Aster HDTV

qura12

Member
Bez reklam
U mnie przypominajka już działa (wykapowałem jak ;p) Wyświetla sie okienko że właśnie zaczyna sie dany program i jest do wyboru akceptuj (niebieskim) i odrzuć (czerwonym)
 

wd1

New member
qura12 napisał:
U mnie przypominajka już działa (wykapowałem jak ;p) Wyświetla sie okienko że właśnie zaczyna sie dany program i jest do wyboru akceptuj (niebieskim) i odrzuć (czerwonym)
A co zrobisz, jeśli chcesz nagrać film, ktory jest o 3.00 nad ranem :)? Wstaniesz pięć minut wcześniej i potwierdzisz przypomnienie?

Czy u Ciebie przypominacz działa także przy wyłączonm dekoderze (tj. czy o danej porze dekoder włącza się na zaprogramowanym kanale jak w Motoroli, czy musi być włączony by przypominacz zadziałał)? U mnie wtedy nie działa.
 

mixer1975

New member
Format

W jakim formacie kablówka ASTER nadaję programy HDTV: 720p czy 1080i? Czy to jest zależne od samego programu?
Jak to jest z kanałami SD (cyfrowymi i analogowymi) - nadawane są w formacie 576p czy 576i?
pozdrawiam
 

qura12

Member
Bez reklam
wd1 napisał:
A co zrobisz, jeśli chcesz nagrać film, ktory jest o 3.00 nad ranem :)? Wstaniesz pięć minut wcześniej i potwierdzisz przypomnienie?

Czy u Ciebie przypominacz działa także przy wyłączonm dekoderze (tj. czy o danej porze dekoder włącza się na zaprogramowanym kanale jak w Motoroli, czy musi być włączony by przypominacz zadziałał)? U mnie wtedy nie działa.
heh nie mam nagrywarki wiec nie mam takiego problemu :p
 

Spinetta

New member
mixer1975 napisał:
W jakim formacie kablówka ASTER nadaję programy HDTV: 720p czy 1080i? Czy to jest zależne od samego programu?
Jak to jest z kanałami SD (cyfrowymi i analogowymi) - nadawane są w formacie 576p czy 576i?
pozdrawiam

Ja dotąd natrafiałam wyłącznie na programy w 720p (pakiet HD Pack). A jak nastawiłam sobie tv na 1080i, to odbiór był gorszy niż na 720p.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
ja mam ustawione na 1080i i najczęściej jest nie gorzej, a jeśli już, to nie aż tak żeby mi się chciało przestawiać...
(TV = LCD Sharp 42XL2E)

a w 1080i jest nadawany choćby Luxe TV - 100% materiału, więc sprawdź na tym :p
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
u mnie na 1080i jest gorzej. Co do rozdzielczości to zalezy jak nadaje nadawca, ale ja osobiście wole 720p.

PS: U mnie na c+ film i sport HD jezeli chce wybrac sciezke dzwiekowa to dzwiek mam original i chociaż jest napisane, ze sa polskie napisy to ich nie ma jak jest u was?
 

tucz

Member
u mnie rowniez jest gorzej na 1080i:
- brak plynnosci przy szybszych scenach
- widoczne linie poziome
- kanciaste kontury
Ale jest jeden plus:
- nie wystepuje drganie poziomych i pionowych linii tak jak na 720p
 

chill

New member
Peek napisał:
Oprzócz TVP HD startującego w Aster od 6 sierpnia jutro tj. 15 lipca startuje nickloedon.
Niech sobie gdzieś wsadzą ten nowy kanał z kreskówkami...oni zapewne wiedzą czego życzyliby sobie abonenci w pierwszej kolejności :twisted:
 

Peek

New member
Bez reklam
chill napisał:
oni zapewne wiedzą czego życzyliby sobie abonenci w pierwszej kolejności :twisted:
Chodzi Ci pewnie o Polsat Sport;) . To prawda, ale teoretycznie oprócz imprez takich jak Mistrzostwa świata i Europy i Wimbledonu to jak dla mnie to czy rzeczywiście jest to kanał tak ważny? Popatrzmy: Wyścigi i kwalifikacje F1 mamy na Polsacie otwartym, ważniejsze gale boksu też (co prawda wydarzenia te są na kanałach sportowych Polsatu w 16:9, ale jakoś to się da wytrzymać. Pozostaje siatkówka (mnie osobiście interesuje mało) no i sesje treningowe F1 (chociaż po głębszym zastanowieniu są one troche nudne, bo nie odzwierciedlają prawdziwej formy kierowców skoro Raikkonen jest np. 7). Oczywiście jako maniak sportowy chciałbym Polsat Sport, ale po przemysleniu... Chyba lepszy vby był Nsport, ale jego na razie w kablówkach nie ma.
 

Slasen

New member
Peek napisał:
Chyba lepszy vby był Nsport, ale jego na razie w kablówkach nie ma.
Popieram. Też wolałbym Nsport - jest Liga Mistrzów (wolę LM od lig krajowych). Ponadto też jest NHL - dzięki HD wreszcie widać krążek.
 

Peek

New member
Bez reklam
Slasen napisał:
Popieram. Też wolałbym Nsport - jest Liga Mistrzów (wolę LM od lig krajowych). Ponadto też jest NHL - dzięki HD wreszcie widać krążek.
NHL tak średnio mi podchodzi, ale LM to kupa meczów stojących na naprawde wysokim poziomie i w HD co roku, a na Polsacie Sport mamy imprezy reprezentacyjne co 2 lata i Puchar Ekstraklasy (ale to już dla widzów o mocnych nerwach;) )

PS: Jeśli mówimy o kanałach sportowych to za niedługo ma wystartować Orange Sport, ale o to Astera prosił nie będe m.in. z uwagi na poziom i baaardzo niską przyjemność ogladania meczów ekstraklasy(ale to już moja subjektywna opinia)
 
Ostatnia edycja:

Slasen

New member
Peek napisał:
PS: Jeśli mówimy o kanałach sportowych to za niedługo ma wystartować Orange Sport, ale o to Astera prosił nie będe m.in. z uwagi na poziom i baaardzo niską przyjemność ogladania meczów ekstraklasy(ale to już moja subjektywna opinia)
Nie tylko Twoja. Orange Sport zamiast Comedy Central albo AXN Crime :) Przepraszam za off-topic.
 

tucz

Member
odnosnie napisow na C+ sprawdzilem i rzeczywiscie sie nie pojawiaja, wlacza sie oryginalny dzwiek, ale napisow brak :(
Chyba pozostaje nam czekac na kolejna wersje softu
 

Peek

New member
Bez reklam
Napisy nie włączają sie też na Ale kino! i na kanałach AXN, mimo to, że są opcje dzwiek original i napisy polskie.
 

chill

New member
Peek napisał:
Chodzi Ci pewnie o Polsat Sport;) (...) Chyba lepszy vby był Nsport, ale jego na razie w kablówkach nie ma.
Tak dokładnie i to oczywiście w jakości HD bo oprócz piłki jest tam dużo innych relacji sportowych :)
Co do nSport to w ramówce nie mają nic ciekawego z wyjątkiem rzecz jasna Champions League. Najlepiej byłoby aby dołączyli jeden i drugi kanał, ale takie rzeczy to tylko w Erze ;)
 
Do góry