jeśli wygra Nsport rozpoczną się rozmowy z sieciami kablowymi.

Do przetargu staja też Polsat i C+ oraz TVP, ale jeśli wygra Polsat to z Liga Mistrzów bedziemy mogli się pozegnać (chyba, że 1 mecz na kolejkę w dodatku z pasami na polsacie głównym.)
 

Peek

New member
Bez reklam
Moi faworyci to C+ i ewentualnie Nsport, bo podobno jeśli wygra Nsport to mają się rozpocząc rozmowy z kablówkami, ale pewnie przywali taką cenę, że w Asterze taki kanał nie zagości. Za tvp ani polsatem nie jestem, bo na Polsat Sport HD i TVP HD raczej małe nadzieje:(
 

zen28

New member
popmart, mam to samo z brakiem menu przez RGB. Poradziłeś sobie?
Czy mógłby ktoś napisać czy też nie ma całych napisów w menu na canal plus sport? Pisałem o tym wcześniej.
I jeszcze jedno, ktoś słyszał coś o Polsacie Sport HD od marca?
 

popmart

New member
zen28 napisał:
popmart, mam to samo z brakiem menu przez RGB. Poradziłeś sobie?
Czy mógłby ktoś napisać czy też nie ma całych napisów w menu na canal plus sport? Pisałem o tym wcześniej.
I jeszcze jedno, ktoś słyszał coś o Polsacie Sport HD od marca?

niestety wszystko po staremu czyli nie mam nadal menusów
na rgb:(
 

Peek

New member
Bez reklam
a mozecie dac link do forum gdzie tak napisano? (Nie Aster tylko do forum gdzie post pojawił sie pierwszy). Do mnie nie przyszedł jeszcze rachunek. A czy u was dostarczono takie ulotki?
 

wis38

New member
zamienie ASTER na SAT

Z tego badziewia ASTER już zrezygnowałem, namówiłem ludzi i zakładamy swoją od nas samych zależną sieć zbiorczej TV SAT. Każdy sobie założy dekoder jaki będzie chciał lub oglądał 7 naziemnych stacji za free!!!:):D
Pozdrawiam
 

NickSon

Member
Witam
Czy nagrane programy przez PVR można przenosić na komputer? dekoder ma jakieś złacza USB czy inne?
Piszecie tyle o problemach resetach itp ciekawe czy jak ktoś ma ciągłe problemy z dekoderem nawet po wymianie czy może domagać sie zwrotu kosztu instalacji bo dostał bubel i ciagle są z nim problemy.
Pozdr
 

Peek

New member
Bez reklam
Dekoder ma wejście USB, ale tylko po to, by zainstalować na nim Asterowskie oprogramowanie (tak mówił monter). Z tego co wiem to nie da sie zrucać nagranych programów na komputer. Mam dekoder ponad dwa tygodnie i u siebie żadnych problemów nie stwierdziłem, wszystko ok, pilot działa z telewizorem.

Dostał ktoś wspomniana ulotkę o Polsacie Sport HD?
 

NickSon

Member
No to kaszana jak nie można z nagranym materiałem nic zrobić np Nagram sobie koncert w HD i przenieść/nagrać na płyte nie bede mogł Porażka .....
 

Peek

New member
Bez reklam
Ale jeśli się dobrze orientuje to w żadnym z dekoderów od operatorów polskich nie możesz nagranego programu zgrac na PC.

Powtarzam pytanie:
Czy ktoś dostał ulotkę dotyczącą Polsatu Sport HD?
 

hoborg

New member
Roznica w odbiorze kanalow SD po HDMI (HD i HD PVR)

Witam,

Czy ktoś z Was używał dekodera HD i przesiadł się na HD PVR? Słyszałem różne opinie dot. kanałów SD po HDMI. Jestem posiadaczem zwykłego dekodera HD i niestety kanały SD przy rozdz. 1080i wyglądają "tak sobie". Obraz wygląda tak, jakby upscaler źle działał i błędnie skalował.
Widać to na logo danej stacji lub na przytaczanym przez niektórych problemie z paskiem info TVN24.

Czy tylko u mnie widać taki efekt jak na załączonych zdjęciach?
Czy po przesiadce z HD na HD PVR problemy z SD po HDMI ustąpiły?

Dzięki za opinie. Nie wiem czy jest sens przesiadać się na HD PVR (pomijam kwestię nagrywania).

Link do zdjęć (mie mogłem wkleić aktywnego linka):
picasaweb.google.pl/foto.malole/Aster_hd?authkey=tCQZ_TSoLXQ&feat=directlink
 

popmart

New member
wiesz ... ja miałem i jeden i drugi .... mam silne wrażenie że teraz obraz SD po HDMI w PVR jest znacznie lepszy nawet od wersji RGB-SD ..... co w zykłym HD nie miało absolutnie miejsca.

mogę mieć zrąbane RGB (o czym piszę wcześniej) a może to wszystko czysta psychologia.
 

zen28

New member
Ja niestety nie widzę różnicy. Ciągle oglądam kanały SD po RGB, a teraz mam to dodatkowo utrudnione bo nie mam menu, u mnie jest menu tylko jak oglądam po HDMI
 

hoborg

New member
Ale czy widzicie taki efekt z logo TVP1 jak u mnie?
Nie sadze by to byla wina TV, bo przy przelaczeniu na natywny 1080 (czyli piksel w piksel) jest identycznie. TV jest Full-HD (jesli ma to jakies znaczenie).

Nie wiem czy wymieniac na HD PVR, czy wzywac technika.

Dzieki za pomoc
 
Do góry