Amplituner do atmos 5.1.4

wojoo

New member
Skorzystam z tematu i dołączę się do pytania :)

Po wielu latach użytkowania zestawu Dali 8008 z serii Blue oraz Yamahy RX-V2700 nadszedł czas na zmiany, zmiany chociazby ze względu na nowe TV które obsługuje VISION i ATMOS a do tego potrzebny jest odpowiedni ampli

Pomieszczenie mam ok 30m2 - oczywiście pełny set z 5.1.

Jestem po odsłuchu muzycznym Klipsh F3 Synergy i jestem pod mega wrażeniem jakiego to ma kopa, stąd też myślałem żeby iść w kierunku właśnie tej firmy z nowymi kolumnami (preferuje muzykę zdecydowanie ciepłą - elektroniczna, techno, hardstyle, disco etc. Czyli mocno basowe brzmienie)

Wiele osób polecało mi nowy model Onkyo TX-RZ840 (zresztą opinie są bardzo pozytywne)

Czy taki ampli będzie się nadawał pod mój rodzaj muzyki? też chciałbym go wykorzystać do słuchania muzy a nie tylko pod KD.
W razie potrzeby mam końcówkę NAD 216 więc zawsze możną się nim wspomóc

MJeśli chodzi o zakup kolumn to myślałem o modelu Klipsch RP-280F natomiast opinie są mieszane i w większości są odradzane


Czy ktoś miał okazje posłuchać KEF Q950?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Klipsch + Onkyo to dobry wybór do KD, w stereo co kto lubi (RZ840 - dobrze radzi sobie z sekcją stereo jak na budżetowe ampli).
Zawsze możesz podpiąć końcówkę jak piszesz i będzie jeszcze lepiej.
Ja szukałbym chyba już RP-8000 a nie RP-280 które już od dawna sa nieprodukowane.
 

wojoo

New member
Klipsch + Onkyo to dobry wybór do KD, w stereo co kto lubi (RZ840 - dobrze radzi sobie z sekcją stereo jak na budżetowe ampli).
Zawsze możesz podpiąć końcówkę jak piszesz i będzie jeszcze lepiej.
Ja szukałbym chyba już RP-8000 a nie RP-280 które już od dawna sa nieprodukowane.




Klipsch nie jest konieczny... może być coś zupełnie innego co fajnie wypełni niskimi tonami pomieszczenie bez konieczności używania suba


Aktualnie przy moich Dali i ampli Yamaha basu jest na tyle mało, że sub jest niezbędny


8000 podobno niczym się nie różni w środku od rp-280 a te drugie są jednak tansze (można chyba jeszcze dorwać nówki)
 

wojoo

New member
Chętnie bym to uczynił tylko gdzie w w-wie je znajde? gdzie bym nie zapytał to nikt nic teraz nie ma na stanie bo "taka sytuacja" na rynku i wszyscy sie boją

Ewentualnie wypożyczenie wysyłkowe
 

wojoo

New member
Zdecydowanie chciałbym skorzystać z możliwości odsłuchu w domu

Czy ktoś może polecić / podpowiedzieć gdzie taki set można wypożyczyć?
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Większość salonów audio ma możliwość wypożyczenia sprzętu.
Technikarium ma teraz jakąś promocje na RP8000 z subem, zadzwoń do nich, są z Wawy.
 

wojoo

New member
Większość salonów audio ma możliwość wypożyczenia sprzętu.
Technikarium ma teraz jakąś promocje na RP8000 z subem, zadzwoń do nich, są z Wawy.




Zadzwoniłem i Pan od razu wprost powiedział, że nie wypożyczają sprzętu a tym bardziej tak popularnego i taniego


W ogóle nie oferują odsłuchu... może doradzić bo ma przeogromną wiedze i to powinno wystarczyć żeby kupić KD
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zadzwoń do innego sklepu :) Ja mówiłem tylko, że widziałem u nich na stronie info o promocji na te konkretne kolumny. Biznesów z nimi nie robiłem nigdy.
Nie chcę na tym forum robić reklam, bo chłopaki też mają swoją dystrybucję, ale spokojnie znajdziesz w kilka minut co najmniej kilka sklepów które Ci wypożyczą.
P.S. Napisz do Blackninja, może też wypożyczają
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Normalnie kup to co uważasz za słuszne - online, a następnie odsłuchaj czy oby na pewno Ci pasuje i potwierdza się z pierwotnym założeniem, jeżeli nie, to pakujesz i zwracasz.

Tak to działa w cywilizowanych krajach od lat.
Poczytaj zagraniczne fora, tam na każdym kroku masz takie wpisy.
Ktoś coś kupił (ampli/kolumny/cokolwiek!) i nie przypasowało, więc zwraca.

Jeżeli chodzi o serie 8000, to pamiętaj, że bardzo dużo osób woli 280.
W 8000 nieco ugrzecznili granie, nie każdemu to przypasowało. Co nie znaczy, że są złe.
Nieco spokojniejsze. Ja osobiście w 280 nic bym nie zmieniał.
 
Ostatnia edycja:

wojoo

New member
Normalnie kup to co uważasz za słuszne - online, a następnie odsłuchaj czy oby na pewno Ci pasuje i potwierdza się z pierwotnym założeniem, jeżeli nie, to pakujesz i zwracasz.

Tak to działa w cywilizowanych krajach od lat.
Poczytaj zagraniczne fora, tam na każdym kroku masz takie wpisy.
Ktoś coś kupił (ampli/kolumny/cokolwiek!) i nie przypasowało, więc zwraca.

Jeżeli chodzi o serie 8000, to pamiętaj, że bardzo dużo osób woli 280.
W 8000 nieco ugrzecznili granie, nie każdemu to przypasowało. Co nie znaczy, że są złe.
Nieco spokojniejsze. Ja osobiście w 280 nic bym nie zmieniał.




Widzę, że niestety nie będę miał innego wyjścia choć osobiście podchodzę do tego z dystansem bo uważam, że takie testowanie i późniejsze zwracanie to trochę po Januszowemu ale widać najwidoczniej jestem w błędzie i muszę zmienić podejście :).
Same sklepy jak widać do tego doprowadziły


Odnośnie kolumn to nawet wole 280 bo można kupić je trochę taniej ale wpierw chyba zaryzykuję i kupie ampli


O ile ogólnie zachwalają Klipsche do KD więc tutaj raczej nie będę zawiedziony to już do mojego rodzaju muzyki mam pewne obawy


Ktoś mi polecał KEFy Q950 twierdząc, ze są zdecydowanie lepsze
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Serio, podzwoń po salonach audio. Są salony które bez problemu pozwolą Ci wpłacić kasę i wyślą Ci ampli/kolumny na testy. Potem jak Ci nie podpasują to odsyłasz i dostajesz zwrot kasy z potrąceniem kosztów testowania.
 

Fanek

New member
Bez reklam
U mnie zakup sfinalizowany, w domu już Onkyo RZ-830 i set Monitor Audio Bronze :D
kończe remont i jutro może uda się to podłączyć razem z projektorem.

Został mi jeszcze sub do zakupu, co polecacie do 1500zł?
Z naciskiem na kino
 

wojoo

New member
Serio, podzwoń po salonach audio. Są salony które bez problemu pozwolą Ci wpłacić kasę i wyślą Ci ampli/kolumny na testy. Potem jak Ci nie podpasują to odsyłasz i dostajesz zwrot kasy z potrąceniem kosztów testowania.


Jasne, jeszcze po dzwonie po innych sklepach i popytam. trafiłem na 2 które wypożyczają ale akurat nie mają tego modelu :)


Czy
Pioneer VSX-LX504 to jest to samo co Onkyo TX-RZ840??
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
To zbliżone konstrukcje, ale będą prawdopodobnie nieco inaczej brzmieć - tak jak Oknyo RZ1100 i Pioneer LX801.
 

DarkMag

New member
Jeżeli planujesz atmosa to daj na wysokości uszu.
W 5.1 dla mnie lepiej grało jak SR były około 40cm nad głową ale po dołożeniu sufitu SR musiałem obniżyć bo psuły efekt.
 
Ostatnia edycja:
Do góry