Asmax Playbox HD

Szlachtus

Member
Heh, wielkie dzięki za pomoc. Rzeczywiście pomogło. Najdziwniejsze zatem stało się faktem, nigdy bym się spodziewał że ustawienie 4:3 może coś takiego zmienić, mam nadzieję że takie babole szybko wyeliminują w nowym sofcie.
 

systel

New member
Witam,
Mam prośbę do posiadaczy tego odtwarzacza aby sprawdzili, czy nagrania - nagrane na zewnętrzny dysk z tunera sat. OPTICUM 9500HD (pliki w formacie .trp) są odtwarzane prawidłowo w SD i HD. Pytam bo mam zamiar kupić.
Pozdrawiam StS
 

systel

New member
Witam,
Mam prośbę do posiadaczy tego odtwarzacza aby sprawdzili, czy nagrania - nagrane na zewnętrzny dysk z tunera sat. OPTICUM 9500HD (pliki w formacie .trp) są odtwarzane prawidłowo w SD i HD. Pytam bo mam zamiar kupić.
Pozdrawiam StS
 

Szlachtus

Member
Witam serdecznie, a u mnie kolejne problemy z Asmaxem. W kilku filmach urządzenie nie jest w stanie poprawnie odczytać napisów do filmu...są pomijane niektóre kwestie, albo zamiast polskich napisów są całe linie jakichś znaków typu "-????X....\\\??" coś takiego, czyli takie krzaczenie się jakby. Próbowałem napisów txt., srt. i innych, cały czas to samo. Czy ktoś wie jak sobie z tym poradzić? Czy to kolejna rzecz do poprawki? Dajcie spokój, ja rozumiem problemy z odtwarzaniem samego filmu hd, ale żeby w dzisiejszych czasach urządzenie nie potrafiło otworzyć poprawnie napisów? Chociaż SRT.? :/ Porażka :(
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie, urządzenie jest tanie i też tak działa....:-(
Ja jestem nim rozczarowany i go nie polecam. Problemy z odtwarzaniem plików, brak synchronizacji audio-video, problem z napisami gdy są "wbudowane" w film - nie chce wtedy odtwarzać napisów zewnętrznych, brak odtwarzania plików MTS.....( no tutaj wystarczy zmienić rozszerzenie na .ts)

Szlachtus
Z krzaczeniem nie miałem problemów.

Przy okazji napisałem już kilka e-maili do producenta z opisem problemów - zero odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

Szlachtus

Member
Ja również pisałem, i to na samym początku...głównie po to aby im podpowiedzieć co mogą naprawić wypuszczając za jakiś czas nowszy soft. I również, zero odpowiedzi. Albo są tak zapracowani, albo wypuścili bardzo wadliwy sprzęt i mają nas w głębokim poważaniu, byle tylko zarobić kasę. Ja wiem że to urządzenie jest jak na konkurencję, tanie, ale to jednak ponad 200zł. Wolałbym wtedy nie wydawać tych 250zł, i się pomęczyć przenosząc kompa do dużego pokoju, i tak oglądać filmy MKV etc.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Szlachtus
Jest jeszcze jedna sprawa, komputer zużywa zdecydowanie więcej prądu i bardziej hałasuje ...., dlatego też urządzenia typu Asmax Playbox to ciekawa alternatywa przy założeniu, że działają prawidłowo! Miejmy nadzieję, że pojawi się nowy soft, który wyeliminuje wymieniane przez nas wady....

 

Szlachtus

Member
Oczywiście to prawda, dlatego mimo wszystko wolałbym coś takiego mieć jak Asmax...a tutaj człowiek się cieszy jak gwizdek, jeśli w ogóle da radę odpalić film w MKV, a teraz to jestem uszczęśliwiony jak w ogóle napisy poprawnie wyświetli, litości! :/

Mam nadzieję że jakikolwiek nowy soft rzeczywiście wyjdzie, bo jest baaaardzo dużo do poprawy.
 

lubicz

New member
Witam


jestem posiadaczem tego sprzętu i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony

do dzisiaj nie miałem problemów z odpaleniem filmów - kodeki są udane i nie sprawiają problemów .
sądze że jak w każdym takim sprzęcie zawsze znajdziemy kilka mankamentów ale ważne że działa .

jedyne czego mi tam brakuje to możliwości wyszukiwania nawych nagrań mp3 w momencie kiedy jest odtwarzany jakiś utwór . tz. kiedy słuchasz to nie idzie przeglądac pików - sądze że to się zmieni jak bezie nowy firmware

słuchajcie jak za taką kwotę czyli 249 PLN to sądz że nic lepszego nie znajde
plusem jest oczywiście TXT - miałem już dość konwertowania do SRT i szukania klatek

nie dodać nic ująć

pozdrawiam
 

lubicz

New member
Info dla kolegi któremu pomija niektóre teksty


czasami jak ktoś robi napisy to podaje jakąś ścieszke dotyczącą zmiany kolorów tekstu
niestety ASMAX sobie z tym nie radzi więć trzeba przerabiać


pozdr
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to chyba trafiłeś jakiś super egzemplarz, ze Ci wszystko działa.... pozazdrościć.
Masz rację, że urządzenie jest tanie i nie można za dużo od niego wymagać... ale, odtwarzacz ten powinien spełniać swoje podstawowe zadania a z tym jest rożnie. Gdybym tylko ja miał problemy to powiedziałbym, że trafiłem wadliwy egzemplarz. Ale tak nie jest. Na innym forum użytkownicy też narzekają na asmaxa.
 

Szlachtus

Member
"Info dla kolegi któremu pomija niektóre teksty


czasami jak ktoś robi napisy to podaje jakąś ścieszke dotyczącą zmiany kolorów tekstu
niestety ASMAX sobie z tym nie radzi więć trzeba przerabiać
"

Tu nie chodzi o to że mi je po prostu pomija...na normalnie kwestie nakładają się nagle jakieś szlaczki dziwnie pomieszanych liter/cyfr i innych znaków. Przez co wielu kwestii nie można po prostu odczytać. Co ciekawe nie dzieje się to cały czas, pojawia się to powiedzmy na 10-20 minut filmu. Potem przez godzinę można oglądać normalnie (napisy wyświetlają się normalnie) a potem znów na jakiś czas zaczyna się wszystko krzaczyć. Taką sytuację miałem na dwóch kolejnych filmach jakie oglądałem, mianowicie Pojutrze w 720p i Dzień Zagłady również 720p. Także teraz to już zadaję sobie dwa pytania przed oglądaniem, czy w ogóle film zostanie odtworzony poprawnie w MKV, a jeśli już rusza, to już zastanawiam się czy napisy będą dobrze wyświetlane. I gdzie tu przyjemność z oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości? Masakra :(
 

Szlachtus

Member
Myślałem że nie będę o to pytać, ale na prawdę już nie mogę wytrzymać. Czy warto odsprzedać komuś tego Asmaxa, i wziąć lepiej jakiegoś WD TV?? Jest mniej problemowy?
 

KubaArek

New member
Bez reklam
jeżeli są z nim takie problemy to nie lepiej oddać go ? chyba jest na gwarancji ,w specyfikacji jego jest podane co ma odtwarzać ,jak ma z czymś problemy to oddać dołożyć troszkę pln i kupić w zamian coś lepszego np Hyundai L110 (mam go i jestem bardzo zadowolony)
 

pitos

New member
Pozyczyłem ten odtwarzacz do testów, ale jest problem z dzwiekiem na niektorych filmach mkv 720p, macie moze pomysł co jest powodem? kodeki? obraz swietny, dzieku brak, czasami tylko cyfrowe zgrzyty. Urządzenie podlaczone jedynie po HDMI do TV.
 
Ostatnia edycja:

lubicz

New member
Witam

Nie mam w taki razie pojęcia co się dzieje z twoim sprzętem .
przedstawiłem sprawe jak to wygląda u mnie
Nie jestem wielkim fanem - nie siedze przez cały czas w tV ale wiem że do dnia dzisiejszego nie miałem problemów z oglądaniem filmów - czy jest to MKV czy divx działa i nic mi się nie sypie .

Matrix 720p + napisy - wszystko ok:-D
Polowanie na czerwony październik 720p + napisy - ok:-D
2012 720p + napisy - wszystko ok:-D

inne divx - wszystko działa :-D

nie łamie sie dźwięk nie wali się obraz - poprostu działa :)

oczywiście może być tak że inni urzytkownicy mogą być niezadowolenia urządzenia
ale ja jestem :-D
w dzisiejszych czasach takich playerów jest mnustwo i każdy może wybrać to co chce
ja wybrałem Asmaxa z dolnej pułki i poprostu działa

Jedyny problem jaki miałem to kiedyś oglądałem film który z chwilą kiedy zapuściłeś nie było dźwięku ale wystarczyło przełączyć na chwile na inne HDMI i wrócić do docelowego i już wszystko chulało

A był bym zapomniał - jak oglądałem Polowanie na czerwony październik to napisy w TXT nie chciały się synchronizować i trzeba było przerobić do SRT - 5 min roboty


sądze że jak na jeden (dwa) filmi to nie można tych przypadków nazwać usterką

Miłego oglądana
pozd
Lubicz:-D
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Pitos, jeżeli dźwięk jest w DTS to go nie będzie. Musisz podłączyć do wzmacniacza z dekoderem bo asmax takowego nie posiada. (dekodera).
 

pitos

New member
Dzieki za info, w takim razie lipa, bo nie mam dekodera/tunera, nie wiecie czy ma go Asus ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry