a może Ferguson HF 8800 HD ??????????

sawosz

New member
witam
mam dosc duzy problem i prosilbym o rade
mam ze swoim ferdkiem problem wymagajacy oddania do serwisu
majac wgrany soft edukacyjny czekalem na nastepna wersje oficjalna zeby bylo cacy
no i pojawil sie problem bo majac wgrany pierwszy edukacyjny (1.00.6F) nie jestem w stanie juz wgrac zadnego oficjalnego :(
problem tkwi w tym ze edukacyjny ma od poczatku zmieniony SW version z 1.xx.xx na 11.xx.xx wiec praktycznie wgrywajac soft edukacyjny pozbawiamy sie mozliwosci powrotu do softu oficjalnego co w przypadku jakiejkolwiek awarii jest dosc bolesne
jesli ktos wie jak sobie z tym poradzic to bede wdzieczny
 

rydzyn

New member
sawosz napisał:
witam
mam dosc duzy problem i prosilbym o rade
mam ze swoim ferdkiem problem wymagajacy oddania do serwisu
majac wgrany soft edukacyjny czekalem na nastepna wersje oficjalna zeby bylo cacy
no i pojawil sie problem bo majac wgrany pierwszy edukacyjny (1.00.6F) nie jestem w stanie juz wgrac zadnego oficjalnego :(
problem tkwi w tym ze edukacyjny ma od poczatku zmieniony SW version z 1.xx.xx na 11.xx.xx wiec praktycznie wgrywajac soft edukacyjny pozbawiamy sie mozliwosci powrotu do softu oficjalnego co w przypadku jakiejkolwiek awarii jest dosc bolesne
jesli ktos wie jak sobie z tym poradzic to bede wdzieczny
Cytat z innego forum:
Ja jak już wcześniej pisałem wysłałem swojego na gwarancji do serwisu z softem edukacyjnym bo jeszcze nie było tej wyższej wersji fabrycznej i nic mi nie powiedzieli ani na szczęście nie musiałem nic dopłacać tylko wgrali mi już tą najnowszą wersję fabryczną.ytat z innego forum
 

iwona29

New member
zwariuje.....

witam wszystkich.

Pomocy:confused: .moj facet wlozyl swe paluszki do naszego nowiutkiego ferdunia i...wsio mi rozwalil:( .jakos ogarnelam caly ten balagan,ale zaden z axn nie dziala.co robic:cry: .z gory dziekuje
ps.prosilabym o wskazowki jak dla idioty technicznego czyli mnie
 

rydzyn

New member
iwona29 napisał:
witam wszystkich.

Pomocy:confused: .moj facet wlozyl swe paluszki do naszego nowiutkiego ferdunia i...wsio mi rozwalil:( .jakos ogarnelam caly ten balagan,ale zaden z axn nie dziala.co robic:cry: .z gory dziekuje
ps.prosilabym o wskazowki jak dla idioty technicznego czyli mnie
A masz może moduł plsatu?
 

iwona29

New member
witam.zastanawiam sie czy udalo ci sie rozwiazac problem wieszania sie ferdka na canal+,bo u mnie to samo i szlag mnie trafi:blagam: .dzieki
 

jarwisz

New member
Bez reklam
iwona29 napisał:
witam.zastanawiam sie czy udalo ci sie rozwiazac problem wieszania sie ferdka na canal+,bo u mnie to samo i szlag mnie trafi:blagam: .dzieki

chyba jeszcze nie do końca
mój sąsiad go ma i tak się wpienia że w nocy to lepiej go słychać niż mój TV :D
 

michal218

New member
A u mnie kompletnie nic sie nie wiesza,Zrobil to tylko raz na samym poczatku,na fabrycznym sofcie,przy eksperymentach,Od miesiaca mam spokoj.
 

stereoman

New member
admin mnie uwala za milczenie, to piszę...

LUDZIE!!!!!

Mam tego ferdka od paru godzin...i nie wiem, co mam:D
tyle czytałem wcześniej o nim w różnych miejscach, a teraz...pustka we łbie:p
Na razie tylko Hot Bird bez HD/bo z tej karty nie widzi-tak miało być?/ na tym pierwszym oprogramowaniu.
I fakt, wieszał się na Canale Film i Canale Sport, ale wszedłem w menu i zmieniłem wyświetlane napisy na english i jest ok.
Wiem, że w tym nowym sofcie już są napisy i działa.
A ci klnący powyżej, to mają stary soft, mam nadzieję:)
Sprzęt mi się podoba i mam nadzieję. że z poznawaniem jego możliwości, będzie mi się podobał jeszcze bardziej.
Nie dostałem faktury ani paragonu/gwarancja jest/, u ws podobnie.
Acha, i dwa kable component zamiast jednego:lol:
pzdr
 

michal218

New member
No ja dostalem cos na zasadzie faktury...Jesli chodzi o HD,to nie zobaczysz dopoki nie przepuscisz przez modul...Pozniej do zmiany uprawnien chyba polata z samej karty.Zakladam,ze chodzi Ci o HD w Cyfrze.Masz pare kanlow fta,ale z astry...
 

rydzyn

New member
stereoman napisał:
admin mnie uwala za milczenie, to piszę...

LUDZIE!!!!!

Mam tego ferdka od paru godzin...i nie wiem, co mam:D
tyle czytałem wcześniej o nim w różnych miejscach, a teraz...pustka we łbie:p
Na razie tylko Hot Bird bez HD/bo z tej karty nie widzi-tak miało być?/ na tym pierwszym oprogramowaniu.
I fakt, wieszał się na Canale Film i Canale Sport, ale wszedłem w menu i zmieniłem wyświetlane napisy na english i jest ok.
Wiem, że w tym nowym sofcie już są napisy i działa.
A ci klnący powyżej, to mają stary soft, mam nadzieję:)
Sprzęt mi się podoba i mam nadzieję. że z poznawaniem jego możliwości, będzie mi się podobał jeszcze bardziej.
Nie dostałem faktury ani paragonu/gwarancja jest/, u ws podobnie.
Acha, i dwa kable component zamiast jednego:lol:
pzdr
życzę ci przyjemnej zabawy.
 

lidl

New member
Marna imitacja dekodera Cyfry+

Ja mam z wieszaniem się ferdka poważny problem. Próbowałem już go po prostu oddać do sklepu, bo kieszeń wielosystemowa jak to się reklamują sprzedawcy to badziewie nic nie warte. Kanały wskakują albo nie. Raz to działa a 3 razy się zwiesza. Podobno trzeba kupić po prostu moduł bo na tej kieszeni dobrze działać nie będzie. Próbowałem podpytać u kilku dystrybutorów cyfry którzy sprzedają ferdki. Niestety potwierdzają, że ta kieszeń to tylko marna imitacja systemu dekodowania i moduł i tak trzeaba kupić moduł.
 

ralfzs

New member
lidl napisał:
Ja mam z wieszaniem się ferdka poważny problem.

A może to jest tylko kwestia softu i ten moduł odpali ... Czy inni użytkownicy mogą potwierdzić, że zwykła Cyfra+ się też wiesza u nich, ktoś kupił sobie albo miał CAM'a i go używa w 8800 ?

:-(
 

lidl

New member
Weszanie się Ferdka

Ja swoją wojenkę z Ferdkiem zakończyłem. Zaniosłem go do sklepu, podłaczyłem, wsadziłem kartę. Pierwszy raz zawisł po kilku minutach. Jak nie przy działaniu to przynajmniej po kilkakrotnym przełaczeniu kanałów. Sprzedawca nie potrafił rozwiązać tego problemu więc nie bez sporego oporu zwrócił kasę. Teraz pozostaje mi zastanowienie się nad Philipsem, Topfieldem lub Humaxem. Na Ferdka już szkoda moich nerwów.
 

iwona29

New member
ralfzs napisał:
A może to jest tylko kwestia softu i ten moduł odpali ... Czy inni użytkownicy mogą potwierdzić, że zwykła Cyfra+ się też wiesza u nich, ktoś kupił sobie albo miał CAM'a i go używa w 8800 ?

:-(
ja mam i dalej sie wiesza szlag mnie trafi.powodzonka;)
 

stereoman

New member
Wydaje mi się, że część niepowodzeń/mankamentów z tym tunerem wynika po trosze z kiepskiej instrukcji obsługi i błądzenia userów.
Jest bardzo ogólnikowa, autorzy wyszli z założenia, że ten model kupują ludzie obeznani z Fergusonami.A tych jest garstka do ogółu.
Obsługa wcale nie jest oczywista ani intuicyjna. Mówię to po sobie, bo mam tuner C+ i analogowego Pace'a i one mają bardzo niewiele wspólnego z trybem obsługi F 8800 HD. Ktoś kumaty w temacie mógłby zrobić FAQ tego modelu;).
U mnie wszystko z tym ferdkiem ok, a na razie nie umiem ustawić napisów na C+ po wgraniu najnowszego softu 1.0.12A:-(

pzdr
 

Adamelab

New member
ralfzs napisał:
A może to jest tylko kwestia softu i ten moduł odpali ... Czy inni użytkownicy mogą potwierdzić, że zwykła Cyfra+ się też wiesza u nich, ktoś kupił sobie albo miał CAM'a i go używa w 8800 ?

:-(
Mam Fergusona od kilku dni.Korzystam w połączeniu z samą kartą C+ (w tym uniwersalnym gnieżdzie).Zaraz po zakupie też miałem co chwila zawieszenia, więc zabrałem dekoder pod pachę i dawaj do sprzedawcy.Ten w kilka chwil wgrał nowe oprogramowanie i od tej pory mam spokój. I niech tak zostanie....:lol:
 
Do góry