Aster HDTV

joki

New member
popmart napisał:
problem ? :

przez RGB dekoder nie daje menusów co jest duzym uniedogodnieniem.

ktoś coś ? na ten temacik ?

poza tym wymagał zresetowania aby zaczeły działać funkcje pvr (pewnie dysk się zawiesił alboco ;]


a tak wogóle działa sporo lepiej od zwykłego HD .... jakość obrazu HD i SD klasa do góry.

BTW w moim jest seagate barracuda ;)

co do rgb to daje menusy ale - albo daje na scart albo na hdmi, przy czym na hdmi jakość grafiki jest dużo lepsza - jakby 16:9 i HD , nie rozciąga czcionek itd - niestety czasami przy zmianie z hdmi na scart albo odwrotnie chce resetu. - porównajcie sobie ... ;)

a propos czy ta lepsza jakość to nie jest bardziej subiektywnym odczuciem wywołanym lepszą jakością grafik menu? ja osobiście różnicy w jakości samych kanałów specjalnie nie widzę między hd i hd pvr - może to kwestia subiektywna, może tv a może co innego.... (btw: gdzieś wygrzebałem , że hd jest zrobiony na BCM7402 - czyli "liga" powinna być podobna co pvr)
 

popmart

New member
joki napisał:
co do rgb to daje menusy ale - albo daje na scart albo na hdmi, przy czym na hdmi jakość grafiki jest dużo lepsza - jakby 16:9 i HD , nie rozciąga czcionek itd - niestety czasami przy zmianie z hdmi na scart albo odwrotnie chce resetu. - porównajcie sobie ... ;))


a jak to się ustawia bo ja nie kumam ?

joki napisał:
a propos czy ta lepsza jakość to nie jest bardziej subiektywnym odczuciem wywołanym lepszą jakością grafik menu?)

uważam ze pomimo wszystko jakość kanałów szczególnie SD jest lepsza.


inne problemy z PVR

niestety nagrywanie nie jest tak gładkie mam problem z nagrywaniem z C+F HD ... własciwie dobrze działa zaraz po resecie mogę nagrywac stopować i bóg wie co ... przełaczam na inny kanał i wracm na C+HD i lipa nagrywanie niby sie włacza ale nie nafgrywa , zaprogramowane pozycje są z błedem nagrania .... nie wiem o co chodzi, pozycje dodają się do listy ale nie sa nagrywane .. reszta kanałow SD i HD nie sprawia podobnych problemów , formatowałem juz dysk ...

Edit : wygląda na to że nie działa mi funkcja record i pauza w danym momemncie na C+F HD, tak jak wyżej dodaje do listy ale nie nagrywa, ale jest zajętość 1 tunera.... nic nie kumamam, za to okazało się że jednak nagrałem dzisiaj sobie w nocy bez problemu ustawiionego wcześniej obcego 4 i jest OK nawet nagrane są wszystkie tory audio sic!, dziwne :confused: , na innych jest OK reszta j.w

EDIT 2 : włączyli mi testowo filmbox HD i reszte od 25 kanału w górę.... a C+F HD ogólnie mega wypas ;) wiedzą co robia dajac to na miesiąc
 
Ostatnia edycja:

gongol

New member
Super wlaczaja pakiet Filmbox, nikt nic nie wie. Na stronie internetowej zero informacji, co i za ile. Do BOK potrzeba pol dnia aby sie dodzwonic.
TVP HD mial wrocic i nic.
 

juby456

New member
Tak zaczynaja ustawiac programy tylko szkoda ze C+film i sport HD rozdzielili. wolalem miec po kolei programy HD a tak teraz bedzie trzeba skakac, nie mowiac juz o polozeniu HBO HD i Filmbox HD...slaba erogonomia:((
 

popmart

New member
imo Filmbox HD technicznie nie jest taki zły ... moze to nie C+F albo NG hD, ale iedy idzie z dobrego źródła jest przyzwoicie. ciekawe jak u nich proporcja SD-HD w ilości filmów ...
 

xye5

New member
juby456 napisał:
Tak zaczynaja ustawiac programy tylko szkoda ze C+film i sport HD rozdzielili. wolalem miec po kolei programy HD a tak teraz bedzie trzeba skakac, nie mowiac juz o polozeniu HBO HD i Filmbox HD...slaba erogonomia:((

popieorzyli z ustawieniami HBO HD juz plartne doszly nowe o ktorych zero info TVP HD wywalili a na LUXE TV zrypali dzwiek DD 5.1

robiliby zmiany pomalutku bo widac ze sie gubia w tym wszystkim ;)

jak tak sie zaczal nowy rok to co bedzie dalej brrrr trzeba zmienic operatora


pozdrawiam i szczesliwego nowego roku
 

awujotka

New member
Bez reklam
tuner dvb-c w tv

Ponawiam pytanie, bo może umknęło:p
mam w swoim tv tuner dvb-c i dostroił mi wszystkie kanały dostępne w pakiecie cyfrowym łącznie z hd, ale oczywiście poza epg widzę ciemność. Jak to zdekodować bez użycia asterowego dekodera? oglądac mogę arcyciekawy kanał 40 i te, które są włączane do oferty przed zakodowaniem - tak było z MTV hd czy Filmboxem extra. proszę o pomoc!!!! nie mam gdzie wtyknąc ichniego dekodera - brak wolnego hdmi:(
 

qura12

Member
Bez reklam
Niestety nie da się uzywać innego dekodera niż ten od Astera... Zresztą ja mam chyba większy problem niż brak wolnego hdmi bo to można załatwić odpowiednim rozdzielaczem natomiast mi dekoder PVR nie mieści się na półkę =/ Zwykły mieści się na styk natomiast PVR jest kilka milimetrów wyższy i już nie wchodzi =/
 

lbk

New member
No to w moim przypadku operacja wymiany zwykłego HD na PVR skończyła się totalną porażką. Ktoś czegoś nie aktywował, nagrywanie nie działa, przy włączaniu kanałów z DD dochodzi 3 sekundowe pierdzenie z głośników a kanały HD to bardziej ładnie skalowane SD niż HD. Cóż, zobaczymy co bedzie dalej.
 

Konsument

New member
Tego typu KAONA nie ma w bazie Logiteha. Ale istnieje możliwość nauczenia , "krok po kroku", Logiteha z orginalnego pilota. Tak zrobiłem z Harmony 555.
 

gongol

New member
Pytanie!
Co z HBOHD? Co z FilmboxExtra i HD?
Na stronie Aster zero informacji. A na infolinie nie mozna sie dodzwonić.
Może ktos wie coś o pakiecie Filmbox i czy HBO HD jest juz platne.
Czytałem gdzies w necie ze podobno mozna wykupic samo HBO HD bez pakietu HBO (tak jak Discovery HD).
 
Ostatnia edycja:

acidjazz

New member
juby456 napisał:
Orientujecie sie czy nowy dekoder PVR jest juz umieszczony w bazach uniwersalnych pilotów Logitech??

Nie wiem czy ten kanon jest w bazie Logitecha ale u mnie Harmony 525 działa na tych samych ustawieniach co dla kanona hd bez pvr. Pilot dołączany do tych dwóch modeli ( z pvr i bez pvr) jest identyczny.
 
Do góry