a może Ferguson HF 8800 HD ??????????

michal218

New member
No jesli sztuka dla Was jest wylaczenie napisow w menu tunera,to gdzie sie pchacie?Wezcie sobie lepiej prymitywnego Philipsa od Cyfry i bedziecie mieli swiety spokoj.
 

stereoman

New member
michal
Ja nie powiedziałem, że nie wiem, gdzie haczykować napisy, one się na początku nie pojawiały, ale jest juz ok:D

Tunek podoba mi się coraz bardziej, za szybkość, jakość obrazu i "miękkie "przyciski na pilocie. Wygodna obsługa

pzdr
 

pabloss

New member
Witam

Mam pytanie do użytkowników fergusona 8800 hd.
Czy u was też na canale+ sport hd po włączeniu napisów z teletextu (bo napisów dvb czyli tych generowanych przez odbiornik na c+hd nie ma są tylko na c+ zwykłych) wyświetla się tylko druga linijka napisów bez pierwszej przez co gubi się połowa tekstu? Pierwsza linijka tekstu pojawia się ,ale znika w expresowym tempie ,że nie da się jej przeczytać!?

Pozdrawiam
 

dydymus

New member
UWAGA NA n-box

nbox uszkadza głowice Fergusonów


Źródło: Telstar

Użytkownicy posiadający jednocześnie odbiorniki nbox i Ferguson HF-8800 HD zgłaszają coraz częściej uszkodzenia głowicy po ich połączeniu przez przelotkę LNB Fergusona. nbox sprawia także problemy przy wykorzystaniu wyjść LNB w starszych modelach marki Ferguson xx18.

W wypadku nbox HDTV uszkodzona zostaje wyłącznie głowica Fergusona HF-8800 HD, natomiast podłączenie nbox recorder może uszkodzić obydwa urządzenia.

Zgodnie z wyjaśnieniami producenta problem występuje wyłącznie w wypadku odbiorników nbox, które posiadają "niestandardową" głowicę tunera.

Możliwe są także problemy z innymi modelami odbiorników cyfrowych - wina leży po stronie nboxów.

Jednocześnie na stronie internetowej http://www.ferguson-digital.eu pojawiła się nowa testowa wersja oprogramowania dla odbiorników AF-7318 UCI, opisana jako AF7318UCI_TSH_E6820_test_epgCP, która wprowadza odczyt EPG dla kanałów Cyfrowego Polsatu z 7-dniowym wyprzedzeniem. Ma ona także dodaną ostatnio obsługę 7 zdarzeń timera. Obecnie odczyt pełnego EPG wymaga nieco czasu (kolejne pozycje pobierają się wolno), jednak planowana jest kolejna poprawka przyśpieszająca nieco ten proces.
 

pabloss

New member
Witam

Czy naprawdę nikt nie ma fergusona 8800hd aby sprawdził u siebie i mi odpowiedział na to pytanie:

Czy u was też na canale+ sport hd po włączeniu napisów z teletextu (bo napisów dvb na c+hd nie ma) wyświetla się tylko druga linijka napisów bez pierwszej przez co gubi się połowa tekstu?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam
 

j.m.oizo

New member
pabloss napisał:
Czy u was też na canale+ sport hd po włączeniu napisów z teletextu (bo napisów dvb na c+hd nie ma) wyświetla się tylko druga linijka napisów bez pierwszej przez co gubi się połowa tekstu?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam

ja go mam ale mi nie działa Canal + HD - mimo karty Full :(:(:(
 

stereoman

New member
j.m.oizo
nie wiem, czemu nie działa
co to jest karta full-pakiet prestiżowy?
wejdź na sąsiedni temat Cyfra+ HD, sporo się o tym pisze

pzdr
 

stereoman

New member
To powiem tak
Mój ferdek extra gra, tylko.....czasem robi sobie tak -ni z gruchy ni z pietruchy-restarty. Dzisiaj np trzy. Dziennie przynajmniej jeden musi zaliczyć.:confused:. Ktoś też tak ma?/mam najnowszy soft, ten z 12 na końcu/
Zastanawiam się , czy mam już problem, czy nie. Na razie to mnie za bardzo nie wkurza, bo sprzęt nowy:D, ale nie wiem, jak będzie potem.

Przy okazji myślę, czy mi nie wciśnięto sprzętu ze zwrotu-kupiłem go 14 czerwca, a kartę gwarancyjną ma wystawioną 22 maja.
Czy ktoś ze sfer handlowych zna takie praktyki?
Acha, i nie widziałem żadnych śladów używania.
A sprzęt bardzo fajny, co jeszcze raz podkreślam-podaje bardzo dobry obraz, szczególnie widzę to na Canal Sport

pzdr
 

effe

New member
stereoman napisał:
To powiem tak
Mój ferdek extra gra, tylko.....czasem robi sobie tak -ni z gruchy ni z pietruchy-restarty. Dzisiaj np trzy. Dziennie przynajmniej jeden musi zaliczyć.:confused:. Ktoś też tak ma?/mam najnowszy soft, ten z 12 na końcu/
Zastanawiam się , czy mam już problem, czy nie. Na razie to mnie za bardzo nie wkurza, bo sprzęt nowy:D, ale nie wiem, jak będzie potem.

Przy okazji myślę, czy mi nie wciśnięto sprzętu ze zwrotu-kupiłem go 14 czerwca, a kartę gwarancyjną ma wystawioną 22 maja.
Czy ktoś ze sfer handlowych zna takie praktyki?
Acha, i nie widziałem żadnych śladów używania.
A sprzęt bardzo fajny, co jeszcze raz podkreślam-podaje bardzo dobry obraz, szczególnie widzę to na Canal Sport

pzdr
Oczywiście, że dostałeś sprzęt ze zwrotu. Pracuje w handlu i wiem, że tak się robi:) Moim zdaniem powinieneś zwrócić ten dekoder jak najszybciej. A tak na marginesie, to nie masz jeszcze jakichś problemów? Bo osoba z sąsiedniego forum bardzo krytykuje tego ferdka. Planuje sobie kupić jakiś tuner cyfrowy i nie wiem czy wybór będzie dobry, jak wezme go właśnie. Miałeś porównanie Ferguson - philips? Duża jest różnica, przedewszystkim w obrazie i szybkości przełączania kanałow????
 

stereoman

New member
Effe
jestem przerażony tym, że tak się robi:???:
Ale jeszcze powalczę tutaj.

Wyczytałem, że coś tu może psuć kabel HDMI.

Czy ktoś ma konfigurację sprzętu, jak ja w podpisie i używa kabla HDMI i nie ma ŻADNYCH problemów.

Proszę o szybką odpowiedź

Próbowałem wtyknąć kabel component i cóś nie ma obrazu, dalej jest po HDMI

pzdr
 

michal218

New member
Ja uzywam i HDMI i componenta.Ferdek spiety z JVC 37 A80 i wszystko dziala jak powinno_Oczywiscie nie na tym samym wejsciu.HDMI mam na ext 4,a component na ext 3.Innych kabli nie mam podpietych.
 

Maximus

New member
Ferguson HF 8800 HD + Cyfra w HD

Witam
Jestem tu nowy :) Więc na dzieńdobry chciałem powitać wszystkich maniaków HD :)
Mam TV LCD Samsunga 32" LE32R71B, zamierzam zrezygnować z Kablówki i skorzystać z TV Cyfrowej ;) Myśle nad zakupem Fergusona HF8800 HD i po znajmości zamierzam miec full pakiet w Cyfrze ....
Jak myślicie to dobry wybór ?
Czy może lepiej kupić Humax HDCI-2000 lub Topfield TF7700 HSCI ??
Dzięki za pomoc.
PS: o co chodzi z tym modułem z cyfry za 175zł ?? Musze go kupić czy nie ? jeśli mam dobrego znajmojego który mi udostępni swoje "możliwości-pełnego pakietu" Jedni piszą ze jest potrzebny aby go raz na miesiąć włożyć do dekodera inni że nie.
Głównie chodzi mi o Canal+HD Sport :)
 

mareque

New member
jak to jest z tym aneksem?

...bo piszecie tutaj, że C+ nie włączy do pakiety kanałów HD bez zakupu od nich modułu/dekodera, a ja dzwoniłem na infolinię dla nowych klientów i mówią że to nie ma związku... Ktoś potwierdził na żywym organizmie?
 

sin111

New member
Maximus napisał:
Myśle nad zakupem Fergusona HF8800 HD i po znajmości zamierzam miec full pakiet w Cyfrze ....
Jak myślicie to dobry wybór ?

Podpisuje sie pod pytaniem - ten sam problem-mam full pakiet i przy kanalach HD slychac tylko glos(zwykly dekoder philips)-czy jak zakupie f8800 wszystko bedzie gralo jak nalezy czy tez moga byc problemy?
 

rydzyn

New member
mareque napisał:
...bo piszecie tutaj, że C+ nie włączy do pakiety kanałów HD bez zakupu od nich modułu/dekodera, a ja dzwoniłem na infolinię dla nowych klientów i mówią że to nie ma związku... Ktoś potwierdził na żywym organizmie?
Nie trzeba żadnego modułu.
 

rydzyn

New member
sin111 napisał:
Podpisuje sie pod pytaniem - ten sam problem-mam full pakiet i przy kanalach HD slychac tylko glos(zwykly dekoder philips)-czy jak zakupie f8800 wszystko bedzie gralo jak nalezy czy tez moga byc problemy?
Wszystko będzie grało.
 

emigrant

Member
Maximus napisał:
Witam
Jestem tu nowy :) Więc na dzieńdobry chciałem powitać wszystkich maniaków HD :)
Mam TV LCD Samsunga 32" LE32R71B, zamierzam zrezygnować z Kablówki i skorzystać z TV Cyfrowej ;) Myśle nad zakupem Fergusona HF8800 HD i po znajmości zamierzam miec full pakiet w Cyfrze ....
Jak myślicie to dobry wybór ?
Czy może lepiej kupić Humax HDCI-2000 lub Topfield TF7700 HSCI ??
Dzięki za pomoc.
PS: o co chodzi z tym modułem z cyfry za 175zł ?? Musze go kupić czy nie ? jeśli mam dobrego znajmojego który mi udostępni swoje "możliwości-pełnego pakietu" Jedni piszą ze jest potrzebny aby go raz na miesiąć włożyć do dekodera inni że nie.
Głównie chodzi mi o Canal+HD Sport :)

ja nie polecam zadnego z tych co wymieniles tunerow HD, polecam Kathrein 910 ewentualnie dreambox 8000 jak sie pokaze kiedys tam... :)

ci co wykupili kanaly HD i im nie swieci to zglosic dla cyfry i pewnie technicy posla nowy podpis na karte a ci co maja edu karty to zmienic pbm na FFFFFFFFFFFFFFFF albo dac nowy podpis i po sprawie, zaden big deal no i nie trzeba zadnych modulow CI od cyfry. sama karta musi swiecic w universalnym czytniku kart.
 
Do góry