Aster HDTV

stefek202

New member
Czy ktoś się orientuje jaka powinna być prawidłowa siła sygnału w aster hd żeby obraz był ok? Znalazłem tylko info na forum że w przypadku cyfrowej powinno być to 25-30dB. Z kolei w przypadku wartości podawanych w dekoderze kilka osób pisało o wartościach od ok. 230 do ok. 245 [jedn. nieznana:)]. Ale nikt z tych osób nie napisał czy wrażenia są pozytywne czy też taka siła jest zła (chyba że nie zauwazyłem).
 

Peek

New member
Bez reklam
U mnie siła sygnału waha się pomiędzy 230 a 245 a jakość hd jest znakomita. Czy u was na C+ film sport i hd nadal nie dzialaja napisy? (bo u mnie nie) Czy zdarza się u was ze na eurosporcie hd jest czarny ekran? Podejrzewam ze to wina nadawcy
 

aruh

New member
U mnie napisów również brak. Pamietam, że napisy były na samym początku po instalacji nowego dekodera (w czerwcu) ale chyba tylko na HBO (dokładnie nie pamiętam). Teraz HBO już nie mam i na żadnym kanale nie mam napisów pomimo możliwości ustawienia oryginanej ścieźki jezykowej.
 

Peek

New member
Bez reklam
Jak było darmowe HBO przez miesiac to też miałem napisy, ale teraz nie ma ich nigdzie a powinny być na:
C+Film (HD)
C+ Sport (HD)
Filmbox
Ale Kino!
Cinemax
Cinemax 2
 

stefek202

New member
No więc wygląda to tak że czasem są czasem nie:) Podejrzewam że po prostu na niektórych kanałach na niektórych filmach nie są nadawane. Ale żeby mieć pewność czy tak jest, czy to kwestia astera, trzeba by mieć jakieś inne źródło tv.
 

darkheart

New member
stefek202 napisał:
Czy ktoś się orientuje jaka powinna być prawidłowa siła sygnału w aster hd żeby obraz był ok? Znalazłem tylko info na forum że w przypadku cyfrowej powinno być to 25-30dB. Z kolei w przypadku wartości podawanych w dekoderze kilka osób pisało o wartościach od ok. 230 do ok. 245 [jedn. nieznana:)]. Ale nikt z tych osób nie napisał czy wrażenia są pozytywne czy też taka siła jest zła (chyba że nie zauwazyłem).
Jak sprawdzacie tą siłę sygnału w dekoderze ?
 

Asteroid

New member
Witam Asterowiczów.
Od kilku dni cieszę się Asterem i pakietem HD Pack. Podłączyłem dźwięk z dekodera do amplitunera po coaxialu. Niestety kiepsko coś działa dźwięk cyfrowy z tego Kaona. Otóż co kilkanaście-kilkadziesiąt sekund, obojętnie na którym kanale, mam przerwę w emisji dźwięku trwającą ułamek sekundy. Amplituner odbiera to jako reset interfejsu, wyświetlając od nowa informację o charakterystyce sygnału (PCM albo Dolby w różnych wersjach, zależnie od programu).
Czy u Was też tak zrywa dźwięk? Czy to może wada egzemplarza?
Tak na marginesie to szkoda, że dekoder nie ma wyjścia optycznego dla dźwięku cyfrowego, co daje się na szczęście obejść przejściówkami. Obecnie dekoder podłączony jest bez przejściówek i mimo to zrywa dźwięk.
 

Abisyn

New member
Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać?

Peek napisał:
Ja moge dodać tylko tyle, że zgadzam się z kolegą w 100%. A co do poprawiajek to ile bys ich nie miał to i tak moim zdaniem różnicy ani na obrazie HD ani na SD gołym okiem nie zobaczysz. Co do N'ki i Astera to kolega ma N'ke. Na stronie N napisane jest, że ich dekoder interpoluje sygnał SD do 720p. Ja tam tego nie widze i dla mnie jest to to samo co w Asterze.
Coś słabe musi być te "SONY". Mam "Toshibę zf" i zdecydowanie widzę różnicę, choć wszędzie widać też jej polepszacze. Nawet ze starego odtwarzacza "Panasonica" DVD ogląda się w miarę przyzwoicie. Faktem jest też to, że dopiero podłączony full-hd daje pełen bajer.
Denerwującym zaś jest to, iż "Aster" przeprowadza sobie testy telewizji HD za nasze prekursorów, a nie np za wypracowane w uprzednich dużych zyskach, pieniądze. Proszę porównać koszty "n-ki", nie mówiąc już o promocjach i koszty HD w "Aster". Zdecydowanie przepłacamy.
ZA TAKIE PIENIĄDZE "ASTER" ZDECYDOWANIE POWINIEN WZBOGACIĆ ILOŚĆ PROGRAMÓW.
 

Peek

New member
Bez reklam
Abisyn napisał:
Coś słabe musi być te "SONY". Mam "Toshibę zf" i zdecydowanie widzę różnicę, choć wszędzie widać też jej polepszacze. Nawet ze starego odtwarzacza "Panasonica" DVD ogląda się w miarę przyzwoicie. Faktem jest też to, że dopiero podłączony full-hd daje pełen bajer.
Denerwującym zaś jest to, iż "Aster" przeprowadza sobie testy telewizji HD za nasze prekursorów, a nie np za wypracowane w uprzednich dużych zyskach, pieniądze. Proszę porównać koszty "n-ki", nie mówiąc już o promocjach i koszty HD w "Aster". Zdecydowanie przepłacamy.
ZA TAKIE PIENIĄDZE "ASTER" ZDECYDOWANIE POWINIEN WZBOGACIĆ ILOŚĆ PROGRAMÓW.

Nie porównójmy Toshiby do Sonego, bo na myśl nasuwa mi się na myśl chociazby zwyciestwo Blu-raya. Polepszacze to sprawa subiektywna jak dla mnie ich nie widać to po prostu chwyt marketingowy zeby sprzedać telewizor są wymyślane różne systemy. Chociaż nie powiem Bravia Engine robi różnice. Aster i tak ma najwiecej kanałów HD ze wszystkich platform. A co do kanałów SD to rzeczywiście powinni dać ich więcej za te 67+10 lub 15., ale czy to się oglada? Ja bym chciał tylko pakiet Sportowych Polsatów i już, bo takie paczki jak BBC mnie nie rajcują.
 

michaelius

New member
qura12 napisał:
BTW właśnie zauważyłem że w naszym temacie jest najwięcej postów w dziale(nie licząc przyklejonych) ;]

Hmm nie wiem czy zauwazyliscie , ale cos nam spadla liczba postow stylu aster ssie UPC rzadzi bo ma PS HD od kiedy skonczylo sie Euro a zaczely sie zblizac igrzyska :D
 
Do góry