Aster HDTV

Peek

New member
Bez reklam
woli napisał:
:) jednak i polsat sport hd/jest/ i tvp hd/info z dziś po po południu/w upc będzie panie aster:D
A przypomnij co idzie teraz na PS HD?? Same powtórki z Euro 2008! Po co taki kanał? Same zapchajdziury tam idą.

A w Astezre masz np. Eurosport, w którym jest letnie GP w skokach narciarskich na żywo i w HD. Mało tego!!! Co jakiś czas pojawiaja sie nowe relacje w HD jak np. Tour de France, Roland Garros, Turniej WTA w Montrealu, letnie GP w skokach itp. itd. etc.

A co było w HD na żywo od czasu Euro 2008 w PS HD? NIC!!!

Podobnie ma się sprawa z Discovery HD, a nawet Luxe HD, bo niby to totalna kaszana (nie mówie o Discovery HD), ale jest a w UPC nie ma.

Przyznam, że w UPC jest HBO HD, ale płacienie za powtórki Bonda w HD do mnie nie przemawia

PS. Panowie Multimedia wchodzi do Warszawy!!!
 
Ostatnia edycja:

PWK

New member
@ Peek:

Najpierw w co drugim poście płaczesz, że nie ma Polsatów w Aster, a teraz piszesz, "Po co taki kanał? Same zapchajdziury tam idą." Poza tym w UPC jest przynajmniej "normalny" Eurosport, a jak znam życie prędzej będzie ESHD w UPC, niż PSHD w Aster.

Możesz dać linka z informacją o MM? Ciekawy jestem w jaki sposób zamierzają zaistnieć w stolicy?
 
Ostatnia edycja:

chill

New member
ravel napisał:
Np teraz oglądam turniej Emirates Cup a wcześniej Railways Cup. Jeżeli znasz się trochę na piłce nożnej to powinieneś wiedzieć o co chodzi . I co żal.......
Właśnie Ravel dobrze prawi, co z tego że puscili jeden meczyk w weekend w TV4.
Ponadto PS transmitował Wimbledon, więc Peek nie mów nam, że Eurosport jest lepszy od Polsatu. Zresztą zobaczysz po Pekinie jakim dziadostwem będzie TVP HD bo jak będą mieli podobną ramówke do TVP Sport wzbogaconą przez swoje seriale i wywiady rzeki w HD to będzie wtedy tragikomedia :D
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Pekin się zaczął, na Eurosporcie i TVN Sport leci już pierwszy mecz, a na Aster/TVP HD Test nadal plansza (ale jak się naciśnie klawisz Info na Kaonie to podaje, że transmisja meczu trwa, przy przełączaniu kanałów również widać pasek postępu transmisji).
Jak sądzicie - kiedy włączą nam to "dobrodziejstwo" (o ile w ogóle) ?
 

wd1

New member
Przypominacz cd.

Wczoraj dzwonił do mnie ktoś z działu technucznego ASTER. Po moich licznych telefonach do BOK i postach na tym forum okazało się, że w dekoderach KAON przypominacz działa tylko przy włączonym dekoderze (przynajmniej w obecnej wersji softu) - tj. wyłączysz dekoder - nici z oglądania/nagrywania. Czy to nie cudowne:)? Motorola mogła się włączyć o zaprogramowanej godzinie, wszelkie nagrywarki i magneowidy mają taką funkcję od ponad 20 lat, ale KAON nie bo i po co.
 

wd1

New member
TVP Sport HD

Hoodzielec napisał:
Pekin się zaczął, na Eurosporcie i TVN Sport leci już pierwszy mecz, a na Aster/TVP HD Test nadal plansza (ale jak się naciśnie klawisz Info na Kaonie to podaje, że transmisja meczu trwa, przy przełączaniu kanałów również widać pasek postępu transmisji).
Jak sądzicie - kiedy włączą nam to "dobrodziejstwo" (o ile w ogóle) ?

Pewnie we wrześniu:).
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja mam plansze "usługa zablokowana (4)" tak jak jest na HBO, którego nie mam, ale pakiet HDpack mam. Jak jest u was?

PS: Nasz temat został przyklejony do "Istotne tematy":) :) :)

A co do dekodera to moze dlatego, że nie jest nastawiony na nagrywanie. Zobaczymy jak to bedzie z dekoderami HD PVR, które maja być w pazdzierniku.
 
Ostatnia edycja:

chill

New member
wd1 napisał:
Pewnie we wrześniu:).
fajansiarze pewnie wystartują w piątek równo z ceremonią otwarcia :D

Na Eurosporcie leci meczyk Chiny-Szwecja, na TVP Sport Norwegia-USA. Z asterowskiego programu wynika, że na TVP HD powinien lecieć ten sam mecz co na Eurosporcie, więc żadna strata. Przynajmniej na razie, choć oczywiście powinni go włączyć zgodnie z tablicą informacyjną, która była na kanale 18 od dwóch tygodni.

edit: Ruszyło TVP HD, oczywiście komentator wydaje takie dzwięki jakby za chwilę miał umierzeć ;)
 
Ostatnia edycja:

wd1

New member
Przypominacz cd.

A co do dekodera to moze dlatego, że nie jest nastawiony na nagrywanie. Zobaczymy jak to bedzie z dekoderami HD PVR, które maja być w pazdzierniku.[/quote]

Masz rację, ale dlaczego w motoroli która nie miała dysku, przypominacz działał prawidłowo?

Gdy wprowadzą dekoder HD PVR (raczej ... jeśli:), sądząc po sprawności organizacyjnej ASTER) to i tak ci, którzy mają teraz HD nie skorzystają (chyba, że ASTER zmieni regulamin, bo obecnie kto skorzystał z jakiejkowiek promocji nie może przez 6 mies. korzystać z innej promocji.
 

wd1

New member
PWK napisał:
@ Peek:

Najpierw w co drugim poście płaczesz, że nie ma Polsatów w Aster, a teraz piszesz, "Po co taki kanał? Same zapchajdziury tam idą." Poza tym w UPC jest przynajmniej "normalny" Eurosport, a jak znam życie prędzej będzie ESHD w UPC, niż PSHD w Aster.

Możesz dać linka z informacją o MM? Ciekawy jestem w jaki sposób zamierzają zaistnieć w stolicy?

Owszem MM zaistnieją w W-wie, ale nie wszędzie. Mnie powiedzeli, że po mojej stronie ulicy nie działają (czyli mam do wyboru ASTER albo ... ASTER), a sąsiedzi z przeciwka mają wybór MM albo UPC albo ASTER.
 

Peek

New member
Bez reklam
wd1 napisał:
Gdy wprowadzą dekoder HD PVR (raczej ... jeśli:), sądząc po sprawności organizacyjnej ASTER) to i tak ci, którzy mają teraz HD nie skorzystają (chyba, że ASTER zmieni regulamin, bo obecnie kto skorzystał z jakiejkowiek promocji nie może przez 6 mies. korzystać z innej promocji.

Dzwoniłem tam i mówili, że dekoder można bedzie wymienić bez żadnej umowy ani nic. Myśle, że trzeba bedzie zapłacić jakieś 100-200zł dodatkowo jednorazowo.
 

chill

New member
juby456 napisał:
ja mam wszystkie pakiety i TVP HD jest zablokowany??dziwne
Też tak miałem, zadzwon do BOKu oni Ci dadzą refresh sygnału na ten konkretny kanał i powinienes go móc odbierać po paru minutach. Dziś to się za wiele nie naoglądasz bo właśnie kończy się ostatnia transmisja w TVP HD ;)
 

BaRiBaL

Member
Wczoraj wlaczylem Kaona i TVP HD wskoczylo bez problemu, lecial jakis meczyk, to samo bylo na Eurosporcie - oprocz tego, ze Eurosport ma jakies 3 sek. opoznienia w stosunku do TVP HD to jednak ma lepszy obraz - na TVP HD mozna bylo od czasu do czasu obejrzec bloki kompresji na ekranie, musza popracowac nad sygnalem i przekazem.
 

Peek

New member
Bez reklam
Dzisiaj ceremonia otwarcia to bedzie można sobie porównać. Teraz juz wszystko jest ok, tylko na TVP HD eksperymentuja z logiem kanału dzisiaj juz było raz w górnym prawym rogu a raz w dolnym lewym. I dziś pierwsze studio o 13.25 zobaczymy jaka jakość bedzie tam.
 

Asteroid

New member
Wróciłem do domu, włączyłem TVP HD i... przeżyłem miłe zaskoczenie! Właśnie leci mecz z Olimpiady, obraz naprawdę dobry, wygląda mi na 1080i (widać to na elementach statycznych - logo stacji, wynik meczu), audio DD 5.1! Piękne! W porównaniu do Eurosport HD wydaje mi się, że obraz jest dokładniejszy.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
u mnie obraz może minimalnie lepszy na ES HD, ale za to ES nie daje 5.1, a dźwięk na TVP HD na prawdę zacny (DD), a do tego nie przebasowują głosów komentatorów (co jest piętą achillesową wielu stacji, głównie polskich filmowych)

za to wieczorem obejrzałem nasz mecz ligowy na C+ Sport HD i... koszmar :(
pal licho rozdzielczość (C+ uznało że 720 linii jest lepsze do piłki), ale
obraz na obu bokach, a szczególnie po prawej stronie (z 1/6 obrazu)
był potwornie rozmazany/nieostry przy głównej kamerze, tej z góry
poza tym tragicznie wyglądały przebitki z innych kamer, niektóre z nich to
rozciągnięte SD, ale nie w tym problem - kaszana była głównie na materiale HD,
na większości kamer HD - w tym na głównej - sylwetki piłkarzy co chwilę się robiły rozedrgane, niezależnie czy 100Hz włączone czy nie
inne ulepszacze miałem oczywiście wyłączone
ale przy włączonym 100Hz piłka przy silniejszym kopnięciu się rozdwajała

w tym samym czasie leciała retransmisja meczu z Olimpiady na TVP HD - i nie było tam żadnych problemów, czyli to nie wina mojego TV (XL2E)
 
Do góry