40RL933 - prosze o opinie

chimba

New member
Przymierzam sie do zakupu modelu RL. Czy ktos z uzytkownikow moglby napisac jak sie on sprawuje jako monitor podlaczony do komputera??
 
Bede podlaczal przez kabel hdmi-dvi.
W takim razie moim skromnym zdaniem - szczerze polecam! Co prawda w tym rozmiarze, korzystanie z tego tv jako monitor - jest dosyć kłopotliwa (przynajmniej przy 40") = to do oglądania filmów jest w pełni zadowalająca. Jako monitor spisuję się znakomicie, ale podejrzewam, że chodzi tu o wykorzystanie tv jako monitora do gier - myślę, że szybkość matrycy będzie dość niezadawalająca.
 

Pap76

New member
Mam tl933, jak już wcześniej pisałem, po ostatniej aktualizacji. To że pilot trochę jest wymagający w kwestii kąta względem TV, to jedno.
Druga sprawa to że moim zdaniem ma problem z skalowaniem/odtwarzaniem tych fragmentów obrazu, które sa dość, ale jednak nie całkiem jednolite (np. włosy w kiepskich kopiach filmu). To sie "ciągnie" po ekranie! Zauważyliście takie coś?

Zgadzam się, choć nie sprawdzałem, że przy korzystaniu z TV do gier, matryca może być zbyt "powolna".
Moim zdaniem ten TV ma świetny obraz-kolory (oczywiście w tym przedziale cenowym), ale Toshiba poskąpiła kasy na dopracowanie elektroniki. Przełączanie programów z tunera cyfrowego mega wolne (analog nieco szybciej), włączanie TV też trwa długo.
Mam wrażenie, że wraz z cyfryzacją dostępnego obrazu (nadawanego przez różne stacje), ogólne dobre wrażenie będzie rosło. Najsłabszy jest w tej chwili obraz analogowy - gorsza dokładność niż w moim starym 21" CRT.
Tych kilka rzeczy psuje mi trochę radochę z tego wciąz jednak dobrego TV.
 

Proofit

New member
Witam
Mam pytanie odnośnie kalibracji obrazu. Jakie macie ustawienia obrazu? Bawił się ktoś w kalibracje?
Proszę pochwalcie się Waszymi ustawieniami drodzy forumowicze ;)
 

Pap76

New member
Witam
Mam pytanie odnośnie kalibracji obrazu. Jakie macie ustawienia obrazu? Bawił się ktoś w kalibracje?
Proszę pochwalcie się Waszymi ustawieniami drodzy forumowicze ;)


Kalibrowałem, al eostatecznie ogładam an fabrycznych ustawieniach. Powiem tyle. Najlepiej w trybie Standard (pobiera ok. 50W mocy), można też w Auto (40W). Hollywood zbyt mętne i zaciemnione, dynamic - za ostry.
 

birdi

New member
kundelek, positivepl - dzięki :) Oczywiście... że wpakuję do jednego folderu (nie były w folderze i miały nieco inne nazwy). Idę sprawdzić ;)

ehh jak to dobrze, że są mądrzejsi ode mnie :) Dziękuję, działa!
 
Ostatnia edycja:
Czy słyszeliście może o aplikacji na androida, która potrafiłaby sterować TV Toshiba? Widziałem już takie do LG i Samsunga, ponoć nawet całkiem nieźle działają.
 

PrideFC

New member
Witajcie, jestem tu nowy :) Kupiłem TV RL933G w MM. Akurat mieli na niego promocję, za 1899 wiec chyba cena calkiem niezla jak na ten odbiornik. Oprogramowanie w TV mam 6.9.9D1 Aug. 22 2012 64.4.08.7 HBOOT 00545609
Przeczytałem wszystkie poprzednie posty, i mam pytanie :)
Gdy próbuję nagrać coś z TV na Pendriv'a to pisze "nie można nagrać programu". Pendrak ma format plików FAT32, telewizor nie jest na razie połączony z internetem.
Gdzie mogę znaleźć opcję formatowania pendraka?
Dzięki za odpowiedź.
 

PrideFC

New member
MENU/PREFERENCJE/USTAWIENIA NAGRYWANIA/...
tam masz możliwość przetestowania i sformatowania dysku/pendrive`a

Dzieki za odpowiedź, ale już wiem w czym chyba jest problem, mam podpiętą telewizję analogową (ch&*^%$ UPC) a analogowej pewnie nie idzie nagrać :) Dlatego też opcję USTAWIENIA NAGRYWANIA mam niedostępną :/
 
Dzieki za odpowiedź, ale już wiem w czym chyba jest problem, mam podpiętą telewizję analogową (ch&*^%$ UPC) a analogowej pewnie nie idzie nagrać :) Dlatego też opcję USTAWIENIA NAGRYWANIA mam niedostępną :/

A to przepraszam. Analogową da się nagrać, ale trzeba wyciągnąć z szafy magnetowid ;) albo antenę za okno i dobrać się do "cyfrowej" wersji TV naziemnej.
 
Do góry