Aster HDTV

Peek

New member
Bez reklam
Jak dla mnie jakość HD była znakomita. Fakt nie wszystkie kamery są w HD a po prawej stronie głowna była troche rozmazana, ale 720p jest do wszystkiego lepsze od 1080i bo 1080 linii to tylko chwyt przeplot sprawia, ze oko zamiat 1080 lini widzi ok 500, a w 720 jest stałe skanowanie wiec widzimy 720 linii.
 

michaelius

New member
Hoodzielec napisał:
za to wieczorem obejrzałem nasz mecz ligowy na C+ Sport HD i... koszmar :(

No nie wiem u mnie bylo calkiem niezle , chociaz fakt TVP HP i Eurosport HD daja lepszy obraz. Ale tak czy tak roznica w stosunku do SD 16/9 jak dawal wczesniej C+ Sport jest kolosalna.

Tylko k.. czemu dzis na Eurosporcie i TVP HD lecialo jakies syfne kolarstwo w HD a siatka kobiet z naszymi dziewczynami tylko w TVP 2 (chociaz jakosc transmisji z chin bardzo dobra)
 

Peek

New member
Bez reklam
michaelius napisał:
No nie wiem u mnie bylo calkiem niezle , chociaz fakt TVP HP i Eurosport HD daja lepszy obraz.

Dzisiaj oglądałem powtórke sezonu 07/08 Premiership i jak dla mnie obraz jest o wiele lepszy niż TVP HD i Eurosport HD. Fakt eurosport HD daje lepszy obraz od TVP HD, ale jak ktos wczesniej wspomniał nie daje 5.1
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
w tej chwili leci mecz z Wrocławia i obraz u mnie jest świetny
nie mam pojęcia dlaczego wczoraj było tak kiepsko
czy to możliwe, żeby C+ wczoraj nadawał z o wiele niższym bitrate, albo żeby Aster coś na tym akurat kanale u mnie lokalnie schrzanił?
 

Peek

New member
Bez reklam
Aster lubi "pomajstrować" przy różnych rzeczach. Może u mnie było tak dobrze bo mieszkam jakieś 2 km od stadionu Legii.
 

Asteroid

New member
Peek napisał:
Fakt eurosport HD daje lepszy obraz od TVP HD, ale jak ktos wczesniej wspomniał nie daje 5.1
ES HD podaje 5.1 - na angielskiej ścieżce audio. Aczkolwiek porównuję teraz przekaz i niestety w ES HD słychać niemal wyłącznie komentatora. Za to na TVP HD słychać wyraźnie wszelkie dźwięki poboczne, tło, okrzyki, oklaski docierające z tyłu, nawet uderzenia wioseł o wodę :).
Przynajmniej za ten dźwięk należą się brawa zarówno dla realizatora jak i TVP.
Swoją drogą, ciekawe dlaczego polska wersja audio ES HD jest taka biedna...
 

Asteroid

New member
Peek napisał:
Fakt nie wszystkie kamery są w HD a po prawej stronie głowna była troche rozmazana, ale 720p jest do wszystkiego lepsze od 1080i bo 1080 linii to tylko chwyt przeplot sprawia, ze oko zamiat 1080 lini widzi ok 500, a w 720 jest stałe skanowanie wiec widzimy 720 linii.
To zabawne, ale gdy przestawię rozdzielczość na 720p to poziome krawędzie wszelkich elementów statycznych zaczynają drgać. Na 1080i mam bardzo stabilny obraz i na moje oko zarówno z bardzo bliska jak i z 2.5 metra 1080i jest wyraźniejsze niż 720p.
Co do sprzętu - Sony 40'' LCD FullHD
 

tucz

Member
a czy na TVP Sport macie dzwiek DD?
dzisiaj bodajze na meczu koszykowki USA-CHINY pod logo pojawil sie napis Dolby Digital, ale niestety u mnie nie bylo. Jak jest u Was?
Czy jak mam C+HD i chce wziac HDPack to biore go na czas nieokreslony i np. po igrzyskach moge zrezygnowac?
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Był lepszy dźwięk (ja też mieszkam blisko stadionu Legii)
gdy otworzyło się okno :p
ale od ponad roku na Legii jest protest kibiców przeciw polityce zarządu i dźwięk nie dochodzi (siedzą cicho)
l_oczko.gif
 

Peek

New member
Bez reklam
Gdzieś czytałem, że Nka na jesień ma sie otworzyć na kablówki. Dowodem tego jest informacja podawana przez media2.pl która mowi ze Religia.TV znalazła sie w ofercie którejs z mniejszych sieci kablowych. Ten kanał mnie osobiscie mało interesuje, ale Nsport HD mogliby dać
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
stroiłem parę dni temu stary magnetowid i na analogu z Aster wkoczyła mi Religia.TV, nie byłem zainteresowany, więc ominąłem, ale pamiętam to na 100%, głównie dlatego bo nawet pochwaliłem się żonie (która nie ogląda programów religijnych TV z definicji) że to znalazłem :)
może to była emisja testowa, wrócę do domu to sprawdzę czy jeszcze jest
 
Do góry