Amplituner do atmos 5.1.4

DrWredman

Active member
Dzięki panowi!
Dużo pomogliście.
Ale i tak chyba ten sub jest za duży do mojego pokoju.

Jeśli jest nowy to daj mu troche czasu. Przyzwyczaj się do niego i próbuj korygować ustawienia.
To żmudny proces, a i nie wszystkie filmy mają taką samą dynamikę niskich tonów. Testuj na ulubionych scenach. W końcu poczujesz o co chodzi i będziesz zadowolony ;).
Ale uprzedzam, to może potrwać kilka miesięcy.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Tak jest nowy, no powiem wam że zastanawiałem się wczoraj i dziś czy go nie zwrócić spowrotem i nie zostawić samych Monitor Audio bo z nich mi się ten miękki bass podobał.

Na pokretle volume mam teraz ok 1/4 i Onkyo ustawił na subie -1.5db więc już chyba jest ok, frequency pokrętło na maksa.

Tylko tak się zastanawiam czy jak jest 1/4 pokretła to czy sub nie jest po prostu za duży do pomieszczenia?

Jutro jeszcze zobacze i ustawie go na bocznej ścianie, w tej chwili jest na środku na wprost kanapy.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
jesli monitor audio bronze 2 i ich bas Ci sie podobal bez suba, to mnie to troche dziwi, tym bardziej, ze chcesz glownie do kina. Mialem ten set i wg.mnie basu tam jest malo w muzyce, a co dopiero w filmach
 

Caparzo

New member
Bez reklam
chyba jesteś jedyny na forum co ma na wprost suba ....


każdy film jest nagrany inaczej , u mnie przy interstelar musze przykręcić bo tak trzepie a na johnym wicku dać więcej bo tam poezja jest
 

Caparzo

New member
Bez reklam
wejdź w wątek nasze zestawy i zobacz kto gdzie ma , na środku to jest central a nie sub
ja mam z lewej obok frontu bo z prawej nie mam miejsca bo mam komin



najlepiej daj foto jak to wygląda u ciebie
 

Fanek

New member
Bez reklam
Posiedziałem wczoraj i dziś troche przy kalibracji i stwierdzam, że jak się odkręci więcej suba to trzęsie i jest za dużo efektu.
Gdy ustawi się tak jak ampli wysteruje i nawet ciut podkręci to gra to tak samo jak bez suba z Monitorami ustawionymi na FULL Band :D

Różnica jest dość znikoma, nie można mówić o żadnej przepaści..
Czy ktoś może dochodził kiedyś u siebie do podobnych wniosków?
 

DrWredman

Active member
Posiedziałem wczoraj i dziś troche przy kalibracji i stwierdzam, że jak się odkręci więcej suba to trzęsie i jest za dużo efektu.
Gdy ustawi się tak jak ampli wysteruje i nawet ciut podkręci to gra to tak samo jak bez suba z Monitorami ustawionymi na FULL Band :D

Różnica jest dość znikoma, nie można mówić o żadnej przepaści..
Czy ktoś może dochodził kiedyś u siebie do podobnych wniosków?

Franek,
a z czego puszczasz materiał testowy?
Mam nadzieję, że nie z YT?
Sub schodzi dużo niżej niż głośniki, ale musi mieć do tego dobrej jakości źródło.
Najlepiej z płyty BR, ewentualnie Netflix.
I jeszcze raz polecam poczekać cierpliwie aż się wygrzeje. Ja chyba pół roku czekałem ;) aż zauważyłem różnicę na + który mnie zadowolił.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Posiedziałem wczoraj i dziś troche przy kalibracji i stwierdzam, że jak się odkręci więcej suba to trzęsie i jest za dużo efektu.
Gdy ustawi się tak jak ampli wysteruje i nawet ciut podkręci to gra to tak samo jak bez suba z Monitorami ustawionymi na FULL Band :D

Różnica jest dość znikoma, nie można mówić o żadnej przepaści..
Czy ktoś może dochodził kiedyś u siebie do podobnych wniosków?

To wszystko zalezy od miejsca gdzie postawisz suba. Jezeli sub stoi w zlym miejscu to zdaza sie ze wystepuja mody, fale ci sie nakladaja i slyszysz dudnienie.

Lekarstwem na to jest:
sciszenie suba - - ale tego nie chcemy
wyciecie czestotliwosci w ktorych wystepuje rezonans - to robi amplituner.
Przesuniecie suba w inne miejace tak aby fale nie nalozyly sie jedna na druga i nie nastapilo dudnienie lub rezonans. Najprosciej, usiadz na kanapie i popros kobite aby przsowala suba po pokoju. Bedziesz slyszal gdzie jest dudnienie, gdzie brak basu a gdzie jest ok.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Source to ścieżka atmos, testowałem wczoraj i dziś na filmie 1917 - scena jak sufit leci w bunkrze i gdzieś 1h40min scena ataku. Tam dużo sub pracuje.

Pół roku to nie będę czekał czy usłysze różnice czy nie, to juz placibo raczej :D
Bo dwóch dniach skutecznie się zniechęciłem i szkoda mi czasu więcej na to, chyba zrobie zwrot, szczególnie że sub najtańszy nie był.

Tak już go ustawiłem, że nic nie dudni, wczoraj stał naprzeciwko kanapy, a dziś ustawiłem go całkowicie z boku, nie mam zabardzo innych miejsc na niego.

Jak go odkręce na połowe na pokrętle mój żołądek to już źle znosi, gdy podkręce troszke mocniej jak ustawiło Onkyo jest prawie to samo co na Monitorach podkręconych - a przynamniej różnica jest zbyt mała, aby się wsłuchiwać w każdy ton.

Ja wole zresztą miekki bass taki który się nie roznosi, np. ze staruszka Logi Z-5500 bardziej mi pasował, no nie wiem Panowie, zniechęcił mnie ten sub szczególnie że prawie 2 tyś kosztuje. Raczej zwrot

Może za mniejszym subem się rozejrzeć np. 10" ??
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
:D :D chciał bym to zobaczyć ...

Ja u siebie kupilem mikrofon i najzwyczajniej sprawdzilem co nie tak. Klasyczne rozmieszczenie suba pomiedzy rtv a glosnikiem frontowym to w moim przypadku jedno wielkie G.
Sub postawiony kolo kanapy to calkowicie inna para kaloszy. Wtedy dopiero moglem rozkrecic na polowe glosnosci i nic nie dudni.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Z takiego pomiaru suba

pom1.jpg



Nastepnie:.
sub-BK-pozycja-obok-sofy.jpg


Dotarlem do takiego pomiaru z lekka pomoca suba za 500zl jamo sub360 (bez zastosowania kalibracji avr, dsp , samo przemieszczanie po pokoju).

2-suby-najlepsza-pozycja.jpg
 

Fanek

New member
Bez reklam
Decyzja podjęta wymiana. Szukamy nowego suba teraz mniejszego
8" lub 10" . 12" będzie raczej za duży, jakieś propozycje?

Może ktoś zna ten?
Fyne Audio F3.8
 
Ostatnia edycja:

DarkMag

New member
Co Ty chcesz od tego suba?
Mam go na mniejszym metrażu niż Ty (nasze zestawy - wnęka w kuchni) i gra spoko.
Kolejny sposób na ustawienie suba to postaw go tam gdzie siedzisz odpal i czołgaj się po podłodze - tam gdzie będzie grało dla Ciebie najlepiej to tam go postaw i rób kalibrację.
U mnie jest na około 40% głośności to Onkyo po kalibracji dało go na 0.
 
Do góry