Aster HDTV

k2c69

New member
Pech to pech :((

Dziś monter dostarczył mi dekoder z HD :)) Podłączył, pokazał, wyszedł... Wyłączyłem dekoder z sieci, podłączyłem wszystkie kable jak należy, postawiłem telewizor, włączyłem zasilanie, siadam wygodnie w fotelu i... "na wszystkich cyfrowych kanałach widze tylko informacę "usługa zabllokowana (4)"!!! Ok. Dzwonię do Astera 10min, nic, 20min, nic 30min - ...nic :(, 40min nic, eBOK - też nie działa!!! Do dupy, jak nie działa tak nie działa, restart dekodera nie pomaga
 

piteron

Active member
Bez reklam
z tym Asterem i HD to przelicz czy się tak naprawde opłaca;)
pakiet Basic 67,10 zł
pakiet Basic plus 10 zł + 10 zł za dostęp do usług cyfrowych
HD pack-20 zł
Canal+HD-6 zł
Discovery HD-6 zł
co daje łącznie 119,1 zł
i masz dostęp tylko do określonej przez operatora ilości kanałów:cool:
 

chill

New member
piteron napisał:
z tym Asterem i HD to przelicz czy się tak naprawde opłaca;)
pakiet Basic 67,10 zł
pakiet Basic plus 10 zł + 10 zł za dostęp do usług cyfrowych
HD pack-20 zł
Discovery HD-6 zł
co daje łącznie 119,1 zł
i masz dostęp tylko do określonej przez operatora ilości kanałów:cool:
Po pierwsze biorąc HDPack nie płacisz już za Discovery, gdyż kanał znajduje się już w pakiecie. Po drugie za dostęp do cyfry płaci się (przynajmniej w Wawie) 15zł - cena dotyczy oczywiście korzystania z nowego Kaona.
 

wd1

New member
k2c69 napisał:
Dziś monter dostarczył mi dekoder z HD :)) Podłączył, pokazał, wyszedł... Wyłączyłem dekoder z sieci, podłączyłem wszystkie kable jak należy, postawiłem telewizor, włączyłem zasilanie, siadam wygodnie w fotelu i... "na wszystkich cyfrowych kanałach widze tylko informacę "usługa zabllokowana (4)"!!! Ok. Dzwonię do Astera 10min, nic, 20min, nic 30min - ...nic :(, 40min nic, eBOK - też nie działa!!! Do dupy, jak nie działa tak nie działa, restart dekodera nie pomaga

Pewnie monter nie włożył karty do dekodera, nie dokonał "sparowania" karty z dekoderem albo nie dokończył aktywacji dekodera. Masz dwa wyjścia - albo czekać aż włączą Ci HD albo zamówić wizytę technika (pzez eBOK albo w "naziemnym" BOK).

Pzdr
wd1
 

mixer1975

New member
Aster i Kuro - współpraca

Czy ktoś z użytkowników ASTERa HDTV posiada również plazme 8G/9G KURO i mógłby się podzielić swoimi opiniami dotyczącymi współpracy w/w urządzeń.
Interesuje mnie głównie odległość od ekranu 42" i 50" przy kablówce cyfrowej.
Odległość, z której będę oglądał to 2,5 do 3 metrów (no może 3,2 ale to już naprawdę maks).
Z jakiej odległości nie będę widział pikselozy na najsłabszych kanałach SD?
Jak to jest z jakością? Lepiej kupić np. N czy jakość ASTERa jest porównywalna?
 

tucz

Member
A co bylo na kanale Aster Info?

Ja mam Pioneera 4270XA i tv ogladam z odleglosci ok. 4m.
Ale spokojnie moge sie zblizyc nawet na metr i ciezko na ktorymkolwiek kanale dojrzec jakas pikseloze.
 

raaa

New member
PWK napisał:
Pokaz slajdów im się pochrzanił i wyskoczyło okno z komunikatem pod Windowsami :)
eee jakby jakies okno linuxowe wyskoczylo to bylo by zdziwko a ze windows sie wywalil toc to normalka w bankomatach tez sie wywala
 

aniolm

New member
Napisy w kaonie

czy ktos moze mi powiedziec czy i ewent. jak mozna zlikwidowac lub zmieniac napisy na filmach. Czy w kaonie jest taka funkcja bo ja jej nie moge znalezc. Stara Motorola to miala. A tu ?
 

bartokras

New member
Zmiana formatu 4:3 na 16:9

Witam serdecznie,
mam problem z moim dekoderem. Nie mogę ustawić w "ustawianiach" przeformatowania kanałów, które są nadawane w formacie "4:3" na "16:9".
W ustawieniach próbuję wszystkie opcje (rozciąganie, panoramiczny, letter box), niestety obraz ni cholery nie daje się rozciągnać.
Ma ktoś tak jeszcze, czy może mój dekoder ma wadę?
Pozdro
 

denon72

New member
Totalna Klapa

Dzisiaj przyszedł do mnie Pan monter, przyniusł piękne kartonowe pudełeczko , wyciągnoł ze środeczka piękny dekoderek, podłączył i tyle trwało moje szczęście.Zero sygnału,kombinował z godzinkę ,potem podłączył starą Motorolle,i tyle naoglądałem się HD Pack.Akcia dzieje się w Krakowie.Przeglądając to forum , zadałem Pani w BOKU pytanie , czy aby te dekodery nie padały za szybko, ale Pani się strasznie zdziwiła, ależ skąd znowu .Pan monter już nie chciał się wypowiadać , ale po jego minie i i kilu nie cenzuralnych słowach można buło domniemywać że takie coś jest na pożądku dziennym.Zobaczymy jak przyjedzie jutro.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
aniolm napisał:
czy i ewent. jak mozna zlikwidowac lub zmieniac napisy na filmach. Czy w kaonie jest taka funkcja
niby po naciśnięciu żółtego klawisza na plocie pojawiają się okienka do zmiany języka i napisów. ale mi się jak dotąd nigdy nie udało trafić na dostępną opcję zmiany napisów, czyżby tak rzadko nadawali napisy do wyboru? (natomiast zmiana języka działa b.często)

bartokras napisał:
Nie mogę ustawić w "ustawianiach" przeformatowania kanałów, które są nadawane w formacie "4:3" na "16:9".
W ustawieniach próbuję wszystkie opcje (rozciąganie, panoramiczny, letter box), niestety obraz ni cholery nie daje się rozciągnać.
Ma ktoś tak jeszcze, czy może mój dekoder ma wadę?
Niestety Kaony nie potrafią rozciągnąć obrazu w pionie, co jest dokuczliwe gdy nadawca nadaje 16:9 lub 14:9, ale nie na całym ekranie. Uważam to "niedopatrzenie" koreańczyków za skandal! Natomiast z rozciągnięciem w poziomie z 4:3 na cały ekran nie ma problemu, tyle że moja żona oprotestowuje, że ludzie są za grubi i mają za szerokie twarze, więc muszę oglądać z paskami po bokach, zresztą żona jak dorwie pilota od TV to zaraz przełącza na analog... :mrgreen:
 

urad

New member
Witajcie
Czy ktoś wie jak Aster "przypisuje" sygnał HDTV? Czy to jest parowane z odbiornikiem HDTV czy z "Gniazdem abonenckim"?
Jestem ciekaw czy będę mógł wziąć pod pachę pudełko i oglądać olimpiadę u sąsiada na TVP HD.
 

raaa

New member
urad napisał:
Witajcie
Czy ktoś wie jak Aster "przypisuje" sygnał HDTV? Czy to jest parowane z odbiornikiem HDTV czy z "Gniazdem abonenckim"?
Jestem ciekaw czy będę mógł wziąć pod pachę pudełko i oglądać olimpiadę u sąsiada na TVP HD.
Parowanie jest na poziomie twoja karta-twoj dekoder.
Ten zestaw bedzie dzialal u twojego sasiada.
Zestaw twoja karta jego dekoder nie bedzie dzialal.
 

urad

New member
czyli jesli wezme karte + dekoder i podlacze pod kabel u sasiada to obejrzymy olimpiade w TVP HD ? dobrze rozumuję ?
 
Do góry