a może Ferguson HF 8800 HD ??????????

rydzyn

New member
stereoman napisał:
Dobry dźwięk to standard,ale jednak dobry obraz troszkę ważniekjszy ,Rydzyn.
A jak sprawa z pasami z boków ekranu przy sygnale SD?
Oczywiście że najważniejszy ,źle mnie zrozumiałeś bo sam ferdek obraz daje bardzo dobry tylko ktoś kto ma cienki telewizor odpowie że słabo gra.Ja na SD nie mam pasów.
 

stereoman

New member
Tak?
A na kanale 18 C+HD ,SD też bez pasów?
Kiedy na kanale HD jest akurat program SD:)

Jestem wścibski jak Columbo/to taki pomięty detektyw ,co wszystkich zaginał:p/

pzdr
 

sawosz

New member
teraz ladnie poprosze o jedna informacje :blagam:
moj problem polega na tym:
monoblock GI-205 Platinium X
1. ustawienia fabryczne -> przeszukanie nieba (Astra i HB) -> wszystko hula az milo

2. zgrywam liste na kompa w celu zmian
3. wgrywam poprawiona liste do ferdka (zmiany nieistotne - wystarczy zmienic kolejnosc jednego kanalu)
4. efekt - kanaly HD nie odbieraja :-(

oprocz tego wsio ok - dzialaja kanaly z HB (canal+) i z Astry (fta i ... inne)

mam pewna teorie ale wolalbym najpierw posluchac lepszych fachowcow ode mnie
za pomoc bede oczywiscie dozgonnie wdzieczny
 

rydzyn

New member
stereoman napisał:
Tak?
A na kanale 18 C+HD ,SD też bez pasów?
Kiedy na kanale HD jest akurat program SD:)

Jestem wścibski jak Columbo/to taki pomięty detektyw ,co wszystkich zaginał:p/

pzdr
Tam oczywiście pasy są ale to wyjądkowy kanał który nadaje SD w HD :p
 

rydzyn

New member
sawosz napisał:
teraz ladnie poprosze o jedna informacje :blagam:
moj problem polega na tym:
monoblock GI-205 Platinium X
1. ustawienia fabryczne -> przeszukanie nieba (Astra i HB) -> wszystko hula az milo

2. zgrywam liste na kompa w celu zmian
3. wgrywam poprawiona liste do ferdka (zmiany nieistotne - wystarczy zmienic kolejnosc jednego kanalu)
4. efekt - kanaly HD nie odbieraja :-(

oprocz tego wsio ok - dzialaja kanaly z HB (canal+) i z Astry (fta i ... inne)

mam pewna teorie ale wolalbym najpierw posluchac lepszych fachowcow ode mnie
za pomoc bede oczywiscie dozgonnie wdzieczny
Ja nie fachowiec ;) ale jeszcze nie testowałem wgrywania poprawionej listy w HD Channel Editerze
 

rydzyn

New member
kev1 napisał:
witam
czy ktos juz testowal ten modul na nowym ferdku
dzieki za odpowiedzi[/quote
Ja nie ,ale już parę osób się wypowiadało że chodzi tylko przy pracy włożonych kartach c+ i cp niektóre kanały się gryzą.
 

heimdall

New member
Mam małe pytanie nie mogę załadować listy do Fergusona HD 8800 nie mam pojęcia czemu ma ktoś może jakiś opis jak to zrobić jakie ustawienia ma mieć Channel Edit.Nie wiem co jest grane zgrać zgrywa mi listę ale wgrać jej nie mogę.
 
Ostatnia edycja:

sawosz

New member
Menu -> Zaawansowane -> Aktualizacja Kanalow
na tym etapie odpal ChannelEdit i ladujesz liste
dziala na 100%
 

heimdall

New member
sawosz napisał:
Menu -> Zaawansowane -> Aktualizacja Kanalow
na tym etapie odpal ChannelEdit i ladujesz liste
dziala na 100%

No właśnie dokładnie tak robię i nic zadnego postępu nie widac aby coś się wgrywało??
 

Tomasz Sz.

New member
Załączasz program HD Channel Edit otwierasz liste programów naciskasz u góry serial zaznaczasz port open naciskasz potem Dnload(PC-STB)zaznaczasz liste otwierasz ja i dopiero włączasz tunerek do prądu
 

heimdall

New member
Tomasz Sz. napisał:
Załączasz program HD Channel Edit otwierasz liste programów naciskasz u góry serial zaznaczasz port open naciskasz potem Dnload(PC-STB)zaznaczasz liste otwierasz ja i dopiero włączasz tunerek do prądu

Raczej nic z tego tak nie działa??
 

Tomasz Sz.

New member
heimdall Własnie dziś odebrałem tuner i wgrywalem liste wyżej wymienionym sposobem i odrazu poszło sprawdz kabel moze masz problem z połączeniem tunera z kompuerem. Pozdrawiam Tomasz
 

stereoman

New member
Bardzo mnie ciekawi,czy te Fergusony z najnowszego rzutu:p czyli po 15 maja,maja może inne piloty,nowszy soft-czy w ogóle czymś się różnią od pierwszych modeli?

ps
ciekawe,że większość sklepów zaproponowała ceny takie ,jak najniższa na rynku-chyba cardsplitter.com czy org-1099zł
Są niższe,bo zaraz kupuję

pzdr
 

Darcioo

New member
Brak HD

Wczoraj odpaliłem HF'a i mam ten sam problem co Rydzyn. Brak HD - dokładnie Cyfra+HD. Tyle, że ja nie grzebałem w środku . Działa to z Quadrem Inverto Silver Tech (Plus) Uni Quad LNB 0,2 dB IDLP-40QDL+ więc teoretycznie nie powinno być problemu. Tyle, że ja nie mam w przeciwieństwie do Rydzyna zadnej teorii i może ktoś wie co z tym koksem zrobić? Obraz pozostałych kanałów jest OK, ale jednak odrobinę gorszy jak w Inverto.

 

rydzyn

New member
Darcioo napisał:
Wczoraj odpaliłem HF'a i mam ten sam problem co Rydzyn. Brak HD - dokładnie Cyfra+HD. Tyle, że ja nie grzebałem w środku . Działa to z Quadrem Inverto Silver Tech (Plus) Uni Quad LNB 0,2 dB IDLP-40QDL+ więc teoretycznie nie powinno być problemu. Tyle, że ja nie mam w przeciwieństwie do Rydzyna zadnej teorii i może ktoś wie co z tym koksem zrobić? Obraz pozostałych kanałów jest OK, ale jednak odrobinę gorszy jak w Inverto.

Możesz trochę jaśniej bo nie załapałem o co ci biega.Oficjalnie kanał cyfry HD bez modułu i anexu pdpisanego w cyfsze nie zatrybi.
 

Darcioo

New member
Technologię HD dopiero teraz poznaję ( niejako z przymusu ) i mogę zadawać "lamerskie" pytania - rozmawiałem z obsługą od Cyfry i nikt nie ppowiedział że ich HD chodzi po podpisaniu aneksu i z modułem. Zapewniał mnie pacjent, że odpowiedni dekoder i tyle a do czerwca gratis. Więc wynika że muszę nabyć CI i podpisać jeszcze aneks?
 
Do góry