Asmax Playbox HD

Szlachtus

Member
Myślę że jest szansa iż w piątek już u mnie będzie :) Zapłaciłem 365zł, także w zasadzie 100zł więcej niż kosztuje Asmax, zobaczymy jaką to 100zł robi różnicę.

P.S to ja tak oficjalnie, z ciekawości podłączyłem dzisiaj Asmaxa z jakąś dziwną nadzieją normalnego działania ;) i co? urządzenie w ogóle przestało działać. Włącza się tylko główne Logo Asmaxa, po czym robi się czarny ekran i to wszystko. Pięknie, nowy FW zepsuł całe urządzenie, teraz to chyba rzeczywiście mogę to odesłać, skoro i tak w ogóle nie działa.

No, Asus już zakupiony, przetestowany i jest wypas :) Nie ma żadnych problemów z tych które występowały w Asmaxie. Ale jedna dobra wiadomość, udało się porozumieć z producentem Asmaxa, mogę odesłać na serwis, wymienią na nowy egzemplarz lub (nie wiem w jaki sposób :D) ale naprawią. Jak będzie tylko coś wiadomo, to się odezwę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

czarny7a

New member
Zmiana firmware w Playbox

Zmiana firmware w Playbox
1. Przeczytać instrukcję w książeczce
2. Ściągnąć firmware ze strony Asmaxa
3. Postępować zgodnie z instrukcją w książeczce
4. Po załadowaniu upgrade wyłączyć playboya (wyciągnąć zasilacz z sieci)
5. Po włączeniu ustawić w opcji Factory default na YES
6. Zmienić język na polski i zabawa od początku
Zmiany w firmware informacja z Asmaxa
Pliki MKV. ze skompilowanymi napisami oraz dodatkowym plikiem txt. do wyboru, poprawiono działanie można wybrać opcję, oraz męczące miganie diody po wyłączeniu Playboxa zostało wreszcie wyłączone. Plików z dźwiękiem DTS (brak głosu) nie czyta i nie będzie czytało (przeczytać uważnie książeczkę) brak synchronizacji dźwięku z obrazem po przewijaniu obrazu MKV. w tym modelu nie zostanie poprawiona w ogóle. Informacja z wsparcia Asmaxa.

Jeśli nie chcesz mieć problemów przy oglądaniu filmów czytaj informacje parametry ściąganego pliku, czyli: parametr video i audio.

Proponuję nie sugerować się opiniami dwóch osób na forum i mieć panikę przed zmianami. Pozdrawiam
P.S. Konkurencja mimo wyższej ceny też nie jest doskonała.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Szlachtus
No to jak coś się ruszy z asmaxem daj znać!


czarny7a
Jeżeli chodzi o dźwięk DTS to masz oczywistą rację - jest wiadomo, że trzeba podłączyć do wzmacniacza z dekoderem bo asmax takowego nie posiada - podłączasz do amplitunera i nie ma problemu.
Co do aktualizacji to problem w tym, że nie tylko na tym forum użytkownicy asmaxa narzekają i piszą o problemach....A firma tak w ogóle to powinna poważniej traktować klientów. Ja rozumiem, że są tam zajęci, ale po miesiącu to by już mogli chociaż grzecznościowo coś odpisać. A tu cisza, wysyłam e-maile i nic.
A czy możesz napisać czy poprawiona została kwestia poprawnego wyświetlania proporcji obrazu?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

czarny7a

New member
Jeśli masz możliwość włącz mecz lub jakiekolwiek wydarzenie sportowe oczywiście jeśli jest nadawane równocześnie na Polsacie i Polsacie Sport i czy nie masz wrażenia, że na jedny z tych programów obraz wydaje się rozciągnięty ? ja mam kablówkę nie wiem jak nadaje Polsat cyfrowy. Podobnie jest w ustawieniu 4:3 leter box i 16:9 to moje spostrzeżenie, ale mogę się mylić.
 

czarny7a

New member
Jeszcze jedna informacja co do proporcji obrazu, są to podstawy. Jeżeli film jest w innym formacie niż 16:9 to po ustawieniu opcji pełnoekranowej będą występowały zniekształcenia, wówczas trzeba oglądać z czarnymi pasami lub zaakceptować zniekształcenia. Kilka przykładów:

Avatr obraz: 16:9 - będzie ok
Matrix obraz: 2.40:1 - obraz będzie rozciągnięty
Indiana Jones obraz: 2.35:1 anamorficzny - obraz będzie rozciągnięty
X-MEN obraz: 2.35:1 anamorficzny - obraz będzie rozciągnięty
Bad Boys obraz: 1.85:1 - obraz będzie rozciągnięty
 

Szlachtus

Member
Przepraszam bardzo, ale instrukcję umiem czytać ;) zanim zrobiłem aktualizację firmware'u czytałem 10 razy instrukcję aby nie było potem problemu, a dodatkowo szukałem informacji na wielu forach na temat tego nowego oprogramowania, dopiero potem przystąpiłem do aktualizacji. I jest jak jest, Aktualizacja się powiodła, w menu playboxa wyraźnie pisze że wgrany jest nowy firmware, klikam na factory default na yes no i śmigało, tyle że wszystkie filmy się zacinały. No a od wczoraj w ogóle mogę sobie pomarzyć o odtwarzaniu filmów bo skrzyneczka odmówiła posłuszeństwa i nie chce nawet się włączyć, także proszę nie twierdzić że nie umiem wgrywać oprogramowania, bynajmniej taki wyciągam wniosek z twojego postu "czarny7a". Mam już Asusa!O Play, i jakoś do niego wgrałem nowy FW i śmiga wszystko przepięknie. 1080p działa jak należy, napisy mogą być wmuksowane w film jak i osobno, mamy wszystkie do wyboru z menu pilota, nie ma żadnych problemów z jakimś sztucznym rozciąganiem obrazu a'la ustawienia 4:3 letterbox, w Asusie ustawiasz po prostu 16:9 i wszystko pięknie automatycznie się ustawia. Napisy mają normalny biały kolor z czarną czcionką w okół wobec czego nie ma problemów z odczytem napisów na białym tle co jest wielkim problemem Asmaxa, i mógłbym tak wybierać w kółko. Asmax po prostu jest tańszym, i jak się sam o tym przekonałem dużo bardziej niedopracowanym urządzeniem niż np. Asus który jest na rynku o wiele dłużej. I oczywiście nie chcę tu oczerniać tej skrzyneczki, jeśli mi ją naprawią i wypuszczą jakiś porządny FW a nie taki co rozwala urządzenie to chętnie do niej wrócę.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
czarny7a
Tak jak napisał Szlachtus asmax ma skopaną opcję proporcji obrazu. Wszystko to co piszesz jest OK", ale nie zmienia to faktu, że w oprogramowaniu jest błąd i proporcje są źle wyświetlane.
I wcale nie trzeba akceptować zniekształceń tylko odpowiednio ustawić aspekt obrazu. Funkcja auto powinna to robić automatycznie, niestety nie działa i trzeba ustawiać ręcznie.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No i skusiłem się na wgranie nowego oprogramowania bo już mnie denerwowały te krzaczkowate napisy!
I co i jest jeszcze gorzej!!! O ile napisy idzie teraz przeczytać to nie idzie oglądać filmu bo się haczy...
Oczywiście postępowałem zgodnie z instrukcją.
Co ciekawe zadzwoniłem na infolinię producenta i tam wielkie zdziwienie, że coś nie działa. Nie mieli od nikogo żadnych zgłoszeń! Nic im nie wiadomo na wadliwe działanie odtwarzacza. Przekazano mi abym skontaktował się ze sklepem w którym odtwarzacz zakupiłem. ( tak mam zresztą napisane w karcie gwarancyjnej - serwis zapewnia sklep). Dzisiaj już się nie dodzwonię do sklepu, wysłałem e-maila. Zobaczymy co odpiszą.
Co by nie mówić nasuwa mi się jedna myśl - nikomu nie polecam tego odtwarzacza!

Edit
Szybka odpowiedź ze sklepuj jeszcze w tym samym dniu i odtwarzacz już wysłany. Tylko chwalić za szybką reakcję! Zobaczymy co będzie dalej....Teraz za odtwarzacza "robi" laptop. (swoją drogą nieźle się sprawdza)
 
Ostatnia edycja:

arex1972

New member
A ja swój odtwarzacz dzisiaj odbieram z serwisu... I nie wiem, czy będzie PO upgrade oprogramowania, czy PRZED. W każdym razie powtórnego upgrade nie zaryzykuję przez najbliższe dwa tygodnie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No mój odtwarzacz już w serwisie. Dzwonił miły pan, że do nich dotarł i będą się nim zajmować. Zobaczymy co z tego wyjdzie.....
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
arex1972
Ja bym sobie zdecydowanie darował wgrywanie nowego softu!!
Co do mojego asmaxa to zamiast niego będę miał odtwarzacz Ariva HD Player 110.
(wielki plus dla sklepu Pyrchla.pl za bardzo profesjonalne podejście do klienta!!!)
Pozdrawiam

Ariva HD Player 110 już podłączony. Po wstępnym oglądzie mogę powiedzieć, że jest bardziej uniwersalny od palyboxa. Na razie odtwarza wszystko co mu podałem na wejście, Czyta z zewnętrznego dysku 2,5' po USB 500GB, bez dodatkowego zasilania.
Po testach napiszę coś więcej....
( przy okazji wielki plus dla sklepu Pyrchla.pl za profesjonalne podejście do klienta!!!)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

privmw

New member
firmware

Witam wszystkich :) a może ktoś z Was ma pliczek z pierwsza wersją firmware do Playboxa :confused: albo wiecie skąd pociągnąć...
 

privmw

New member
tak myślałem... sam szukałem chyba wszędzie... pozostaje czekać na kolejna aktualizację i oby udaną tym razem :twisted:
 

privmw

New member
na stronie Asmaxa udostępniono poprzednią wersję firmware :) tylko to jest plik .BIN a nie .AP tak jak ostatnia aktualizacja i playbox go nie wczytuje :(... może wiecie jak nim sflaszować playboxa ?
 
Ostatnia edycja:

bodzio168

New member
Sposób na fireware asmax

na stronie Asmaxa udostępniono poprzednią wersję firmware :) tylko to jest plik .BIN a nie .AP tak jak ostatnia aktualizacja i playbox go nie wczytuje :(... może wiecie jak nim sflaszować playboxa ?

Witam Jestem tu nowy ale posiadam te urządzonko asmax playbox tez sie skusiłem na wgranie nowe softu i okazało sie że sa problemy.Ukazała sie poprzednia wersja softu i gdy chciałem wgrac ten soft pojawił sie ten sam problem co kolega opisuju ZNALAZŁEM ROZWIĄZANIE I ZMIENIŁEM ROZSZERZENIE PLIKU Z BIN NA AP ALE NAZWE ZOSTAWIŁEM TAKA JAKA BYŁA PRZY PIERWSZEJ WERSJI WRZUCIŁAM NA NOSNIK I UDAŁO SIE I WSZYSTKO SMIGA JAK NOWE, TYLKO ZNOWU TA DIODA MIGA:? MYŚLE ŻE POMOGŁEM
 
Do góry