Asmax Playbox HD

Szlachtus

Member
Witam po ponad tygodniu przerwy :] Niestety sprzedawca nie chce przyjąć mojego Asmaxa bo minęło pierwsze 10 dni gdzie mógłbym od tak zwrócić towar, jako uszkodzonego go nie wyślę ponieważ działa przecież "normalnie" (czyt. jak na to urządzenie...), popróbuję się jeszcze pobawić napisami i pozamieniać na formaty takie jakie obsługuje ta skrzynka czyli czyli m.in. ssa, sub etc.etc., a w między czasie cóż...wystawię na allegro, chyba że ktoś chce sobie uprzykrzyć życie z filmami HD to mogę tutaj na forum odsprzedać, nawet za 200zł, stan idealny.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Szlachtus
To ja swój egz. oddam za 170zł....:lol: Z tymi napisami to jest kiepsko, dużo kombinowałem i przy niektórych filmach odtwarzacz z uporem twierdzi, że nie ma napisów...., ale nic to dzisiaj ma przyjść płyta Blu-Ray Avatar to sobie odbiję - obejrzę na "normalnym" odtwarzaczu delektując się jakością obrazu i dźwięku.
 

Szlachtus

Member
no niestety, żadna zmiana nie pomogła :( Zauważyłem jedno, że odtwarzacz ma problem z napisami gdy dany film ma albo więcej niż jedną ścieżkę dźwiękową, lub więcej napisów niż jedne - większość filmów mkv jakie mam mają po dwie ścieżki dźwiękowe - 5.1 dolby digital i dts i często mają już do wyboru ze dwie-trzy ścieżki napisów, z tym że te dodatkowe polskie na kompie włączają się automatycznie i nie ma problemu, Asmax też widzi i tak tylko te polskie, ale jak już pisałem tragicznie je wyświetla, czy ktoś wie czy np. WD Live TV też ma takie "jazdy"?
 

arex1972

New member
Próba upgrade oprogramowania (pojawiło się uaktualnienie na serwerze ftp Asmaxa) zakończyła się "uwaleniem" odtwarzacza. We wtorek idzie do serwisu :/
 

arex1972

New member
Tak. Ściągnąłem aktualizację, nagrałem na pendrive, uruchomiłem plik (zgodnie z instrukcją). Upgrade nie wgrał się (nie było paska postępu aktualizacji), świeci się tylko niebieska dioda i tyle.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Szlachtus

Member
Ciekawe czy trafiłeś na wadliwy egzemplarz czy cudowni twórcy Asmaxa coś znowu spaprali, zastanawiam się zatem czy ściągnąć tą aktualizację i próbować zainstalować. Trochę się obawiam, bo jak się coś zepsuje, i mam tak samo długo czekać na naprawę urządzenia jak na odpowiedź na maila (po miesiącu dalej zero odzewu), to klękajcie narody :]

P.S może ktoś jeszcze próbował to zainstalować? nie chce być kolejnym królikiem doświadczalnym jak kolega wyżej :D
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
I co tu teraz dalej począć...? Może odezwie się ktoś, kto ma pozytywne doświadczenia z aktualizacją.
 

Szlachtus

Member
ja aktualizację już mam ściągniętą i wrzuconą na dysk przenośny USB, czeka w zasadzie tylko na to aby ją odpalić...ale czy warto? Sam nie wiem :] Tak czekałem na jakieś poprawki, a teraz człowiek się boi to wgrać...to jest dopiero robota :D

P.S zaryzykowałem, aktualizacja przebiegła pomyślnie. Później sprawdzę dokładnie jak wszystko działa, ale powiem szczerze że to jest jakaś parodia co producent odwala! na 1080p obraz dalej się wiesza, aby film nie był sztucznie rozciągany trzeba dalej klikać na 4:3 letter box, nie sprawdzałem jeszcze czy napisy dobrze działają, ale za to wszystkie filmy MKV teraz mi się zacinają...brawo dla producenta! Także panowie wypuścili aktualizację nie dającą żadnych poprawek, wręcz odwrotnie, wypuścili destrukcyjny firmware. Jeszcze raz, wielkie brawa!
 
Ostatnia edycja:

Szlachtus

Member
hmm ciężko powiedzieć, chyba wiem czego to wina...otóż w instrukcji obsługi wyraźnie pisze że po wgraniu nowego firmware'u trzeba kliknąć na ustawienia fabryczne i ustawić na "tak" wtedy niby odtwarzacz powinien się automatycznie zrestartować i powinno śmigać, niestety u mnie jak klikam w ustawienia fabryczne na "tak" to nic się nie dzieje, i automatycznie się zmienia na "nie". Pewnie to jest tego wina...dlatego teraz pewnie na odtwarzaczu pewnie wszystko się zacina, spróbuję jakoś z tym powalczyć ale nie mam pojęcia jak, wgram jeszcze raz nowe oprogramowanie i zobaczymy co z tego wyjdzie. Pozdrawiam
 

Szlachtus

Member
Niestety ponownie wgranie firmware'u nic nie dało :( wszystkie filmy co do jednego się cały czas tną, zwalniają, problemów z napisami nie zauważyłem ale to tylko dlatego że się w ogóle oglądać filmów nie da :] Może ktoś wie jak przywrócić stare oprogramowanie? mógłbym chociaż Planetę Ziemię normalnie pooglądać i Pacyfik :] A teraz powiedźcie, jak mam to wysyłać do jakiegoś serwisu do producenta skoro ten nawet na zwykłe maile nie odpowiada? aż strach wysyłać, pewnie zaginie na poczcie, lub powiedzą że w ogóle nie przyszło...z takim oprogramowaniem to nawet nikomu nie sprzedam za 50zł tego bubla :( Już jestem pewien zakupu jakiegoś WD live TV lub Asusa, czytałem że bynajmniej one nie mają problemów z odtwarzaniem MKV, napisami i rozdzielczością 1080p. Tylko co teraz zrobić z tym nieszczęsnym asmaxem...
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Może użyjemy go jako podstawka pod browar....
A tak na poważnie to firma wypuściła niedopracowany sprzęt i nic sobie z tego nie robi, typowe - polska rzeczywistość - kup kliencie towar i radź sobie sam!
 

Szlachtus

Member
Z tą podstawką to niezły pomysł :] Ja już nie wiem czy się śmiać czy płakać. Patrząc na to wszystko, prawdopodobnie schowam Asmaxa do półki, poczekam na kolejny firmware i wtedy wgram, może zacznie działać normalnie, a teraz nie pozostaje nic innego jak uzbierać 300-400zł na wd hd player. Ktoś może powiedzieć jaki najlepiej kupić? Nie zależy mi żeby musiał mieć jakiś lan, podłączenie do neta etc., ma po prostu dobrze współpracować z dyskami USB, i odtwarzać normalnie filmy MKV itp. Wiem że wyszły jakieś ostatnio dwie generacje tych WD playerów, plus jeden który nazywa się WD LIVE. Który zatem wybrać do moich potrzeb? :)
 

Szlachtus

Member
czytałem recenzje tego playera i też ma problemy, m.in. nie rozpoznaje polskich znaków w napisach, brak polskiego menu, potrafi się krzaczyć gdy dany film ma wbudowane jakieś napisy, a np. dodatkowe polskie chcemy dorzucić osobno, wtedy widzi tylko te wbudowane a nasze olewa :] a chciałbym się obejść z takimi problemami, to niby nie wiele, ale taki problem z napisami od razu utrudnia poprawne oglądanie filmów...no chyba że wyszedł jakiś nowy soft poprawiający te bugi...
 

Szlachtus

Member
ok dowiedziałem się już wystarczająco dużo info o tym Asusie, i już zakupiłem :) Z asmaxem po prostu zaczekam, może wyjdzie jakiś lepszy soft i bedzie działać normalnie, to wtedy będzie hd player do drugiego pokoju ;) Jak ktoś będzie mial jakieś świeże info dotyczące Asmaxa to proszę info. Asus odycztuje już polską czcionkę i nie ma problemów z odtwarzaniem filmów hd a to najważniejsze. Czekam już na przesyłkę. Pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jak już dojdzie i przetestujesz to napisz co i jak i jakie różnice w porównaniu do asmaxa...A ile zapłaciłeś jeśli można wiedzieć, może też się skuszę?!
 
Do góry