Aster HDTV

_gR

New member
Problem z migotaniem czerwonego i innych kolorów w HD

Witam,

mam od 2 dni drugi dekoder HD PVR z aster (pierwszy piszczał już po 2 godzinach od wyjęcia z pudełka).

problemjest następujący:
na kanałach HD - szczególnie to widać na Discovery HD i C+ sport HD, każdy obiekt w intensywnie czerwonym kolorze miga i podskakuje jakbybylo na nim 3 razy mniej klatek na sekunde - bardzo dziwny efekt w każdym bądź razie.

TV to toshiba z3030 37" która ma miesiac. obraz z DVD, BD i gier w PS3 - brzytwa, nie zauwazylem najmniejszych problemow. wlaczylem wszystkie filtry i wspomagacze w menu i nic, czerwony i kolory pokrewne nadal skacza- o co chodzi?? to wina dekodera aster?
 

gkoperek

New member
odtwarzanie nagranych programów bez kabla

Witam

Czy po odłączeniu od kablówki mozliwe jest uruchomienie dekodera PVR i odtwarzanie wcześniej nagranych programów HD?

ps. w Krakowie są już dekodery PVR

pozdrawiam
 

zen28

New member
Mam dekoder PVR i jest problem. Na kanałach SD mam paski po bokach przy wszystkich ustawieniach formatu obrazu w dekoderze. Przy zmianach tego formatu nic się nie zmienia. Mowa oczywiście o połączeniu kablem HDMI. Mieliście taki problem?
 

popmart

New member
tak niestety jest i nie jest to wina dekodera ....

aby mieć mozliwość skalowania kanałów sd trzeba podłaczyć analogowo np rgb lub svideo
 

zen28

New member
Poradziłem sobie. Pomogła zmiana Formatu HD (!?) z Ekran Pillar Box na Rozciąganie bodajże. Kanały SD mam więc tak jak było na poprzednim dekoderze HD. Czytałem że na PVR lepiej odbierają kanały SD. Niczego takiego nie zauważyłem i po HDMI i po RGB
 

popmart

New member
zen28 napisał:
Poradziłem sobie. Pomogła zmiana Formatu HD (!?) z Ekran Pillar Box na Rozciąganie bodajże. Kanały SD mam więc tak jak było na poprzednim dekoderze HD. Czytałem że na PVR lepiej odbierają kanały SD. Niczego takiego nie zauważyłem i po HDMI i po RGB

w/g mnie nie da się sterować proporcjami i rozciagnięciem przez HDMI , ani z poyiomu TV ani dekodera )

+ obraz jest na lepszy jesli chodzi o SD na hdmi. imho
 

zen28

New member
Nie wiem o co chodzi. Wiem, że kanały SD po HDMI miałem z czarnymi paskami po bokach. Wiadomo, że skoro HDMI to w telewizorze jedyna dostępna opcja to 16:9. Więc tak jak w poprzednim dekoderze chciałem zmienić Format SD w dekoderze. Wszystkie możliwe kombinacje nie pomogły. Dopiero jak zmieniłem Format HD to kanały SD mam roziągnięte, choć i tak je oglądam po RGB - raz, że lepsza jakość (myślałem że w PVR nie będę musiał już przełączać między RGB i HDMI), dwa proporcje ekranu mam lepsze (ustawienia telewizora).
 

_gR

New member
:confused:

zen28 napisał:
Właśnie zauważyłem, że mam to samo! Nie da się oglądać


czy ktoś bardziej doświadczony mógłby nam powiedzieć co może być przyczyną? Wydaje mi sie, że to nie powinna być wina telewizora. Ale truno mi znaleźć inne racjonalne rozwiązanie. Czy po prostu przy kompresji po stronie Aster (przed wyslaniem sygnalu) cos sie u nich pieprzy? Czy ktos jeszcze zauwazył to u siebie??
 

_gR

New member
a to ciekawe, bo technicy Aster mówią, żeby używać 720, bo w 1080 i kanały SD mają znacznie gorszą jakość.

w ogóle co to za sprzęt, który nie pozwala ustawić rozdzielczości dla każdego kanału osobno :/

musze sprawdzić u siebie co z tym czerwonym.

czy ktoś jeszcze ma takie objawy? bo sie zastanawiam czy wymienić znowu boxa..
 

lbk

New member
W moim wypadku wymiana nie pomogła. Czerwony dalej mruga. Szczególnie jest to widoczne na koszulkach piłkarzy. Technicy twierdzili, że wcześniej nie spotkali się z takim problemem.
 

bluray

Banned
Szkoda mi Was. Bo to znakomity tuner (ASTER PVR) i gra znakomicie.
Napiszcie także koniecznie skargę na monterów, którzy mówią, że 720p idzie lepiej niż 1080i.
 

piwalek

New member
popmart napisał:
niestety dalej problemy z sygnałem RGB

1. problem braku wyświetlania menusów przez RGB

2. problem jakosci obrazu przez RGB mam wrażenie że obraz z PVR przez rgb jest znacząco gorszy niż w zwykłym dekoderze HD. występuje dominanta czerwonego której nie mogę wyelimionować poprzez ustawienie TV dodam że przez HDMI jest wszystko OK z kolorami .... obraz przez RGB jest rozmyty i wogóle na poziomie composite , co ciekawe po ustawieniu w PVR s-video nie mam skladowej koloru !?

Dodam ze kabel SCART mam dobry jest to prolink gold , który na wcześniejszym dekoderze sprawował się wzorowo.

może posiadacze PVR sprawdzą ten problem .... bo wiekszość zwykłych kanałów lepiej wyswietlał sie na RGB niz HDMI .....

Witam

Przestaw sobie w menu dekodera w zakładce SCART z Composite ( domyślnie ) na RGB . Wtedy wyświetla menu.

Jak chcesz żeby przez SCART wychodził sygnał w s-video to musisz w tym miejscu przestawić na s-video.

W obydwu przypadkach w menu TELEWIZORA musisz ustawic sobie sygnał wejsciowy dla danego SCARTA ( w telewizorze ) adekwatny do tego który wychodzi z tunera a więc RGB dla RGB a S-video dla S-video.

Nie widzisz składowej koloru w s-video bo w TELEWIZORZE masz pewnie ustawione wejście na SCARTA w postaci sygnału composite .

Pozdrawiam
 

zen28

New member
Też tak macie w nowym dekoderze?
Na pasku na dole nie ma całych opisów np na Canal+Sport "10:00-12:00 Liga hiszpańska - mecz UD Alm". Pomimo, że jest miejsce muszę się domyślić, że gra Almeria. Ale z kim? Tego już nie wiem. Po naciśnięciu "i" niestety "brak opisu"
 

Shiva

New member
Nowa atrakcja w moim dekoderze HD (zwykłym, nie PVR) - wyłączył się całkowicie, diody się nie palą, nie reaguje na nic (tak, jakby był wyłączony z prądu). Oczywiście włączanie/wyłączanie z prądu nic nie daje.

Miałem to już kilka dni temu - rano jak wychodziłem do pracy. Po powrocie działał:).

To chyba takie urozmaicenie "zwykłego" resetowania się parę raz dziennie - taki hard reset raz na 10-14 dni na parę godzin:)).

Tak gównianej firmy i tak gównianego sprzętu wcześniej nie widziałem.

BTW, zmieniły się regulaminy świadczenia usług, zmiany wchodzą od 1 marca 2009, więc do 21 lutego 2009 można im wypowiedzieć umowy bez konsekwencji. Dzięki ci panie.
 

popmart

New member
piwalek napisał:
Witam

Przestaw sobie w menu dekodera w zakładce SCART z Composite ( domyślnie ) na RGB . Wtedy wyświetla menu.

Jak chcesz żeby przez SCART wychodził sygnał w s-video to musisz w tym miejscu przestawić na s-video.

W obydwu przypadkach w menu TELEWIZORA musisz ustawic sobie sygnał wejsciowy dla danego SCARTA ( w telewizorze ) adekwatny do tego który wychodzi z tunera a więc RGB dla RGB a S-video dla S-video.

Nie widzisz składowej koloru w s-video bo w TELEWIZORZE masz pewnie ustawione wejście na SCARTA w postaci sygnału composite .

Pozdrawiam

nie żartujmy ... jakby to była kwestia ustawieńto bym tu nie pisał bo sobie ustawić potrafię i jest dekoder na SCART RGB a tv wykrywa automatycznie rodzaj sygnału nie znalazłem opcji ustawiania jaki sygnał jest na scart. samsung ps50a656 , dodam ze w dekoderze bez PVR wszystko było OK
 
Do góry