Asmax Playbox HD

KubaArek

New member
Bez reklam
możesz podać gabaryty tego sprzętu ,w necie ne mogę znaleźć :( mam też instrukcję PDF gdzie również nie podają jego wymiarów
chcę wiedzieć czy zmieści mi się pod TV (stolik) bo ze zdjęć wygląda że jest chyba dość wysoki.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Właśnie go testuję....

KubaArek
Zdjęcia są trochę mylące.... ten odtwarzacz w rzeczywistości jest stosunkowo mały.
wysokość - 4.6 cm
szerokość - 13 cm
długość - 13 cm

Co do samego odtwarzacza - podłączenie i obsługa bardzo prosta. Podłączyłem po HDMI do amplitunera. Dźwięk DD i DTS jest odtwarzany.
Pliki video HD 720p i 1080 - odtwarza. Nie odtwarza vmv i plików MTS z kamery Canona...Jeżeli chodzi o format obrazu to nie wszystkie pliki na ustawieniu auto ( czy też 16:9) są odtwarzane poprawnie - przy niektórych trzeba ustawić proporcje obrazu na 4:3 letterbox.
Co do napisów to muszę jeszcze sprawdzić - tak na szybko niektórych nie chce odtwarzać...
No i te świecące diody - dają po oczach - trzeba będzie coś wykombinować. Ktoś napisał żeby zakleić taśmą - trzeba będzie przetestować?!
W sumie za 249zł sprzęt się sprawdza. Odtwarza mkv i divx i o to mi chodziło. Do pozostałych mam odtwarzacz BD.

Edit
Zapomniałem dodać, że do odtwarzacza podłączyłem zewnętrzny dysk Samsung S2 Portable 500GB po USB i z niego odtwarzam.
 
Ostatnia edycja:

KubaArek

New member
Bez reklam
wysokość - 4.6 cm
szerokość - 13 cm
długość - 13 cm

mo to rzeczywiście jest mały ,myślałem że jest sporo większy
spokojnie zmieści się
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Fakt mały i nawet jak na takiego malucha sporo może, chociaż mocarzem nie jest....,ale też niewiele kosztuje.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Właśnie go testuję....

KubaArek
Zdjęcia są trochę mylące.... ten odtwarzacz w rzeczywistości jest stosunkowo mały.
wysokość - 4.6 cm
szerokość - 13 cm
długość - 13 cm

Co do samego odtwarzacza - podłączenie i obsługa bardzo prosta. Podłączyłem po HDMI do amplitunera. Dźwięk DD i DTS jest odtwarzany.
Pliki video HD 720p i 1080 - odtwarza. Nie odtwarza vmv i plików MTS z kamery Canona...Jeżeli chodzi o format obrazu to nie wszystkie pliki na ustawieniu auto ( czy też 16:9) są odtwarzane poprawnie - przy niektórych trzeba ustawić proporcje obrazu na 4:3 letterbox.
Co do napisów to muszę jeszcze sprawdzić - tak na szybko niektórych nie chce odtwarzać...
No i te świecące diody - dają po oczach - trzeba będzie coś wykombinować. Ktoś napisał żeby zakleić taśmą - trzeba będzie przetestować?!
W sumie za 249zł sprzęt się sprawdza. Odtwarza mkv i divx i o to mi chodziło. Do pozostałych mam odtwarzacz BD.

Edit
Zapomniałem dodać, że do odtwarzacza podłączyłem zewnętrzny dysk Samsung S2 Portable 500GB po USB i z niego odtwarzam.

To ja mam kilka prostych pytanek. Co się dzieje w przypadku odtwarzania na TV pliku MKV DTS 5.1?
Napisy są gładkie i wybór kolorów - jak widać w teście FrazPC a jaka jest regulacja wielkości czcionki?

EDIT: heh, tego FLAC'a to mógłby obsługiwać.
 
Ostatnia edycja:

Szlachtus

Member
Witam serdecznie, zakupiłem dzisiaj ten odtwarzacz i jak na razie działa wręcz tragicznie. Nie mam jeszcze dysku przenośnego aby go dokładnie sprawdzić, ale sprawdziłem go na dwóch innych nośnikach:

-Aparat fotograficzny sony (co prawda go wykrywa ale nie można odczytać zdjęć, ani w ogóle żadnych folderów z karty przeglądać)

-Odtwarzacz MP4 8GB sony (urządzenie w ogóle nie jest wykrywalne, dodatkowo Asmax się na nim wiesza i nic nie można zrobić)

Dodam że na odtwarzaczu dvd pioneera zarówno aparat jak i odtwarzacz mp4 działa bez problemów. Także kupiłem sprzęt, wydałem 250zł za to aby sobie patrzeć na menu, a podłączając póki co inne nośniki niż dysk twardy można parschnąć śmiechem, aż boję się kupować jakiegoś drogiego i pojemnego twardziela do tego odtwarzacza...na razie jestem niezmiernie zawiedziony, i zacząłem teraz poważnie myśleć o tym sprzęcie w kategorii większego bubla niż wszystkie odtwarzacze dvd Wiwa, Bellwood itp. Mam nadzieję że będą jakieś aktualizacje aby zaczął ten sprzęt grać normalnie. Jutro spróbuję wydobyć jakiś normalny "zwyczajny" pendrive, bo ten cud techniki w HD nie radzi sobie jak widać ze standardem mp4 :| a później może jakiś przenośny twardziel 320GB, ale aż się boję...póki co oceny temu sprzętowi nie wystawiam, jestem zszokowany jego tragicznym działaniem, mam nadzieję że ze zwyczajnymi nośnikami jak tradycyjny pendrive czy dysk twardy na USB poradzi sobie lepiej, i w końcu będę mógł zobaczyć coś na TV. Póki co, pieniądze wydane w błoto. Jeszcze tu wrócę ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
cypisek_xl

Ja sprzet podłączyłem do amplitunera po HDMI i ten dekoduje ścieżkę DTS. Bezpośrednio do TV nie podłączałem, ale skoro nie ma dekodera DTS-u to dźwięku nie będzie.....
Napisy są OK", ale ja ustawiłem jako duże, bo wielkość standardowa jest po prostu mała ( ekran to 42 calowa plazma). Mamy tutaj trzy wielkości do wyboru.

Szlachtus

Z dyskiem zewnętrznym Samsung S2 Portable 500GB działa dobrze, z penem też. Aparatu nie podłączałem. PO pracy po testuję więcej to coś napisze.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam serdecznie, zakupiłem dzisiaj ten odtwarzacz i jak na razie działa wręcz tragicznie. Nie mam jeszcze dysku przenośnego aby go dokładnie sprawdzić, ale sprawdziłem go na dwóch innych nośnikach:

-Aparat fotograficzny sony (co prawda go wykrywa ale nie można odczytać zdjęć, ani w ogóle żadnych folderów z karty przeglądać)

-Odtwarzacz MP4 8GB sony (urządzenie w ogóle nie jest wykrywalne, dodatkowo Asmax się na nim wiesza i nic nie można zrobić)

Dodam że na odtwarzaczu dvd pioneera zarówno aparat jak i odtwarzacz mp4 działa bez problemów. Także kupiłem sprzęt, wydałem 250zł za to aby sobie patrzeć na menu, a podłączając póki co inne nośniki niż dysk twardy można parschnąć śmiechem, aż boję się kupować jakiegoś drogiego i pojemnego twardziela do tego odtwarzacza...na razie jestem niezmiernie zawiedziony, i zacząłem teraz poważnie myśleć o tym sprzęcie w kategorii większego bubla niż wszystkie odtwarzacze dvd Wiwa, Bellwood itp. Mam nadzieję że będą jakieś aktualizacje aby zaczął ten sprzęt grać normalnie. Jutro spróbuję wydobyć jakiś normalny "zwyczajny" pendrive, bo ten cud techniki w HD nie radzi sobie jak widać ze standardem mp4 :| a później może jakiś przenośny twardziel 320GB, ale aż się boję...póki co oceny temu sprzętowi nie wystawiam, jestem zszokowany jego tragicznym działaniem, mam nadzieję że ze zwyczajnymi nośnikami jak tradycyjny pendrive czy dysk twardy na USB poradzi sobie lepiej, i w końcu będę mógł zobaczyć coś na TV. Póki co, pieniądze wydane w błoto. Jeszcze tu wrócę ;)

Pozdrawiam

Nie posiadam tego urządzenia. Nie sądzę żebys miał takie problemy z pendrive czy HDD ale pierw wypróbuj na pożyczonych nośnikach. Zwróć uwagę że takie urządzenia potrafią zgłupiec jak po drodze miedzy pamięcią nośnika a odbiornikiem jest za dużo "wzbogacone". Podam przykład - mam dysk WD ale w obudowie jeszcze wyjścia USB, FireWire i czytnik kart pamięci. No nie wszytkie odtwarzacze to lubią. Jedne widzą inne nie. Proponuje kartę z aparatu bardziej bezpośrednio podłączyć do Asmax'a. Tak samo z MP4. Nie mam go w ręku ale może jego konstrukcja dostępu do pamięci tez nie jest taka bezpośrednia?
Generalnie nie polecam takiego dysku co sam posiadam - czyli wszytko w jednym. Inne dyski bez bajerów nie robią takich problemów.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
cypisek_xl
Masz rację.
Producent zapewnia, że urządzenie ma współpracować z pamięciami przenośnymi typu HDD cy też pendrive i współpracuje. To co ma odtwarzać odtwarza. Pewnie, że ma wady, ale dlatego też kosztuje 250zł.
Ot prosty odtwarzacz plików divix i mkv....Jeżeli ktoś szuka czegoś lepszego to musi niestety wydać na takie urządzenie troszkę więcej pieniędzy.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
cypisek_xl
Masz rację.
Producent zapewnia, że urządzenie ma współpracować z pamięciami przenośnymi typu HDD cy też pendrive i współpracuje. To co ma odtwarzać odtwarza. Pewnie, że ma wady, ale dlatego też kosztuje 250zł.
Ot prosty odtwarzacz plików divix i mkv....Jeżeli ktoś szuka czegoś lepszego to musi niestety wydać na takie urządzenie troszkę więcej pieniędzy.

Heh :) Tak teraz ogólnie. Niestety zapędzamy się w sytuacje gdy oczekujemy coś wiecej niz jest gwarantowane przez producenta. zobaczmy na forum w innych tematach. Urządzenia 2x, 3x, 4x, 6x droższe też nie potrafią "wszystkiego" i też mają sytuacje problemowe. No tak widocznie musi być. Oczywiście nie chodzi o to by z tym nic nie robić czy nie domagać się wsparcia od producenta. Ale też sami upraszczajmy nasze użytkowanie do minimum. No spokojnie i z głową a będzie więcej zadowolenia. Czytajmy dokładnie przed zakupem co odtwarzacz potrafi i czego oczekujemy na 'dziś' i na pewno na 'jutro'. To tak tylko ogólnie.

do Szlachtus. Czekamy na dalsze wieści z Twoim użytkowaniem.
 
Ostatnia edycja:

Szlachtus

Member
Powróciłem z nowymi tym razem uff lepszymi wieściami :) Sprawdziłem odtwarzacz mp4, no i niestety nie dziwota, on ma jakiś "swój" własny format plików, ani to FAT czy NTFS, dlatego playbox miał prawo go w ogóle nie wykryć. Jeśli chodzi o aparat, ogólnie producent nie pisze nic o podłączaniu aparatu, tylko "samych" kart pamięci, także nie ma się co właściwie czepiać. Niestety karta w moim aparacie to memory stick pro duo, czyli nie jest obsługiwana przez ten sprzęt, zatem zostawiam to już w spokoju. Teraz te na prawdę dobre wieści, zakupiłem sobie przenośny dysk 2,5" 320GB firmy Trascend i śmiga wszystko z niego jak należy :) Zdjęcia, można by marudzić że nie są skalowane do HD/full HD, i mają przez to poobcinane boki, ale jakościowo wygląda to na prawdę w porządku. Muzyka, wszystko gra i buczy jak należy, Dodam że jeśli macie pliki w formacie FLAC to asmax je odczytuje jako mp3, bez jakiejś większej słyszalnej straty jakości. I teraz najważniejsze, to filmy :) zwyczajne divxy w formacie mpeg, avi itp.itd. odtwarza w porządku ale bez fajerwerków, mógłby mieć jakiś chociaż w miarę dobry skaler, a tak po prostu obraz jest rozszerzony i tyle, jakość pozostaje może minimalnie gorsza niż byśmy oglądali jakieś dvdripy w tradycyjnej rozdzielczości z pasami. Powiem tak, jeśli chodzi o zwykłe divxy, to wydaje mi się że moje dvd pioneer je lepiej odtwarza, jeśli chodzi o jakoś obrazu. Ale głównym daniem jest przecież tutaj oglądanie filmów w jakości HD tudzież FULL HD, na razie mam dwa odcinki Pacyfiku w 720p oraz dwa odcinki serialu Planeta ziemia również w 720p, w przypadku Pacyfiku są pliki MKV, zaś w przypadku Planety jest to AVI (ciekawa sytuacja, komuś się chciało przerabiać film w HD na AVI, i proszę się wcale nie krzywić, jakość świetna!) Asmax z oba formatami poradził sobie bez problemów, jakość znakomita, Pacyfik, jako że to serial i na razie puszczany jest ze źródeł TV, to w niektórych momentach jest widoczne nawet małe ziarno, ale za to planeta ziemia powala na kolana :) Oceny może nie będę żadnej wystawiał ponieważ będzie jeszcze trochę testów, ale asmax playbox póki co sprawdza się świetnie właściwie w tym czym był z założenia, dobrym, tanim odtwarzaczem plików HD. I tu na razie jest dla mnie na piątkę, żadnych problemów z MKV, czy to z jakością, czy desynchronizacją dźwięku po np. przewijaniu. A teraz już bardzo późno, więc idę spać ;) Po kolejnych testach znowu się odezwę.

Pozdrawiam
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dobrze słyszeć że wracasz z lepszymi wiadomościami. Swoją drogą to wybrałeś na pierwsze podłączenie dość trudne urządzenia. Ale pewno byłeś tego nieświadomy. Co do aparatu to kup zwykły czytnik MS Pro duo na USB. Ma być prosty a nie '35 in 1' i najlepiej jeden slot na pamięć. Bo znowu będzie ryzyko takiego rozwiązania. Np Sandisk MicroMate MS Duo ok 25 zł. lub są inne tańsze no-name. Albo najlepiej pożycz na czas testów i wtedy nie ryzykujesz.

A to ciekawe z tym FLAC. jak będziesz maił chwile na testy to postaraj się zdobyć 2 takie same pliki w MP3 i FLAC a wtedy może zauważysz czy jest różnica na Asmax'ie.

Nie cytujemy poprzednika. Poprawiłem
 

Szlachtus

Member
chodzi o to że Asmax odtwarza pliki FLAC jako mp3, ja nic nie konwertowałem :] nie wiem jak to się dzieje, czy on to jakoś "w locie" przetwarza czy co, no ale tak jest. Porównałem, parę albumów no i ogólnie jest jednak słyszalna zmiana jakości dźwięku, oczywiście na gorsze w porównaniu do oryginalnego FLAC'a.

P.S testowałem ten sprzęt ostatnio głównie na plikach HD, w większości MKV, no i niestety jest dosyć problematycznie. Otóż wiele z tych plików odtwarzacz nie jest w stanie po prostu odtworzyć :( Włączałem m.in Helikopter w ogniu 1080p, czy kolejny odcinek Pacyfiku 720p i pisze coś takiego jak "nieobsługiwany plik", myślałem że chociaż do odtwarzania plików w wysokiej rozdzielczości nie będzie robił problemów a tu takie buty :/ zawiodłem się na całej linii, ponieważ są pliki mkv w 1080p które mają nawet ponad 10gb i aż strach coś takiego pobierać, skoro może być tak że playbox nawet tego nie odczyta. Zastanawiam się, czy nie odesłać sprzętu póki można, i chcieć zwrotu pieniędzy, czy też liczyć na poprawę oprogramowania, a teraz póki co męczyć się z tym wszystkim. Aż tak wiele człowiek na to nie wydał, ale to jednak 280zł z wysyłką, a sprzęt jest bardzo wybredny. Jedno odtworzy, drugiego nie, i tak w kółko. Może wy drodzy koledzy coś doradzicie? :(
 

kak-tus

New member
A ja mam inny problem z tym. Mam filmy mkv i rozchodzi się obraz z głosem. Wystarczy cofnąć film o kilka sekund i wszystko wraca do normy na około 5min a potem od nowa problemy. Jako nośnik używam karty Kingstone 8gb class 4. Zastanawiam się czy nie jest zawolna i jak kupie HDD czy będzie ok?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z HDD dźwięk też niestety czasami gubi synchronizację. Także to raczej wina odtwarzacza. Może nowe oprogramowanie ( jak się pojawi) to poprawi....
 

kak-tus

New member
Z HDD dźwięk też niestety czasami gubi synchronizację. Także to raczej wina odtwarzacza. Może nowe oprogramowanie ( jak się pojawi) to poprawi....


Nowy soft.... Ciekawe kiedy się pojawi? I czy usuną ten problem. Zastanawiam się nat zakupem jakiegoś innego urządzenia tego typu kiniecznie z wyjściem Component. Miałem WD TV ale tam tylko było HDMI a niestety mam jakieś problemy z gniazdem HDMI w projektorze. Co polecicie z tego typu użądzeń aby nie było problemów z .mkv?
 

Szlachtus

Member
czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego filmy dajmy na to 720p w oryginale z pasami, są "sztucznie" rozszerzane na pełny ekran przez co postacie są wydłużone? Czy to wina samego asmaxa/softu czy trafiłem na jakiś felerny egzemplarz? Wszystkie filmy z pasami, czy to 720p/1080p czy zwyczajny dvdrip ,są na Asmaxie rozszerzane na pełny ekran, i to niestety w taki sposób że postacie są wydłużone :/ Dodam że zmieniałem rozdzielczości samego odtwarzacza od 576p aż po 1080p, i żadnych zmian. Tylko film "The Thing" 720p z pasami zostaje odtwarzany poprawnie, bez sztucznego rozszerzania, i oczywiście z pasami. Nie wiem o co w tym wszystkim chodzi :]
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jest to kolejna wada ( błąd oprogramowania) zapewne ustawiłeś proporcje obrazu w ustawieniach na auto, bądź 16:9. Niestety na wielu filmach trzeba ręcznie w ustawieniach przestawić proporcje obrazu na 4:3 letter box i będzie OK"
 
Do góry