65OLED 718 vs 818

Cześc, mam pytanko do posiadaczy TV Oled z serii 718: czy u Was też dzwięk z tego telewizora jest tak beznadziejny?Dolby Atmos wogole nie istnieje, zero basu, 8 letni panasonic mial porównywalny dzwięk, w pokoju nie mam warunków żeby podłączyć soundbar, ew. soundbar z subwooferem, a może z pozycji opcji można jakoś polepszyć dzwięk w tym modelu? w sensie uzyskac lepszy bas? w 2 pokoju stoi LG C1 i jezeli chodzi o dzwiek to jest przepasc na korzysc tego LG na podstawowych ustawieniach, Dolby Atmos super slychac
LG C jest odpowiednikiem philips 808 (818).

Mają subwoofery.

718 go nie ma. Widać nawet z tyłu, jak "wycięli" go z obudowy i włożyli wtyczkę, żeby była różnica w dźwięku między 718 a 818, bo poza tym są technicznie równe (poza maksymalną jasnością 100 nitów).

To tyle jeśli chodzi o gorszy dźwięk.

A porównywanie go z telewizorami sprzed 10 lat jest nie na miejscu. Wtedy miały grubsze obudowy, w których fizycznie łatwiej było umieścić lepszy dźwięk. Fizyki nie oszukasz. Teraz mamy rok 2024 - wszyscy od dawna gonią za minimalną grubością.
 

djrzz

Member
Jakoś 707 i 706 miały subwoofer, kastrują te telewizory. Niedługo tylko najdroższe modele będą miały sens zakupu pomijając cenę.
 

rafaello79

New member
Dzieki za info Manner2010, to lepiej jednak bym zrobił jakbym zakupił starszy model 707, który ma jeszcze ładniejsze nózki stalowe a nie taki czarny plastik, czy do tego TV mogę dokupić sam subwoofer bez soundbaru i schować za telewizor, zeby nie był widoczny? czy schowany za tv to nie ma większego sensu? chociaż jak ten 707 ma z tylu wbudowany subwoofer to może dzwięk sie polepszy jak schowam subwoofer za TV?:)
 
Do góry