a może Ferguson HF 8800 HD ??????????

michal218

New member
To kolejne oszustwo Cyfry.Za pol roku ten modul nie bedzie nikomu potrzebny,bo z nim niewielu wykupi usluge,wiec zapewne zrezygnuja z niego.Ale tymczasem usiluja wydobyc spora kase za ten badziew.Cena rowna rocznemu abonamentowi za usluge,czyli kpina,bo nie ma co ogladac,jakosc mizerna,a dekoder sie przez to muli.
 
J

Judash

Guest
michal218 napisał:
To kolejne oszustwo Cyfry.Za pol roku ten modul nie bedzie nikomu potrzebny,bo z nim niewielu wykupi usluge,wiec zapewne zrezygnuja z niego.Ale tymczasem usiluja wydobyc spora kase za ten badziew.Cena rowna rocznemu abonamentowi za usluge,czyli kpina,bo nie ma co ogladac,jakosc mizerna,a dekoder sie przez to muli.

To uklon dla posiadaczy innych tunerow hd.Ja nie chcialem chorego tunera Philipsa za spora kase i wybralem modul tansze to niz ich tunery.Raczej z tego nie zrezygnuja, bo straca klientow posiadajacych Humaxy, Topfildy, Fergusony.Roczny abonament C+ 500-1300 zlotych o tanich nie wspominam, bo nic tam niema.
 

michal218

New member
Mialem na mysli rezygnacje z koniecznosci zakupu modulu.Ferguson pusci sygnal HD z Cyfry bez niego pod warunkiem,ze karta bedzie miala uprawnienia.W tym przypadku(stan na dzis)modul potrzebny jest tylko 1 raz! w miesiacu,zeby tylko karta otrzymala uprawnienia na kanal HD.Pozniej sygnal idzie z samej karty w czytniku i ten porabany modul nie muli dekodera.Roczny abonament za kanaly HD ma wynosic 120-180 zl...W ogole nie zrozumiales o co mi chodzi.
 

rydzyn

New member
michal218 napisał:
Mialem na mysli rezygnacje z koniecznosci zakupu modulu.Ferguson pusci sygnal HD z Cyfry bez niego pod warunkiem,ze karta bedzie miala uprawnienia.W tym przypadku(stan na dzis)modul potrzebny jest tylko 1 raz! w miesiacu,zeby tylko karta otrzymala uprawnienia na kanal HD.Pozniej sygnal idzie z samej karty w czytniku i ten porabany modul nie muli dekodera.Roczny abonament za kanaly HD ma wynosic 120-180 zl...W ogole nie zrozumiales o co mi chodzi.
Hehe,jak nie wiesz o co chodzi tzn. że chodzi o kasę.:D
 

tomter

New member
Mam pytanko do uzytkownikow Ferdka...Czy to prawda, że kanaly nadawane w SD po złączu HDMI na telewizorach LCD grają gorzej niz po złączu Euro,?? Trochę mnie to dziwi bo jak podłączyłem u kolegi tuner od telewizji N po kablu HDMI to wszystkie programy grały o niebo lepiej??>>
 
J

Judash

Guest
michal218 napisał:
Mialem na mysli rezygnacje z koniecznosci zakupu modulu.Ferguson pusci sygnal HD z Cyfry bez niego pod warunkiem,ze karta bedzie miala uprawnienia.W tym przypadku(stan na dzis)modul potrzebny jest tylko 1 raz! w miesiacu,zeby tylko karta otrzymala uprawnienia na kanal HD.Pozniej sygnal idzie z samej karty w czytniku i ten porabany modul nie muli dekodera.Roczny abonament za kanaly HD ma wynosic 120-180 zl...W ogole nie zrozumiales o co mi chodzi.

To Ferguson robi w banbuko ;), bo oferuje usluge ktora bez modulu C+HD nie ruszy ;).Jak widac tuner Fergusona to dobry jest dla ludzi posiadajacych " edukowane" karty podbite na full ;) wtedy modul jest zbyteczny.
 

michal218

New member
U konkurentow jest jeszcze gorzej.Modul musi(chyba-sorry ale nawet nie wiem)siedziec caly czas,a tu mozna go wyjac na miesiac zeby nie mulil tunera.Poza tym na razie i tak nie ma sensu kupowac modulu,bo jedna pozycja na tydzien w HD to marny zart(pomijam jej jakosc).Na razie zycie tv w HD opiera sie i tak na astrze.No i oczywiscie Ferguson(podobnie jak Humax i Topfield)nie oferuje zadnych uslug...To tylko producenci sprzetu.
 
Ostatnia edycja:

Rywi

New member
Jakość kanałów SD

Czytałem cały wątek dotyczący Fergusona i jakoś dziwnie nie
mogę znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytanie jakie mnie
nurtuje. Konkretnie chodzi mi o zdanie na temat jakości odbioru
programów SD w porównaniu z innymi dekoderami i co przemawia
za Fergusonem.

Pozdrawiam Rywi
 

michal218

New member
Moja odpowiedz nie moze byc kompletna bo nawet nie interesowalem sie Topfieldem,ani Humaxem.Moge prownac tylko z Philipsem,ktory dostarcza Cyfra i to tylko po HDMI,bo z euro korzystam tylko w 7018.Tak wiec jak zawsze tuner od platformy nie ma nawet startu.Jakosc mam tu wyraznie lepsza niz na Philipsie,ktorego zreszta oddalem po 10 minutach uzywania,kiedy to stwierdzilem,ze na 7018 mam lepszy obraz.Zreszta w 8800 jest tez duzo lepiej niz na 7018,ale tu nie jest obiektywne porownanie,bo wiadomo ze HDMI kontra EURO.Wiem ze taka odpowiedz Wam nic nie da,ale skoro nie ma innych to dalem chociaz taka...
 
J

Judash

Guest
michal218 napisał:
U konkurentow jest jeszcze gorzej.Modul musi(chyba-sorry ale nawet nie wiem)siedziec caly czas,a tu mozna go wyjac na miesiac zeby nie mulil tunera.Poza tym na razie i tak nie ma sensu kupowac modulu,bo jedna pozycja na tydzien w HD to marny zart(pomijam jej jakosc).Na razie zycie tv w HD opiera sie i tak na astrze.No i oczywiscie Ferguson(podobnie jak Humax i Topfield)nie oferuje zadnych uslug...To tylko producenci sprzetu.

Niektorzy biora modul c+hd zeby obejzec mecze ligi angielskiej i NHL ;) a jakos jest super!
 
J

Judash

Guest
Rywi napisał:
Czytałem cały wątek dotyczący Fergusona i jakoś dziwnie nie
mogę znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytanie jakie mnie
nurtuje. Konkretnie chodzi mi o zdanie na temat jakości odbioru
programów SD w porównaniu z innymi dekoderami i co przemawia
za Fergusonem.

Pozdrawiam Rywi

Do grudnia ogladalem C+ na Fergusonie 7318 i bylem zadowolony bo obraz lepszy od kablowki. Kilka miesiecy nie ogladalem na tym tunerze bo mam Humaxa, ale.....podlaczylem fergusna zeby wgrac soft i pozyczyc go kumplowi i stwierdzilem, iz kanaly SD sa lepszej jakosci na Humaksie.
 

inox777

New member
Rywi napisał:
Czytałem cały wątek dotyczący Fergusona i jakoś dziwnie nie
mogę znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytanie jakie mnie
nurtuje. Konkretnie chodzi mi o zdanie na temat jakości odbioru
programów SD w porównaniu z innymi dekoderami i co przemawia
za Fergusonem.

Pozdrawiam Rywi

Dziwne pytania zadajesz Rywi .
Każdy z nas może mieć inaczej ustawioną antenę , zastosowany inny kabel, inną wielkość czaszy , konwertery , wyświetlacz itd.
Mogę powiedzieć tylko od siebie że u mnie po wymianie starej czaszy , konwerterów , kabla, dekodera BTC1330 na własnie wymienionego w temacie HF8800HD jakość wyświetlanych programów SD jest bardzo dobra , o HD już nawet nie wspomnę.
 

Rywi

New member
Moje pytanie wcale nie jest dziwne. Używam Topfielda
TF 7700 HSCI z instalacją, której elementy składowe
gwarantują wysoką jakość odbioru. Nie do końca jestem
zadowolony z jakości odbioru kanałów SD, w HD jest
więcej niż ok. Dotąd dopóki liczba oglądalnych kanałów
w HD jest niewielka, o komforcie użytkowania nowych
tunerów HD decydować będzie odbiór kanałów SD, stąd
moje poszukiwanie opinii o innych tunerach.

Rywi
 
J

Judash

Guest
Rywi napisał:
Moje pytanie wcale nie jest dziwne. Używam Topfielda
TF 7700 HSCI z instalacją, której elementy składowe
gwarantują wysoką jakość odbioru. Nie do końca jestem
zadowolony z jakości odbioru kanałów SD, w HD jest
więcej niż ok. Dotąd dopóki liczba oglądalnych kanałów
w HD jest niewielka, o komforcie użytkowania nowych
tunerów HD decydować będzie odbiór kanałów SD, stąd
moje poszukiwanie opinii o innych tunerach.

Rywi

W koncu kupiles tuner HD jak wiadomo do ogladania tv w jakosci HD.Kupujac ten tuner musiales wiedziec, ze wybor programow Hd jest nikly.Mimo to twierdze, ze kanaly SD sa lepszej jakosci niz na fergusonie 7318.
 

michal218

New member
Niektorzy biora modul c+hd zeby obejzec mecze ligi angielskiej i NHL a jakos jest super!
NHL to sobie nie poogladaja w Cyfrze,a jesli masz na mysli NBA to nie daja w HD-ale to szczegoly.Ne ferdku on jest potrzebny tylko do odebrania uprawnien i niczego wiecej.


W koncu kupiles tuner HD jak wiadomo do ogladania tv w jakosci HD.Kupujac ten tuner musiales wiedziec, ze wybor programow Hd jest nikly.Mimo to twierdze, ze kanaly SD sa lepszej jakosci niz na fergusonie 7318.
__________________
Tu sie zgadzam w calej rozciaglosci,a roznica na ogol jest ogromna(zamiast 7318-starszy 7018).
 

jedwym

Klub HDTV.com.pl
vip
-

Zaraz. Ja już trochę nie łapie. Żeby był kanał w HD na Cyfrze+ potrzebuje poprostu takiego czegoś np.: MODUŁ ASTON 2.17 i oczywiście Fergusona?
 

michal218

New member
Albo tego syfiastego modulu od Cyfry za 179zl.Ale tylko po to by na starcie,a pozniej co miesiac lapac uprawnienia na HD.Ferdek przez caly miesiac bedzie latal w HD bez wsadzonego modulu.Inna sprawa,ze w tym czasie obejrzysz raptem 3-4 emisje w HD...
 

michal218

New member
Ale czy sie to az tak oplaca,to rzecz gustu.Tak z drugiej strony 179 zl to nie majatek,byleby bylo co ogladac,bo za 4 emisje miesiecznie to nie zaplace za tego mulacza.
 
Do góry